Cím nélkül

Több
13 éve 11 hónapja #392060 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Cím nélkül
attila kukac tolkien pont hu

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
13 éve 11 hónapja #392057 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Attila, mondj egy e-mail címet!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
13 éve 11 hónapja #391997 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Valaki nem tudná nekem elküldeni a tábori dalt, az Ankalimonosat abban a szöveg+kotta változatban? :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
14 éve 4 hete #391173 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Cím nélkül
köszi a hozzáférést a topichoz, Angwen! :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390981 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Nahát nahát, gyűlünk! Üdv közöttünk - jól jön mindhárom! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
  • tramit
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 1 hónapja #390869 Írta: tramit
tramit válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Sziasztok!

Én egy nagyon megszeppent elsőtáborozó vagyok, aki nagyon örül, hogy dalnok lehetett, és egy hegedűvel és egy furulyával tudna beszállni a közös alkotásba, meg a hangszálaival.
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390860 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Cím nélkül

Attila írta:

Angwen írta: Missy: listentoyoutube.com/ ;)

Attila: Bevállalod a dallamot furulyán? ;)


A The River Sing-et?


Az Arran Boat Songot! ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390830 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Cím nélkül

Angwen írta: Missy: listentoyoutube.com/ ;)

Attila: Bevállalod a dallamot furulyán? ;)


A The River Sing-et?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390729 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Missy: listentoyoutube.com/ ;)

Attila: Bevállalod a dallamot furulyán? ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390708 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Enya: The River Sings



Ezt nem tudnánk valahogy elkövetni? Akár az angolt egy kis quenyára váltva, hogy tolkienhűbb legyen.

Tudom, nem túl könnyű, meg Enya is (többek közt azért nem könnyű), de... ütne az biztos. Csak valami akkusztikus tér kellne neki, ha van ott olyan, meg a szintetizátor a mély hangokhoz és dob. Jó sok dob. Olyasfélére gondoltam, mint amit a Rajaton szokott művelni, csak jóval felturbózva. :roll:

És S E G Í T S É G !

Yotuberól hogy lehet letölteni mp3-ba? :P

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390707 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül

Angwen írta: Missy, nagyon tetszik ez a dal, feltétlen hozd a kottáját! Az alapdallam, alap akkordok viszonylag egyszerűnek és hangzatosnak tűnnek, kiváló kiindulási pont, szerintem remekül fel tudnánk turbózni úgy, hogy mindenki választott hangszere beleférjen. És valóban sokféle keretjáték-eseményhez hozzá lehet illeszteni. (Akár szöveget is lehetne majd írni rá - bár tudom, nem írórend vagyunk.)



Oké, közben találtam egy gitáros verziót is, ami azért jobb.

... re=related

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390698 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Missy, nagyon tetszik ez a dal, feltétlen hozd a kottáját! Az alapdallam, alap akkordok viszonylag egyszerűnek és hangzatosnak tűnnek, kiváló kiindulási pont, szerintem remekül fel tudnánk turbózni úgy, hogy mindenki választott hangszere beleférjen. És valóban sokféle keretjáték-eseményhez hozzá lehet illeszteni. (Akár szöveget is lehetne majd írni rá - bár tudom, nem írórend vagyunk.)

Dóri: ha ez megnyugtat valamelyest, nem szoktunk első táborozókat sütögetni az esti tűznél! :) Úgyhogy üdv köztünk, szívesen látunk!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390672 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül
www.youtube.com/watch#!v=zTa0AM6 ... re=related

Ez az Arran Boat Song.
Szerintem gyönyörű, tehát, ha lehet kérni, hogy esetleg mit adjunk elő, vagy én mit szeretnék,akkor szerintem ezt mindenképp.
Még kottám is van hozzá.

Hegedű, furulya, akár fuvola is (de az nem muszáj), meg hárfa kell hozzá. És tényleg olyan a hangzása, mint a víz hullámzásának, ahogy a kövekhez csapódik. (legalábbis hárfán)
Akár lehetne a Bakacsint kettészelő Folyó is(elnézést, nincs nálam a térkép, fejből meg nem tudom és csak a Vásárfalvás térképet találtam, de arra emlékszem a Hobbitból, hogy van folyó, és ez a folyó még Thranduil palotája alatt is folyik-asszem ott menekülnek ki hordókban a törpök Bilbóval :oops: ), de az Anduin is akár, ami úgyis közel folyik Vásárfalvához.

De tetszés szerint akármi másra fel lehet használni, mert inlább tündéket, és regéket, mondákat idéző dallama van.

:!: :idea: Vagy lehetne sirató az időközben elhullott harcoskonak, ha lesznek ilyenek. Igenigen, siratónak kéne lennie. Vagy akár.... :idea: , de ezt majd ott mondom. ;)
:idea: De, ha lennének elhullottak, akkor rendezhetnénk temetést is (najó csak szimbolikusat) és azalatt mehetne. + Fáklyás menetet hozzá. Meg néhány máglyát(tűz nélkül, de felőlem be is durranthatjuk 8-) Najónem, csak vicc volt... :roll: :twisted: ), amire mondjuk akár egy egyszerűbb asztallapon hordozva rápakolnák a holtat sirató alatt.

Ehhez pesze együtt kéne működni a két harcosrenddel.

Ha sirató lenne, akkor viszont kellene bele egy kis dob is hangulatképpen, meg valami kürtféle, de azt az elejére. (Elder lehet hoz.)

Vagy sikerült picit túlságosan elrugaszkodnom, úgy, hogy már földet se érek? :? De végsősoron szerintem ez is minimális akaraterővel és még minimálisabb munkaráfordítással meglenne, mert nem nehéz, de veszettül látványos sőt még tolkieni is.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja - 14 éve 1 hónapja #390636 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül
:)

Ezt töröltem, mert ez még titok.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 1 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390634 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Üdv az újaknak! :)

Ötleteljetek csak bátran, jó látni a pörgést!

Bátyám is hoz majd gitárt - remek, remek, gyűlik a nagyzenekar! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390622 Írta: Dorottya
Dorottya válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Szívesen! :D Habár középkori dalokban nem vagyok igazán otthon... arra majd ti tanítsatok meg engem. ;)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390620 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül

Dorottya írta: Hali!

Dóri vagyok, és ez lesz az első táborom, eléggé izgulok is miatta. :D
Eddig még nem jártam erre, mivel nyáron elég keveset kerülök internet közelébe... :roll:
Nagyon tetszik ez az akusztikus, középkori hangzás. :) Még csak egy-két éve gitározom, de szívesen elviszem a gitárom, egyszerűbb kíséreteket el tudnék játszani.



Szia!

És majd megtanítasz engem is? Mindig úgy tetszett, de sose jutottam a közelébe, csak a barátnőmének, de az övé is csak papírból volt bolondballagáson, mert neki se mertek a kezébe adni igazi gitárt. :P
Majd úgy csináljuk, hogy te fogod én megy pötyögtetem, jó? ;)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390619 Írta: Dorottya
Dorottya válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Hali!

Dóri vagyok, és ez lesz az első táborom, eléggé izgulok is miatta. :D
Eddig még nem jártam erre, mivel nyáron elég keveset kerülök internet közelébe... :roll:
Nagyon tetszik ez az akusztikus, középkori hangzás. :) Még csak egy-két éve gitározom, de szívesen elviszem a gitárom, egyszerűbb kíséreteket el tudnék játszani.
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja - 14 éve 1 hónapja #390617 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül
+ Nem szeretném szétötletelni a topikot- így is túl sokat járatom már a szám-, de a "Salva nos" és az "Erthe Upoun Erthe" akár még indulóknak is elmennek és nem is nagyon nehezek. Nem tudom hogy van most a keretjáték, de azt tudom, hogy idén két harcosrend(nem vagyok hajlandó a "harcos céh" kifejezést használni, ha nem baj. :roll: ) is lesz, akár lehetne egyik induló az egyiknek , másik induló a másiknak. Ha igénylik. De ezt nem tudom.
Csak ének van bennük, dob meg furulya, meg mintha fuvolát is hallottam volna.

Jajés, csak hangulatképpen (a háttér a léyneg): :D

home.comcast.net/~mithrandircq/i ... findel.jpg

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 1 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390613 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül

Attila írta:

Missy írta: Az Éotheodoktól Ingweának van fuvolája, amit ő saját elmondása szerint mindenhova visz, tehát ide is. Szóljak neki, hogy hozza?

Mert így lenne, dob, hegedű, furulya, fuvola és hárfa.

Nincs valakinek olyan háromszögalakú izéje, ami pici és ütögetni kell? Az olyan aranyos. :) Jó, ez csak vicc volt.


Az MTT-nek van trianguluma, ha arra gondolsz, tekintve, hogy a Civilek Éjszakáján még meg volt. :D
OFF
Jaaaaaj, annyira imádom ezt a kort...:zsongzsongzsong:
ON



Igen, arra. :D

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390612 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Cím nélkül

Missy írta: Az Éotheodoktól Ingweának van fuvolája, amit ő saját elmondása szerint mindenhova visz, tehát ide is. Szóljak neki, hogy hozza?

Mert így lenne, dob, hegedű, furulya, fuvola és hárfa.

Nincs valakinek olyan háromszögalakú izéje, ami pici és ütögetni kell? Az olyan aranyos. :) Jó, ez csak vicc volt.


Az MTT-nek van trianguluma, ha arra gondolsz, tekintve, hogy a Civilek Éjszakáján még meg volt. :D
OFF
Jaaaaaj, annyira imádom ezt a kort...:zsongzsongzsong:
ON

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390610 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Az Éotheodoktól Ingweának van fuvolája, amit ő saját elmondása szerint mindenhova visz, tehát ide is. Szóljak neki, hogy hozza?

Mert így lenne, dob, hegedű, furulya, fuvola és hárfa.

Nincs valakinek olyan háromszögalakú izéje, ami pici és ütögetni kell? Az olyan aranyos. :) Jó, ez csak vicc volt.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390609 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Gillz, nekem megvan a VIII. Henrik darabjának a kottája, ha gondoljátok hozom. :) Ja, és itt is, tekintve, hogy a zongora nem éppen fér bele az idei keretjátékba, meg nehéz lenne elhozni, hozok furulyát, mert azért az jobban megfelel ennek a kornak.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja - 14 éve 1 hónapja #390607 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül

gillz írta: hozok hegedűt, ill. lehet, hogy dobot is. és próbálok találni neten kottát középkori (jellegű) zenéhez. ezek szerint hangszerből egy hárfa és egy hegedű lesz?

u.i.: találtam is kottákat . ... ez a VIII. Henrik tudott zenét írni 8-)
[youtube=480,385:3jawqogj]

[/youtube:3jawqogj]
asszem én ilyesmikben próbálnám ki magam szívesen.



Nekem kottám nincs hozzájuk, mondjuk a dame Jolie-hoz van, de nem tudom, hogy milyen, mert az a helyzet, hogy nem hárfakotta.
De a te kottáid tökjók Gillz, végre látok valami basszust is. :P

Néztem én is középkoriasat.
2 francia: Veszett sok hajlítás van mindkettőben.

:arrow: Faun: Unicorne


Ez olyan tündés szerintem.

:arrow: Douce Dame Jolie


Ez egy 14. századi dal Machauttól. :arrow: en.wikipedia.org/wiki/Douce_Dame_Jolie

És szokott itt valaki Medieval babest hallgatni? A múltkor akadtam rájuk, egész ritmusosak.

:arrow: Erthe upon Erthe
www.youtube.com/watch#!v=9eUWs1t ... re=related

Vigyázat, ez fülbemászós. ;)

:arrow: Salva nos
www.youtube.com/watch#!v=dVKLo9Y ... re=related

Az utolsó kettő nekem jobban tetszik, mint a franciák, de az Unicorne szép ettől függetlenül.


Henrikéktől én csak a Greesleavest ismerem, az meg már a könyökömön jön ki, jóvolt hallani mást is.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 1 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390591 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Cím nélkül
hozok hegedűt, ill. lehet, hogy dobot is. és próbálok találni neten kottát középkori (jellegű) zenéhez. ezek szerint hangszerből egy hárfa és egy hegedű lesz?

u.i.: találtam is kottákat . ... ez a VIII. Henrik tudott zenét írni 8-)
[youtube=480,385:102fc3mn]
[/youtube:102fc3mn]
asszem én ilyesmikben próbálnám ki magam szívesen.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390574 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Nagyszerű, nagyszerű! Hozzatok nyugodtan dalt, amit szívesen láttok!

Egyéb: lehet gondolkozni olyan (lehetőleg tolkieni vagy hangulatában kapcsolódó) versen, verssoron, stb. aminek a hangulata megfogott, és szerinted üvölt a megzenésítésért, vagy aminek szerinted jó a ritmikája, stb...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390461 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Cím nélkül
Sziasztok, én is itt vagyok! :D

Az elektronikus hangzás mellőzésével én is egyetértek, nem illik a képbe.

Ha kell kotta, akkor tudok néhány egyszerűbb kánont hozni, amit karvezetés órán vettünk. :)

Fio

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390418 Írta: Rákos Olivér
Rákos Olivér válaszolt a következő témában: Cím nélkül
addig kifejlesztek valami extra tüsszögést, például nyomatok egy kánont...

S.P.Q.L.
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390347 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Cím nélkül

Rákos Olivér írta: először csak azt néztem, hogy az orrom alá toljátok a füvet, néztem, hogy MI?
de a parlagfűtől nem nagyon tüsszögök, de mondjuk a borsot kipróbálhatjuk:D



Az lesz a legjobb, ha a kettőt egyszerre nyomatjuk, akkor talán kétszólamban is menne a tüsszögés Olivél. 8-)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 1 hónapja #390343 Írta: Rákos Olivér
Rákos Olivér válaszolt a következő témában: Cím nélkül
először csak azt néztem, hogy az orrom alá toljátok a füvet, néztem, hogy MI?
de a parlagfűtől nem nagyon tüsszögök, de mondjuk a borsot kipróbálhatjuk:D

S.P.Q.L.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.529 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére