Gríma - Brad Dourif

Több
21 éve 2 hónapja #101124 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Elanor írta: Az az Éowynos jelenet Théodred ágyánál... hideg futkározik a hátamon!
(Mindkét színész nagyon jó abban a jelenetben!!)


Mikor először láttam a barátaimmal az egyik barátnőmmel, aki melettem ült végig kommentáltuk az egész filmet. Mikor Gríma ott megsimogatja Éowyn arcát a barátnőmmel egyszerre tök hangosan: "Fúúúj!!!" Nem is kell hogy mondjam a fél mozi hallotta... :oops: :roll: :lol:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100566 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Sil: köszönöm! ugyanott találtam egy rövid filmrészletet is.
Amúgy Brad nagyot és jól alakított. Szenzációsan hozta Gríma alakját "ahogy az a könyvben meg van írva!"

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100504 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Ana, naon köszönöm neked ezt az életrajzot :wink: A TTT alapján nem néztem volna ki belőle, hogy 53... (lehet, hogy a leborotvált szemöldök fiatalosít? :) )

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100484 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Sesy Olórea írta: Most néztem a werkfilmben, hogy Brad mien öreg! 8O Hány éves?? A TTT-ben egyáltalán nem tűnik öregnek.

1950. március 18-án született,szóval nemsokára mehetünk koccintani rá is :lol:
Itt az életrajza:
Bradford Claude Dourif

A karizmatikus karakterszínész különös kisugárzásának köszönhetően számos horrorfilmben és sci-fi-ben keltett életre gyilkosokat, szociopatákat, és egyéb elkárhozott lelkeket. De ne röppenjünk ennyire előre az alliteráció szárnyán...

Brad Dourif 1950-ben született az amerikai Huntingtonban, ahol édesapja festékgyárat üzemeltetett. A fiú három éves volt, amikor apja meghalt. Anyja hat gyermekkel maradt özvegyen, és később hozzáment egy golfbajnokhoz, aki segített felnevelni a csemetéket. Brad 1963 és 1965 között Aikenben járt iskolába, ahol érdeklődése a művészet és a színjátszás felé fordult. Noha tehetsége hamar megmutatkozott, a színészetet végül a helyi közösségi színházban szerepelgető anyja hatására választotta hivatásául. A világot jelentő deszkákon iskolai előadásokkal mutatkozott be, majd bekapcsolódott a helyi színház életébe, miközben a huntingtoni Marshall Egyetemre járt. 19 évesen elhagyta szülővárosát és New York-ba indult szerencsét próbálni. Csatlakozott a „Circle Repertory” társulatához, és a ’70-es évek elején számos darabban játszott. Ezek egyikében fedezte fel Milos Forman, és azonnal felajánlott neki egy testreszabott szerepet a Száll a kakukk a fészkére (1975) című, azóta már klasszikussá vált filmjében. Bár gyakran ezt az alkotást jelölik meg Dourif filmes pályafutásának első állomásaként, valójában a W.W. and the Dixie Dancekings (1975) egyik apró szerepében mutatkozott be a filmvásznon. Az azonban kétségtelen, hogy Forman filmje, és az öngyilkos hajlamú Billy Bibbit megformálása jelentette számára a nagy áttörést. Alakítását a filmtörténet legemlékezetesebb és leginkább méltatott debütálásai között tartják számon. Elnyerte vele a legjobb bemutatkozó színésznek járó Golden Globe-ot, a Brit Filmakadémia által a legjobb mellékszereplőnek odaítélt díjat, és egy Oscar-jelölést is kiérdemelt a legjobb mellékszereplő kategóriájában. Az alakítás azonban egyúttal beskatulyázta őt, igaz, sajátos karaktere is degenerált személyiségek megformálására predesztinálta. Az ilyen jellegű szerepek túlsúlyának kényszerzubbonyától egész eddigi pályafutása alatt nem tudott megszabadulni.

Emlékezetes bemutatkozását követően két évig nem tért vissza a filmvászonra, mert kételkedett a sztárság tartós mivoltában. Inkább visszament New York-ba, hogy folytassa színházi munkáját és a Columbia Egyetemen tanítson színészetet és rendezést. A mozi hívó szavának azonban nem sokáig tudott ellenállni. 1978-ban a Laura Mars szeme című thrillerben játszott, a következő évben pedig John Huston Wise Blood című filmjében nyújtott emlékezetes alakítást a sérült vietnami veterán szerepében. 1981-ben ismét Milos Formannal dolgozott a Ragtime-ban, majd két filmben is együttműködött David Lynch rendezővel: 1984-ben a Dűné-ben, 1986-ban pedig a Kék bársony című mesterműben. Vibráló személyiségét, feszültséget sugárzó játékstílusát számos horrorfilmben is kamatoztatta, így például többször kölcsönözte hangját a gonosz játékbabának, Chucky-nak. A ’80-as évek végétől egyre többször lett „hűtlen” a horror-műfajhoz, és olyan filmekben bukkant fel, mint a Végzetes szépség (1987), a Lángoló Mississippi (1988), Spike Lee Dzsungelláz-a (1991), Hanif Kureishi rendezői bemutatkozása, a London megöl engem (1991), az Alien 4.- Feltámad a halál (1997), és egy remekbeszabott dán thriller remake-je, az Éjjeliőr a hullaházban (1998). Érdekesség, hogy 1999-ben főszerepet játszott Dettre Gábor A tekerőlantos naplója című filmjében. A filmvászon mellett a képernyőn is számos alkalommal feltűnt, olyan sorozatokban vendégszerepelt, mint az X-akták, a Millenium és a Star Trek. 2001-ben Dourif pihenőt tartott a kis költségvetésű ijesztgetős filmek frontján, és egy igazi szuperprodukcióban csillogtatta meg hátborzongató képességeit: A Gyűrűk Ura-trilógia második részében Kígyónyelvű Grimaként láthatjuk viszont.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100468 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Hurrá!!!Szeressük ezt a topikot... :D
Nos...Gríma részemről az a szereplő,aki talán egy az egyben(jó,szóval majdnemteljesen)olyan lett,mint ahogy a könyv alapján elképzeltem...
Több filmben vicont nem nagyon láttam...mármint Brad Dourif-t...
/a Dűne megvan videón...asszem ideje mégis megnéztem.../
Star Trek-talán...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100458 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Most néztem a werkfilmben, hogy Brad mien öreg! 8O Hány éves?? A TTT-ben egyáltalán nem tűnik öregnek.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100422 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Találtam egy egész jó kis rajongói oldalat. Érdemes körülnézni:
www.dourif.com/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100421 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
www.loony-archivist.com/lowerdecks/suder.html - Végre egy kép Suderról. Van itt egy elég részletes filmográfia is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100419 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Ery írta: Sil: van róla képed? Melyik epizódban szerepelt (kb.) én is néztem a Voyagert, de nem tűnt fel.

Hát, megpróbálok keresni képet. Nekem Estel mondta, hogy ő volt az, és tényleg, rájöttem, hogy onnan volt ismerős a neve.
A Meld c. epizódban (2. szezon) Tuvok próbál rájönni, hogy Suder miért követ el gyilkosságot.
www.startrek.com/library/voy_epi ... _68884.asp - az epizód tartalma
www.startrek.com/library/media_VOY.asp?id=106500 - kép: Suder (háttal) és Tuvok

A Basics c. kétrészes epizódban pedig megmenti a hajót a kazonoktól, de meghal. (Csak ő és a Doktor maradnak a hajón a legénységből.)
www.startrek.com/library/voy_epi ... _68918.asp - 1. rész
www.startrek.com/library/voy_epi ... _68920.asp - 2. rész
Kép sajnos nincs. :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100409 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Sil írta: Van Angyalok Háborúja 3? :oops: Hű, azt meg kell néznem, nekem csak az első 2 része van meg (az elsőben ugye Viggo mint Lucifer :oops: ).
Kihagytátok a Star Trek: Voyagert, abban Brad játszotta Sudert, a gyilkos betazoidot. Ott is eszméletlen jó volt. :wink:

Sil: a felsorolás a teljesség igénye nélkül készült. Ezért linkeltem be alá az oldalt,ahol minden eddigi filmje fel van sorolva.Az ia, amit Mo-on nem vetítettek.
Igen, Vig valóban szerepelt az Angyalok háborúja 1. részében, és zseniális Lucifer volt! :twisted:

Ja és szavazzatok: www.theonering.net/ Eddig Orlando vezet
Míly meglepő... :P

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100398 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Sil: van róla képed? Melyik epizódban szerepelt (kb.) én is néztem a Voyagert, de nem tűnt fel.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100393 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Van Angyalok Háborúja 3? :oops: Hű, azt meg kell néznem, nekem csak az első 2 része van meg (az elsőben ugye Viggo mint Lucifer :oops: ).

Kihagytátok a Star Trek: Voyagert, abban Brad játszotta Sudert, a gyilkos betazoidot. Ott is eszméletlen jó volt. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100375 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
GRÍÍÍÍÍÍÍÍMMMMAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!! Ezer köszike,hogy nyitottatok neki is topicot!!! :lol:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100333 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Éljen!! Gríma topic!! Kösziii Svin!

Szóval:
Sztem nagyon el van találva a filmben Gríma! Ő az egyik legjobban eltalált karakter sztem.
Brad Dourif játéka iszonyatosan jó! Ahogy beszél, amilyen arcokat vág..
Az az Éowynos jelenet Théodred ágyánál... hideg futkározik a hátamon!
(Mindkét színész nagyon jó abban a jelenetben!!)
Meg amikor kérdezi Szarumánt, hogy hogyan győzheti le a tűz a követ, és Szarumán eltolja a kezét akkor annyira haláli képet vág! :)
Az összes jelenete nagon jó szvsz!! Amikor nézem a filmet, már várom, hogy újra szerepeljen a vásznon! :)

És kíváncsian várom, hogy mit fog alakítani a RotK-ban!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100289 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Azok a jelenetek tényleg fantasztikusak voltak! Gríma, annak ellenére, hogy a rosszak oldalára állt, mégis olyan emberi... Én igazán sajnáltam, amikor meghalt. Szegénynek végül semmi nem sikerült...
Eia, parancsolj:
www.orlok.co.uk/dgraphics/vriesbig.jpg
www.ozcraft.com/scifidu/images/dune/piter.jpg :wink:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100201 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Ulmo írta: Brad az 1984-es Dűnében játszott, ő volt a Harkonnenek mentátja (emberi számítógép), Piter De Vries.


Brad, mint Piter? (Hm.. mondjuk itt is ott is "kígyónyelvű" :roll: )
Van valakinek képe Bradról, mint Piter? :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100146 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Oh köszönöm Sesy!
Jut eszembe, még az tetszett, mikor majdnem berobbantotta azzal a gyertyával Szarumán házibombáját! :wormtounge1: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100144 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Ana, naon köszi a film címeket!

A könnycseppes jelenet tényleg fantasztikus. Abban a részben még az is tetszik, hogy a gyertya lángja már rég elaludt, ő mégis ugyanúgy szorongatja a gyertyatartót, annyira meglepi a hatalmas sereg.
Amúgy én alacsony embernek képzeltem, jóval alacsonyabbnak, mint egy átlag ember. Erre volt utalás a könyvben, vagy csak vmit elnéztem?


: erwianne: :wormtounge1:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100135 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Tökjótökjótökjó! Egyszerűen a lejobban eltalált karakter... szerintem.
Ma megnéztem nyolcadszor a filmet, de miután megvettem a jegyet még maradt egy kis időm kezdésig, úgyhogy elvonszolódtam a könyvesboltba szájat tátni addig. Beleolvasgattam a TTT filmkönyvébe, abban vannak képek róla (sajna csak átváltoztatás utáni, vagy vak vagyok) meg némi írás róla.
Most nincs Grímás emotikon, vagy hova tettem a szememet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100129 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
jippi Gríma topic :lol: :wink: köszi ezt is Svin :wink: :D

Annak ellenére, hogy tul.képpen nincsen v.mi sok szerepe a TTT-ben, szerintem nagyon jó választás volt Brad, és nagyon jól játszik...persze azért a sminkesek se semmik :wink: 8O
Amúgy az egyik kedvenc jelenetem, mikor Szarumánnal áll Orthanc erkélyén, nézik az uruk-hai hadsereget és Gríma szeméből kicsordul egy könnycsepp...szédületes 8) :P

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100071 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Yeah, Gíma topik! Ezer köszönet, Svin!
Én nem láttam a Dünében, és így a filmcímekböl ítélve máshol sem, de a TTT-ben tényleg remek volt. Komolyan, nem hittem, hogy ennyire tetszeni fog. Van benne valami nagyon taszító, és valami - amiért szeretjük. :) Ebböl ítélve valóban jól állhtnak neki a gonosz karakterek.
Kígyónyelvü-galéria:
www.ninecompanions.net/galleries ... ry_p1.html

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100051 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Brad az 1984-es Dűnében játszott, ő volt a Harkonnenek mentátja (emberi számítógép), Piter De Vries.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100046 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Melyik Dűnében játszott?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100044 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
A Dűnét csak egyszer láttam, és elég régen. Kit játszott benne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100041 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Hello Sesy :) és üdv minden Grima rajongónak. Magam is az lennék. Svindler: nagyon köszönjük ezt a Topicot!
Brad Dourif sokat játszott színházban! Főleg negatív szereplőket jelenített meg a vásznon. De azt zseniálisan!
Nagyon tetszett, ahogy kifehérített börrel, és korpás hajjal küzd Eowyn szerelméért. Remek jelenet :!:
A következő filmekben szerepelt:
Száll a kakukk fészkére
Dűne
Gyerekjáték
Lángoló Mississippi
Végzetes szépség
Kék bársony
London megöl engem
Rémecskék 4.
Testrészek
Bilincstánc
Az éj szine
Szőke igazság
Alien 4.
Túsznász
Rémségek könyve
Reqiem egy nyomozóért
Éjjeliőr a hullaházban
Érzékek birosalma
Szilikonvölgy
Angyalok Háborúja 3.
The Ghost
Betolakodók
és természetesen LOTR:TTT, ROTK

Bővebben:
www.mozinet.hu/lotr/

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100038 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Háhá!Én meg a második! :D
Nekem nem annyira szimpi Gríma bácsi, olyan sunyi stb stb.Legalább ha nyíltan mondta volna h na ez és ez van (ezt most nem naon lehet érteni gondolom, de mindegy :) )
Viszont a pasi télleg naggyon jól eljátszotta a szerpet :D

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100034 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Végre! :D Én írok először!

Nos, szóval a legjobb karakter a TTT-ben (Gollin kívül persze) ő volt! Fantasztikus ez a színész! Az a kígyó-szerű hang... Amikor Éowynnak beszél, és az kikosarazza, utána azt a mozdulat naon tetszik :D

Milyen más filmekben szerepelt még?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100030 Írta: svindler
Gríma - Brad Dourif téma létrehozva svindler által
:wormtounge1: Gríma rajongóknak :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.508 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére