Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?

×

Szavazás: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Hobbit
5 4.6%
Törp
4 3.7%
Ember
4 3.7%
Tünde
4 3.7%
Maia
19 17.6%
Eru
6 5.6%
A "Természet Szelleme"
20 18.5%
J.R.R. Tolkien-nek a megtestesülése
19 17.6%
Nem sorolható be, és nem is kell besorolni
27 25%
Szavazók száma: 9 ( Turlas, Eurynome, kriszana, Raven, Erda niire (Area) ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 5 hónapja #81490 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?

Szméagol írta: Sziasztok!

Estel: Szégyellem magam. :oops: Nem tudom mi ütött belém. :oops:
Én ezt úgy értettem, hogy: ha Tolkien az isten, akkor Ilúvatar Jézus és ha Ilúvatar Jézus, akkor a valák az ő prófétái. Huhh... :roll:
(Ez természetesen csak az én szerény véleményem, a "tolkieni vallás" és a kereszténység között húzott párhuzammal kapcsolatban ([size=9:nxb91jyv]Nem kell figyelembe venni[/size]).)

;) "Sose bándd, ne szégyelld..."! :D
Azt hiszem, nekem ez a kezdőfeltételezés nem stimmel: "ha Tolkien az isten".
Tolkien és Ilúvatar között szvsz nem áll fenn semmiféle"rokonsági kapcsolat", éppígy Tolkien és Toma között sem. Eru és Toma között... :look: Na, ezen érdemes elgondolkodni.
"Ilúvatar"="Mindenek Atyja." -X- "Iarwain Ben-adar"="A Legvénebb Apátlan" :roll:
Ugyebár Ilúvatar Gyermekei: az Elsőszülöttek, és a Másodszülöttek - a tündék, és az emberek. Az ainuk pedig Eru "gondolatának szülöttei"... a törpök Aulë, az entek Yavanna, az orkok (közvetlenül), a sárkányok, és a trollok pedig Melkor művei. De hogy hívhatták a tündék Bombadilt a legvénebb apátlannak? Mi alapján? Ők - eszerint - biztosan tudtak róla valamit, hiszen a tündék nem adtak légből kapott nevet semminek. :confused2: :|

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81442 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Sziasztok!

Estel: Szégyellem magam. :oops: Nem tudom mi ütött belém. :oops:
Én ezt úgy értettem, hogy: ha Tolkien az isten, akkor Ilúvatar Jézus és ha Ilúvatar Jézus, akkor a valák az ő prófétái. Huhh... :roll:
(Ez természetesen csak az én szerény véleményem, a "tolkieni vallás" és a kereszténység között húzott párhuzammal kapcsolatban ([size=9:29uj2pd3]Nem kell figyelembe venni[/size]).)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80946 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?

Estel Adániel írta: (egyébként ezt az "=Jézus"-t nem értettem pontosan... :roll: )


Akkor helyettesítsd be Istennel. Atya, Fiú (Jézus), Szentlélek a Szentháromság, három személy de egy Isten, így mind ott voltak a teremtésnél. Számunkra a legmegfogatóbb Jézus :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80835 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Bombadil egyértelműen nem vala, tehát csakis maia lehet, mert középföldén ő volt "az első".

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80756 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Ostromolni én sem fogok, de a helyesíráson javítanék... Bombadill helyett Bombadil, és Illuvatar helyett Ilúvatar;)
(egyébként ezt az "=Jézus"-t nem értettem pontosan... :roll: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80436 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Sziasztok!

Darkman írta: Ezek szerint Tolkien bácsi egy gönyörű angol tájon élt a maga kis egyszerű zöldségeskertjével megáldott házikójában, imádott ide-oda ugrálni, s ha esettaz eső valamiért mindig vízhatlan maradt...


:D
Természetesen nem szószerint értettem. Mikor valakit egy egérhez hasonlítanak, akkor sem arra gondolnak, hogy az egy növényevő gumós zápfoggal és folyamatosan növő mettszőfogakkal... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79980 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Darkman:Tolkienről el tudom képzelni.... :wink: :lol:
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79906 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Ezek szerint Tolkien bácsi egy gönyörű angol tájon élt a maga kis egyszerű zöldségeskertjével megáldott házikójában, imádott ide-oda ugrálni, s ha esettaz eső valamiért mindig vízhatlan maradt...
Ja, és őrülten kereste a halhatatlanság szirupját, minthogyugye Toma koma az volt, Tolkien meg tudtommal nem...öö, azt hiszem :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79731 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
A helyzet az, hogy én is egyetértek Szméagol-lal !!!
Nem lesz itt ostrom! :wink:
__________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79706 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Teljesen egyetértek Szméagollal. :wink: :P

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79574 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Sziasztok!

Én eredetileg a "Nem kell besorolni" állásponton voltam (és azon vagyok még részben most is), de komolyabb elgondolkodás után a "Tolkien megftestesülése" mellett döntöttem.
Mert (mint Tolkien életrajzában olvasható) Tolkien maga is szeretett tarka ruhákban járni, akár Bombadill (és a hobbitok :wink: ): "Hupi a zekéje, sárga a csizmája".
Bombadill megjegyzi, hogy ő már mindennek az elején ott volt, előbb volt ott, mint a tündék, a Nagyok és a Kicsik. Tolkien az alkotó, a teremtő (Illuvatar=Jézus(ha értitek mire akarok célozni :wink: ), tehát mindennél előbb ott volt és mindennek látta a születését (hisz ő "szülte"meg elméjében).
És nem utolsó sorban Tolkien mindig is vágyott a tudat alattijában arra, hogy a maga ura legyen, hatalommal rendelkezzen a saját kis világában. Bombadill tehát Tolkien vágyainak is megtestesítője.
Ez az én álláspontom, lehet ostromolni. :wink:
[size=9:3rxmhg0e]Figyelmeztetlek titeket nagyon erős a vár... :wink: :twisted: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #78312 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Ennél nehezebb kérdésekkel csak történelem-dogákban szoktam találkozni... :oops:
Nekem a "Természet Szelleme" a legszimpibb.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77118 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Szerintem maia. A "természet szelleme" lehetne akár Yavanna is, Tolkien megtestesülése meg azért nem lehet, mert kettőjük közül inkább T. az, aki ténylegesen megtestesült, anyagi valójában is létezett. :P

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76500 Írta: Niphredil/Szméagol
A"Természet szelleme" nekem is nagyon tetszik, de talán Estelnek van igaza...

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #75957 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Én Tolkienes verzióra szavazok, de nehéz kérdés, mint itt a Szavazásban álltalában minden! :wink:


Kincső írta: zsoffija: 8O Hogyhogy megint? Nekem igazam szokott lenni? 8O :roll: Vagy mi? 8O


Hol itt az önbizalom???
__________________

...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #75132 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
"A Természet Szelleme"--> Ez nekem is nagyon tetszik, én erre szavaztam.

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #75109 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Kincső:Nem,azaz dehogynem... :roll: a megint csakúgy kicsúszott... :(
Bay? :cry:
:? :wink: :) :D :lol:
Én már csk ien nehézesetlennék...
De igazad volt!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #75007 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
zsoffija: 8O Hogyhogy megint? Nekem igazam szokott lenni? 8O :roll: Vagy mi? 8O

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #75001 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Kincső:És már megint igazad van! :wink:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74944 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?

zsoffija írta: (olyan nehéz azért elképzelni a nyelvészprofesszort,ahogy ugrál és énekel...)


Olyan nehéz elképzelni Tolkient mint nyelvészprofesszort :!: :roll: :)
Én egyébként Tolkien=Bombadil állásponton vagyok. Esetleg maia... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74294 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Aiya,
A téma iránt érdeklődőknek figyelmébe ajánlom a Középfölde/Bombadil topicot. A fenti lehetőségek mellett és ellen számtalan figyelemreméltó érv olvasható ott...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74126 Írta: Lady Paradox
Lady Paradox válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Ha jól emlékszem ő egy maia a történetben ,de ezen kívül ő valóban Tolkien legalábbis nagyon úgy tűnik mert a feleségéről pont úgy beszél mint a Folyó asszony lányáról ,ráadásul a személyiségük is megegyezik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74118 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Hát, szerintem az itt választható opciók közül egyértelműen azt utolsó... :roll:
Bombadil Toma kiléte egy rejtély, amit még egyikünknek sem sikerült megfejteni... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74088 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?

Ring-bearer írta: Szerintem Tolkien írta bele magát.
Bombadil egy kívülálló volt, a Gyűrű se hatott rajta, az erdő se, akitől az összes hobbit annyira félt. Tolkien szerintem beleírta magát, hogy egíthessen Frodóéknak.


Teljesen egyetértek! :D
Én teljesen úgy tudom elképzelni Tolkient, mint Tomát. Szerintem nagyon hasonlóak... :wink:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73975 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Talán a jóság őre?

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73954 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Nálam még háromesélyes a dolog, és nagyon nem tudok dönteni. Vannak érvek a maia, a "Természet Szelleme" és Tolkien megtestesülése mellett is. Nehéz a választás *sóhaj*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73951 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Szerintem viszont Toma Tolkien egyik kedves/legkedvesebb mesefigurája volt,így megengedte magának,hogy megengedjen neki egy kis részt a könyvből.Persze,attól még lehet,hogy saját tulajdonságaival,világszemléletével is felruházta.
(olyan nehéz azért elképzelni a nyelvészprofesszort,ahogy ugrál és énekel...)
De ez csak az én álláspontom.

Az az igazság,Elrondnak van igaza:mi ezt már sosem tudjuk meg... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73935 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Szerintem Tolkien írta bele magát.
Bombadil egy kívülálló volt, a Gyűrű se hatott rajta, az erdő se, akitől az összes hobbit annyira félt. Tolkien szerintem beleírta magát, hogy egíthessen Frodóéknak.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73906 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Nehéz volt a döntés, és a Természet szellemére szavaztam.
Nekem ez tetszik a legjobban, és közel álláspontomhoz.

De szerintem az igazszág örökre titok marad
Tolkien ezt a titkot magával vitte a sírba.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73895 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Mi lehetett Bombadil Toma Középföldén?
Öhh.. én se naon tudok dönteni ( :arrow: asszem nem fogok szavazni), mert én alapjában se gondortam semmire, vagy inkább sokmindenre gondortam, de senkise tudott meggyőzni se erről, se arról... :? (És nekem se sikerült döntenem...)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.219 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére