Nan Thurin emlékezete

Több
10 éve 6 hónapja #410880 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Schreiner János írta:

Alyr Arkhon írta: A Tudás Köre 2. számú csapatának bemutatója, Sauron fb oldala, valamint a Scriptorium (Estelwen, Nimloss, Vanda és én) mesterdarabja, a Töredékes Krónika gépelt változata.

Lehetne kérni sima ".doc" kiterjesztéssel?
Köszi!


Megkésve bár, de íme:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410786 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Na jó, bár van rá több verzióm is, ez most egy sütés nélküli volt. Szerintem a világ legegyszerűbben elkészíthető sütije, ha van kéznél dulce de leche. ;)

Tehát:

Dulce de leche (aki még nem ismerné, ez egy nagyon finom, nagyon tömény és édes karamellszerű krém, függőséget tud okozni) :
1. módszer, sütőben: én általában úgy szoktam csinálni, hogy fogok pár (2-3) tubus cukrozott sűrített tejet, belenyomom egy kislábosba (vagy jénaiba), lefedem alufóliával, beleállítom egy mélyebb tepsibe és forró vizet töltök köré. Ezt az egészet berakom a sütőbe úgy 2-2,5 (max 3) órára 220 fokon, és időnként pótolom a vizet. Ha már elég barna, akkor kész van. A végén érdemes alaposan átkeverni.
2. módszer, mikrohullámú sütőben: egy nagyméretű, mély hőálló üvegtálba belenyomok 2 tubus cukrozott sűrített tejet, és max 600W-on elkezdem mikrózni. Közben 0,5-1 percenként (a vége felé kell majd sűrűbben) kiveszem és átkeverem egy szilikon spatulával. Kb 7-10 percnyi melegítés kell neki (ez a mikrótól is függ, nálam kb 8-8,5 volt 600W-on), úgyhogy keveréssel együtt jó 20 perc alatt kész van. Folyamatosan figyelni kell, mert hajlamos kifutni (ezért fontos, hogy mély legyen a tál: az enyém kb 10cm mély, és több mint a 3/4-éig felhabosodott menet közben a krém). Nem kell megijedni, ha úgy néz ki, mintha összeugrott volna a tej valami rotyogó trutyivá, csak keverd át alaposan.
3. módszer, tűzhelyen: ehhez konzerv sűrített tej kell, de ugyanúgy a cukrozott verzió (pl az Auchanban láttam ilyet, meg elvileg kapható az Arbat nevű orosz bolthálózatban is), illetve állítólag működik zárt befőttesüveggel is. A konzervről le kell szedni a címkét, beletenni egy edény vízbe (lehet egyszerre több konzervet is), és feltenni főni kb 2,5-3 órán át. Fontos, hogy a víz mindvégig teljesen ellepje, és a végén felbontás előtt hagyni kell teljesen kihűlni, ha nem a plafonról akarod takarítani a forró karamellt (ugyanis túlnyomás keletkezik a konzervben főzés közben, úgyhogy felrobbanhat, ha nem tartod be ezeket a szabályokat).
A végeredmény egy a pudingnál valamivel sűrűbb krém lesz, hűlés közben még tovább sűrűsödik. Ha nem elég kenhető, csak fel kell kicsit melegíteni és alaposan átkeverni. Én a konzerves módszert még nem próbáltam, csak a másik kettőt, a mikrós nekem világosabb színű lett, mint a másik, viszont valamivel sűrűbb (az első adagból pl a mikróban sikerült tejkaramellát gyártanom krém helyett...). Hűtőben, befőttesüvegben elvileg simán eláll egy hónapig (ezt még nem sikerült kipróbálni, mert elfogy), a konzerves verzió pedig felbontás nélkül akár fél évig is. Lehet használni sütikbe, palacsintába tölteléknek, keksztölteléknek, fagyiöntetnek, stb (de van, aki csak úgy magában elnyalogatja...).

Tészta:
1., sütés nélküli változat: 1 csomag zabkekszet (pl Zabfalatok) össze kell törni egészen apró morzsásra, összegyúrni kb 8dkg vajjal, amíg össze nem áll, aztán belenyomkodni egy kb 26cm átmérőjű, levehető oldalú piteforma vagy kapcsos tortaforma aljába úgy, hogy legyen egy kb 2-3cm-es pereme. Ha kész, mehet a hűtőbe kb egy órára. Utána óvatosan le lehet már venni a forma oldalát.
2., omlós tészta: 20dkg lisztet és 6dkg cukrot összemorzsolok 10dkg hideg vajjal, hozzáadok 1 tojássárgáját és 2 evőkanál hideg vizet, és összegyúrom, ez nagyon hamar összeáll. (Lehet hozzáadni 6dkg darált mogyorót is - a lisztet ekkor csökkenteni kell -, az is jól megy ehhez a sütihez.) Folpackba csomagolva a hűtőbe teszem fél órára, közben a sütőt előmelegítem 180 fokra. A tésztával kibélelek egy piteformát vagy kapcsos tortaformát (lásd előző pont), megszurkálom a tésztát egy villával, és kb 25 percig sütöm (ez függ a sütőtől is). Ebből az első 15 percet érdemes vaksütéssel csinálni, azaz sütőpapírt tenni a tésztára és arra lencsét vagy babot szórni súlynak (utána a papírral együtt eltávolítani), hogy ne púposodjon fel a tészta. Ha kihűlt, ki lehet venni a formából. (Ez a tészta egyébként nyersen remekül fagyasztható, úgyhogy lehet egyszerre több adagot is gyúrni belőle és eltenni. A kimaradó tojásfehérje szintén lefagyasztható, abból meg lehet csinálni pl olyan vajas kekszet, mint amit múltkor beírtam. ;) )

Ha kész a tészta, rákenem a dulce de leche egy részét, ezt kirakom banánkarikákkal (mérettől függően kb 2 banán), aztán megint a karamell jön. Aztán a tejszínhab: 0,4l hideg habtejszínt felverek nagyon kevés porcukorral (mondjuk fél csomag vaníliás cukor, elég édes lesz anélkül is) és közben hozzáadok 1 vagy 2 csomag habfixálót. Díszítésnek meg csokiforgács. Aztán az egész mehet megint a hűtőbe éjszakára, vagy legalább pár órára, hogy összeérjenek az ízek.

(Egyébként ez egy olyan süti, amit Benedict Cumberbatch-nek köszönhetek... :P Ugyanis egy interjúban ezt válaszolta a "mi a kedvenc édességed" kérdésre, úgyhogy utánanéztem, mi is ez...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410784 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Követelem Sil banoffee pie receptjét!!!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410779 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Közkívánatra következzenek a "doriathi csapat" karakterei (akik közül, ugye, nem mind doriathi születésűek), korábbi foglalkozásukkal és történetükkel:

Collrim, az Üres Nép

* Idhren: Nolien - Doriathi diplomata volt előtte, a brethili emberekkel indult el tárgyalásra kísérettel, útközben esett fogságba. Saurontól való szökésük után ő fogta össze a túlélőket, és miután kiderült, hogy Doriathba nem tudnak belépni, a Valák Sarójának jeleit követve elvezette őket Nan Thurinba.
* Gillz: Daelin - Udvari bárd Doriathban, Nolien kíséretében utazott, fiatal sinda volt, aki világot akart látni, és hősies dolgokban részt venni.
* Gandalf: Meneldir - Doriathi mesemondó és mesegyűjtő. Nargothronba indult volna quenyát tanulni, akkor fogták el, amikor az őt hazavinni kívánó húga (Melethril) eltűnt, és a keresésére indult. Sauron fogságában megtört az akarata és fogvatartójának bábja lett. Húga védelmezője. Az egyik megszállt doriathi.
* Hanna: Melethril - Asztalosként dolgozott Doriathban, Meneldir húga, a doriathi elzárkózás és a nolda-kritika képviselője. Bátyja után indult Nargothrond irányába, hogy hazahozza őt, de Sauron szolgái elkapták. Nolien vezetésével jutott el Nan Thurinba, ott beleszeretett egy sindába, akihez feleségül ment. Már gyermeküket várták, amikor férje egy felderítés során eltűnt. Később előkerültek a férj maradványai, valószínűleg Angaur végzett vele.
* Zsodó: Hallon - Egykori doriathi felderítő. Otthagyta a felderítőket, hogy megkeresse Gondolint, mert Turgonhoz akart csatlakozni. Sauron szolgái elkapták és börtönbe zárták. Ő is megszállt lett, Sauron egyik bábja. Később szerelmes lesz egy Nan Thurinba menekült gondolini noldába, Sauron ezt használja ki arra, hogy Gondolin titkait megtudja.
* Dani: Celegur - A doriathiak felderítőinek egyik kapitánya volt, orkokra vadászot Melian Övénél, amikor elrabolták. A fogságban megtörik az akaratát. Később Nolien jobbkeze lesz, a nan thurini felderítők vezére. Sauron őt is megszállta.
* Zsolt: Henadan - Brethili ember, 16 éves fiú volt, amikor Sauron fogságába került, rabszolgaként nőtt fel. A farkasok gondozása és etetése volt a feladata, ezért azóta is nagyon szereti a farkasokat és a kutyákat is, és őszintén hisz benne, hogy ezek jóságos lények, csak Sauron félrenevelte őket. Alapvetően kíváncsi természet, a börtönben a foglyokkal tartott kapcsolatot, Nan Thurinban pedig élénk érdeklődést mutatott a mithrimiek üvegcséi iránt.
* Nati: Lainiel - Nolien húga, az után született, hogy Nolien eltűnt, így a két testvér nem ismerte egymást soha, közös menekülésük és bujkálásuk során sem derült ki e rokoni kapcsolatuk. Lainiel doriathi harcos lett, fogságba esése után Sauron befolyása alá került, megszállt lett ő is.
* Eszter: Saeriel - Gyógyító és állatok ismerője, ő is megszállt doriathi lett Sauron fogságában. Szabadulása óta alvajáró.
* Mil: Nestariel - Füvesasszony, néha kicsit kelekótya, de ez a gombák miatt van. Őt nem szállta meg semmi, csak szereti megkóstolni, amit kotyvaszt. Szabadulása után Nan Thurin füvesasszonya.
* Ági: Eirien - Messze keletről érkezett sötét-tünde, látta a Gonosz munkásságát, a keleti erdők Árnyait, lelkén ezért nagyobb homály ül, mint a többiekén. Amint megérkezett Beleriandba, fogságba esett, és Sauron őt is bábjává tette. A börtönben ismerte meg a doriathiakat. Lévén távoli rokonai, meg Beleriandot amúgy sem ismeri, hozzájuk csatlakozott a szabadulás után. Nan Thurin felcserje lett.
* Azok, akik még a Menekültek érkezése előtt meghaltak, de korábban Nan Thurinban éltek - Más szökevény sindák Sauron börtönéből, pl. Melethril egykori férje. Csak említés szintjén léteztek a keretjátékban.
+
Mablung (Ada) és Beleg (Efkú), de őket nem kell bemutatni. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410751 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
A helyszín a Tolkien Klubok helyszíne, a Batthyány Alapítvány (1067 Budapest, Eötvös u. 24. I. 16.). A kapu mellett a Batthyány Alapítvány feliratú táblácskán kell megnyomni a kapucsengőt, és az elsőn balra rögtön látni fogjátok a megfelelő ajtót.
A rendezvény elpakolással együtt (maximum) este 8-ig tart.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410745 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Nekem viszont sikerült meggyőznöm a családot, szóval mégsem muszáj hazamennem, yay! :D
Helyszín mikor lesz végleges?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410744 Írta: Vérfarkas
Vérfarkas válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Én Erdélyből jövök haza akkor, sajnos nem tudok menni........... De jó szorakozást :) ;)

Kiss Lili

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410738 Írta: Lagassy
Lagassy válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Most néztem meg eléggé durva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410737 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
A Dal Köre által is bemutatott poharazás extrém verziója az írektől:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410712 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
És amilyen az én formám, szokás szerint azon a hétvégén, amikor garantáltan nem tudok ellógni, a naaagy közös családi születésnapozás miatt... :(

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410711 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Tábori Találkozó
2013. szeptember 8. 13:00-tól


Hiányoznak a csapattársaid? Rég láttad a rendvezetődet? Nem tudsz felébredni zászlófelvonás nélkül? Nem vitted azóta sem vissza a raktárba az akrilfestéket? Máig nem tudod, ki rajzolta a farkasfog-jeleket a táborban? Dobálnál néhány sárga labdát? Visszavágysz a Rejtett Völgybe?

Semmi gond! Találkozzunk szeptember 8-án, idézzük föl együtt a tábort! Fényképek, zene, kvíz, játékok, beszélgetés, anekdoták, póló utórendelés, és leginkább is, egymás társasága vár rátok.

A rendezvény helyszíne még nem végleges, de Budapesten lesz, ez biztos. :)


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410640 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Visszaszokva nagyjából a hétköznapi életbe, így egy héttel a Tábor után is hiányoztok! :)

Már pár napja tervezem, hogy írok ide egy hosszabb élménybeszámolót, de valahogy nem sikerül, mert csak jönnek az emlékfoszlányok és annyi mindent tudnék írni, hogy inkább el sem kezdem rendesen!

De azt azért leírom, hogy nagyon köszönöm az összes szervezőnek elsősorban és minden táborozónak is, hogy egy ilyen jó tábort sikerült összehozni! Én nagyon élveztem. :lájk:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410614 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
A Vörös Hold Harcosainak tűzszertartása így hangzott:

"Mi, noldák, akik a Nyugat Uraitól hallottuk ezt a történetet, nem feledjük, hogy a tűz - az Olthatatlan Lángként - már Arda teremtése előtt létezett. Ez a tűz erősebb bármely, az Ellenség által gyújtott tűznél, hiszen Morgoth bár kezdettől fogva vágyott rá, sohasem tudta megkaparintani. Ilúvatar Olthatatlan Lángja viszont minden Gyermekének ajándékul adatott, és így ott lobog mindannyiunkban.
Úgy véljük, ez a bennünk égő tűz az, ami erőt és reményt ad a legsötétebb órákban; még most is, midőn úgy tűnik, a Világ Fekete Ellensége győzelmet aratott felettünk. Bár helyzetünk reménytelennek tűnhet, tudjuk: Thangorodhrim hatalma nem tarthat örökké.
Nem feledvén, hogy Morgoth csak holtakat és rabszolgákat akar maga körül látni, mindazok, akik úgy gondolják, hogy Angband eljövendő bukását a számukra is jelképezik ezen lángok, helyezzék el most velünk együtt a magukét Thangorodrim sziklája körül."

(Aki tudja a hozzá tartozó zene címét, linkelje be pls! 8) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410606 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Schreiner János írta: "Anar, Isil, eleni
Ú-sílar, ú-sílar
Ondomardesse, maresse.
Emlékezz a tűzre – Aiya Náre!..."


Aiya Náre! Nektarin!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410593 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
"Anar, Isil, eleni
Ú-sílar, ú-sílar
Ondomardesse, maresse.
Emlékezz a tűzre – Aiya Náre!..."
Harmadik napja folyamatosan ezt dúdolom, a munkatársaim már kezdenek beleőrülni. Ha kicsit "tündésebb" lennék, már biztos beígértek volna egy eltángálást, így egyelőre úgy tesznek, mint akiket nem zavar. :lol:
ÚLAVEMME!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410585 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Igen, mindenkivel, akivel csak lehet! :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410584 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Grondir írta: Lehet kérni egy végleges tábornévsort? :)


a látogatókkal együtt? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410580 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Lehet kérni egy végleges tábornévsort? :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410569 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Alyr Arkhon írta: A Tudás Köre 2. számú csapatának bemutatója, Sauron fb oldala, valamint a Scriptorium (Estelwen, Nimloss, Vanda és én) mesterdarabja, a Töredékes Krónika gépelt változata.

Lehetne kérni sima ".doc" kiterjesztéssel?
Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410567 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Raúf népének csapatelőadásából a Kar versbetétei (a szövegkönyv elgépelései és tévesztései nélkül):

[center:1gbi2qls]I. (prológus)
Húgom gyermeke, halljad
Harcosi korba belépvén
Titkait büszke atyádnak,
Őseink hősi erényét.

Karddal a kézben a bátor
Ősi erőt örökölhet.
Vad koponyája erőt ád,
Óvja a Nap követőit.

II. (1. szín)
Kedves a föld és a termés
Gazdagon hinti a kincsét.
Boldog a férfi s a nő is,
Gyermeköröm szava csendül.

Senki se fél a jövőtől,
Sátrába' reggelig alszik.
Éjjele-nappala békés,
Sárkányok völgye szegélyén.

III. (2. szín)
Vége a békeidőknek!
Gyűlölet rút vicsorával
Szörnyeteg támad az éjben!
Bölcs tanítónk elemészti!

Grognar, a Bölcs e veszélyben
harcol a végzete ellen!
Sárkányok Végzete eljő,
Vaspörölye ha lesújt rá!

IV. (3. szín)
Gaúd, serege erejében
önmaga sokszorosával
támad az éjbeli szörnyre,
menteni jó tanítóját!

Vad harag tombol a síkon,
Démonnal küzdeni bátor.
Megszabadítja a sárkányt.
Gaúd vére érte kiomlik.

V. (epilógus)
Titkos erővel a népünk
Őrzi szívében a Sárkányt.
Oltalom a koponyája,
Oltalom ősi meséje.

Nap utazása nyomában
Őt követi a mi népünk.
Ővele győztes a harcos,
Ővele édes a béke.

Titkos erővel a népünk
Őrzi szívében a Sárkányt.
Oltalom a koponyája,
Oltalom ősi meséje.

Nap utazása nyomában
Őt követi a mi népünk.
Ővele győztes a harcos,
Ővele édes a béke.[/center:1gbi2qls]

[r:1gbi2qls]Just for the records...[/r:1gbi2qls]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410566 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Felkerült az utolsó adag kép is. (Link a linkeket tartalmazó hozzászólásomhoz az aláírásomban van, a hozzászólás meg e téma elején valahol.)

Aki tudja, hogy van róla még jó kép, de nem találja itt, az vagy keresse a csapatvezetőjét (például a gondoliniak), vagy figyelje az e-mailjeit. Esetleg kérdezzen meg engem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410562 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Alyr Arkhon írta: Az normális h nem tudok kommentelni a képekhez, vagy én toltam el?


Írta lentebb SÚ hogy korlátozva van!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410561 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Cinnia írta: Engedelmeddel 1-2 képet feltöltenék majd fészbúkra. ^^

Nyugodtan. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410560 Írta: Cinnia
Cinnia válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Sil írta: Az én képeim:
s339.photobucket.com/user/sil_mt ... bor%202013


:lájk:
Juhú!! Végre képek az esküvőről! :D Tök jók lettek, köszi. Engedelmeddel 1-2 képet feltöltenék majd fészbúkra. ^^

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410559 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
A Dalok köréből Léli és az én mesterdarabom, amire Dórie és Éogil harcos koreográfiát adtak elő.
Fingon nagykirály eleste.

Szöveg:
Mélyen zúg az éjszaka
A könnyek csatájának helyszínén.
Fingon, a noldák hős ura
Vezeti seregét Ard-galennél.

Angbandból a tiszta tűz,
Gothmog az, ki harcot űz,
Sötét éket ver a seregbe.

A noldák nem adják fel ellene sem,
S küzdenek hősökként, míg eljő a vég.

Fingon, nolda nagykirály
Gothmog ellen kardot ránt,
Bosszút álljon megölt népéért.

Ezüst karddal áll a csata mezején,
Míg végül összeér éjsötét s a fény.

Ekkor | Lecsap | Gothmog jő és tűzzel orvul támad.
Lecsap | Orvul | Fingon lelke elszáll...

Az iránymutató dallam:

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410558 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Az én képeim:
s339.photobucket.com/user/sil_mt ... bor%202013

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410556 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
A Tudás Köre 2. számú csapatának bemutatója, Sauron fb oldala, valamint a Scriptorium (Estelwen, Nimloss, Vanda és én) mesterdarabja, a Töredékes Krónika gépelt változata.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410554 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete

Sú (Heru Mornie) írta: Szívesen, Sil! Elvileg már meg is oldottam a dolgot.

Másoknak, akik hasonló cipőben járnak: jajdejó, jajdejó, nem kell, hogy Gmail-es cím legyen, amit adnak, és jajdejó, jajdejó, nyugodtan lehet privát üzenetben is adni (bár egy picit egyszerűbb, ha a G+ felületen, e-mail címre küldtök felkérést).

Ha jelzem, hogy megadtam a hozzáférést, és mégsem látjátok a képeket, akkor általában a böngésző gyorsítótárának ürítésével lehet változtatni a dolgon. Ez szerencsére elég ritkán fordul elő.

[szerk 23:50-kor]: Farkasüvöltést hallok!
Igazit!

(Idehallatszik a Medveotthontól. :D )


Az normális h nem tudok kommentelni a képekhez, vagy én toltam el?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410553 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Páran kérték az első napi haradi kekszem receptjét (alias Sablé Viennois, vagy más néven bécsi omlós keksz), íme:
recept1
recept2
Tulképp az arányok ugyanazok mindkét receptnél, ha a kakaót behelyettesítjük liszttel. A lényeg: a szobahőmérsékletű vajat habosra kell keverni a porcukorral (a vanília is ekkor mehet bele, vaníliás cukor esetén a porcukorból annyival kevesebb kell) , utána hozzáadjuk a tojásfehérjét, majd a sót. Utána több részletben hozzákeverjük a lisztet/kakaós lisztet (csak amíg egységes lesz), és gyakorlatilag kész a tészta, mehet a hűtőbe folpackban legalább fél-egy órára pihenni, addig elő lehet melegíteni a sütőt 180 fokra. Én tortadíszítő hengerrel (volt vagy 300Ft) szoktam kígyókat gyártani sütőpapíros tepsire, és kb 12-15 percig sütni. De figyelni kell, mert sütőtől is függ, pontosan mennyi idő kell neki, és könnyen megég, különösen a vaníliás: akkor már jó, ha a széle elkezd egy kis színt kapni, illetve a kakaósnál onnan lehet látni, hogy jó, ha már nem fénylik annyira. Amikor kiveszitek a sütőből, mint minden vajas keksz, még elég lágy, úgyhogy ne piszkáljátok rögtön, hagyjátok kicsit hűlni, meg fog szilárdulni. A tepsinek is hűlnie kell a következő adag előtt. (A lisztet és a kakaót egyébként mindig szitáljátok át, mielőtt hozzáadjátok a többi hozzávalóhoz, mert attól omlósabb lesz a végeredmény. A tojásfehérje pedig remekül fagyasztható, úgyhogy ha kimarad valami más sütiből egy, akkor azt később is fel lehet használni kekszgyártáshoz.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410552 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Nan Thurin emlékezete
Képeim:

www.facebook.com/media/set/?set ... f60100d5c6

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.241 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére