Ki tehetett volna szert a legnagyobb hatalomra a Gyűrűvel?

×

Szavazás: Ki tehetett volna szert a legnagyobb hatalomra az Egy Gyűrű által? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Gandalf
54 40.6%
Isildur
3 2.3%
Galadriel
26 19.5%
Szarumán
31 23.3%
Frodó
4 3%
Samu
3 2.3%
Gollam
2 1.5%
Elrond
7 5.3%
Aragorn
3 2.3%
Szavazók száma: 10 ( Celebrimbor, Turlas, Tuk Pippin, Running, Lil. ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 6 hónapja #223460 Írta: Felagund

Ery írta: Angwen: már megint az a fránya bámulós propaganda...


Ery... :sóhaj:

Fejezd már be, kérlek! :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #223326 Írta: Ery
Angwen: már megint az a fránya bámulós propaganda...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #223294 Írta: Angwen

Felagund írta: Sauron "fénykorabeli" hatalmánál többet nem adhatott senkinek, mert csak egy bizonyos mennyiséget (jó, majdnem az egészet) öntött bele

Igazán nem kötözködni akarok, de ez le van írva valahol? Mármint az, hogy legfeljebb annyi hatalmat adhat a viselőjének, amennyi eleve bele volt öntve. Ez azért lenne logikátlan, mert akkor mi értelme lett volna Szauron szempontjából beleönteni a saját hatalmát, ha nem kap vissza többet? Én inkább arra szavaznék, hogy valamiképp összeszorzódik a Gyűrű és a viselő hatalma. Másik pont: Melkor valaha a leghatalmasabb Vala volt. Ez a Gyűrűháború idején már rég nincs így. A külső sötétségben békésen keringő Melkort én sok szempontból lényegesen gyengébbnek mondanám a Középföldén vígan randalírozó Szauronnál!
Kötözködés befejezve :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #223278 Írta: Acolyte
Szerintem senki. Ugyanis Szauron előbb-utóbb kikészíti a "trónbitorló" lelkivilágát. Ezért beszélt le mindenkit Elrond, Gandalf, Galadriel, Aragorn, és a többi bölcs ember/tünde.

Az élet olyan, mint a Ferrari.
Túl gyors.
De nem baj.
Úgyse engedheted meg magandak.
/Garfield/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #223112 Írta: Gandalf
Szvsz Morgoth hatalmát annyival növelte volna csak meg, amennyit Szauron a maga hatalmából "beleépített" a Gyűrűbe. Azaz, nem valami látványos dologgal, csupán egy maia hatalmának a (nagyobbik) részével. Ez nem kis mennyiség, de azért a világ meghódításához nem lett volna elég Morgothnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #223100 Írta: Lil.
Szerintem Samu, mert ha felveszi a gyűrűt, és előveszi a metszőollót... :twisted: :sam3:

Noro lim, noro lim, Asfaloth!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #223037 Írta: Felagund

Angwen írta: A Gyűrű mindenkinek eredeti hatalmához mérten növeli meg a hatalmát, nem? ;) Amennyiben ez egyenes arányosságot jelent, képzelhető, mennyivel növelte volna Morgoth hatalmát! 8O


Igen, de azért volt egy abszolút értéke is ;)

Sauron "fénykorabeli" hatalmánál többet nem adhatott senkinek, mert csak egy bizonyos mennyiséget (jó, majdnem az egészet) öntött bele. Egyetértek Eryvel. Melkornak szvsz nem növelte volna meg látványosan a hatalmát (bár az Első Kor végefelé már nem valószínű, hogy sokkal több hatalma lett volna, mint egy maiának...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222992 Írta: Kincső

Ery írta:

Kincső írta: Hát úgy értem, hogy mondjuk a Gyűrűben benne van x hatalom, Melkornak van mondjuk n*x, ahol n egy nagyonnagyonnagy szám ( :wink: ), amihez hozzáadódhat ez az x, ha úgy vesszük, hogy mindenképp hozzáadódik a használó erejéhez a Gyűrű erejének bizonyos része, Melkor esetében nyilván 100%-a, egy hobbitéban pl. csak sokkal kevesebb.
OFF: Ery, a stílusodra igencsak hatással van a tanári gyakorlat :)


OFF: Csodálod?
ON: Nem értek egyet. A Gyűrűt Szauron készítette, ergo hatását, csak Szauron ill. nála kisebb hatalommal rendelkezőknél fejtette volna ki.


Nekem mindegy :D
De ezek akkoris csak egyéni vélemények, még ha Te vagy Melkor, akkor is... :P Egyedül Tolkien tudna mérvadó választ adni. :idea:

Timona: nem tudom, te hogy érted azt, hogy "hat rá", én arról beszéltem, hogy a hatalmát szvsz növelte volna egy nagyon picivel, ha úgy értelmezzük a Gyűrűt, mint egyszerűen egy hatalmat adó tárgyat (ami mellesleg a jónak indult tetteket is elrontja, már hogy Melkor szempontjából mondjam, a "bámulós propaganda" szerinti jókat, és ugye Melkornak max. a saját értékrendje szerint voltak jó tettei, de Szauronnak hasonlóak lehettek, tehát a Gyűrű pont ilyenekké teszi a szerintünk jó tetteket is, nah ez jó zavaros lett. :P ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222991 Írta: Timona
Szauron a saját erejét/gonoszságát öntötte bele a gyűrűbe, és Ő enyhén szólva gyenguskább volt Melkornál :roll: úgyhogy a ranglistán felette állóbbra nem valószinű, hogy hatott volna az Egy ereje...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222979 Írta: Ery

Kincső írta: Hát úgy értem, hogy mondjuk a Gyűrűben benne van x hatalom, Melkornak van mondjuk n*x, ahol n egy nagyonnagyonnagy szám ( :wink: ), amihez hozzáadódhat ez az x, ha úgy vesszük, hogy mindenképp hozzáadódik a használó erejéhez a Gyűrű erejének bizonyos része, Melkor esetében nyilván 100%-a, egy hobbitéban pl. csak sokkal kevesebb.
OFF: Ery, a stílusodra igencsak hatással van a tanári gyakorlat :)


OFF: Csodálod?
ON: Nem értek egyet. A Gyűrűt Szauron készítette, ergo hatását, csak Szauron ill. nála kisebb hatalommal rendelkezőknél fejtette volna ki.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222975 Írta: Kincső

Ery írta:

Kincső írta:

Angwen írta: A Gyűrű mindenkinek eredeti hatalmához mérten növeli meg a hatalmát, nem? ;) Amennyiben ez egyenes arányosságot jelent, képzelhető, mennyivel növelte volna Morgoth hatalmát! 8O


Hát... A Gyűrűben "csak" Szauron hatalmának egy része van, és Melkornak mint valának nyilván sokkal nagyobb hatalma volt Szauron teljes hatalmánál is... szerintem ez az eredeti hatalomhoz mérés csak akkor áll, ha Szauronnál >= az illető hatalma. Szóval én Eryvel értek egyet, hogy max. jelentéktelen mértékben növelte volna.


Node gyerekek! Melkor a leghatalmasabb vala, az ő hatalmát hová növelte volna?


Hát úgy értem, hogy mondjuk a Gyűrűben benne van x hatalom, Melkornak van mondjuk n*x, ahol n egy nagyonnagyonnagy szám ( :wink: ), amihez hozzáadódhat ez az x, ha úgy vesszük, hogy mindenképp hozzáadódik a használó erejéhez a Gyűrű erejének bizonyos része, Melkor esetében nyilván 100%-a, egy hobbitéban pl. csak sokkal kevesebb.
OFF: Ery, a stílusodra igencsak hatással van a tanári gyakorlat :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222972 Írta: Ery

Kincső írta:

Angwen írta: A Gyűrű mindenkinek eredeti hatalmához mérten növeli meg a hatalmát, nem? ;) Amennyiben ez egyenes arányosságot jelent, képzelhető, mennyivel növelte volna Morgoth hatalmát! 8O


Hát... A Gyűrűben "csak" Szauron hatalmának egy része van, és Melkornak mint valának nyilván sokkal nagyobb hatalma volt Szauron teljes hatalmánál is... szerintem ez az eredeti hatalomhoz mérés csak akkor áll, ha Szauronnál >= az illető hatalma. Szóval én Eryvel értek egyet, hogy max. jelentéktelen mértékben növelte volna.


Node gyerekek! Melkor a leghatalmasabb vala, az ő hatalmát hová növelte volna?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222930 Írta: Kincső

Angwen írta: A Gyűrű mindenkinek eredeti hatalmához mérten növeli meg a hatalmát, nem? ;) Amennyiben ez egyenes arányosságot jelent, képzelhető, mennyivel növelte volna Morgoth hatalmát! 8O


Hát... A Gyűrűben "csak" Szauron hatalmának egy része van, és Melkornak mint valának nyilván sokkal nagyobb hatalma volt Szauron teljes hatalmánál is... szerintem ez az eredeti hatalomhoz mérés csak akkor áll, ha Szauronnál >= az illető hatalma. Szóval én Eryvel értek egyet, hogy max. jelentéktelen mértékben növelte volna.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222913 Írta: Myräfelle
Patiszon: szerintem is...
Frodónak vajon mihez kellene a hatalom? Talán egy szemműtéthez?... :oops:

...A tündék hatalma régen elmúlt,
most már a világ körein kívül lakoznak,
és nem térnek vissza többé...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222899 Írta: Angwen
A Gyűrű mindenkinek eredeti hatalmához mérten növeli meg a hatalmát, nem? ;) Amennyiben ez egyenes arányosságot jelent, képzelhető, mennyivel növelte volna Morgoth hatalmát! 8O

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222843 Írta: Ery

Angwen írta:

Patiszon írta: De szerintem Szauron lett volna az első, ha lehetett volna rá szavazni :)

Esetleg Morgoth? ;) Tényleg, vajon mit kezdett volna a Gyűrűvel? (Azon túl, hogy alaposan helyreteszi kissé elkanászodott szolgáját? :D )


Semmit. Melkor hatalma sokkal nagyobb annál. Jól mutatott volna az ujján. Ennyi.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222807 Írta: Angwen

Patiszon írta: De szerintem Szauron lett volna az első, ha lehetett volna rá szavazni :)

Esetleg Morgoth? ;) Tényleg, vajon mit kezdett volna a Gyűrűvel? (Azon túl, hogy alaposan helyreteszi kissé elkanászodott szolgáját? :D )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222692 Írta: Kincső

Sil írta:

Rayan írta: Frodóra szavaztam. Mert ugyi a szépség a legnagyobb hatalom a világon. És egyedül Ő ellenállhatatlan a kék szemével :twisted: Most képzeljétek el ezt 8O kékben.

Jujj... Akkor már miért nem Legolas? :twisted:


Mert Legsikére nem lehetett szavazni sajna... :bawling:


:D :D :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222686 Írta: Gandalf

Rayan írta: Frodóra szavaztam. Mert ugyi a szépség a legnagyobb hatalom a világon. És egyedül Ő ellenállhatatlan a kék szemével :twisted: Most képzeljétek el ezt 8O kékben.

Ah, tehát ő nem zöldbe ment volna át, mint Galadriel a megkísértési jelenetben, hanem kékbe? 8O :lol: Magam elé képzeltem... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222682 Írta: Sil

Rayan írta: Frodóra szavaztam. Mert ugyi a szépség a legnagyobb hatalom a világon. És egyedül Ő ellenállhatatlan a kék szemével :twisted: Most képzeljétek el ezt 8O kékben.

Jujj... Akkor már miért nem Legolas? :twisted:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222662 Írta: Kincső

Alyr Arkhon írta:

Kincső írta: Nem emlékszem pontosan ( :roll: :oops: ), és hogy ne a levegőbe dobáljuk a szavakat, tud valaki adni egy pontos meghatározást arra, hogy mi is a Rend, és mitől függ, hogy ki kinek az alárendeltje? Ki határozta ezt meg?


A rend az istárok rendje és ennek a Fehér Mágus a vezetője. Ez a személy, mint kiderült változhat.
A Fehér Mágus valamiféle hatalommal rendelkezik a többiek fölött, pl kitaszíthatja őket és eltörheti a botjukat. (Pl Gandalf tette ezt Szarumánnal)


Na de ezt ki határozta meg így? :) (Rajtad kívül :twisted: najó asszem kénytelen leszek tanulmányozni az istarok c. fejezetet a GyK-ból... :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222655 Írta: Patiszon
Szerintem teljesen egyértelmű: Gandalf :)
Amint a mellékelt ábra is mutatja ;)

De szerintem Szauron lett volna az első, ha lehetett volna rá szavazni :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222639 Írta: Rayan
Frodóra szavaztam. Mert ugyi a szépség a legnagyobb hatalom a világon. És egyedül Ő ellenállhatatlan a kék szemével :twisted: Most képzeljétek el ezt 8O kékben.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222638 Írta: Alyr Arkhon

Kincső írta: Nem emlékszem pontosan ( :roll: :oops: ), és hogy ne a levegőbe dobáljuk a szavakat, tud valaki adni egy pontos meghatározást arra, hogy mi is a Rend, és mitől függ, hogy ki kinek az alárendeltje? Ki határozta ezt meg?


A rend az istárok rendje és ennek a Fehér Mágus a vezetője. Ez a személy, mint kiderült változhat.
A Fehér Mágus valamiféle hatalommal rendelkezik a többiek fölött, pl kitaszíthatja őket és eltörheti a botjukat. (Pl Gandalf tette ezt Szarumánnal)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222636 Írta: Kincső
Nem emlékszem pontosan ( :roll: :oops: ), és hogy ne a levegőbe dobáljuk a szavakat, tud valaki adni egy pontos meghatározást arra, hogy mi is a Rend, és mitől függ, hogy ki kinek az alárendeltje? Ki határozta ezt meg?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222634 Írta: Alyr Arkhon
Kincső: A Szarumán-Gandalf párbaj nem így történt volna, ez csak filmes izé. A könyvben kicsit szűkszavúbban van leírva.
Szerintem Gandalfnak nem volt esélye, mert Szarumán akkor még a Rend vezetője volt és Gandalf az alárendeltje. Olyasformán győzhetett mint később Gandalf őfölötte, ha nem is annyira egyértelműen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222633 Írta: Kincső

Alyr Arkhon írta:

Kincső írta:

Szürke írta:

Kincső írta: Gandalfra szavaztam, mert szürkeként is erősebb volt szvsz Szarumánnál (Galadriel szerint is, aki őt akarta a Fehér Tanács fejének, én legalábbis ezt így értelmezem)

Eredeti maia-hatalmukat tekintve lehet. De ennek a Középföldére hozott részét vizsgálva már egyértelműen gyengébb eleinte Gandalf. Emlékezz rá, hogy Szarumán a tornyába zárta Gandalfot!


Hehe, ezt pont te mondod? :P
Nem vagyok benne biztos, hogy mindig, minden terepen Szarumán győzött volna abban a párharcban. Hiszen mégis az ő lakhelye volt, sokkal jobban ismerte, másrészt ezért hívta ide Gandalfot, hogy csapdába csalja, tehát eleve nem volt fair play, felkészült a harcra, míg Gandalfot váratlanul érte. Más helyzetben meggyőződésem szerint Gandalf győzött/győzhetett volna. :idea:
Amúgy nekem van egy olyan hipotézisem, hogy eredetileg kb. egyenlő hatalmú felek (pl. istarok, hobbit-hobbit, vagy hobbit-Gollam, vagy ember-ember) közt annak, aki eleve rosszra használná, annak csak kisebb gonosz hatalmat ad, mint aki jóra próbálná. Tehát aki Gyűrű-szempontból erősebb, ellenállóbb, az amúgy is erősebb, tehát nagyobb hatalmat adna neki.


Ez esetben Szaurontól elvont volna erőt... Hiszen ő nemhogy gonosz, de folytonosan akarta a Gyűrűt, ellenállás nuku. :D

Szerintem a felkészülés nem számít annyira, hiszen ez nem holmi fantasy varázspárbaj ahol az győz aki több varázstekercset ír meg.
Szarumán egyszerűen Gandalf fölött állt a Rendben egészen addig amíg Gandalf Szürke volt. Valamiképpen a Rendben elfoglalt helyük határozta meg az istárok hatalmát, hiszen a kitaszítás után Szarumánnak annyi ereje sem maradt mint előtte volt (hiába mondta Gandalf, hogy így gyenge meg úgy gyenge, bár vsz már elhasználta will-je nagyrészét de még "újratöltődhetett" volna, akárcsak Gandalf a balrog-harc után. (vagy ha nem egészen úgy, lehet hogy a valák úgy ítélnek hogy visszaadják a "Valinorban hagyott" erejét. ))
A hangját nem tudta elveszteni, hiszen az tanult dolog volt aminek csak annyi köze van istar létéhez hogy volt kétezer éve gyakorolni...


Nem ezt mondtam... Szauronnal egyenlő erejű fél a jó oldalon nem volt (az istaroknak kevesebb volt ugye, mint az eredeti maia hatalmuk, és talán még úgy is kicsit gyengébbek lehettek Szauronnál, hogy Szauronnak nem volt birtokában a Gyűrű). Ha teszemfel Melian visszatért volna (v. itt maradt volna) a Harmadkorban (-ig), akkor sztem neki nagyobb gonosz hatalmat adott volna az Egy, mint Szauronnak, mert Szauronnak 1.) része volt tulajdonképp a Gyűrű, és benne volt ereje és hatalma egy része 2.) csak akkora hatalmat adott volna, mint amilyen sötét terveket ki tudott ő maga találni (ja, bocs, ha neked mondom akkor nem sötét :twisted: :wink: ), mint amekkora a Gyűrű erejének magából kivonása előtt lehetett Szauron (csak a Gyűrű öszpontosítja ezt az erőt, azért volt szükség rá); míg Meliannak a saját eredeti maia hatalma mellé jött volna a Gyűrű ereje, amivel így nyilván nagyobb lett volna a hatalma, mint Szauroné, viszont minden jó cselekedetét is rosszra fordította volna a Gyűrű hatalma, hiszen az Szauron gonosz erejének egy öszpontosított része volt, míg Melian saját eredeti erejét nem tudta annyira összpontosítani.
Nah, remélem érthető :)

Hehe, elképzeltem Szarumánt, amint lázasan házi dolgozatot ír a Gandalf ellen használandó varázsigékből... :D Ugyan, ehhez ő túl büszke/hiú. Nem ezt értettem "felkészülés" alatt, hanem hogy mivel direkt ezzel a céllal küldte Gandalfért Radagastot, hogy csapdába csalja, nyilván eltervezte előre, hogy megtámadja, és pl. nem véletlenül nem a kertben támadta meg, hiszen ott hiányoztak volna pl. a becsukható ajtók. Gandalf pedig segítségért ment, ezért igencsak váratlanul érte a támadás. Tehát egy 10-es párosmérkőzésen mondjuk, ahol tetszőlegesen választhat mindkét fél pályát 5x, szvsz 5-5 lett volna. Tudom, ezzel nem bizonyítottam, hogy Gandalf erősebb, de nem csak ettől függ az erősség. Mint mondtam, Szarumánnak szüksége volt rá, hogy fehér ruhával, vezetői tisztséggel, stb. bizonyítsa az erejét, míg Gandalf sztem ha őt nevezik ki a Rend vezetőjének, akkor sem lakik egy helyen, fehér ruhában (t.i. az úton úgyis beszürkült volna: "nem tudjátok, nyitva van már a mosoda? ezzel a fehér cuccossal annyi baj van..." :wink: ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222622 Írta: Nóli i linantea
Én egyértelműen Gandalfra gondoltam. Fehér Gandalfra.
Ill. Szauronra, de ő nem volt benne a listában.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222537 Írta: Eleniel (csillaglany)
Szerintem Szarumán. Bár vacilláltam Gandalfon is. De kettejük között nagy különbség, hogy Gandalf jó, így önmaga hatalmát korlátozhatta volna, legalábbis valameddig. Szarumánnak (már) nem voltak ilyen aggályai, ő kíméletlenebb és gátlástalanabb lett volna. Ilyen értelemben hatalmasabb, veszélyesebb...

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222513 Írta: Alyr Arkhon

Kincső írta:

Szürke írta:

Kincső írta: Gandalfra szavaztam, mert szürkeként is erősebb volt szvsz Szarumánnál (Galadriel szerint is, aki őt akarta a Fehér Tanács fejének, én legalábbis ezt így értelmezem)

Eredeti maia-hatalmukat tekintve lehet. De ennek a Középföldére hozott részét vizsgálva már egyértelműen gyengébb eleinte Gandalf. Emlékezz rá, hogy Szarumán a tornyába zárta Gandalfot!


Hehe, ezt pont te mondod? :P
Nem vagyok benne biztos, hogy mindig, minden terepen Szarumán győzött volna abban a párharcban. Hiszen mégis az ő lakhelye volt, sokkal jobban ismerte, másrészt ezért hívta ide Gandalfot, hogy csapdába csalja, tehát eleve nem volt fair play, felkészült a harcra, míg Gandalfot váratlanul érte. Más helyzetben meggyőződésem szerint Gandalf győzött/győzhetett volna. :idea:
Amúgy nekem van egy olyan hipotézisem, hogy eredetileg kb. egyenlő hatalmú felek (pl. istarok, hobbit-hobbit, vagy hobbit-Gollam, vagy ember-ember) közt annak, aki eleve rosszra használná, annak csak kisebb gonosz hatalmat ad, mint aki jóra próbálná. Tehát aki Gyűrű-szempontból erősebb, ellenállóbb, az amúgy is erősebb, tehát nagyobb hatalmat adna neki.


Ez esetben Szaurontól elvont volna erőt... Hiszen ő nemhogy gonosz, de folytonosan akarta a Gyűrűt, ellenállás nuku. :D

Szerintem a felkészülés nem számít annyira, hiszen ez nem holmi fantasy varázspárbaj ahol az győz aki több varázstekercset ír meg.
Szarumán egyszerűen Gandalf fölött állt a Rendben egészen addig amíg Gandalf Szürke volt. Valamiképpen a Rendben elfoglalt helyük határozta meg az istárok hatalmát, hiszen a kitaszítás után Szarumánnak annyi ereje sem maradt mint előtte volt (hiába mondta Gandalf, hogy így gyenge meg úgy gyenge, bár vsz már elhasználta will-je nagyrészét de még "újratöltődhetett" volna, akárcsak Gandalf a balrog-harc után. (vagy ha nem egészen úgy, lehet hogy a valák úgy ítélnek hogy visszaadják a "Valinorban hagyott" erejét. ))
A hangját nem tudta elveszteni, hiszen az tanult dolog volt aminek csak annyi köze van istar létéhez hogy volt kétezer éve gyakorolni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.220 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére