Théoden - Bernard Hill

Több
21 éve 1 hónapja #106577 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Izé...a Ragadozók az az oroszlános film, amiben V. Kilmer+M. Douglas az oroszlánöl?k? Hát pont rá nem emlékszem...meg kell néznem mégegyszer... :oops:

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 20 éve 10 hónapja #106156 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105444 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Undómiel írta: Na neee! Játszott a Skorpiókirályban??? 8O Nem hiszem el!!! Nem is emlékszem rá különösebben... Azt hiszem ég és föld mondjuk a Széji álomhoz képest... Pedig mekkora színész...O tudja...
A Midsummer az a Michelle Pfeiffer-féle feldolgozás?


igen,az!abban egy csomo jo szinesz jaccott;Kevin Kline,Sophie Marceau,Christian Bale...de RA pont nem emlekszem :oops: !!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105420 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Na neee! Játszott a Skorpiókirályban??? 8O Nem hiszem el!!! Nem is emlékszem rá különösebben... Azt hiszem ég és föld mondjuk a Széji álomhoz képest... Pedig mekkora színész...Ő tudja...
A Midsummer az a Michelle Pfeiffer-féle feldolgozás?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105400 Írta: Csavardi Samu
Csavardi Samu válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Még hozzátenném angelina magyarjaihoz:

A Shirley Valentine ugyanezen a címen fut, nemrég nyomta valamelyik tévé, + a True Crime, = Az igazság napja (Clint Eastwood film, melyben egy börtönigazgatót alakít) szerintem még mindig vetíti az HBO! Na meg ugye A Skorpiókirály, ott milyen idióta tudóst játszik... :)

Egyibkint angelina: nagyon köszi a mélységes egyetértést! :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105273 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Samu felsorolasabol en ezeket lattam:

- Midsummer Night's Dream, A (1999) .... Egeus
- Great Expectations (1999) (TV) .... Abel Magwitch
- Titanic (1997) .... Captain Edward J. Smith
- Ghost and the Darkness, The (1996) .... Dr. Hawthorne
- Gandhi (1982) .... Sergeant Putnam

Nu, ennyi lenne, lehet csemegézni, majd legközelebb leírom, melyek azoka a filmek, amelyeknek tudom a magyar címét, de most fáradt vagyok hozzá!

ezek magyarul;
Szentivaneji alom
Szep remenyek
Titanic
Ragadozok
Gandhi

eztis Samu irta:

Amúgy meg az a legjobb Théoden-jelente, amikor mondja a ló és lovasa-verset! :)

MELYSEGESEN EGYETERTEK!!!!!! :D


Najó, Théoden RULZ![/quote]

EZZEL MEG MEGINKABB :D :D :D !!!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104366 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103401 Írta: Csavardi Samu
Csavardi Samu válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Ím Bernard Hill teljes filmográfiája:


Date of birth (location)
17 December 1944
Manchester, England, UK

He is an experienced horseback rider.

Bernard Hill

Actor - filmography


- Great Ceili War, The (2003)
- Lord of the Rings: The Return of the King, The (2003) .... Théoden
... aka Return of the King, The (2003) (USA: short title)
- Lord of the Rings: The Two Towers, The (2002) .... Théoden
... aka Herr der Ringe: Die zwei Türme, Der (2002) (Germany)
... aka Two Towers, The (2002) (USA: short title)
- Ken Dodd in the Dock (2002) (TV) .... Himself/Narrator
- Scorpion King, The (2002) .... Philos
- 100 Greatest TV Characters, The (2001) (TV) (archive footage) .... Yosser Hughes
- Scenes by the Sea: Takeshi Kitano (2000) (TV) .... Narrator
- Criminal, The (2000) .... Detective-Inspector Walker
- Going Off Big Time (2000) .... Murray
- Eisenstein (2000) (voice) .... Stalin
... aka Furnace, The (2000)
- Blessed Art Thou (2000) .... Frederick
... aka Question of Faith, A (2001) (USA: new title)
- Titanic Chronicles, The (1999) .... Captain S. Lord
- Loss of Sexual Innocence, The (1999) .... Susan's Father
- Midsummer Night's Dream, A (1999) .... Egeus
- Great Expectations (1999) (TV) .... Abel Magwitch
- True Crime (1999) .... San Quentin Warden Luther Plunkitt
- "Gambling Man" (1998) (mini) TV Series .... Frank Nickle
- Titanic: Secrets Revealed (1998) (TV) .... Host
- Death Train, The (1998) (TV) (voice) .... Himself/Narrator
- Titanic: Breaking New Ground (1998) (TV) .... Captain Edward John Smith
- Titanic (1997) .... Captain Edward J. Smith
- Mill on the Floss, The (1997) .... Edward Tulliver
- Wind in the Willows, The (1996/I) .... The Engine Driver
- Ghost and the Darkness, The (1996) .... Dr. Hawthorne
- Madagascar Skin (1995) .... Flint
- Drug-Taking and the Arts (1994) .... The Presenter
- Skallagrigg (1994) .... John
- Dirtysomething (1993) (TV) .... Larry
- Question of Identity, A (1993) (TV)
- Shepherd on the Rock (1993) .... Tam Ferrier
- ipstick on Your Collar (1993) (TV) .... Uncle Fred
- Double X: The Name of the Game (1992) .... Ignatious 'Iggy' Smith
- Law Lord, The (1991)
- Mountains of the Moon (1990) .... Dr. David Livingstone
- Shirley Valentine (1989) .... Joe Bradshaw
- Fremantle Conspiracy (1988) .... Breslin
- Drowning by Numbers (1988) .... Madgett
- Bellman and True (1987) .... Hiller
- Milwr Bychan (1986) .... Officer
- Burston Rebellion, The (1985) (TV) .... Tom Higdon
- Restless Natives (1985) .... Will's father
- No Surrender (1985) .... Bernard
- Antigone (1984) (TV) .... Messenger
- Squaring the Circle (1984) (TV) .... Lech Walesa
- Chain, The (1984) .... Nick
- Bounty, The (1984) .... William Cole
- Runners (1983) .... Trevor Field
- Tragedy of Richard the Third, The (1983) (TV) .... First Murderer
- Henry VI, Part Three (1983) (TV) .... York
- Henry VI, Part Two (1983) (TV) .... York
- Henry VI, Part One (1983) (TV) .... Duke of York
- Gandhi (1982) .... Sergeant Putnam
- "Fox" (1980) TV Series .... Vin Fox
- "Boys from the Blackstuff" (1980) (mini) TV Series .... Yosser Hughes
- "Telford's Change" (1979) TV Series .... Jack Burton
- Sailor's Return, The (1978) .... Carter
- She Fell Among Thieves (1978) (TV) .... Chandos's Manservant
- Spongers, The (1978) (TV) .... Sullivan
- Pit Strike (1977) (TV) .... Tom
- Professional Foul (1977) (TV) .... Broadbent
- "I, Claudius" (1976) (mini) TV Series .... Gratus
- Trial by Combat (1976) .... Freddie
- It Could Happen to You (1975)
- Hard Labour (1973) (TV) .... Edward



Nu, ennyi lenne, lehet csemegézni, majd legközelebb leírom, melyek azoka a filmek, amelyeknek tudom a magyar címét, de most fáradt vagyok hozzá!

Amúgy meg az a legjobb Théoden-jelente, amikor mondja a ló és lovasa-verset! :) Meg öregkirályként van egy etalon pillantása! :D
Najó, Théoden RULZ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101725 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Nekem szimpatikus volt a filmben is meg a könyvben is.
A kedvenc jeleneteim: Théodred sírjánál, a "Hol a ló, a lovas?", és amikor Aragornnal vitatkozik. (Burárum... még milyen jelenetei voltak? :) )

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101262 Írta: Eliza
Eliza válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Nekem Theoden nem tartozott a kedvenceim közé a könyvben. Valhogy nem jött be igazán nekem. De a filmben 100%-an el van találva szerintem.
Az lehet, hogy egy kicsit "gyámoltalan" a filmben, de végül is ki tudja mióta mérgezte az elméjét Szarumán Gríma segítségével. És végül mikor végre a magához tér, arra ébred, hogy a népét a pusztulás fenyegeti, akiben bízott az elárulta, és a tetejében még a fia is meghalt.
Nagyon tetszett az a jelenet, mikor miután elzavarta Grímát döbbenten kérdezi meg, hogy hol van a fia. B. Hill tökéletes ábrázolja az apa döbbenetét, aki tulajdonképpen csak abban a pillanatban döbben rá, hogy az egyszem gyereke hallott.
Nagyon meghatodtam attól a jelenettől mikor eltemeti a fiát és Gandalfnak mondja, hogy előbb a szülőnek és utána kell a gyereknek meghallnia és még el is sirja magát. Ez olyan nagyon emberi.
A "gyámoltalansásához" azt tenném még hozzá, hogy Rohan népét a teljes pusztulás fenyegeti és ekkor úgy mond még a fia is meghalatt aki, úgy mond az új reményt képviselné és a folytonosságot a rohaniak életében. A filmen megérződik, hogy ez nagyon mélyen érinti és nem akarja, hogy még többen meghaljanak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #101250 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Azért azt is számításba kell venni, hogy Theodén hosszú idő után tért magához, s mikor felébredt miden összeomlani látszott körülötte. Ezért érthető ha kissé összezavart és "gyámoltalan". :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101129 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Ha már a kedvenceknél tartunk, nekem az, amikor lóra pattannak és valami ilyesmit mond: "Hunyt erő éledj, haragra fel, nyerget a lóra,a kürt szava zengjen! ... Hajrá Éorl-fiak!" (Remélem nem hallottam félre sehol :oops: )
Meg az is jó, mikor áll háttal az ajtónak, ahonnan hatalmas fény áramlik be, épp szerelik rá a hadimotyót és beszél: "ki vagyok én, Gamling?"...sötöbö, sötöbö.
:theoden1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101119 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Antares írta: Csatlakozom erwianne-hoz, hogy a filmben kicsit olyan... izé...gyámoltalan a kürtvári jelenetben. Az a legjobb rész, amikor a csata előkészületeinél Aragorn szemére veti, hogy "Hol volt Gondor...".


Nekem az a kedvencem, mikor még Edorasban Gorni kioktatja, erre ő azt válaszolja, hogy ő még úgy tudja, hogy ő a király :wink: (bocsi, de nem tudom szó szerint :? )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100681 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Nekem még az a jelenete tetszett nagyon, amikor kérdezte Aragornt, hogy miért harcoljanak, halálért és dicsöségért? És erre Aragorn azt feleli: Rohanért. :cry: :up:
Maga Théoden is nagyon tetszett, külsöre pont olyan lett, mint amilyennek elképzeltem. Szerintem kifejezetten nemes és királyi lett. Az átváltozás látványos volt, de jobban is meg lehetett volna csinálni. Én úgy képzeltem, hogy Théoden felegyenesedik, a szeme felnyílik, szinte újra éltre kel, miután Gandalf megszabadította a varázstól. Théoden és Trufa a ROTK-böl:
www.ninecompanions.net/gallery_p ... oden_1.jpg

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100331 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Csatlakozom erwianne-hoz, hogy a filmben kicsit olyan... izé...gyámoltalan a kürtvári jelenetben. Az a legjobb rész, amikor a csata előkészületeinél Aragorn szemére veti, hogy "Hol volt Gondor...".

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100319 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
bizony Bernard Hill játsza Smith kapitányt a Titanic-ban...nekem nem tűnt fel, nemrég világosítottak föl engem is a Hugos topicban :lol: :lol:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100280 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Segítsetek! Az origo nem hoz ki SEMMIT Bernard Hillre,de a gogle-t nem volt időm +nézni,ha vki tudna róla vmit... :roll:

Azért ezek a filmjei a GyU-n kívül:
True Crime (1999)
Titanic (1997)
Mill on the Floss, The (1997)
Magagascar Skin (1995)
Drowning by Numbers (1988)
Restless Natives (1985)
Sailor's Return, The (1978)

És 1944 december 17-én született

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100267 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
KOSZONJUK DRAGA SVIN!!!!!!!! :hello: :hello: :hello: :hello: :hello:
megsem vagy te olyan koszivu :D :lol: !

es amellett,hogy nekem szemely szerint nagy kedvencem (nopersze Gandalf utan :) !), Theoden egy igazan pazar karakter;es a film csak raerositett;Berard Hill egyszeruen tokeletes a szememben :D !!

szoval koszonom :D

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100253 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Ragoran:Persze, jól van!
Fiona: Mindenképpen emberközelibb, azaz valóságosabb. A filmben az emberek esendősége jól ki van hangsúlyozva.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100247 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Nekem Theoden egy nagyon szimpatikus figura. Szerintem nagyon jó volt a filmben is. Pont igy képzeltem el Theodent. Maga a lelki világát is meg lehet érteni a filmből. Tudja mi forog kockán és nem tűri meg hogy másk parancsolgassanak. Bár lehet hogy ez csak az én véleményem, de nekem a filmbéli Theoden szimpibb egy fokkal mint a könyvbeli Theoden.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100231 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
leguanember:Persze én csak megjegyeztem!! :P Erre van ez a topik!! A szinészről magáról mit tudunk? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100226 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Ez OK, de azért le lehet írni, hogy mi hogyan képzeljük el, nem? :wink:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100213 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Egy karaktert mindenki máshogy képzel el és sztem lehetetlen úgy +csinálni,hogy mindenki azt mondja,hogy pont így képzeltem el! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100210 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Érdekes, hogy a könyv szerint a szakálla is varkocsba van fonva, míg a filmben még a haja sem, akár csak a többi rohírnak..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100202 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Tetszik Théoden, én idősebbet vártam mondjuk. Vmi olyasmit, mint az átváltozása előtt volt, csak rendes, ápolt kinézettel és hófehér, hosszú hajjal :roll: , magas termettel. Tényleg nem olyan elszánt, pl. itt nem ő javasolja a reggeli kitörést, hanem Aragorn, de mindegy. A jelleme alapján nehéz elképzelnem, hogy Trufával hogy fog kijönni, bár úgy érzem, ez ki fog maradni a filmből, a könyvben ez a rész elég ráérős.
Itt persze nagyon díjaznék egy kis lassúságot, meg még két helyen: a Holtak Ösvényén(amikor sötétben és félelemmel haladnak) és a pelennori csata előtt, a "vihar előtti" nyugalomnál... Oh, csak adná meg az ég!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100157 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
A Filmben is ment harcolni,csak kicsit használta a józan paraszti eszét! A könyvben mindí úgy fogalmaznak,hogy Gandalf beszélt hozzá,Gandival egyeztetett....ebből nem derül ki 1értelműen,hogy most 10percet beszéltek v 1órát... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100147 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

erwianne írta: Azt értem, hogy könyvben magához tér, egyből menjünk harcolni a népemért, csatában akarok meghalni (vagy tán csalatkoznék emlékezetem által???), filmben meg nem kockáztatok nyílt háborút, meg ilylyesmi...
De lehet, hogy én értelmezem rosszul...


ezen már én is gondolkoztam, és szerintem is egy kicsit gyávább, mint a könyvben...bár lehet, hogy már rég olvastam, és amiatt, de a könyvben, minután Gandi észheztérítette valóban rögtön ment volna harcolni, bezzeg a filmben... :roll: :? de lehet, hogy én értelmeztem v.mit rosszul :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100140 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Azt értem, hogy könyvben magához tér, egyből menjünk harcolni a népemért, csatában akarok meghalni (vagy tán csalatkoznék emlékezetem által???), filmben meg nem kockáztatok nyílt háborút, meg ilylyesmi...
De lehet, hogy én értelmezem rosszul...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100134 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
erwianne:mit értesz elgyávításon? :roll: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100130 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
De jó, hogy termett ez a topic! Most jól megkritizálom Théodent, ha-ha :twisted:
Sz'tem kissé elgyávították, vagy nemistudom! Oké, jogos, hogy a népét védi, de a könyvben nemesebbnek tűnik! Még jó, hogy a végére magához tér kissé. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.238 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére