Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

×

Szavazás: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Szilszakáll
22 12.6%
Théoden
14 8%
Galadriel
32 18.4%
Bombadil
12 6.9%
Éomer
9 5.2%
Arwen
8 4.6%
Gollam
49 28.2%
Faramir
18 10.3%
Éowyn
10 5.7%
Szavazók száma: 5 ( Miya, Turlas, NKristóf98, Hirannis, Acolyte )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 5 hónapja #222659 Írta: -Théodwyn-
-Théodwyn- válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Gollamnak nem éppen ez volt a szándéka,de mégis ő tette a legtöbbet A Gyűrű elpusztításának érdekében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222654 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Nóli írta: Szvsz Gollam, és úgy gondoltam, h meglepő, de látom sokan gondolták még így... Nem tudom. Elrondnak is nagy szerepe volt... Egész Középföldének szerepe volt szvsz, (de itt nem is a szerepről, hanem a segítségről van szó) ő látszik a legkonkrétabban.


Nem tudom, én átsiklottam Gollam neve felett.
Én Elrondra szavaztam. Nem tudom, hogy miért. Bár a kérdésre először válaszként a Szövetség egyik tagjának neve jutott eszembe :) )

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222625 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Hm szerintem Faramirnak fontosabb tette az, hogy továbbengedte Frodóékat + nem nyíratta ki Gollamot, mint hogy részt vett a csatákban, tehát csak az alapján pl. Szilszakállal - aki csak a harcban segített - egy kategóriába sorolni, mert ő csatákban is részt vett..., hát fogalmazzunk úgy, hogy nagyon nem értek vele egyet... :roll: :twisted:
Amúgy gondolod, hogy ez a nem-akadályozás olyan könnyű volt?? Neki is le kellett győznie a Gyűrű csábítását... :!:
És arról se feledkezzünk meg, hogy valószínűleg a tőle kapott étel nélkül Frodóék rég kifogytak volna mindenféle élelemből... :!: (Ha már Elrondnál is érv, hogy kaját adott a Szövetségnek... :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222618 Írta: Nóli i linantea
Szvsz Gollam, és úgy gondoltam, h meglepő, de látom sokan gondolták még így... Nem tudom. Elrondnak is nagy szerepe volt... Egész Középföldének szerepe volt szvsz, (de itt nem is a szerepről, hanem a segítségről van szó) ő látszik a legkonkrétabban.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222505 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Kincső írta:

Szürke írta: [size=9:2k5or99g]Kincső, Sil: minden szentnek magafele...[/size]

Én a rohirokat, Szilszakállt és Faramirt kapásból kihgynám. Hogy miért? A Szövetség célja a Gyűrű megsemmisítése volt, és egy szó sem esett Középfölde társadalmának és kultúrájának megőrzéséről - a nagy csaták pedig erről szóltak. Természetes, hogy a Fekete Kapu előtti ütközet célja a figyelemelterelés volt - de nem lehetünk benne biztosak hogy enélkül rálelt volna Szauron a gyűrűre. Talán nem is volt ez olyan nagy segítség, mint Gollam, aki nélkül Frodóék már Emyn Muliból sem biztos hogy kitalálnak.


[size=9:2k5or99g]*ártatlan tekintet*[/size]

Gyönyörű az okfejtésed, de hogy jön Faramir a nagy csatákhoz? :D
És ha Gollam kivezeti Frodóékat Emyn Muilból, de Henneth Annúnban lelöveti őt Faramir? Mert te/ti azt mondod/mondjátok, hogy ha nem lett volna Gollam, akkor hiába minden, mert Frodó elbukik a küldetés végén.
De Faramirnak pont tehetett volna róla, hogy ne legyen Gollam!!! :idea:


Az egyik irányból igazad van: Faramir tényleg segítette - bár inkább úgy fogalmaznék: nem akadályozta, pedig lehetősége lett volna - a szövetséget. (Amúgy meg volt része Faramirnak néhány ütközetben...)

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222491 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Sil írta: Egyértelműen Elrond. :wink: Elég csak arra gondolni, hogy nélküle nem létezne Völgyzugoly, a tudás központja, a hely, ahol a Szabad Népek bármely tagja kaphat tanácsot, segítséget. Egyszerűen nem lett volna hol találkozzon a Szövetség, hiszen annyira különbözőek voltak, a motivációjuk is (pl Boromir el sem indult volna). Nem is beszélve arról, hogy a Szövetség 2 kulcsfontosságú tagja nem is élt volna, ha nincs Elrond: nélküle rég kihalt volna az északi dinasztia, az Aragorn születése körüli években különösen fenyegetett ez a veszély (de ő befogadta, megvédte, fiaként nevelte, tanította), és Frodó életét is megmentette, közvetetten többször is, és közvetlenül is: nemcsak a Morgul-tőr okozta sebet gyógyította meg, hanem már eleve az is neki köszönhető, hogy a társaság elérte Völgyzugolyt (aki csak szembe tudott szállni a Fekete Lovasokkal, kiküldte a társaság elé, így kelhettek át az Utolsó Hídon és így találta meg őket Glorfindel, + megárasztotta a Bruinent... ha megfigyelitek, Galadriel ebből a szempontból teljesen passzív, megvárja, míg odaérnek Lórien határára, nem küld semmilyen segítséget). Amíg pedig ott voltak Völgyzugolyban, a pihenés mellett folyt az információgyűjtés (pl felderítőket küld ki, és értesít minden lehetséges szövetségest), a tervezés, a taktika kidolgozása is. Induláskor pedig kapnak egy csomó nélkülözhetetlen felszerelést, élelmet, meleg ruhát (ami nélkül Caradhrast sem élték volna túl). Szóval ő az, aki igazán mindent megtesz a küldetés sikeréért, ami csak hatalmában áll.


Óóó, jaj.... :oops: :oops: :P

Sil... inkább nem mondok semmit...


NÉGYEN szavaztak Elrondra? :eek2:

A föld alá süllyedek.... :oops:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222477 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Szürke írta: [size=9:30cx5hvc]Kincső, Sil: minden szentnek magafele...[/size]

Én a rohirokat, Szilszakállt és Faramirt kapásból kihgynám. Hogy miért? A Szövetség célja a Gyűrű megsemmisítése volt, és egy szó sem esett Középfölde társadalmának és kultúrájának megőrzéséről - a nagy csaták pedig erről szóltak. Természetes, hogy a Fekete Kapu előtti ütközet célja a figyelemelterelés volt - de nem lehetünk benne biztosak hogy enélkül rálelt volna Szauron a gyűrűre. Talán nem is volt ez olyan nagy segítség, mint Gollam, aki nélkül Frodóék már Emyn Muliból sem biztos hogy kitalálnak.


[size=9:30cx5hvc]*ártatlan tekintet*[/size]

Gyönyörű az okfejtésed, de hogy jön Faramir a nagy csatákhoz? :D
És ha Gollam kivezeti Frodóékat Emyn Muilból, de Henneth Annúnban lelöveti őt Faramir? Mert te/ti azt mondod/mondjátok, hogy ha nem lett volna Gollam, akkor hiába minden, mert Frodó elbukik a küldetés végén.
De Faramirnak pont tehetett volna róla, hogy ne legyen Gollam!!! :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222439 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Ery írta:

Szürke írta: [size=9:3eobi24h]Kincső, Sil: minden szentnek magafele...[/size]

Én a rohirokat, Szilszakállt és Faramirt kapásból kihgynám. Hogy miért? A Szövetség célja a Gyűrű megsemmisítése volt, és egy szó sem esett Középfölde társadalmának és kultúrájának megőrzéséről - a nagy csaták pedig erről szóltak. Természetes, hogy a Fekete Kapu előtti ütközet célja a figyelemelterelés volt - de nem lehetünk benne biztosak hogy enélkül rálelt volna Szauron a gyűrűre. Talán nem is volt ez olyan nagy segítség, mint Gollam, aki nélkül Frodóék már Emyn Muliból sem biztos hogy kitalálnak.


Az entek nélkül a rohirok és Aragornék is hősi halált haltak volna a Helm szurdokban...

[size=9:3eobi24h]Ajjaj! H szekció...[/size]

És? [size=9:3eobi24h]Most ez úgy hallatszik mintha érdektelen lenne számomra pár(ezer) ember/tünc/lény halála....[/size] Ha - tegyük fel - elbukik a teljes gondori-rohani sereg (akármelyik ütközetben), Szauron talán nem indít teljes hajtóvadászatot Középföldén a Drágaságáért? Még nagyobb esély Frodóéknak, mint az "áltámadás". Igaz, az ára a teljes ország elpusztulása. Valamit valamiért, de szigorúan csak a szövetség célját tekintve egyértelmű előny.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222430 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
ÖÖÖÖÖ
Szvsz is Gollam volt aki segített mert ha nincs ott a végén akkor Frodó magának tartja meg a gyűrűt és onnantól kezdve ciki a helyzet. De Theoden és Szilszakáll is fontos elemek voltak abban a forgatagban hogy győzelem legyen a vége. :oops: :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222372 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Igazság szerint mindannyian hozzátettek valamit a küldetés sikeréhez (na jó, Arwen talán nem :) ), de a végső segítség Gollamtól érkezett. Szvsz ezt nem lehet úgy felfogni, hogy "csak ez vagy az volt igazán fontos szereplő". Ez egy nagy sakkjátszma volt, ha egy figura hiányzik, rajta bukhat el a küldetés

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222329 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Szürke írta: [size=9:1657fgva]Kincső, Sil: minden szentnek magafele...[/size]

Én a rohirokat, Szilszakállt és Faramirt kapásból kihgynám. Hogy miért? A Szövetség célja a Gyűrű megsemmisítése volt, és egy szó sem esett Középfölde társadalmának és kultúrájának megőrzéséről - a nagy csaták pedig erről szóltak. Természetes, hogy a Fekete Kapu előtti ütközet célja a figyelemelterelés volt - de nem lehetünk benne biztosak hogy enélkül rálelt volna Szauron a gyűrűre. Talán nem is volt ez olyan nagy segítség, mint Gollam, aki nélkül Frodóék már Emyn Muliból sem biztos hogy kitalálnak.


Az entek nélkül a rohirok és Aragornék is hősi halált haltak volna a Helm szurdokban...

[size=9:1657fgva]Ajjaj! H szekció...[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222320 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
[size=9:bcpua7pv]Kincső, Sil: minden szentnek magafele...[/size]

Én a rohirokat, Szilszakállt és Faramirt kapásból kihgynám. Hogy miért? A Szövetség célja a Gyűrű megsemmisítése volt, és egy szó sem esett Középfölde társadalmának és kultúrájának megőrzéséről - a nagy csaták pedig erről szóltak. Természetes, hogy a Fekete Kapu előtti ütközet célja a figyelemelterelés volt - de nem lehetünk benne biztosak hogy enélkül rálelt volna Szauron a gyűrűre. Talán nem is volt ez olyan nagy segítség, mint Gollam, aki nélkül Frodóék már Emyn Muliból sem biztos hogy kitalálnak.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222316 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Gollam.
Ha Gollam nincs, hiába minden, Frodó sosem dobja bele a Gyűrűt a Katlanba. 8) Akkor meg a többiek segítsége hiábavaló volt. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222286 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Faramir, ez abszolút egyértelmű, mert ahogy a filmváltozat rávilágított, ha ő nem engedi el Frodóékat hiába győznek Helm-szurdoknál, Pelennornál akár sokkal fényesebb győzelmeket, hacsak elviszi Minas Tirithbe őket, akkor már elszállt az esély, elbukott az egész világ.
Persze, Szilszakáll sokat segített, de ha ő nem segít, még mindig marad egy kis esélye Frodóéknak (bár akkor valószínűleg nem érnek oda Pelennorra a rohaniak, következtetésképp az "áltámadás" sem jöhetett volna valszeg létre), de ha Frodóék nincsenek is Mordorban, akkor minek az egész??
[size=9:2sgtlbs9]Permí nem elfogult, á, nem... :) [/size]

Elrondra valóban igaz, amit Sil írt, de végülis a Szövetség célja a Gyűrű elpusztítása volt, és ebben Frodó segítése. Ha nincs hol találkozzanak, Frodó akkor is elindult volna Gandalf kérésére (és nyilván a többi hobbit és Gandalf is), sőt valószínűleg Aragorn is velük ment volna. Tehát nyilván ilyen formában nem jött volna létre Völgyzugoly nélkül a Szövetség, de létrejött volna.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222283 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Lehet, hogy nevetséges, de nem tudok választani... valamennyien fontos szerepet játszottak, főleg, miután ugye ismerjük a végkimenetelt. Gollam nélkül Frodó nem dobta volna be a Gyűrűt a Végzet hegyébe, ha Faramir lelövi Gollamot, ki tudja mi lett volna, Szilszakáll segítságe nélkül elesik Rohan és alighanem Gondor is, s akkor snitt az egésznek, és így tovább... az egész történet ugye olyan szövevényes, olyan finoman kidolgozott, hogy képtelen vagyok egy picike fonalat kiválasztani a történet bonyolult és összetett pókhálójából:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222276 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Szilszakáll segítsége nagyon kellett.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222272 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Egyértelműen Elrond. :wink: Elég csak arra gondolni, hogy nélküle nem létezne Völgyzugoly, a tudás központja, a hely, ahol a Szabad Népek bármely tagja kaphat tanácsot, segítséget. Egyszerűen nem lett volna hol találkozzon a Szövetség, hiszen annyira különbözőek voltak, a motivációjuk is (pl Boromir el sem indult volna). Nem is beszélve arról, hogy a Szövetség 2 kulcsfontosságú tagja nem is élt volna, ha nincs Elrond: nélküle rég kihalt volna az északi dinasztia, az Aragorn születése körüli években különösen fenyegetett ez a veszély (de ő befogadta, megvédte, fiaként nevelte, tanította), és Frodó életét is megmentette, közvetetten többször is, és közvetlenül is: nemcsak a Morgul-tőr okozta sebet gyógyította meg, hanem már eleve az is neki köszönhető, hogy a társaság elérte Völgyzugolyt (aki csak szembe tudott szállni a Fekete Lovasokkal, kiküldte a társaság elé, így kelhettek át az Utolsó Hídon és így találta meg őket Glorfindel, + megárasztotta a Bruinent... ha megfigyelitek, Galadriel ebből a szempontból teljesen passzív, megvárja, míg odaérnek Lórien határára, nem küld semmilyen segítséget). Amíg pedig ott voltak Völgyzugolyban, a pihenés mellett folyt az információgyűjtés (pl felderítőket küld ki, és értesít minden lehetséges szövetségest), a tervezés, a taktika kidolgozása is. Induláskor pedig kapnak egy csomó nélkülözhetetlen felszerelést, élelmet, meleg ruhát (ami nélkül Caradhrast sem élték volna túl). Szóval ő az, aki igazán mindent megtesz a küldetés sikeréért, ami csak hatalmában áll.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222266 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Ezen most tényleg sokat vaciláltam, de végül Faramir mellett döntöttem, mert hiába vezette őket Gollam, ha akkor a tónál lelöveti, és ha végül nem engedi útjukra őket...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222243 Írta: Kegyetlen Gorthaur

Angwen írta: Hm... Nem könnyű kérdés! Mindegyik rendkívül fontos, ha nem elengedhetetlen segítséget nyújtott, úgyhogy én elsősorban a tudatos, kiszámított segítség alapján döntöttem, a véletleneket, amikben egy-egy szereplő közbejátszott, nem számítottam igazi segítségnek (lásd Gollam).

Én is. Faramir sokat kockáztatott, amikor nem vitte őket Minas Tirithbe.


(haradi átírás)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222236 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Angwen írta: Hm... Nem könnyű kérdés! Mindegyik rendkívül fontos, ha nem elengedhetetlen segítséget nyújtott, úgyhogy én elsősorban a tudatos, kiszámított segítség alapján döntöttem, a véletleneket, amikben egy-egy szereplő közbejátszott, nem számítottam igazi segítségnek (lásd Gollam).


Én is.
Ezért szavaztam Faramirra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222230 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Hm... Nem könnyű kérdés! Mindegyik rendkívül fontos, ha nem elengedhetetlen segítséget nyújtott, úgyhogy én elsősorban a tudatos, kiszámított segítség alapján döntöttem, a véletleneket, amikben egy-egy szereplő közbejátszott, nem számítottam igazi segítségnek (lásd Gollam).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222189 Írta: BlackRainbow/Lebi
Mindenki segített!!
Rangsorolni is nehéz, de a kedvencem akkor is Gollam....
Pl.:
-"Mit ccinál ez?"
-"Tönkkretesszed!"
-"Osztoba dagadt hobbit"............

Köcöntelek a valóság civatagában

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222146 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Sztem Arwen :twisted: :evil3: :lol:
najó, szal szerintem is gollam segített a legtöbbet, mmint abban h a Gyűrű elpusztuljon, mindenképpen;) a Szövetség munkáját végülis vmilyen szinten minannyian segítették;) de érdekes,hogy mégis Gollam "segítsége" volt végeredményben a legszámottevőbb, habár nem volt akaratlagos, sőt ő inkább akadályozni akarta a Szövetséget. :)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222132 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Ámbár, most veszem észre, Faramir is ott van!

Nomármost, ha ő tényleg elviszi Denethornak a Gyűrűt, végleg meg lettek volna lőve, az tuti! :?

Ennélfogva közvetetten nagyon is segített...

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222122 Írta: Estel Adániel

Felagund írta:
Mindegy!

Gollam cúna ész büdösz, Galadriel cép! :P :P

Érvnek nem rossz... :roll: :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222121 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

svindler írta: Elrond nélkül létre sem jön a Szövetség, stb...


Ehm...

Ez utóbbit pontosan hogy érted? :hein:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222120 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Mindenki segített vmilyen formában. Ha a rohani/vasudvardi vonalon nem terelik el Szauron figyelmét Frodóék esetleg lelepleződnek; Elrond nélkül létre sem jön a Szövetség, stb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222117 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Artemisz (Erenya) írta:

Felagund írta: Gollam cúna ész büdösz, Galadriel cép! :P :P

A könyvbeli mmint, ugye?

És ráadásul nolda is! :P


Naná, Drágaszág! :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222116 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Felagund írta: Gollam cúna ész büdösz, Galadriel cép! :P :P

A könyvbeli mmint, ugye?

És ráadásul nolda is! :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222114 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Estel Adániel írta: Ha így vesszük, csak azért nem Bombadil Toma, mert amikor ő segített (kétszer is!) még nem létezett a Szövetség.
Furán kitekertnek hangozhat elsőre, de ha jobban belegondolunk, a legaktívabban és leghatékonyabban szvsz Gollam. ;)


Mindegy!

Gollam cúna ész büdösz, Galadriel cép! :P :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.254 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére