A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

×

Szavazás: A TTT melyik idézete tetszik legjobban? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

A testőröd? (Faramir) - A kertésze. (Samu)
16 13.9%
Nem hagyom, hogy egy hegyesfülű lekörözzön! (Gimli)
8 7%
Osztoba, dagadt hobbit! (Gollam)
12 10.4%
Meséltem rólatok a tanácsban és egyetértettünk abban, hogy nem vagytok orkok. (Szilszakáll)
17 14.8%
E gonosz napok jutottak nekem. Az ifjú meghal, az öreg tengeti napjait. (Théoden)
6 5.2%
Nem lesz több hajnala az embernek. (Szarumán)
5 4.3%
Olyan szép. Olyan fagyos. Mint a sápadt tavaszi hajnal, mit a tél fagyos emléke kísért. (Gríma)
9 7.8%
Bizony nem örülünk neki. (Gríma)
4 3.5%
Tűnj el, ész ne gyere vissza! (Gollam)
14 12.2%
Mikor legutóbb körbenéztem, Théoden és nem Aragorn volt Rohan királya. (Théoden)
9 7.8%
A régi világ elenyészik a nagy igyekezet tüzében. (Szarumán)
4 3.5%
És mi van a lábukkal? Úgysincs szükségük rájuk! (Gríshnák)
7 6.1%
A tündék ideje lejárt. Arwen ideje lejárt. (Elrond)
4 3.5%
Szavazók száma: 29 ( mîr, Larch, Leara, Bonnie, nephilim ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 2 hónapja #98179 Írta: Erendil
Erendil válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
:lol:

Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98177 Írta: Erendil
Erendil válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Osztoba, dagadt hobbit! (Gollam)

szerintem ez a legaribb.. :)

Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98175 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Ez nagyon nehéz választás...
(És én is nehezményezem, hogy egyetlen Legolasos idézet sincs... :evil: )
Na de így Szilszakáll viszi a pálmát. :D Édes volt, mikor ezt kijelentette. :mrgreen:
Hmmm.. Szilszakállos emotikon nincs? Mind1, csinálok. *Szilszakállos emotikon* :P

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97921 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Üdvözletem!

Épp most szavaztam Grishnák beszólására. Hogy milyen ártatlan pofát vág, amikor ezt mondja!

A könyvbol is közzéteszem kedvenc idézetemet:

" A huséges szív joga a kemény beszéd" (Gandalf mondja Éomerrol Théodennek)

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97779 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Aranyosak, a többi, de ha már szavaznom kell akkor erre: "A régi világ elenyészik a nagy igyekezet tüzében. " (Szarumán)
De erősen gondolkodtam a másik Szarumánoson is!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97745 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Sziasztok!

Én egyértelműen Szméagol "Menj el ész ne gyere többé vissza!", mivel "Gollam fan vagyok", de minden idézet, melyben jelen volt a költészet csodás lett.
Hát Grisnáktól már ez is jöhetne: "Lyukat vájok a hasadba a kukacoknak!" Bloah. :crap:
Jut eszembe! Ki volt az a piros szemű ork? Kiváncsi lennék, hogy hol készült a contac lencséje. :wink:

Nkem is el tudná küldeni a verseket valaki, akár magyarul, akár angolul?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97671 Írta: lunepierre
lunepierre válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Hát... Szilszakállra szavazok magam is... amikor ezt szépen lassan közölte Pippinnel és Trufával, majdnem lefordultam a székről (nem lett volna könnyű, de mit tegyek... nagyon nevettem :lol: )
Persze a többi idézet sem rossz, ám nálam ez a nyerő.

[size=9:njes6fr3]"Ha pokolra jutsz, legmélyére térj. Az már a menny, mert minden körbeér."[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97617 Írta: mîr
mîr válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Tényleg érdemes volna csinálni egy Legolas-aranyköpés szavazást... Ja és mindenképp legyen benne az első film bővített változata is!:-)
("Vajon ez miért nem lep meg...")

mîr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97490 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Lamorak, igazad van, valóban nagyon jó mondat, és remek kép! De vhogy a többi jobban tetszett.
Az sem semmi,amit Theoden mond: "Mikor legutóbb körülnéztem, Theoden és nem Aragorn volt a király..."
Ezen nagyon jót nevettünk a premieren :lol:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97484 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Hé, Szarumánra miért nem szavaz senki???? Pedig az egy nagyon jó mondat, és nagyon jó kép.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97473 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Szilszakáll... :lol:
De sok egyéb is tetszett, a felsoroltak, és a kihagyottak közül is...

A Szarumán első idézetéről pedig eszembe jutott a jelenet, ahogy a tízezer ork Orthanc udvarán - hmm... mondjuk - "döngicsél", Grimának pedig legördül a szeméről egy könnycsepp... hát, ez mindent elmond! :agree:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97455 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Egyértelmü, hogy Grishnák vezet. Gyakorlatias, pontosan fogalmaz, odaillö, és... szinte ínycsiklandó... (büdös hobbitláb nyersen rulez) :cross:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97375 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Eléggé nehéz választani, én mégis Grima idézetére szavaztam! Mert ki nézne ki egy ilyen csúnya, rosszindulatú, ocsmány valakiből íly költői szavakat?
De nagyon jó a "dagadt hobbit" is:-)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97187 Írta: Legolas01
Legolas01 válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

Böszi írta:

Supersonica írta: Tényleg, szeretnék harcolni én is a Legolas Arany Köpései (LAK) szavazó topikért :lol:


ÉN IS!


Már hárman vagyunk!!!! :D :D

Zöldelombfi Legolas

"...Ha a partról sirályrikoltozást hallasz,
Vadonán nyugvó szív többé nem maradhatsz!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96967 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

Supersonica írta: Tényleg, szeretnék harcolni én is a Legolas Arany Köpései (LAK) szavazó topikért :lol:


ÉN IS!

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96950 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Nem nagyon tudtam dönteni. Az tetszett leginkább, ahogyan Théoden Théodred sírja előtt beszél. "Szülőnek nem való gyermekét temetni." Ez volt a legszebb.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96873 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Svin:télleg oan szavazás nem lesz,hogy meik szereplő a kedvenced?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96395 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
A második Théodenes a legjobb!!!Órákig nevettem rajta a moziban,persze mindenki nézett,hogy ki ez a hüe...

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96338 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Tényleg, szeretnék harcolni én is a Legolas Arany Köpései (LAK) szavazó topikért :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96264 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Nagyon örülnék, ha Legolasnak több ilyen beszólása is lenne (pl. Bővített Változat: "Hogy ez miért nem lep meg.." TTT: "Elkéstél..." "Elmeséljem, vagy hozzak..."). Nagyon jót tesz a figurájának ez a cinikus, szarkasztikus hozzáállás. Kár, hogy két filmben három ilyene van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95963 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

Brisa írta: Jelentem, hogy Szilszakáll-ra szavaztam. :mrgreen:

[size=9:2g7u3hnd]ÉSzAH, Morgie, Pennie és a többi Legolas-rajongó, miért nem egyből egy külön "Legolas aranyköpései közül melyik tetszett a legjobban?"-ért harcoltok? :wink: [/size]


Á, Brisa, azzal esélytelenek lennénk. A "Power for Legolas" elnevezésű frontunk egyik fő alapelve az, hogy elérhető célokért küzdjünk! :-)

Svin, ismételten tiltakozunk!!! :-)

Birefi, neked ajánlom a "Boyfriends against Legolas" klubbot. (Ha lány vagy, akkor ne haragudj, a nick-edből nem derült ki.) :-)

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95948 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Mondjuk ahhoz képest amennyit Letolás, izé Legolas, beszélt nem csoda, hogy nincs tőle idézet. Lehetne ilyen:
-Tyűűű! (és a nyíl kiröppen)
vagy egy kis tájleírás.
Egyetlen ami kicsit poénabb. A "Meséljem el mit látok, vagy kerítsek egy ládát?" (Csak sajna ez része volt a túlragozott, bár elsőre vicces, gimli szivatásnak. )
De mondjuk, ha melyik a legcsinosabb szereplő szavazás lenne... :o )
(Ugye láttátok, hogy még harcközben is milyen jól állt a frizurája. :) )

Gimli beszólás jó, csak nem ez a kedvencem, hanem:
"Dobjál közéjük!" (majd elröppen az élő tömegpusztító fegyver)
avagy a "Ez az. Küldjétek hozzám őket!"
:o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95928 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

Ulmo írta: A felsoroltak közül nekem Szméagol "Tűnj el, ész ne gyere vissza" mondata volt a favorit. De a feliratos változatban nagyon szép a vers is, amit Théoden idéz: "Where is the horse and the rider..."


Egyetertek. De az osszes vers nagyon jo lett. Amiket Gollam mond (a Holt lapon, es aztan a Tiltott Tonal) azok is.
Sajna csak angolul tudtam volna beidezni oket, ugyanis a filmbe nem a forditasban szereplo versek kerultek be, hanem ujra forditottak oket.
Mindenesetre szerintem a Theoden szavalta vers rohan lovasairol jobb lett meg forditasaban is mint a konyv beli.
Ha valakinbek megvannak ezek a versek magyarul kuldeje at nekem!!! Koszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95922 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Igaz, Legolas idézet az kevés, dee oly sok jó poént hagytak ki :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95895 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

Brisa írta: [size=9:2jf7d3uy]ÉSzAH, Morgie, Pennie és a többi Legolas-rajongó, miért nem egyből egy külön "Legolas aranyköpései közül melyik tetszett a legjobban?"-ért harcoltok? :wink: [/size]

Az ötlet nem rossz, bár leginkább azt nehezményezzük, hogy a fentiek között egyetlen Legolas idézet sincs! :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95892 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Jelentem, hogy Szilszakáll-ra szavaztam. :mrgreen:

[size=9:1mjhcffz]ÉSzAH, Morgie, Pennie és a többi Legolas-rajongó, miért nem egyből egy külön "Legolas aranyköpései közül melyik tetszett a legjobban?"-ért harcoltok? :wink: [/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95873 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
"Szeretek dél felé menni. Valahogy olyan, mintha lefelé mennék..." (Szilszakáll) :) Ezt is nagyon imádom. :wink:

Egyébként pedig biztos, hogy "halacka", mert ebben az idézetben van (természetesen ez nincs szó szerint):

G: Mit művelsz, osztoba, dagadt hobbit! Elrontani a finom nyuszikát!
S: Még hogy elrontani! (...) Bárcsak lenne egy kis kolompérom!
G: Mi az a kolompér, drágaszág, mi az a kolompér?
S: BUR-GO-NYA! Főzve, törve, levesbe főzve! (...)Vagy aranyszínű hasábburgonyák sült hallal!... Még Te sem mondhatnál nemet!...
G: Már hogyne mondhatnék nemet! Elrontani a finom halackát! Add nekem a halackát moszt, frisszen, cccapkodószan... a kolompérodat meg tartsd meg!
S: Reménytelen vagy...


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95795 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?
Na, újabb naccerű kérdés. Most mit válasszak?
Ezek közül, amik nagyon tetszettek:

Nem hagyom, hogy egy hegyesfülű lekörözzön! (Gimli)
Osztoba, dagadt hobbit! (Gollam)
Meséltem rólatok a tanácsban és egyetértettünk abban, hogy nem vagytok orkok. (Szilszakáll) ->ez nagyon aranyos volt
E gonosz napok jutottak nekem. Az ifjú meghal, az öreg tengeti napjait. (Théoden) ->ez meg olyan szép és szomorú :cry:
Tűnj el, ész ne gyere vissza! (Gollam) ->ez is nagyon aranyos
Mind halott. Mind rothadt. Tündék, emberek és orkok. Nagy cata volt, régesz-régen! (Gollam)

Végül Théodenre szavaztam. Szerintem ő nagyon jó lett. És a vers tényleg szép, nekem magyarban is tetszett, bár úgy éreztem, angolul még jobban kivette magát (amennyire megtudom ítélni egy előzetes alapján :roll: )

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95601 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

Area írta: a nyuszi nem csaokod.


Hát..egen,de ez csak fogalmazás kérdése!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95432 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: A TTT melyik idézete tetszik legjobban?

Ulmo írta: A felsoroltak közül nekem Szméagol "Tunj el, ész ne gyere vissza" mondata volt a favorit. De a feliratos változatban nagyon szép a vers is, amit Théoden idéz: "Where is the horse and the rider..."


Egyet kell, hogy értsek, a Vizek valájával! :wink:
Mondjuk én az idézethez tartozó jelenet alapján választottam - amelyik a legjobban tetszett. Filóztam a "Khirály vagyok" jellegu utaláson, de végül nem...

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.264 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére