Filmzene

Több
21 éve 3 hónapja #96086 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Filmzene
A May it be videója pedig már decemberben megvolt nem :?:

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95943 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
*szomorkodik*
Végülis nem roszz ez az elözetes-dolog, de a zene minösége tényleg rettentö. Igazán vehetnék a fáradságot, hogy szegény rajongók végre ne csak hallják, hanem lássák is a csodás dalt.

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95920 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene

Penngaladiel írta:

Niphredil/Szméagol írta: Nincs már fönn valahol a Gollum's Song videója? :wink:

Erre gondolsz?
img-nex.theonering.net/movies/go ... d_High.mov
Remélem, még működik, én innen töltöttem le pár hete 8)


Ez NEM a hivatalos videoklip, csak egy montázs az előzetesekből, alatta megy a zene (és elég pocsék a minősége :crap: ) A hivatalos videoklipet majd a filmzene weboldaláról lehet letölteni. Valamikor :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95818 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Filmzene

Niphredil/Szméagol írta: Nincs már fönn valahol a Gollum's Song videója? :wink:

Erre gondolsz?
img-nex.theonering.net/movies/go ... d_High.mov
Remélem, még működik, én innen töltöttem le pár hete 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95816 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Filmzene
Nekem sajn nem műxik, de lehet azért mert nem értek hozzá. :?
Ha valakinek müxött, regélje el, hogy csinálta! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95786 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmzene
songs.allofmp3.com/mcatalog.shtml?group=4704&album=100001

elvileg itt vannak a zenék s le is lehet tötöeni öket..
nemtudom müxik-e

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95006 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene

Niphredil/Szméagol írta: Nincs már fönn valahol a Gollum's Song videója?
:wink:

Eredetileg dec 9-re ígérték, azóta is készül... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94927 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmzene
sziasztok!!
Lenne egy óriási kérésem!!!!
Ha valaki átmásolná nekem a CD-t és elküldené Postán vagy a következő találkozón odaadná azt
1 nagyon megköszönném
2 kapna helyette egy másik üres cdt

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94684 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Filmzene
A fanyalgás oka pszihés eredetű. Az 1. résznél még ott volt az újdonság varázsa, a várakozás izgalma. Ez a 2. résznél már csak mérsékelten van jelen, hiszen van már viszonyítási alap.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja - 21 éve 3 hónapja #94683 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
ainunak igaza van! Egyszerüen nem értem, hogy miért kell fanyalogni! Az ember (tünde, hobbit stb.) beteszi a CD-t/kazit a lejátszóba, és hall valami igazán csodálatosat, bármennyire hasonlít is az 1. rész zenéjéhez. Szimplán jó hallgatni. Emiliana hangja rulez! Nincs már fönn valahol a Gollum's Song videója?
:wink:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94559 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Filmzene
Monnjuk én sokkal inkábban csipázom a "Bloom gyereket" mint az "Elijah gyereket"...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94306 Írta: ainu
ainu válaszolt a következő témában: Filmzene
Jaj, lányok! Ha tudnátok, hogy eredetileg "Elijah gyereket" írtam, aztán javítottam ki "Bloom"-ra, biztos elérnétek valahogy, hogy örök időkre kitiltsanak a Fórumról! Még jó, hogy időben észbe kaptam! :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94260 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene

Narië írta:

ainu írta: Ennyi ero´´vel mondhatnánk azt is, hogy "jaj, ennek a Bloom gyereknek olyan unalmas a képe, miért nem szerzo´´dtetett PJ egy másik színészt Legolas szerepére a TTT-höz?". Na de miért mondanánk ilyet? :wink:

Szerintem vannak páran a fórumon akik nem éppen örülnének neki :wink:
Különben a díványos részt én is jobban el tudnám képzelni Enyával,de hát ez van :?


POntosan!! :evil: :P

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94258 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene

ainu írta: "jaj, ennek a Bloom gyereknek olyan unalmas a képe, miért nem szerződtetett PJ egy másik színészt Legolas szerepére a TTT-höz?".


Khömm-khömm!!! :? :roll: Méér nem valaki mást mondtál?
Mondjuk:
"jaj, ennek a Lee gyereknek olyan unalmas a képe, miért nem szerződtetett PJ másik színészt Saruman szerepére a TTT-hez?"

Azt hiszem ezen senki sem sértődik +. :wink:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94257 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Filmzene

ainu írta: Ennyi ero´´vel mondhatnánk azt is, hogy "jaj, ennek a Bloom gyereknek olyan unalmas a képe, miért nem szerzo´´dtetett PJ egy másik színészt Legolas szerepére a TTT-höz?". Na de miért mondanánk ilyet? :wink:

Szerintem vannak páran a fórumon akik nem éppen örülnének neki :wink:
Különben a díványos részt én is jobban el tudnám képzelni Enyával,de hát ez van :?

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94252 Írta: ainu
ainu válaszolt a következő témában: Filmzene
A Gollum's theme egyike a nekem legjobban tetsző részeknek (az utolsó előtti szám, és persze a Rohan-téma mellett). Emiliana Torrini nem Enya, de hiba is lett volna, ha ezt a számot ő énekli: teljesen másfajta hangja van kettejüknek, és ehhez a dalhoz sokkal jobban illik Emilianáé. Ha jól sejtem, ezt monsieur Shore is így gondolta, valószínű, hogy pont emiatt énekeltette el vele (Na, ezt milyen szépen mondtam :) )
Enya persze nekem is hiányzik, és éppen a folytonosság miatt, amiről itt már szó esett: ha egyszer egy filmtrilógiáról van szó, az ember számít rá, hogy nem csak a történet, hanem a hozzá kapcsolódó zene is egységes valamennyire, így jogos lett volna, ha pl. Arwen és Aragorn kapcsolatához továbbra is az ő énekhangja tartozik. Nem így történt, de ez legyen a legnagyobb baj! Azt viszont nem értem, miért fanyalognak páran, hogy a FotR motívumaira épül a TTT zenéje, amikor annak a folytatásáról van szó! Teljesen természetes, hogy az abban szereplő szereplőkhöz, helyszínekhez, stb. hasonló témákat fog felhasználni (mint ahogy ez a Star Wars esetében is természetes volt: pl. a Birodalom zenei témájának alapja végig ugyanaz), és az újabb szereplőkhöz és helyszínekhez (Théoden, Rohan, aztán, gondolom majd Denethor és Gondor) újabb dallamok fűződnek. Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy "jaj, ennek a Bloom gyereknek olyan unalmas a képe, miért nem szerződtetett PJ egy másik színészt Legolas szerepére a TTT-höz?". Na de miért mondanánk ilyet? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94180 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Aha!
Emiliana Torrini-nek félelmetesen furcsa, de nagyon jó hangja van!
Sheila Chandaré tetszik, de egyáltalán nem olyan erőteljes, bár ehhez a számhoz éppen ez illik.

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94174 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Filmzene

Augustíne írta: És, hát, igen! Jók voltak az énekesek, de Enya az telitalálat volt, és utána már csak rosszabbak jöhetnek! :?

Hát igen,sztem az a baj,hogy Enyával és az elsô léccel túl magasra tették a lécet....És a Gollum's song igenis nagyon ott van!!! :dance: :dance:

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94140 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Filmzene
Szerintem márpedig jó dolog, hogy némileg hasonlít a TTT zenéje a FotR zenéjéhez! Így nem csak a történet, de a zene is összefogja a két filmet és biztosítja a folytonosságot a kettő között. Egy tökúj zene szerintem túl idegenül hatott volna, és az már nem ugyanaz a Gyűrű-fíling!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94138 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Észah! Enniyre nem tetszett?!! :? Szerintem ahhoz képest nagyon jó volt!!! :wink: Az szerintem meg érthető is, hogy az 1. filmzenére épül! :roll:
És, hát, igen! Jók voltak az énekesek, de Enya az telitalálat volt, és utána már csak rosszabbak jöhetnek! :?

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 3 hónapja #93927 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Filmzene

Narië írta: Én azt vettem észre,hogy mind a filmtôl,mind a zenétôl azt várjátok,hogy megismételje az elsô részt.Pedig szerintem az azért nyűgözött le mindenkit annyira,mert egy teljes,fantasztikus új világot épített.A folytatásoktól már nem lehet ezt várni,mivel a világ,az alap,ami minden eddigitôl eltért,ezért katarktikus élményt jelentett szinte mindenkinek,már megvan,és ezt már csak egy-két új elemmel,motívummal,helyszínnel lehet bôvíteni,ami viszont már nem hat annyira letaglózó erôvel,mert az "alapot" mindenki már akaratlanul is természetesnek veszi,hogy ott van,és kész.Pedig észre kéne venni,hogy az újdonságok már csak az alapot tágítják,teszik egyre szebbé és szebbé.Az a Középfölde,amit PJ elképzelt,igazából csak a ROTK után nyílik meg elôttünk(vagy akkor se).


Igenis lehetett volna bővíteni. Frodóék bolyongásához is lehetett volna valami misztikus, sejtelmes és baljós zenét komponálni, a csatát is kicsit fel lehetett volna dobni... Na de mindegy, várjuk meg a ROTK-et.
Ennek ellenére meg fogom szerezni a cd-t, a gyűjtőszenvedély, ugye... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93923 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Filmzene
Engem sosem éredekeltek a filmzenék és nincs is nekem egy sem. De ma láttam végre először a TTT-t, és a Rohanhoz kapcsolódó rész (ÉSzaH-hoz hasonlóan) nagyon tetszett. De a CD-t nem fogom beszerezni.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93875 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Filmzene
Tegnap rohantam megvenni az említett bővített kiadást.
Nos, még nem igazán tudok objektív véleméynt mondani, annyire örülök, hogy megvan.

Amit hiányolok belőle, az az olyan szintű egybefüggő szép zene, mint pl. a Breaking volt az előzőn.

Viszont tény, hogy van néhány nagyon jó rész, mint a menetelősök, mind a szomorú részek között.

Mikor a tündék bevonultak a filmen, és ment a zene hozzá, akkor határoztam el, hogy megveszem.

Egy picit én is gyengébbnek tartom mint önálló zenét, de jelenetekhez hozzávágva még mindig tökéletes.

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93803 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Filmzene
De ügyesek itt néhányan :heu: ... én le voltam kötve a filmmel, a zenére meg csak az említett néhány helyen figyeltem fel... :?
De amennyire emléxem, nagyon sokban hasonlít az első részre, de sztem ez nem is baj :)

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93770 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Filmzene
Én azt vettem észre,hogy mind a filmtôl,mind a zenétôl azt várjátok,hogy megismételje az elsô részt.Pedig szerintem az azért nyűgözött le mindenkit annyira,mert egy teljes,fantasztikus új világot épített.A folytatásoktól már nem lehet ezt várni,mivel a világ,az alap,ami minden eddigitôl eltért,ezért katarktikus élményt jelentett szinte mindenkinek,már megvan,és ezt már csak egy-két új elemmel,motívummal,helyszínnel lehet bôvíteni,ami viszont már nem hat annyira letaglózó erôvel,mert az "alapot" mindenki már akaratlanul is természetesnek veszi,hogy ott van,és kész.Pedig észre kéne venni,hogy az újdonságok már csak az alapot tágítják,teszik egyre szebbé és szebbé.Az a Középfölde,amit PJ elképzelt,igazából csak a ROTK után nyílik meg elôttünk(vagy akkor se).

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93751 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Filmzene
Narie: Én a Kazaa nevű progi segítségével töltöttem le. Ezt megtalálod a www.kazaa.com címen. Sok sikert a kereséshez! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93707 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Mindenki azt írja, hogy hasonlít az 1. rész zenéjére stb. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem ezt Shore is észrevette. :P Valszeg azért írta így, mert így akarta írni. A zene alapvetöen a filmmel együtt érvényes, úgy pedig RULEZ! Minden téma, újak, régiek egyaránt. A szólisták jók voltak szerintem, Elisabeth Fraser (Haldír halála) már az 1. rész zenéjén is énekelt, akkor nem nagyon volt rá panasz. Persze akkor mindenki le volt foglalva a csodálatos Enyával 8) .

Olosta írta:

Ajánlom figyelmetekbe a Blind Guardian nevű együttes Nightfall In Middle Earth c. albumát, arról is legfőbbként a The Eldar c. számot!
Nagyon tuti!!!


Ez egy pompás album, és nekem is ez a kedvenc dalom! Kötelezö anyag! (rokkerekbónek föleg) :dance:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93698 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Filmzene
A Westend-beli Media Marktban van TTT filmzene, mind a speciális (+Búcsú Lórientől!), mind a sima, több különböző borítóval (Gandalf, Aragorn, Arwen, Gollam, Samu+Frodó, de talán több is van). A reklámozott termékek között kell keresni, nem a filmzenés polcon :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93683 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Filmzene
Enya nagyon hiányzik.
A TTT filmzenéjét kevésbé érzem ütősnek mint a FOTR-ét, bár az újdonság erejével már nem számolhatunk.
De azért jó.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93650 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene
Én azért ebben a zenében is megtaláltam a monumentalitást!

Abban egyetértek, hogy az énekhangok nem a legjobbak (kivéve a Gollum's Songot), de amúgy a zene nekem ugyanolyan nagy élményt nyújtott, mint a FotR zenéje!

Azt még hozzá kell tennem, hogy amikor a film megnézése előtt hallgattam a zenét, akkor bennem sem hagyott mély nyomott egy két dallamot kivéve, de a filmmel együtt sztem fantasztikus!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.910 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére