Készülődés

Több
11 éve 1 hónapja #410475 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Készülődés

Kincső (Thilanna) írta: Ha még akad valami kérdés, a +3630520647 számon elértek.

Az nem +36305206447? ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410469 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés
Alyr, Sári, ne felejtsétek akkor el a laptopot meg a Prezi trialt rá!
Ha még egy ember tud hozni, akkor hozzon, de megoldjuk az enyémmel együtt 3-mal is.
Ha vannak Tolkien-szövegeitek elektronikusan, hozzátok akár pendrive-on, ill. képeket kedvenc szereplőkről, érdekes Nirnaeth előtti sztorikról stb... én már holnap korán reggel indulok (és ma értem haza Dániából), szóval már kicsit parázom, hogy mindenre gondoltam-e, ami kelleni fog nekünk! ;) De már alig várom, hogy ti is ott legyetek!
Ha még akad valami kérdés, a +3630520647 számon elértek.

TÁÁÁBOOOOR :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410335 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Készülődés
Nekem van laptopom, de sajnos hagyományos méretű, és két nagytáska mellett nem bírom még azt is vinni. :( (Ráadásul visszafelé nem lesz itthon öcsém, hogy kijöjjön elém kocsival, tömegközlekedéssel meg nem lesz egyszerű mutatvány visszajutni Budaörsre ennyi csomaggal...)
Viszont van mindenféle tolkieni szövegem elektronikus formában (magyarul is, oldalszámokkal), azokat hozom a hordozható winchesteremen.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410312 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés
Alyr: a rendek tevékenysége sosem tudott teljesen középföldei lenni, ez idén és a mi rendünk esetében sincs így. A táncosokat se tiltjuk le a magnóhasználatról, vagy a fotósokat a fotózásról, mert az nem Középföldés :P Azért terveztem így, mivel szeretném, ha látványos és újszerű bemutatót tudnánk tartani (ez mindig kihívás nem előadó jellegű rendeknél) - a vetítés segítségével pedig ezt meg tudjuk tenni. Mint írtam, ha valakinek ez nagyon nem fekszik, van lehetőség papír alapon készíteni posztert, de sajnos nem tudok színes nyomtatást ígérni a tábor idején, tehát vagy fekete-fehér lesz, vagy rajzoltok, vagy ha gondolod, nyomtatsz előre (kb. 3 oldalt ha elküldesz vasárnapig, akkor még én is tudok nyomtattatni). Egyébként a gépre amúgy is szükség lehet, mert ha valaki el is hozza pl. a HoME összest papíron, elektronikusan sokkal gyorsabb az infókat megtalálni :)
Másrészről azt megígérhetem, hogy az összes többi rendi alkalomhoz nem kell elektronika, és aktív és érdekes lesz ;)

Sári: kúl, köszi! Tedd fel a Prezi Trialt légyszi!

Többiek, merre jártok?! Vélemény, kérdés, esetleg még egy laptop a biztonság kedvéért?... :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410282 Írta: Rhien
Rhien válaszolt a következő témában: Készülődés
halihó, laptop nálam is lesz. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410146 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Készülődés
Viszek laptopot (ha addig közbe nem jön valami), rátehetem a prezit, bár még sosem használtam, de feltétlenül muszáj digitális bemutatót csinálnunk?
Ósdi vagyok meg le lehet szavazni, de én amennyire lehet, hanyagolnám az elektronikát Középföldén.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410110 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés
BREAKING NEWS!!! :)

No, mivel már csak 2,5 hét a táborig, szeretnék veletek megosztani két nagyon fontos dolgot!

Bemutató

A tábor 9. napjának estéjén (az utolsó rendi foglalkozás után) hagyományosan sor kerül a rendek bemutatóira. Azaz itt nyílik lehetőségünk rá, hogy valamilyen formában ízelítőt adjunk az összes többi táborozónak, hogy mit csináltunk a megelőző napokban. Node mit tudunk mi kezdeni, akik nem igazán előadó jellegű rend vagyunk?...
Nos, azt találtam ki, hogy 3-4 fős projektcsoportokra bomlunk, minden projektcsapat választ egy témát, ami őt a Nirnaeth előtti dolgokból legjobban érdekli, és azt fogja feldolgozni valamilyen vizuális-informatív-kreatív módon.
:arrow: A cél: aki megnézi a végeredményt, valamilyen alternatív módon tudja meg mindazt (/egy részét), amit ti a könyvekből / saját tudásotokból összeszedtetek (esetleg képekkel, ábrákkal, térképpel stb.).
:arrow: A téma lehet egy családfa, egy kronológia, valamilyen esemény/történet, összehasonlítás stbstb.
:arrow: A forma: ismeritek a Prezit? Magyar fejlesztésű alternatív prezentációkészítő program, nagyon sok lehetőség van benne, én nagyon szeretem. Ezt javasolnám kipróbálásra, hogy valami igazán új formát tudjunk mutatni a bemutatóesten. A programot ingyenesen egyrészt online lehet használni, másrészt letölthető egy 30 napos próbaverzió. Ha nem ismeritek, akkor kérlek, hogy nézzétek meg, próbálgassátok, ha van egy kis időtök! Abszolút felhasználóbarát :)
(Ha esetleg az egyik projektcsapat nagyon ódzkodik az elektronikus formától, akkor lehetőség lesz hagyományos plakát készítésére is.)

Ezzel kapcsolatban 3 kérés:
1. Hozzon 3-4 rendtag laptopot a táborba (az enyém is ott lesz, odaadom). Beszéljük meg, kik lesznek ezek!
2. Aki hozza a gépét, töltse le a Prezi próbaverziót rá, és próbálja is ki, hogy megnyílik, működik. :)
3. MINDENKINEK javaslom, hogy gyűjtsön a kedvenc Nirnaeth előtti témájához, amit el tud képzelni, hogy ilyen csapatmunkában feldolgoz, képeket a netről vagy a gépéről (pendrive-on hozható), mivel a táborban korlátozott lesz a nethozzáférés. Ugyanakkor a helyszínen bármilyen kreatív technikával készíthető majd még illusztráció a témához (pl. jelmezes fotózás, videó, festés stbstb.). ;)

A projektcsoportokat és a témákat a tábor közben fogjuk eldönteni, és kb. 1,5-2 rendi alkalom (valamint tetszőleges mennyiségű szabadidő) fog az elkészítésre rendelkezésre állni. Mindenre, ami még homályos, élőben ki fogok térni és elmondom részletesen. :) Persze ha égetően sürgős kérdésetek van ezzel kapcsolatban, nosza! ;)


MESTERVIZSGA

Aki volt már táborban, különösen 2007-2011 között, annak ismerős a mestervizsga fogalma. Aki nem csak közösségben szeretne jeleskedni a választott rendjében, hanem egyénileg is, annak ez egy jó lehetőség. Valami (elsősorban) önálló munkán alapuló, magas színvonalú alkotást kell létrehozni - a táborban fogunk róla beszélni, hogy a mi rendünk esetén mik jöhetnek szóba. A vizsgára kb. a tábor 5-6. napjáig kell majd jelentkezni, és legkésőbb 9. nap délben el kell készülni a mesterművel. A mesterműveket a 9. napon délután egy bizottság fogja elbírálni, és aki megfelelt, azt este beavatják a Tűzőrzők (azaz rendvezetők és mesterek) közé... szóval igen, ilyen minőségű alkotás kell. :)
A munkát alapvetően a szabadidőben végezhetitek, de a 9. nap délelőtt, ami az utolsó rendi foglalkozás, a mesterjelöltek elvonulhatnak önállóan dolgozni (a bemutatóink eddigre kész lesznek).
Feltételek:
- a mestervizsgának tolkieni témájúnak kell lennie, és a keretjátékhoz valamilyen módon kapcsolódónak. (Ez azt jelenti, hogy lehet bármilyen olyan tolkieni téma, ami a tábor keretjátékos ideje ELŐTT történt - tehát olyan is, amiről csak OUT-ban tud az illető, de persze a lore-nak nem ellentmondóan -, ill. vonatkozhat a jelenre, vagy valamely tábori nép/karakter jövőjére.)
- a mestervizsgának a táborban kell létrejönnie, előre nem szabad rá készülni
- erősen ajánlott egy másik csapat tagjával a kooperáció (nem kötelező másik rend tagjának lennie, de másik csapattagja legyen - ennek keretjátékos motivációja van. Ha nem találtok olyat, akivel kooperálnátok, akkor velem kell egyeztetni, hogy mehet-e úgy is a tervetek.
Elsőre ennyi, természetesen erről is részletesen szó lesz az 1. rendi foglalkozáson, de ha mégis van már most kérdés, mondjátok bátran. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409999 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Készülődés
Sziasztok!
Én is a kör része leszek, de tudnotok kell, hogy mellette a Vörös Hold Harcosai csapatot is vezetni fogom, szóval valószínűleg valószínűleg szépen csendben pihengetek a sarokban. Amúgy Doncsecz Zoltánnak hívnak, 29 éves vagyok és mérnökként dolgozom.
Ami magyarul megjelent Tolkien-nel kapcsolatban, azt mind olvastam, bár elég rég.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409971 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Készülődés

Kincső (Thilanna) írta: (Itt a forumon a Kozepfolde/Nyelvek es irasok topikban talalsz linkeket, ill kerhetsz tovabbi segitseget.)

...és bizonyára örülnének egy igazi érdeklődőnek a sok tetkó-kérés között... ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409967 Írta: barca123
barca123 válaszolt a következő témában: Készülődés
Köszönöm a segítséget! Amennyit tudok a nyelvről azt eddig is netről tanultam, így akkor folytatni fogom:D Am múlt héten kaptam angol ismerősömtől az Elveszett mesék könyvét 1.,2. , a Fa és Levelet és egy újonnan kijött tolkien könyvet aminek a neve: The fall of Arthur:)(mindegyik angolul) Szóval még csak most kezdtem el ezeket.

"Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409952 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés
Szia Matyi! :)
A TLV-n mar biztos tapasztaltad, hogy itt egy csomo hasonlo "orult" van, szoval biztosithatlak, hogy a hozzad hasonlo emberek tarsasagat megtalalod! Varom, hogy megismerjelek, a tlv-sek altalaban jofejek! :D
A sinda es quenya nyelvekrol a rend kereteben biztosan nem lesz szo, marcsak azert sem, mert en sem ismerem oket - a quenyaval foglalkoztam anno egy keveset, de mar reg elfelejtettem. Szoval sajnalom, de inkabb most szolok. Ha Felagundot megkornyekezed, o lehet, hogy hajlando segiteni sindarin-temaban. Amugy egy csomo jo anyag van fent a neten, amennyire tudom, es az emberek altalaban onalloan szoktak tanulni. (Itt a forumon a Kozepfolde/Nyelvek es irasok topikban talalsz linkeket, ill kerhetsz tovabbi segitseget.)
Angolul is olvastal Tolkientol (pl. HoME)? Ha meg nem, akkor talan meg tudok ujat mondani ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409909 Írta: barca123
barca123 válaszolt a következő témában: Készülődés
Sziasztok!
Salamon Attila Mátyás vagyok, de maradjunk a 3. nevemnél a Matyinál:) A felh. nevem kicsit zavarosnak tűnhet, de csak ezért ez, mert régen ezt kigondoltam és mindenhová ezt használom(mert minden mást elfelejtek xP)
Egyébként 17 éves vagyok és ez lesz az első Tolkien táborom (elmondhatatlanul várom:D). Szeretek olvasni, rajzolni, zenélni(klarinét, zongora), de mindennél jobban szeretem Tolkien világát.
A tünde népet szeretem a legjobban:) (még inkább a nyelvüket) A táborban nagyon szeretném megtanulni a quenya és sinda nyelv alapjait és olyan dolgokról tanulni amit még nem tudok Középföldéről, azt hiszem ilyen nem nagyon lesz:D Voltam már pár tolkien rendezvényen, (levelező verseny,stb) csak az a baj hogy vidéken lakom, és nem nagyon tudok többre menni, pedig ott lennék mindegyiken, annál is inkább mert ahol lakom(Tiszavasvári), még nem találtam olyan embert aki hasonlóan szereti a Gy.u. világát mint én és kicsit egyedül érzem magam ezzel. Ezért is várom nagyon a tábort, és nagyon szeretnék megismerkedni minden Tolkien rajongóval:D
(A városomban mindenki "különcnek" tart, beleértve a családomat is, és ez nem csak a rajongásomnak köszönhető... :) Többet rólam: a táborban:D

U.I.: Sil, gyönyörű a gyűjteményed*.*

"Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409861 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés
Jó utat, Nimloss! :)
Sári, én sem tudom pontosan hogy történt a beosztás, mert mi rendvezek már csak a kész névsorokat kaptuk meg a főszervezőktől - viszont mivel ugye idén nem lehetett olyan, hogy egy rend nem indul el (mivel a rendvezek egyben csapvezhelyettesek), akadtak olyanok, akik nem a legmagasabb pontszámot jelölt helyre kerültem. De remélem, jól fogod érezni magad :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409858 Írta: Rhien
Rhien válaszolt a következő témában: Készülődés
Sziasztok, Sári vagyok, 23 éves leendő könyvtáros. Nicknevem Rhien, amit bizonyítottan figyelmen kívül hagyok. :D Szóval maradnék az eredeti nevemnél. Táborba 2004 óta járok, eléggé őskövületnek számítok így a csapatban. :)

Hogy mit keresek a rendben, egyenlőre fogalmam nincs, ha emlékeim nem csalnak, máshova jelentkeztem elsőnek... de az is lehet, hogy nem. Rég volt már az a jelentkezési lap kitöltés. Egyébként pedig határozott vagyok, vagy mégsem? :D

Hobbim sok van, szeretek például kreatívkodni, (több-kevesebb sikerrel) olvasni, táncolni, korcsolyázni, úszni, a zene pedig lételemem. Főleg japán rockzene szól a fülesből, amit ki nem állhatok, az a tucc-tucc "zene".
Ez nem hobbi, inkább életstílus vagy ilyesmi, foglalkozok keleti energiagyógyászattal. Ez itt és most nem a kifejtés helye, tudom, hogy van akit zavar a téma, akit érdekel, lehet engem nyúzni a kérdésekkel, nem harapok. :)
Imádom a gyerekeket, kisebbeket, nagyobbakat, simán átmegyek ötévesbe, ha a keresztlányommal kell csúszdázni. :D
Fontos kérés: ha leszek oly felelőtlen, és széthagyok füzetet, amire rá van írva, hogy el a kezekkel, abba légyszi tényleg ne lapozzatok bele, tanfolyamos anyag. Köszi! :)
Zárom soraimat, Kincső, gondolkodom a kérdésen és írok nemsoká. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409842 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Készülődés

Nimelloss írta: Sil, erről jut eszembe, hogy még nálam van a könyved! Táborba vihetem, hogy visszaadjam? :oops:

OFF: persze, akartam is javasolni. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409830 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Készülődés

Nem baj, akik még esetleg nem azok, azokat majd jól megfertőzzük. :P

(Nem egészen ide tartozik, viszont.)
Sil, erről jut eszembe, hogy még nálam van a könyved! Táborba vihetem, hogy visszaadjam? :oops:

A másik. Holnap hajnalban elutazunk 10napra, kizártnak tartom, hogy lenne wifi. Szóval gondoltam, jelzem :)

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409795 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Készülődés

Kincső (Thilanna) írta: (Hú és mennyi sherlockiánus van a csapatban, most jövök csak rá. :P )

Nem baj, akik még esetleg nem azok, azokat majd jól megfertőzzük. :P

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409792 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés
Sil, kicsit aggódom is, hogy neked is kellően nehéz kódot/titkosírást tudjak kitalálni :D szóval ilyesmi foglalkozás biztos lesz.
Hmmm nyomozás... hát ezt nem ígérem, hogy bármi kicsit is Sherlock-szerűt tudok előkészíteni nektek, de valamilyen módon összekapcsolódó kisebb feladatok lesznek. (Hú és mennyi sherlockiánus van a csapatban, most jövök csak rá. :P ) Viszont ha van ötletek, vagy esetleg készülnétek valami nyomoznivalóval egy-ketten a többieknek, szóljatok! 8)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409769 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Készülődés
Na, csak hogy lássátok, én is élek még. :D
Egyelőre csak bemutatkoznék, a kérdések megválaszolása több gondolkodást igényel, mint amire jelenlegi állapotomban képes vagyok. ( Igen, nyáron a legkönnyebb megbetegedni :P )
Szóval, Nimloss vagyok, 16 éves és ez lesz a harmadik táborom. Szeretek olvasni, rajzolni 'művészkedni' ( írni, rajzolni, fényképezni, kreatívkodni) - több-kevesebb sikerrel.
Igyekszem ismét lelkes lenni meg aktívkodni, ugyan lesznek hetek, amikor nem leszek internet közelben.

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409758 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Készülődés
Kedvenc téma: a sötétség lényei, elsősorban Szauron, bár jelenkorunkig nagy tetteinek még csak töredékét hajtotta végre
korábbi: valinor, a Fák kora és a noldák lázadása
mit fogunk csinálni: nem tudom. :D ha nagyon nem tartjátok tájidegennek akár kínai teáskészletet is vihetek. Amúgy titkosírásfejtésben (esetleg kidolgozásban) vagy némi nyomozósdiban (ha belegondolunk Sherlock is leginkább a mi rendünkben érezné jól magát... És Moriarty is) szívesen benne lennék

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409757 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Készülődés
1. Elrond. :) A Nirnaeth előttről pedig Maedhros.
2. A legjobban? Hmm. Mondjuk az Athrabeth érdekes lehet szvsz... De sok van, pl a tündék házasodási szokásai is az egyik kedvenc részem.
3. A kódolt üzenetes dolgot mondanám, ilyesmivel engem meg lehet venni, mint az köztudott. :oops: De az egész gyakorlatias megközelítésre is kíváncsi leszek.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409747 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés

Estelwen írta: Kincső: Írországba, egy nyelviskolába :)


Úúúúúú. Irigykedem. :) Biztos nagyon jó lesz!! (najó, tudom, én is épp nyelvet tanulni vagyok itt :D )

Mindenki, akár bemutatkoztatok már, akár nem (ha még nem, tegyétek meg azt is, kérlek!), hoztam pár kérdést! :)
1. Ki a kedvenc karaktered Tolkientől? Ha az illető még nem élt (vagy nem hajtotta végre híres tetteit) a tábor keretjátéka, azaz a Nirnaeth Arneodiad idején (ugye mindenki tudja, miről beszélek? ha nemm sikítsatok 8-) ) , akkor írd meg azt is, aki a Nirnaeth előttről a kedvenced!
2. Mi az a téma (pl. esemény, történet, vitatott kérdés, szokás stb.), ami legjobban érdekel, szintén a Nirnaeth előttről? (pl. a világ teremtése, a Feanor-történet különböző változatai, a tündék házasodási szokásai, az orkok lelkének problémája, kronológia a Fák Éveiben, a valák tulajdonságai stbstb.)
3. Ha olvastátok a rendi ajánlót, akkor mi az, amit ott említettem, és mindenképp szeretnétek, hogy lenne róla szó? Ugyanis ez az 5+1 alkalom elég szűkös, nem biztos, hogy minden ott említett dolgot belevennék a programba, de ha valamit kifejezetten szeretnétek, akkor azt biztos nem hagyom ki. Ill. a rendi leíráson kívül is, mi az, amire számítotok a rendtől/Körtől, milyen témának vagy tevékenységnek örülnétek nagyon? Mire gondoltatok, amikor jelentkeztetek, hogy miket fogunk csinálni együtt? :)

Na, ezzel adtam egy kis válaszolnivalót mindenkinek, hajrá! 8) (lesz még majd pár kérdésem, de vsz rövidebbek :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409737 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Készülődés
Kincső: Írországba, egy nyelviskolába :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409732 Írta: darthpit
darthpit válaszolt a következő témában: Készülődés
Na én is beállok a sorba (vagy körbe). Darthpit vagyok, ötödik éve fordulok meg MTT eseményeken, bár csak az utóbbi egyben kezdtem el behatóbban foglalkozni a világgal.
Szeretek rajzolni, olvasni, írni is, bár azt inkább frpg formábjáan szoktam, drótból hajlítgatni akármit, és fület hegyezni. Másokét.

Elcsaljuk a haláltól jogos diadalát. Le nem győzetünk. Tiszta szívvel ugrung két lábbal a pokolba, tudván: Mi újra felemelkedünk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409729 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Készülődés
Huhú, tök jó látni, hogy páran már aktivizálódtatok! :)
Én is nethez jutottam itt Dániában, mostantól legalább 2-3 naponta biztos ide tudok nézni. 8-)

Estelwen, elég ha a táborban lelkes leszel! Hova utazol? :)
Sil, itt a rendben (vagy ahogy idén hívjuk, Körben) biztos lesz szó noldákról, szóval talán kicsit kárpótlunk... ;)
Bia, igyekszünk majd segíteni hogy minél előbb eljöjjön a pillanat amikor úgy érzed h feloldódtál! :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409724 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Készülődés
Tessék meglepődni, Estelwen vagyok.
Az MTT-be két évvel ezelőtt kerültem, azóta részt vettem két TLV-n és sok más rendezvényen is, az idei a harmadik táborom. Tizenöt éves vagyok, egyelőre a váci piarista gimnázium tanárait kínzom. Szeretek írni, olvasni, beszélgetni és hallgatni, rajzolni, zenét hallgatni és kreatívkodni.
(Habár a korábbi táboraimból igen sokaknak úgy maradtam meg, mint "a nagyon lelkes szőke leányzó", az idei táborban valószínűleg nem én leszek az, aki pörög - az előkészületek során legalábbis egészen biztosan nem. A jövő hét végén ugyanis külföldre utazom, és a csak tábor előtti napon jövök haza. Amennyiben lesz lehetőségem, tervezek felnézni ide, de ígérni nem merek semmit...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409710 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Készülődés
Alyr vagyok, 29 éves, régi MTT-s, voltam már 9 táborban, Tolkientől sok dolgot olvastam, és még többről meséltek nekem, remélhetőleg néhány dologra még emlékszem is mindezekből.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409703 Írta: Nieninque Meneldea
Nieninque Meneldea válaszolt a következő témában: Készülődés
Sziasztok!
Bia vagyok, 21 éves, másodéves szociológus.
Még nagyon új vagyok köztetek (eddig az idei Tolkien napon és tavaszi találkozón voltam), szóval előfordulhat, hogy kell majd pár nap, amíg feloldódom :) De persze nagyon várom már a tábort :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409682 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Készülődés
Bú. :) Sil vagyok, 34 éves, eredetileg bajai lakos. Jelenleg Budaörsön dolgozom egy piacvezető malomipari cég pénzügyi osztályán. Az MTT-nek alapító tagja vagyok, és a 2005-ös kivételével az összes táborban voltam. Nolda-mániás vagyok, ám idén sikerült a szürketündék közt kikötnöm, szóval az új lesz, még barátkozom a gondolattal. A rendek közül viszont már többször voltam az aktuális "bölcs" rendben, és én is olvastam kb mindent a HoME-ig bezárólag. Gyűjtöm is a Tolkiennal kapcsolatos könyveket, kb 1,5 éve így nézett ki a gyűjteményem ;) :
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/polc5.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #409657 Írta: Kincső
Készülődés téma létrehozva Kincső által
Halihó!

Ez a fórum szolgál arra, hogy mi, akik a loremester rendet, keretjátékos nevén Tudás Körét fogjuk alkotni a táborban, egy kicsit megismerjük egymást, és megbeszéljük, mi mindent fogunk csinálni együtt. :)

A tábor 3. és 9. napja között 6 db 2,5 órás rendi foglalkozásunk lesz délelőttönként, a délutánok ill. a többi nap a csapatoké és az össztábori programoké. Tehát így is a tábor harmadát együtt töltjük majd, szóval fontos, hogy jól érezzük magunkat! :) Ezért majd pár dologban kikérem a véleményeteket, és csak az alapján zárom le a rendi program tervét. ;)

Egyelőre holnap elutazom, szóval lehet, hogy csak hétvégén, jövő hét elején jövök a részletekkel, de addig is: aki már erre jár, mutatkozzon be, illetve ha siet, csak köszönjön be egy "bú"-t, hogy megtalálta a topikot! 8-)

Kezdem is: Kincső vagyok, 23 éves, 11 éve emtétés, mindenféle szervezésekbe is beleütöm az orromat általában, csapatvezető már 2x voltam (egyszer helyettes is), rendet viszont most vezetek először, úgyhogy már nagyon várom. :) "Civilben" most fejeztem be az andragógia-művelődésszervező BA szakot, és még van egy félévem a magyarból. Ír szteppeltem sokáig, most az MTT kórus alkotja a heti rendszerességű hobbimat (avagy szeretek énekelni), a tolkieni tudásomat pedig MTT-s előadások, ELTÉ-s Tolkien Kurzus és Szeminárium, és hát persze sok-sok olvasás (GYU, Hobbit, Szil, HGY, GyűrűKeresése, EMK nagyjából, Tolkien élete, és részletekben némi HoME is) gyarapította. :)

És a rendi tagok névsora:
Józsa Sára (Rhien), Tóth Gergely (Alyr Arkhon), Kovács Zsolt (darthpit), Bencsik Bianka (Nieninque Meneldea), Sás Benedetta Sára (Estelwen), Merkl Orsolya (Nimelloss), Peller Henriett (Sil), Salamon Attila Mátyás (barca123), Szűcs Petra, Doncsecz Zoltán (Celebrom)

Ha bármi kérdésetek van (főleg az újaknak - nem érthető egy rövidítés, egy utalás, bármi), tegyétek fel bátran! 8-)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.529 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére