Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Több
15 éve 4 napja #382342 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Elnézést, de van egy hosszú hozzászólásom, amit mindenképpen be akartam rakni.

Számomra ez a tábor több okból nem volt jó. Olvastam a kommenteket, és ez egyre inkább megerősít abban, hogy mindenki kizárólag önmagával van elfoglalva all the time (van kivétel, pl. Lamyval majdnem teljesen egyetértek), ezért most a személyes véleményem kizárólag a szervezőknek szól.

El szeretném nektek mondani, hogy a táboros események, a keretjáték idén volt a legkiforrottabb és legizgalmasabb az összes eddigi közül. Úgy, hogy én is élveztem, pedig nem szeretem a szerepjátékot. Valahogy mégis átestetek a ló másik felére, és nem hagytátok egyáltalán az embereket pihenni azokban a napszakokban, amikor feltöltődni, kikapcsolódni és egymással foglalkozni kell, nem azzal, hogy estére milyen személyiséget találjak ki magamnak. Iszonyú jó volt, és iszonyú mértékben sok, olyannyira, hogy a 7. napon (ha-ha) elment a kedvem az egész tábortól. Sajnos azt vettem észre, hogy a nemzetség- és családvezetők sem lobbiztak teljes erőbedobással azért, hogy ne minden este motiválhassák az embereket előadásra. A kevesebb (jobb minőség) mindig több, úgy érzem, hogy elfelejtettétek ezt a tömegmotiváló szabályt. Nem biztos, hogy célszerű a táborozók egész napját programmal kitölteni, idén nem hagytatok teret a sportnak, a zenélésnek, a spontán tábortűznek, és lehet, hogy nem vettétek észre, de az általános feszültségből egyértelműen kiderült, hogy nem mindenki érzi jól magát ebben a zsúfoltságban.

Esélyes lenne például az az elképzelés is, hogy a tábor életében jelentős szerepet játszó személyek ne csináljanak semmi, de semmi mást, mint ami az eredeti szerepük. Például akkor tudnának koncentrálni, és nem velünk lennének puffancsok. (Aki meg túlvállalja magát, az egyértelműen saját felelősségre teszi.) Ezt out-os emberek nagyobb arányú bevonásával lehet és kellene megvalósítani.

Az ételről annyit, hogy esszük azt, amit elénk raknak, továbbá kompenzálunk a büfében, ha éhesek maradunk, vagy nem jön be valamelyik fogás, de azt az érzést, hogy kirakjátok a menüt a faliújságra, és 6-szor más van ahelyett, amit enni fogunk (említsük itt meg a mákostészta utáni pofátlan tejfölös tésztát, és tényleg nem érdekel, hogy ti is azt ettétek :) ), mindössze a csalódás szóval tudom összefoglalni. Nem érdemes a táborozók kedvével és szükségleteivel tréfálkozni, sem beépíteni a keretjátékba, mert nagyon fognak utálni benneteket érte, kivéve talán a fiatalabbak, és ők is csak azért nem, mert még nem fejlődött ki a „ne már”-féle neheztelő reflexük. A menü összeállításában meg lehet segítséget kérni olyantól, aki gyakorlott az egészséges, valamint menzás étkezésben (magyarul tudja, hogy a többség mit szeret), és még csak fizetni sem kell érte, gondolom, hogy bárki szívesen ad tanácsot, aki helyben van a dologgal.

A harmadik, ami szívenütött, a házak állapota volt. Tehát konkrétan az sem világos, hogy tudtatok egy olyan helyre tábort szervezni, ahol gyerekméretű ágyak vannak. Legalább szólhattatok volna a helyzetről, mert ha ezt tudom, sátrazok! Sőt, kifizettem volna a házzal azonos díjat is, ha a kedvesem ki tudott volna nyújtózkodni. A szobákban rosszak voltak a konnektorok, valahol a házat is át kellett volna rendezni, hogy áramhoz jussunk, valahol pedig az áram rázogatta a gyanútlan zuhanyzókat. Ezt meg nem akartam mondani, de a takarítás nem azt jelenti, hogy felmosom a padlót, és az oda nem illő ízelt és ízeletlen lábúakra, porra és pókhálóra, koszos fajanszra meg rakok magasról. Konkrétan nem volt kitakarítva, faunában aludtunk 10 napig, elég undorító volt.

Ami sokaknak bökte a szemét, mármint a káromkodós disznóölő bácsi, meg az ólszag, engem nem zavart különösebben, falun ez van (viszont falun sincsen fauna a rendes házi sarokban). Nem zavart a tér, a meleget elviseltem, a táborozók idiótábbnál idiótább (rossz értelemben) ötleteit elviseltem, de a fentieket nem tudtam.

Amiért megérte lejönni, az a keretjáték, de intenzitása egy Tolkien Live!-hoz jobban illik, mint egy alapvetően közösségformálásra rendeltetett eseménysorozathoz. Ó, és külön nagyon szerettem a kalandjáték zsenialitását, ez a két dolog teszi majd számomra emlékezetessé a tábort.

Ezt a sok dolgot nem boncolgatásra és kommentelgetésre szántam, bocs, de nem halásztam elő mindenkinek a postafiók címét, és küldtem el in-ben, mert az out-hoz, a közösséghez is tartozik, remélem, hogy levontátok a tanulságokat, és levonta mindenki, és jövőre ezt meghaladó lelkesedéssel és körültekintéssel csinál az MTT tábort. Pl. alkalmazzatok állandó „technikust”, és ne öten próbáljátok belőni az amúgy is katasztrófa erősítőt, amelyhez egyikőtök sem konyít túlzottan :)

Tudjátok, én még mindig az emberek miatt megyek, és bennük sosem csalódok, ha az out-ról van szó. Köszönjük a kitartásotokat és a befektetett energiát!

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382341 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Sötét Úr írta: ...annyi passzentos zene van (ami illik a tolkieni hangulathoz), nem tudom én sem, hogy miért kell a filmzene + Loreena McKennitt pároshoz ragaszkodni. Corvus Corax, Blackmore's Night, Blind Guardian, sőt, némelyik Jethro Tull album is simán odaférne, nem is szólva az Adiemusról (nem csak egy száma van ám!), Enyáról, sőt, jónéhány DCD is cukor. És szerintem itt a fórumon legalább ötven ember tök jól tudná folytatni még a sort.

SÚ, ott a pont :D

Bár én szinte mindenevő vagyok zenei téren (minden jöhet, ami nem musical és rádió-pop, bár bizonyos körülmények között még ezekkel is kiegyezek :P )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja - 15 éve 4 napja #382339 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Tervbe volt véve a rakott krumpli, ha jól nemléxem, de rájöttek, hogy ennyi embernek kicsi a sütő. Gulyásleves(nek álcázott tárgy) volt, bár inkább Zilahy-levesként ("Valamit visz a víz"). Paprikás krumpli is volt, hasonlóan tartalmasan elkészítve. Bab és egyéb hüvelyesek olyan mennyiségben voltak, hogy hegynek felfelé sugárhajtással közlekedtünk - és erre még rásegített a töménytelen káposzta is. (Na jó, lehet, hogy nem volt annyira töménytelen, de jóval több volt, mint tavaly - vagy mint amennyi tíz nap alatt normális.)

Komolyan mondom, rendkívül kellemetlen helyzeteket okozott nekem a sok felfúvós étel - engem leginkább ez a dolog zavart az étkezésekben.

Azt sem egészen értem, hogy miért gondolják vega kajának a tojást meg a sajtot? A vega ismerőseim jelentősebbik része semmilyen állati eredetűt nem eszik, így tejtermékeket és tojást sem. Na, itt rendesen meg lettek volna lőve.

Ellenben az a háromszögletű sajt, amit adtak, nekem kifejezetten bejött, keresgélem is a bótba...
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382338 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Bocs a belepofért, de ...

.... a krumpli már ezer éve az alapétkezés része, olcsó és laktat is. Nem értem miért nem volt paprikás és rakott és mittomén hányféle. Illetve bableves, gulyásleves. Ezek olcsó és laktató kaják, amik nem is túl drágák. És ehető mellé kenyér, ami méginkább laktat.
Volt itt kaja előre egyeztetve? Tudom... fogjam be. :rolleyes:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
15 éve 4 napja #382320 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Attila: De. :P

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382318 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Sirgon Esgalnor írta:

3.Aragorn írta: Ja és számháborúnál elhagytam egy drapp-keki (vagy mittomén milyen) színű pólót. Oda tettem a kovácsműhellyel szembeni nagy kék közösségi sátor asztalának sarkára. Látta E valaki?

Szerintem az asztalon lévő anyagok és rongyok közé került, mikor eső/vihar elöl elpakoltam, és levittem a raktárba. Azt hiszem egy drapp polo volt. :rolleyes:
Menza javaslat, -mint minden évben-, több zöld a hidegétkezésekhez nem vegásoknak is: Paprika mellé, paradicsom, újhagyma, uborka, retek... stb. Nem vagy vagy, hanem és. A sajt félék bővítése: ömlesztett sajt helyett néha legyen trapista, pannonia, karaván stb... Nem vagyok válogatós, ezért amit adtak az ízlett, a mennyisége a dombra rohangálással együtt jót tett, mert fogytam. :P

Köszönő listákban nem vagyok nagy. Majd talán ha rendezem a képeimet, csak legyen rá érkezésem végre. Olyan mintha minden itthon arra várt volna, hogy haza érkezzek, és rámvethesse magát leteperési és lincselési szándékkal.

De azzal, hogy a kaják (akár a vegás is) "színesebb" lesz, az által nem fog az egész többe kerülni? :|

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382317 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

3.Aragorn írta: Ja és számháborúnál elhagytam egy drapp-keki (vagy mittomén milyen) színű pólót. Oda tettem a kovácsműhellyel szembeni nagy kék közösségi sátor asztalának sarkára. Látta E valaki?

Szerintem az asztalon lévő anyagok és rongyok közé került, mikor eső/vihar elöl elpakoltam, és levittem a raktárba. Azt hiszem egy drapp polo volt. :rolleyes:
Menza javaslat, -mint minden évben-, több zöld a hidegétkezésekhez nem vegásoknak is: Paprika mellé, paradicsom, újhagyma, uborka, retek... stb. Nem vagy vagy, hanem és. A sajt félék bővítése: ömlesztett sajt helyett néha legyen trapista, pannonia, karaván stb... Nem vagyok válogatós, ezért amit adtak az ízlett, a mennyisége a dombra rohangálással együtt jót tett, mert fogytam. :P

Köszönő listákban nem vagyok nagy. Majd talán ha rendezem a képeimet, csak legyen rá érkezésem végre. Olyan mintha minden itthon arra várt volna, hogy haza érkezzek, és rámvethesse magát leteperési és lincselési szándékkal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382277 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Nekem nem volt bajom a zenével, mivel többnyire észre se vettem mi megy :D Azt hiszem kb csak a rohani témát ismertem fel amikor az ment, mert azt nagyon szeretem :D DD Jó meg egyik nap az a töméntelen Loreena McKennit feltűnő volt :D Én mondjuk nem szeretem a mötált, így a hiányát se éreztem, de mikor a kirándulós napon az ment, megoldottam egy fülhallgatóval és egy telefonnal (akkor még működött a telefonom :( ).

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382276 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Egy talánhasznos emlékeztető, hogy ne kelljen mindenkinek végigvadászni a topikot:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja - 15 éve 4 napja #382274 Írta: Sen
Sen válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Szerintem a tavalyiakhoz képest ebben az évben tényleg ehető volt a kaja – persze mindenki evett már jobbat, ez így szokott lenni. A táborok nem azért vannak, hogy jóllakjanak az emberkék, hanem, hogy össznépileg cikizhessék a menzát.

Én ki szeretnék maradni a köszönetnyilvánításból, mert úgy érzem, aki az átlagosnál kiemeltebben törődött velem, annak megháláltam ott-akkor, ami elöntötte a kis lelkemet. Amúgy sem szeretem bármely electrocuccon keresztül átnyomni az érzéseimet.

Persze, nagyon féltem a tábortól, hogy jó lesz-e. Határozottan mondhatom, hogy annyi jó érzést kaphattam, annyi jó embert ismerhettem meg kicsikét jobban, ami elegendő lesz a következő hónapok megpróbáltatásaihoz. 


Képek tőlem lesznek hamarosan.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382268 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Egy aranyköpés, mielőtt elfelejtem:

Mírrand: Minek kell neked Aeglos?
Szofi: Szandálnak.

:D

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #382266 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Eruntale/Hanna írta:

Cueddo írta: A táborban maradt egy sötétkék cipzáras-kapucnis pulcsim,
véletlenül megtalálta valaki?

Ha igen, szóljatok!
Nagyon köszönöm!

én találtam egyet az őrség alvóhelyén, amennyiben az az, a talált tárgyak közt lesz.

Valamint nálam van egy kék-fekete csíkos női pulóver is, ha valakinek hiányzik, sikítson! Különben megtartom.

Köszönöm, Hanna, esélyes, hogy ott hagytam el.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja - 15 éve 5 napja #382263 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Remzy írta: MÉG KÉPEKEEET !!!


(A kollégáim tegnap nagyon furcsán néztek rám, amikor közöltem, hogy megyek ebédelni / rágyújtani / szelet aprítani / stb. E! Fogalmuk sincs a bór nyelv szépségeiről...)

Ja, és sikerült elérni, hogy kifejezetten megutáljam a filmzenét. Önmagában irgalmatlanul monoton, ahogy ezt Ádámmal (& co.) már Burg Kreuzenre menet is megállapítottuk. Annyi passzentos zene van (ami illik a tolkieni hangulathoz), nem tudom én sem, hogy miért kell a filmzene + Loreena McKennitt pároshoz ragaszkodni. Corvus Corax, Blackmore's Night, Blind Guardian, sőt, némelyik Jethro Tull album is simán odaférne, nem is szólva az Adiemusról (nem csak egy száma van ám!), Enyáról, sőt, jónéhány DCD is cukor. És szerintem itt a fórumon legalább ötven ember tök jól tudná folytatni még a sort.

740%-kal több nem-filmzenét! 314,5%-kal több metált a hadseregeinknek! ;)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382260 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Lyona írta: Van nálam ellenben:
- egy csomag fehér szigszalaggal összefogott sátrocövek

Üdvözletem!

Ez az MTT-s pavilonhoz tartozik, véletlenül hagytam a szobátokban, szólok majd róla dorwnak, vagy elviszem a raktárba, vagy mittudomén.

Írok majd én is valami véleményfélét, ha lesz egy kis rálátásom az egészre, és nem csak a főszervezői posztból fakadó "jesszus-micsoda-katyvasz-volt" hangulat :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382259 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Cueddo írta: A táborban maradt egy sötétkék cipzáras-kapucnis pulcsim,
véletlenül megtalálta valaki?

Ha igen, szóljatok!
Nagyon köszönöm!

én találtam egyet az őrség alvóhelyén, amennyiben az az, a talált tárgyak közt lesz.

Valamint nálam van egy kék-fekete csíkos női pulóver is, ha valakinek hiányzik, sikítson! Különben megtartom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382258 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

3.Aragorn írta: Hozzáadva 07.21.2009 21:15:18:

Orsie írta: ja, még azt is akartam írni, hogy lehetett volna több és többféle zene is. tavaly jó volt a metálos szekció a sok headbangelő pasival^^

Egyetértek! Metált a médiába!

Ahogy a felső vezetés elzárkózott a stílusirányzattól, azon kicsit felháborodtam... (Nem Ickére gondolok :D )

igen..pedig jócskán növelte volna a népszerűséget,ha a metáltól egy kicsit kevésbé zárkóznak el:) nekemis nagyon hiányzott.

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382256 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
a Kozso direkt volt a Particia már a olvasni nemtudásom miatt :D D és ahogy már mondtam, MÉG KÉPEKEEET !!!

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382252 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Helyi divat szerint megpróbálok némi címzett köszönetben összefoglalni néhány jó benyomást és szép emléket (bár persze úgyis kimarad egysmás, mert csak ami épp eszembe jut) :) Szóval, köszönöm...
...a nemzetségemnek a lehetőségeket (ez tömören hangzik, de sok van benne)
...a többieknek az előadás és a szertartás utáni dicséreteket
...Szürkének, hogy kiválasztott nyomolvasóként az éjszakai menet élére kerültem (és egyébként is, mind a négy - nappali, éjjeli, hajnali, viharos - kilátólátogatást)
...Bór népének a sárkányos előadást minden zseniális részletével (harc-tánc, feladvány, hamvasztás)
...Maedhros népének a tőlük csórt kaját (és külön SÚnak és Kincsőnek, hogy odainvitáltak), főleg hogy az esti almasütésnél is ott lehettem (csak outban persze)
...Ankalimonnak a két kis baracklekvárt a kirándulós hidegcsomaghoz (ha már kajánál tartunk)
...Estelnek, hogy hosszas helykeresgélés után felrakta a függőágyamat
...mindenkinek, aki kinyújtotta a nyelvét orrnyomásra és/vagy szívesen vette, ha megöleltem, vagy akivel csak úgy általában beszéltem pár barátságos szót - külön azoknak, akiket most ismertem meg, és külön azoknak, akik érdemesnek tartottak arra, hogy elmeséljék a problémájukat
...Artemisznek, hogy megfogta a kezem, mielőtt aludni mentem
...az író rendnek, hogy propagandaminisztériumként olyan viccessé tette a diktatúrát, hogy még a felháborodásról is elfeledkeztem - főleg, hogy mindezt közvetlenül mögöttünk tették
...Maunak a héjakút mácsonya és a búza használatának prezentálását
...Ádámnak, hogy "lehozott" minket a regéci várból - vagyis megnézhettük a másik végét is az egyik végén elhúzódó ücsörgés után is; és a legelső ébresztőt
...minden éneklőnek a Szását a várból lefele jövet
...a szalag(született:szám-)háborúban közvetlen ellenfeleimnek a játékot (mert számok nélkül, csak szalagokkal foglalkozva igenis élvezetes volt)
...a családi verseny mazsolahalászós állomásának, hogy kaptunk nassolni sok száraz mazsolát
...Maglornak, hogy a szokásosnál jóval nagyobb mértékben volt türelme hozzám, amíg végre összeraktuk az erdőjáró vetítést
...Ingweának, hogy két kézzel fogtuk egymás kezét, amíg még én is éltem a kifosztós játékban, hogy ne legyünk veszélyesek egymásra
...Eldernek, hogy beállt kovácsnak, miután az eredeti lelépett, és legalább olyan figyelmesen vezette tovább a foglalkozást, mint az elődje
...Márknak, hogy három (különböző családba tartozó) embernek is megtartotta a családi rendi órát
...a szobatársaknak, hogy olyan jól megvoltunk, és az odaszokott sátrasoknak, hogy lefizettek minket sütivel
...a keretjáték szereplőinek a történet szép megjelenítését és persze a szervezőknek a munkát és úgy általában, a szokásosoknak a szokásosoknak, ezek közt persze a teaházat is mindenkinek, aki néha vezette, különös tekintettel az első estére, amikor szendvics is volt, és Cueddora, hogy az utolsó kör teánál felvette a rendelést és kihozta az asztalhoz a teákat, mindezt úgy, mintha ez teljesen természetes lenne

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382251 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Artemisz (Erenya) írta:
Írt egyáltalán vki beszólásgyűjteményt?

Mint évek óta már, idén is összegyűjtöttem az általam hallott foszlányokat, de még nem volt időm begépelni (valószínűleg csak a hétvégén lesz).

Most nem írok hosszú "köszönőbeszédet" csak röviden.
Köszönöm:
-> a szervezőknek, hogy megszervezték,
-> Bór népének, hogy E!
-> Idhrennek, hogy nagyon jó vezető,
-> Nádának, hogy a jányom,
-> a szobatársaknak a nagyszerű hangulatot.

Az első három nap képei itt leledzenek. A többit majd folyamatosan töltöm fel.

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja - 15 éve 5 napja #382247 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
A táborban maradt egy sötétkék cipzáras-kapucnis pulcsim,
véletlenül megtalálta valaki?

Ha igen, szóljatok!
Nagyon köszönöm!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja - 15 éve 5 napja #382244 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Egyébként a Tábor legviccesebb beszólása szerintem a Piszkos 15 akciója után Elder kommentárja volt, aki a dokumentátor szerepét látta el:

- Ott ültem a bokorban, és a kutya sem vett észre - kétszer is odasz*rt...

És persze Sirgon, amint a hullócsillagtól kívánja:
- Ne ide essél!

:D
És persze Kozsó B. és H. Partícia, by Remzy. Írt egyáltalán vki beszólásgyűjteményt?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382243 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Aerrion. A Város, amely a győztesekre várt, és végül veszteseket gyászolt. Veszteségeket, a saját kiomló könnyét és verejtékét, mert még örülni se volt elég időnk és levegőnk, de olyan tökéletes volt, olyan felemelő, olyan hihető, és egyre jobb és jobb és tanulságokat levonó; és ezer köszönet a szervezőgárdának, akik ki tudja, hány évet adtak hátralévő szívdobbanásaikból ezért a 11 napért - még másfél órával kevesebb kötött program naponta, és kész lesz a tökéletes Tábor, igazán! és köszönöm a viharnak, hogy nem csapott senkibe a villám; köszönöm a pajtának, hogy nem szakadt le; köszönöm a papnak, aki misézett, és az icike-picike templomnak a legmaradandóbb közösségi Isten-élményemet, amilyennek lennie kell; köszönöm az énekeket, a hűvös estét és a nyirkos hajnalt; köszönöm a tábortűz minden kis szikrájának a táncot; köszönöm a kilátótoronynak a fenséges napkeltét és még sok mást; köszönöm a nandáknak, noldáknak és embereknek, hogy E - köszönöm Bór népének, hogy a csapatok non plus ultrája volt, köszönöm az elcsencselt beszélgetésfoszlányokat, a Dzsindzsafutrinkákat, a Rombolót, az árokpartokat, az Őrséget, a szomjúságot, a nevetést, az összhangot, a vitatkozást, a kiértékelést; Gandalf megértését; Mírrand könnyeit, a rendíthetetlen ólomszíveket, Peredhilt, hogy van, és Remzyt, hogy viselte az övemet; köszönöm a köpenyemnek, hogy melegen tartott; köszönöm Márknak és Dorwnak, Erynek és Esgalnak, Momonak és BigFootnak, hogy élni tanítanak; Adanedhelnek, hogy ennivaló; Csaszinak és az ifjaknak, hogy velük újra 16-nak éreztem magam; Estelnek a tanulságokat; Maglornak és persze Ratzkhának, hogy nélkülük nem lenne kerek a világ; az éneklést a buszon, Regéc várát; Náda bűbáját és hősiességét; Karcsi nevetését; Maunak, hogy Miau; Lamynak, hogy Callon és nyiú; köszönöm Patiszon és Zsófi mosolyát; köszönöm Nido öleléseit; köszönöm ickének, hogy bölcs és megértő, és végül és utoljára köszönöm Sirgonnak, hogy DÖMDÖDÖM!
És persze Ákoskáéknak, hogy hazavittek.


lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382239 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Attila írta: Orsie: Láttam azt a termosztetőt, még a mestervizsga előtt, a Dalnok rend asztalán. Utána ha jól tudom felvitték a "Tanács rétre".

Attila, köszi! a talált tárgyaknál fent az ebédlőnél mindenesetre nem találtam utolsó nap, remélem azért valaki eltette...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382237 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ááá, hát olvasnám itt a sok szép megható beszámolót, erre csak nyívás van a kajáról meg a zenéről. Beszéljetek kérlek most már a szép és jó dolgokról is. Pláne, hogy feltalálták a konzerveket és az mp3-lejátszót. :)
Ellenben nincs az az instant keretjáték meg csapatelőadás, ami pótolni tudta volna azokat sok szép dolgokat, amik voltak. :)

Lav jú.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382236 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Egyetlen szóban tudnám összefoglalni a gondolataim és érzéseim az ittlétről, mióta felszálltam a vonatra egészen eddig a percig és még ki tudja meddig:

Sivár

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382234 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Orsie: Láttam azt a termosztetőt, még a mestervizsga előtt, a Dalnok rend asztalán. Utána ha jól tudom felvitték a "Tanács rétre".

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja - 15 éve 5 napja #382233 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

3.Aragorn írta: Hozzáadva 07.21.2009 21:15:18:

Orsie írta: ja, még azt is akartam írni, hogy lehetett volna több és többféle zene is. tavaly jó volt a metálos szekció a sok headbangelő pasival^^

Egyetértek! Metált a médiába!

Ahogy a felső vezetés elzárkózott a stílusirányzattól, azon kicsit felháborodtam... (Nem Ickére gondolok :D )

:egyetért: Határozottan hiányzott a zene, pláne hogy metál egyáltalán nem volt, mert állítólag "nem elég autentikus". De hogy még egy ici-pici Blind Guardian se lehessen, az már szvsz túlzás. Mi nem elég autentikus egy The Curse of Feanoron vagy A Dark Passage-en, ha a rap pl minden további nélkül megengedett foklórműsorként, és a többezer évvel későbbi eseményekről szóló filmzene folyamatosan szólhat? :rolleyes:
Szvsz ha Lachenn berakatott volna némi metált délelőtt, lett volna esélye arra, hogy a nép ne forduljon teljesen ellene vacsoráig. :P

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #382229 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Képek itten E !
mennék vissza, én túléltem a kaját, szerencsére nem ettem se főzeléket, se menzatészta cuccot egy éve, szóval anyum megúszta, hogy ezzel fárasszam:)
olykor kevés volt, ez tény, de emlékeim szerint minden pont ilyen volt a suliban anno. Azt hiszem mindenből ettem, kivéve a karalábélevest, mert akkor épp nem kívántam levest a 40 fokban. Ja, és a főzősnap és a rendivizsga nap egybe télleg nem jó, annak ellenére, hogy rengeteg kaja volt, időm nem volt arra, hogy egyek, leszámítva egy kis tányér leveskét, és tök rossz, hogy pont a batyuból maradtam ki...

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja - 15 éve 5 napja #382228 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ja és számháborúnál elhagytam egy drapp-keki (vagy mittomén milyen) színű pólót. Oda tettem a kovácsműhellyel szembeni nagy kék közösségi sátor asztalának sarkára. Látta E valaki?

Hozzáadva 07.21.2009 21:15:18:

Orsie írta: ja, még azt is akartam írni, hogy lehetett volna több és többféle zene is. tavaly jó volt a metálos szekció a sok headbangelő pasival^^

Egyetértek! Metált a médiába!

Ahogy a felső vezetés elzárkózott a stílusirányzattól, azon kicsit felháborodtam... (Nem Ickére gondolok :D )
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.557 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére