Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

×

Szavazás: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Szilszakáll
22 12.6%
Théoden
14 8%
Galadriel
32 18.4%
Bombadil
12 6.9%
Éomer
9 5.2%
Arwen
8 4.6%
Gollam
49 28.2%
Faramir
18 10.3%
Éowyn
10 5.7%
Szavazók száma: 5 ( Miya, Turlas, NKristóf98, Hirannis, Acolyte )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
10 éve 7 hónapja #410692 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Olyan opció miért nincs, hogy "Ankalimon"?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410680 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

tesserarius22@freemail.hu írta: Ez egyértelműen Olórin volt. Hogy miért?nézzük sorba. Elöször is a Valák megbízatásával jött középföldére hogy biztosítsa a viszonylagos békét, szivügyének tekinti a népek sorsát, pl hogy megszerezze a Erebor a magányos hehy kulcsát de emiatt börtönbe is kerűl ajd csak később tudott megszökni. Ő fedezi fel az egy gyűrű mivoltát, pártfogolja hobbitokat, ellen tud állni a gyűrűnek,(még Galandriet is megkísértette) támogatja a gyűrűszövetség létre jöttét, segíti az ember királyokat hogy hatékonya tudjanak háborúzni az orkokkal, megöli a balrogot ami az életébe kerűl, emiatt a Valák tanácsa elé kerűl és Illuvatar éleszti ujra nagyobb hatalommal.Felveszi a harcot Szarumánnal le is győzi,mindíg megjelent a baj volt.
Szerintem ezért mondható hogy ő tett a legtöbbet ez ügyben, olyan mintha ő lenne a Valák képviselője középföldén.


Szia! :)
Mindebben teljes mértékig igazad van. Viszont Gandalf is része a Gyűrű Szövetségének, és a kérdés úgy lett feltéve, hogy természetesen kívülről ki segítette leginkább a Szövetség ügyét, nem pedig a tagjai közül. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tesserarius22@freemail.hu
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 7 hónapja #410679 Írta: tesserarius22@freemail.hu
tesserarius22@freemail.hu válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Ez egyértelműen Olórin volt. Hogy miért?nézzük sorba. Elöször is a Valák megbízatásával jött középföldére hogy biztosítsa a viszonylagos békét, szivügyének tekinti a népek sorsát, pl hogy megszerezze a Erebor a magányos hehy kulcsát de emiatt börtönbe is kerűl ajd csak később tudott megszökni. Ő fedezi fel az egy gyűrű mivoltát, pártfogolja hobbitokat, ellen tud állni a gyűrűnek,(még Galandriet is megkísértette) támogatja a gyűrűszövetség létre jöttét, segíti az ember királyokat hogy hatékonya tudjanak háborúzni az orkokkal, megöli a balrogot ami az életébe kerűl, emiatt a Valák tanácsa elé kerűl és Illuvatar éleszti ujra nagyobb hatalommal.Felveszi a harcot Szarumánnal le is győzi,mindíg megjelent a baj volt.
Szerintem ezért mondható hogy ő tett a legtöbbet ez ügyben, olyan mintha ő lenne a Valák képviselője középföldén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #228315 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Felagund írta:

Lamorak írta:

Felagund írta: Nem, mert Samu megöli, ha bármivel próbálkozik! :mrgreen:


Éowyn a Király szinkronjában a Boszorkányúrnak (az MTT szakértőcsoport által javasolt verzió): Megöllek, ha bármivel próbálkozol!


:lol: :mrgreen:

És tiszteltetjük Freud bácsit :D


Zsiga bá' mindig befigyel... végső soron valahol tényleg Gollam tett- elég paradox módon- pontot a dolgok végére. Sokat elgondolkodtam, hogyha nincs ott Gollam, vajon Frodó bele tudta-e volna dobni a Gyűrűt a tűzbe, akár úgy, hogy Samu rábeszéli, akár úgy, hogy Samu, ha kell, belelöki a tűzbe Frodót.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227777 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Pippin (Kinga) írta: Hát a felsoroltak közül mindenki elég sokat segített, de szerintem Szilszakáll kiemelkedően sokat tett azzal hogy lerombolta Vasudvardot.
Bár így utólag belegondolva lehet hogy Gollamot kellett volna bejelölni, mert nélküle soha nem jutottak volna el Frodóék a Végzet-katlanhoz... De ő azért elég sokat is ártott...


Picim, ki is játszott Dugovics Tituszt a Gyűrűvel? :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227765 Írta: Pippin
Pippin válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Hát a felsoroltak közül mindenki elég sokat segített, de szerintem Szilszakáll kiemelkedően sokat tett azzal hogy lerombolta Vasudvardot.
Bár így utólag belegondolva lehet hogy Gollamot kellett volna bejelölni, mert nélküle soha nem jutottak volna el Frodóék a Végzet-katlanhoz... De ő azért elég sokat is ártott...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227365 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Lamorak írta:

Felagund írta: Nem, mert Samu megöli, ha bármivel próbálkozik! :mrgreen:


Éowyn a Király szinkronjában a Boszorkányúrnak (az MTT szakértőcsoport által javasolt verzió): Megöllek, ha bármivel próbálkozol!


:lol: :mrgreen:

És tiszteltetjük Freud bácsit :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227287 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Estelio írta: A végén úgyis csak Egy maradhat.

Egy aki mindent visz.


ezt most muszáj volt?

Moderátortide...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227286 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
A végén úgyis csak Egy maradhat.

Egy aki mindent visz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227253 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Felagund írta: Nem, mert Samu megöli, ha bármivel próbálkozik! :mrgreen:


Éowyn a Király szinkronjában a Boszorkányúrnak (az MTT szakértőcsoport által javasolt verzió): Megöllek, ha bármivel próbálkozol!

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227190 Írta: Ancalima Anarórë

Felagund írta: Nem, mert Samu megöli, ha bármivel próbálkozik! :mrgreen:


:biggrin2: :bawling: :biggrin2:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227175 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Nem, mert Samu megöli, ha bármivel próbálkozik! :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227095 Írta: Ancalima Anarórë
Én Faramirra szavaztam, mert ha ő akkor enged a kísértésnek, és elveszi a Gyűrűt, az felért volna egy gém óverrel. Szvsz... És könnyűszerrel elvehette volna.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227090 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Szürke írta: Nem a szövetség, hanem a szövetség céljának segítéséről van szó. Az megvolt előtte és utána is.
[/size]


Nem értek egyet. Ami nincs, annak nem lehet célja sem...lehet, hogy valakiknek voltak olyan cselekedetei, amik miatt a szövetség később jobb helyzetben volt (vagy éppen rosszabban), de akkor és ott (ha feltételezzük, hogy a segítség akaratlagos) annak köze semvolt egy nem létező szövetség jövőbeni céljahoz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227071 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Én Elrondra szavazok. Ő tervelte ki a tervet, hogy elkapálják Szauron papát.

De amikor Isildur megsemmisíthette volna a Gyűrűt akkor ott volt vele Elrond is. Miért nem lökte bele a katlanba és akkor minden megoldódott volna. Még ha Elrond életébe került is volna, egy kis önfeláldozást igazán megtehetett volna Középföldéért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #225912 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Aldarion írta: Az összes többi segítségnyújtása nélkül is talán nagy nehezen célt értek volna, de Gollam nélkül nem.


Vagy el se jutnak oda, hogy Gollam segíthessen ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #225910 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Szerintem mindenképp Gollam, hszen, ha ő nincs, akkor a szövetség biztosan kudarcot vall. Az összes többi segítségnyújtása nélkül is talán nagy nehezen célt értek volna, de Gollam nélkül nem.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #225755 Írta: Rochgil
Rochgil válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Patiszon írta: Bár a kérdésre először válaszként a Szövetség egyik tagjának neve jutott eszembe :) )


nekem is. ha lett volna olyan lehetőség semmi teketóriázás nélkül Gandalfra raktam volna le a voksom, de mivel nem volt,
jó elgondolkoztatott a kérdés... végül is Galadrielre szavaztam :)
végtére is nem sokra ment volna a szövetség a tünde köpenyek a lembas, nomeg Frodó az üvegcse nélkül.
bár.. h meg úgy vesszük nem igazán lett volna szövetség Elrond nélkül :lol:

önreklám: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223718 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Szürke írta: Angwen, Sil: a segítség szerintem nem feltételezi az akaratosságot. Lásd az "akaratán kívül segítségére volt" kifejezést.

Jó, lehet, hogy nem feltételezi, de én az akaratlagos segítséget sokkal többre értékelem annál, mint ha valaki végig akadályozza a Szövetség céljait, és a legvégén akarata ellenére - nehezékként :wink: - segíti azt.

Szürke írta: [size=9:228rcau7]Mindenki nagyon igyekszik védeni a kedvencét, ahelyett hogy bevallaná amit Toma...[/size]

Részemről nem arról van szó, hogy védeni próbálom a kedvencemet, hanem egyszerűen ez is egy olyan szempont, ami miatt pont ő a kedvencem. (Nagyon sok mindenből áll össze, hogy miért pont ő, és ez is az okok közt van.) Azaz fordított a mechanizmus: nem azért szavaztam rá, mert a kedvencem, hanem azért (is) a kedvencem, mert erre a kérdésre nekem egyértelműen ő a válasz. [size=9:228rcau7]Nem tudom, ez mennyire volt érthető...[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223716 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Angwen, Sil: a segítség szerintem nem feltételezi az akaratosságot. Lásd az "akaratán kívül segítségére volt" kifejezést.

Drizzt írta: Ha viszont megnézzük egy kicsit másképp, akkor Toma egyáltalán nem segített a szövetségnek...tulajdonképpen Szilszakáll sem...amikor ők segítettek, akkor vagy nem volt még szövetség...vagy már nem volt együtt.

Nem a szövetség, hanem a szövetség céljának segítéséről van szó. Az megvolt előtte és utána is.

[size=9:bmkn0w69]Mindenki nagyon igyekszik védeni a kedvencét, ahelyett hogy bevallaná amit Toma...[/size]

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223596 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
bár nem tudott róla, hogy segít, de...Gollam 8)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223537 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Szvsz Gollam, bár ő akaratán kívül. Ezenkívül egyetértek Sillel Elrond kapcsán, de Szilszakáll segítségére is nagy szükségük volt Vasudvardnál.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223275 Írta: Acolyte
Acolyte válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Én Elrondra szavazok. Ő tervelte ki a tervet, hogy elkapálják Szauron papát.
De Gollamot se hanyagoljuk el, hisz ő volt az, aki holtsúlyt szolgáltatott a Gyűrűnek... :D

Az élet olyan, mint a Ferrari.
Túl gyors.
De nem baj.
Úgyse engedheted meg magandak.
/Garfield/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223183 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Veled vagyok, Sil! Ne csüggedj, veled vagyok!

ELROND a legkhirá... izé legVölgyzugolyurább!!!! :roll:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223001 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
végül is nagyon sok fontos dolog játszik szerepet...

Off ezért hát Bombadil :lol: egoizmus rulz On

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222883 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Drizzt írta: Ennyire távolra azért nem kellene visszatekinteni sztem...főleg, ha azt mondod akaratlagos segítségről van szó...hol volt a szövetség akkor még, amikor az általad leírt dolgok történtek ?

Távolra? Igyekeztem meghúzni a határt azoknál az eseményeknél, amik ténylegesen, közvetlenül érintették azt, hogy a Szövetség egyáltalán létrejöhessen. Ennél sokkal távolabbra is visszatekinthettem volna, hiszen Elrond többezer éve munkálkodott Középfölde érdekében, a közös célért. A Szövetség a nagy egésznek csak egy apró, ám igen fontos részlete, és Elrond a Fehér Tanács többi tagjával együtt azok közé tartozott, akik átlátták az egész játszmát. Egyébként amit mondasz, nem zárja ki az akaratlagosságot Elrond esetében, hiszen ő sokkal előrébb látott másoknál, mint az előbb is írtam, ő tisztában volt a lehetséges következményekkel (pl ha az Egy Gyűrű Szauron kezébe kerül, az Elrondra mint Gyűrűhordozóra elég súlyos következményekkel járt volna), és azokat tudatosan vállalta.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222865 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Sil írta: Egyértelműen Elrond. :wink: Elég csak arra gondolni, hogy nélküle nem létezne Völgyzugoly, a tudás központja, a hely, ahol a Szabad Népek bármely tagja kaphat tanácsot, segítséget. Egyszerűen nem lett volna hol találkozzon a Szövetség, hiszen annyira különbözőek voltak, a motivációjuk is (pl Boromir el sem indult volna). Nem is beszélve arról, hogy a Szövetség 2 kulcsfontosságú tagja nem is élt volna, ha nincs Elrond: nélküle rég kihalt volna az északi dinasztia, az Aragorn születése körüli években különösen fenyegetett ez a veszély (de ő befogadta, megvédte, fiaként nevelte, tanította), és Frodó életét is megmentette, közvetetten többször is, és közvetlenül is: nemcsak a Morgul-tőr okozta sebet gyógyította meg, hanem már eleve az is neki köszönhető, hogy a társaság elérte Völgyzugolyt(aki csak szembe tudott szállni a Fekete Lovasokkal, kiküldte a társaság elé, így kelhettek át az Utolsó Hídon és így találta meg őket Glorfindel, + megárasztotta a Bruinent... ha megfigyelitek, Galadriel ebből a szempontból teljesen passzív, megvárja, míg odaérnek Lórien határára, nem küld semmilyen segítséget).


Ennyire távolra azért nem kellene visszatekinteni sztem...főleg, ha azt mondod akaratlagos segítségről van szó...hol volt a szövetség akkor még, amikor az általad leírt dolgok történtek ?

Sil írta: Amíg pedig ott voltak Völgyzugolyban, a pihenés mellett folyt az információgyűjtés (pl felderítőket küld ki, és értesít minden lehetséges szövetségest), a tervezés, a taktika kidolgozása is. Induláskor pedig kapnak egy csomó nélkülözhetetlen felszerelést, élelmet, meleg ruhát (ami nélkül Caradhrast sem élték volna túl). Szóval ő az, aki igazán mindent megtesz a küldetés sikeréért, ami csak hatalmában áll.


Ezeket aláírom...
Amúgy gondolom te is hallottad már a kifejezést, hogy valaki tudtán kívül segítette valaki ügyét. Én azt mondom az ilyen segítséget is ide kell sorolni (gondolom a kérdező szándéka ez lehetett, mert ott van Gollam neve a listán)...de mindegy...ha igy nézzük, akkor gollam, mert a többiek segítsége teljesen hiábavaló lett volna, ha ő nincs ott a végén...
Ha viszont megnézzük egy kicsit másképp, akkor Toma egyáltalán nem segített a szövetségnek...tulajdonképpen Szilszakáll sem...amikor ők segítettek, akkor vagy nem volt még szövetség...vagy már nem volt együtt. Ugyanez vonatkozik Eowynre is. Eómer...háát...harcolt meg minden, de...Théoden...szintén, bár ő nagyobb erőket mozgatott meg :) .
Igazából, akik tényleg segítették a Szövetség tagjait: Elrond,Galadriel. Közülük talán Elrond tett többet...de mi lett volna, ha gyalog kell menniük ? :) Fene se tudja...én sokakkal ellentétben Galadrielre szavazok ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222853 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?

Myräfelle írta: Egyébként Gandalf miért nincs a felsorolásban? :gandalf2:

Mivel a teljes kérdés így hangzik:

"Ki az a Szövetségen kívüli szereplő, aki a leginkább segítette a Szövetség ügyének sikerre vitelét?"

Egyébként szerintem Gollamnak nem is kellene szerepelnie ebben a felsorolásban, még poénként sem, nemhogy még vezetnie is... :roll: Az én értelmezésemben a segítség akaratlagos, szándékos segítség: aki segít, az a Szövetség érdekében cselekszik.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222837 Írta: Myräfelle
Myräfelle válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Szerintem is Gollam, noha nem /mindig/ jóakaratból.
Nélküle Frodóék nemigen jutottak volna be Mordorba.



Egyébként Gandalf miért nincs a felsorolásban? :gandalf2:

...A tündék hatalma régen elmúlt,
most már a világ körein kívül lakoznak,
és nem térnek vissza többé...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222808 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Ki segítette leginkább a Szövetség ügyét?
Gollam tagadhatatlanul elengedhetetlen szerepet játszott, talán mindenkinél inkább. Ennek ellenére én ezt nem nevezném segítségnek. Az egy tudatos, szándékos dolog.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.230 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére