Ki tehetett volna szert a legnagyobb hatalomra a Gyűrűvel?

×

Szavazás: Ki tehetett volna szert a legnagyobb hatalomra az Egy Gyűrű által? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Gandalf
54 40.6%
Isildur
3 2.3%
Galadriel
26 19.5%
Szarumán
31 23.3%
Frodó
4 3%
Samu
3 2.3%
Gollam
2 1.5%
Elrond
7 5.3%
Aragorn
3 2.3%
Szavazók száma: 10 ( Celebrimbor, Turlas, Tuk Pippin, Running, Lil. ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 6 hónapja #222483 Írta: Kincső

Szürke írta:

Kincső írta: Gandalfra szavaztam, mert szürkeként is erősebb volt szvsz Szarumánnál (Galadriel szerint is, aki őt akarta a Fehér Tanács fejének, én legalábbis ezt így értelmezem)

Eredeti maia-hatalmukat tekintve lehet. De ennek a Középföldére hozott részét vizsgálva már egyértelműen gyengébb eleinte Gandalf. Emlékezz rá, hogy Szarumán a tornyába zárta Gandalfot!


Hehe, ezt pont te mondod? :P
Nem vagyok benne biztos, hogy mindig, minden terepen Szarumán győzött volna abban a párharcban. Hiszen mégis az ő lakhelye volt, sokkal jobban ismerte, másrészt ezért hívta ide Gandalfot, hogy csapdába csalja, tehát eleve nem volt fair play, felkészült a harcra, míg Gandalfot váratlanul érte. Más helyzetben meggyőződésem szerint Gandalf győzött/győzhetett volna. :idea:
Amúgy nekem van egy olyan hipotézisem, hogy eredetileg kb. egyenlő hatalmú felek (pl. istarok, hobbit-hobbit, vagy hobbit-Gollam, vagy ember-ember) közt annak, aki eleve rosszra használná, annak csak kisebb gonosz hatalmat ad, mint aki jóra próbálná. Tehát aki Gyűrű-szempontból erősebb, ellenállóbb, az amúgy is erősebb, tehát nagyobb hatalmat adna neki.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222454 Írta: Sil
Glaurung: Szauron Szája nem déli volt, hanem fekete númenori.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222446 Írta: BlackRainbow/Lebi
EGy Aragorn is kezdhetett volna vmit a gyűrűvel, mert pl Szauron száj is ember volt (vmi déli asszem) Tehát egy Aragonban több erő van mint egy déli vakarcsban mégha az Szaurontól tanult is.....

Köcöntelek a valóság civatagában

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222432 Írta: Niph
Én is Szarumánra tippeltem mivel. Azonban szerintem Galadriel is képbe jöhet mivel aztán neki is jocskán volt hatalma.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222407 Írta: Alyr Arkhon

Felagund írta: Jut eszembe: Glorfindel miért nincs a listán??? :hein: Ő azért elég hatalmas volt...


Tőle elkérte volna Elrond... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222401 Írta: Felagund
A tündék szerintem sincsenek kilőve!

Galadriel nolda volt, látta a Fák fényét, és ezért csaknem akkora hatalma volt, mint egy maiának. Gandalfék pedig a maia hatalmuk nagy részéről lemondtak...
Fene tudja... :?

Jut eszembe: Glorfindel miért nincs a listán??? :hein: Ő azért elég hatalmas volt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222397 Írta: Alyr Arkhon

Ulmo írta: Tündék alapból kilőve, a saját Gyűrűiket is alig használták, Szauron alkotását meg inkább elásnák a föld mélyére...
Mivel a Gyűrű mindenkinek saját magához mért hatalmat ad, tényleg csak kéteséyes a dolog (hobbitok + Gollam kilőve). Aragorn ugyan nagyhatalmú, de mégiscsak ember, a Gyűrű felfalta volna az akaraterejét, és ő sem úr, hanem a Gyűrű szolgája lett volna.
Végül valahogy Gandalf volt a szimpatikusabb a két mágus közül :roll:



A tündék nincsenek kilőve.
Galadrielt nagyonis megkísértette a Gyűrű, és ki tudja meddig lett volna képes ellenállni neki...
Az csak egy próba volt, nem folyamatos kísértés.
(az elásásról ld amit Gandalf mondott Denethornak)

Szarumán volt az erősebb eleinte, csak később egy hadsereg igen gyors felállítására pazarolta erejét. (meg le is fokozták)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222385 Írta: Ulmo
Tündék alapból kilőve, a saját Gyűrűiket is alig használták, Szauron alkotását meg inkább elásnák a föld mélyére...
Mivel a Gyűrű mindenkinek saját magához mért hatalmat ad, tényleg csak kéteséyes a dolog (hobbitok + Gollam kilőve). Aragorn ugyan nagyhatalmú, de mégiscsak ember, a Gyűrű felfalta volna az akaraterejét, és ő sem úr, hanem a Gyűrű szolgája lett volna.
Végül valahogy Gandalf volt a szimpatikusabb a két mágus közül :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222321 Írta: sebcsaba

Kincső írta: Gandalfra szavaztam, mert szürkeként is erősebb volt szvsz Szarumánnál (Galadriel szerint is, aki őt akarta a Fehér Tanács fejének, én legalábbis ezt így értelmezem)

Eredeti maia-hatalmukat tekintve lehet. De ennek a Középföldére hozott részét vizsgálva már egyértelműen gyengébb eleinte Gandalf. Emlékezz rá, hogy Szarumán a tornyába zárta Gandalfot!

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222282 Írta: Kincső
Gandalfra szavaztam, mert szürkeként is erősebb volt szvsz Szarumánnál (Galadriel szerint is, aki őt akarta a Fehér Tanács fejének, én legalábbis ezt így értelmezem), és a Gyűrű rávette volna, hogy próbáljon jót cselekedni vele (ahogy maga állítja), és abból szörnyű dolgok lehettek volna. Szarumán erősebbnek mutatta magát, és ez Gandalfnak is kényelmes volt, hiszen ő ha jól emlékszem nem akart a FT vezetője lenni, ő így végezte a dolgát, hogy kvázi álruhában elvegyült a különféle népek között, míg Szarumán inkább éreztette felsőbbségét - és pont ezért volt gyengébb, mert szüksége volt rá, hogy éreztesse. Szvsz. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222281 Írta: Alcarcalimo
Szarumanra tippelnék. Gandalf túl jó volt hozzá, akárcsak Galadriel. (A többiek sztem nem számottevőek ebben az esetben).
Miért Szarumán, bővebben? Nos, ő maia volt, eleve jóval nagyobb hatalma volt, mint bármelyik tündének vagy embernek. Gandalfot mérgezte volna a bűntudat, hogy használja, s nem biztos, hogy tudott volna uralkodni rajta (sőt...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222278 Írta: Ery
Szarumánra voksoltam. Gandalf a Móriai incidens előtt sokkal gyengébb volt.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222269 Írta: Timona
wááááááááá permi béna :? , Szarumánra akartam nyomni, de Galadriel lett belőle :roll: sebaj felborult a kétoldalú párbaj :P

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222229 Írta: Alyr Arkhon
Sokat számít, hogy az illető mikor tett volna szert a Gyűrűre...
Gandalf Szürkeként nem lett volna olyan veszélyes, mint Szarumán Fehérként. (mármint Gyűrűvel)
Elrond galibát okozhatott volna, de nem volt akkora tényleges ereje amit könnyedén mozgósíthatott volna, és ugye Szauron is elbukott egy hadsereg élén...
Galadriel már más dolog, valószínűleg mindent megtett volna a Régi Szép Idők helyreállítására és mennél inkább törekedett volna, annál inkább elrontja a dolgot, meglehet, hogy Észak lakói egy Lórien szerű helyen éltek volna, ám szemükben félelm csillogott volna, nem boldogság.
(arról nem is beszélve hogy a Gyűrű nincs jó hatással a józan ítélőképességre és belátásra, így szegény törpök nagy valószínűséggel rosszul jártak volna a dologgal. Az egyetemes jó nevében bevezetett diktatúra semmivel sem jobb a gonosznál csak szebbre van festve.)
Szarumán vsz egy új Sötét Úr lett volna, Szauronhoz hasonló, nem tudom hogy alakul a történelem ha a két Szbetűs maia (Szauron és Szarumán) kölcsönösen felajánlja szövetségét a másik ellen. Szauron Gyűrű nélkül is volt olyan erős mint Szarumán Gyűrűvel lett volna (ugyebár az ő tényleges hatalmának nagyrésze lekötött betétként Valinorban maradt amikor testet öltött) és nem tudom melyiket lett volna jobb választani.
Aragorn is kérdéses mert nem tudom mennyire fordult volna a Holtak Seregéhez, mivel azok csak Szauron ellen használhatók és egyébként is csak Galadriel felszólítására volt hajlandó arra menni.
Gandalf mint Szürke szintén nem rendelkezett akkora háttérrel amilyennel Szauron vagy akár Szarumán, márpedig ha Szauron legyőzése után a többiek ellen fordul (ugyanis túl erősek semhogy bábként megtarthassa őket) akkor kell valami amire támaszkodhat. Minas Tirith kérdéses terülte, ugyanis valószínűleg Gandalf mindent elkövetne, hogy Aragorn ne nyerje vissza a trónját.

Fehérként már erősebb és amellett hogy kijátssza egymás ellen a szereplőket jobb esélye van átvenni valaki helyét. (mint ahogy Minas Tirithben meg is történik pár órára amíg Denethor éppen őrül megfele)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222227 Írta: Angwen
Hát, én is a két maia között vaciláltam (mellettük a többiek szvsz esélytelenek), de végül úgy döntöttem, hogy Szarumán Gandalfhoz képest kissé szűk látókörű, amit a Gyűrű megszerzése csak tovább rontana. Gandalf legalább egy soxínűbb világnézettel indítana.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222184 Írta: BlackRainbow/Lebi
Legolas miért nincs???!!! :legolas3: :legolas1: :legolas5: :legolas4: :legolas6:

Köcöntelek a valóság civatagában

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222107 Írta: Artemisz

svindler írta: Míg egy jó szereplő - pl. Elrond - árulása esetén többfrontú háború, és nagyobb káosz alakulhat ki.

Ez így van.
Ezért szavaztam Gandalfra.

No de Galadriel, aki mégiscsak valinori születésű nolda, több hatalommal bírt, mint Elrond!

[size=9:wrd6urs4](de védem Apucimat... :oops: :oops: )[/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #222104 Írta: svindler

Estel Adániel írta: Mivel két Istar van a felsoroltak közt, kétesélyes. De talán mégis inkább Szarumán.


Szerintem több esélyes. Szarumán ellen éppen az szól, hogy ő negatív figura, és a többiek összefogva - főleg ha még Szauron is Szarumán ellenében munkálkodik - esetleg legyőzhették volna. Míg egy jó szereplő - pl. Elrond - árulása esetén többfrontú háború, és nagyobb káosz alakulhat ki.
Vagy például Aragorn a Holtak élére állva, egyből sereggel is rendelkezett volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222100 Írta: Artemisz
Szvsz is kétesély.

De nem tudom, miért, úgy gondolom, mivel Gandalf alapvetően jó, őrajta még súlyosabb rombolást vitt volna végbe a Gyűrű...

Meg az nem lehet, hogy Manwe maiájaként a hatalma nagyobb volt, mint Szarumáné, aki "csak" Aule maiája? Vagy ilyen különbség nincs? :hein:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222098 Írta: Estel Adániel
Mivel két Istar van a felsoroltak közt, kétesélyes. De talán mégis inkább Szarumán.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222095 Írta: svindler
Ha megkaparitja a Gyűrűt és enged a kísértésnek, akkor ki tehetett volna szert a legnagyobb hatalomra?
Ki okozhatta volna a legtőbb kárt általa?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.216 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére