Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?

×

Szavazás: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Aragorn
22 17.3%
Haldír
4 3.1%
Éowyn
6 4.7%
Trufa
9 7.1%
Samu
25 19.7%
Galadriel
2 1.6%
Pippin
3 2.4%
Legolas
13 10.2%
Gimli
2 1.6%
Gandalf
10 7.9%
Faramir
7 5.5%
Bombadil Toma
20 15.7%
Éomer
4 3.1%
Szavazók száma: 15 ( Eleniel (csillaglany), Menelmir, Celebrom, Tündekö/Myrtus, sebcsaba ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 6 hónapja #139021 Írta: Nilraen
Én Aragornra szavaztam,bár tény hogy neki más feladata van.De ha nem Frodó a Gyűrűhordozó akkor Aragornnak is más a dolga... :wink:

Egyébként gondolkodtam még Faramiron és Tomán...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138991 Írta: Aldarion
Ki szavazott Papsajtra, és miért :?: :?: :?:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138902 Írta: Ringbearer
Samut nem tudnám elképzelni,
Trufa a legbölcsebb a 4 hobbit közül, Frodó után.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138844 Írta: Mamusz
Mamusz válaszolt a következő témában: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?
Szvsz, viszont senki sem tudta volna egyedül elvinni Mordorba.
Akönyvben is "hárman" kellettek hozzá.

(Egyébként Tomára szavaztam. Tuti, hogy ő elhagyta volna egy idő után.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138799 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?
Estel: azért más egy hirtelen jött vészhelyzet, ahol a szeretett barátait támadják meg, és más a Gyűrű állandó kísértése, ami lassan a legerősebb akaratot is felőrölheti. :evil: (Egyébként Zarándok Úrfi nem Trufa, hanem Pippin ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138778 Írta: Estel Adániel
Jéé, én szavaztam először Trufiádokra? 8O Nahát! :)

Pedig abban egyetértek (a könyvbéli) Gandalffal, hogy ez - akár tetszik, akár nem - hobbitmunka. Más fajból valónak nem sikerült volna így ellenállni a Gyűrű hatalmával szemben, hacsak egy törpnek nem, de ez még Gimlinek is túl nehéz feladat lett volna... Bombadilról pedig ismerjük a Tanács döntését... Trufa pedig sikerrel szerepelt a Főnazgúl ellen, és ha a Gyűrű hozzákerül valamilyen úton-módon, talán ezt a feladatot is véghezvitte volna... Bár Gollammal nem tudom, mihez kezdett volna. És neki is szüksége lett volna egy társra, az pedig jobb híján Pippin lett volna - aki viszont nem remekelt túlzottan a történet során... :roll: No de ha nem Frodó hordozta volna a Gyűrűt, amúgy is sok minden másképp alakult volna, nem? ;) Egyszóval maradok a jó öreg Zarándok Úrfinál.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138695 Írta: Aldarion
Szerintem Samu, Frodó nélkül, vagy Frodó, Samu nélkül nem tudta volna végrehajtani a küldetést. Nem tudom miért szavaztak ennyien Samura. Samu egyszerüen csak otthagyta volna Gollamot és, (mivel Gollam nem volt ott) egyszerűen besétált volna a Fekete kapun. Így alig lehetett volna sikeres a küldetés. :?

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #138690 Írta: Aldarion
Bombadil Tomára nem lett volna érdemes bízni a gyűrűt, mert (ahogy Elrond tonácsában elhangzott) nem nagyon érdekelte volna. Kevés fogalma volt a gyűrű veszélyességéről, mert rá nem hatott ki a gyűrű hatalma. Hamarosan elvesztette volna.

[size=9:6xkji945](Nem vagyok benne biztos. Mondom; az egészet Elrond tanácsára alapoztam.)[/size]

Aldarion :boromir2:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138625 Írta: Erda niire (Area)

Meleth_lin/Telperien írta: Haldir: Ő az egyk, akit nem is tudom miért írt oda svin, még lehet Boromirt és észszerűbb lett volna (bár rá tuti nem szavazott volna senki).


Én épp most akartam beírni azt, hogy Boromirt hiányoltam a sorból. :roll: Ezt lehet, hogy csak azét mondom, mert negyed órája néztem meg az egyett, de szeintem az lett volna a legszebb, ha észhez tér, és a végén ő semmisíti meg a gyűrűt. Tudom, tudom, túl drámai, meg irónikus, meg minden, de akkor is nagyon szép lett volna. :roll:

egyébként Tomára szavaztam.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138606 Írta: Toma gazda
Ha középfölde érdekében gondolkodunk akkor Toma természetesen
rá nem volt hatással a gyűrű még egy picit sem a többiekre egy idő után biztos lett volna pl: Frodó a végzethegyénél nem akarta beledobni kellett oda gollam de Bombadil nem vállalta volna el.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138596 Írta: Aldarion

Nefadar írta: Én Aragornt választottam azért, mert végül is az ő végzete volt a Gyűrű. Az egész családja története egybefonódott a Gyűrűvel...

Nem tudom... Szerintem neki sem lett volna elég akaratereje elpusztítani a gyűrűt. S tőle biztos nem tudta volna elvenni Gollam, mint Frodótol.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138515 Írta: Nefadar
Én Aragornt választottam azért, mert végül is az ő végzete volt a Gyűrű. Az egész családja története egybefonódott a Gyűrűvel...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #138485 Írta: Aldarion

Aeglos írta: A legegyszerűbb persze az lett volna, ha Elrond felül Gwaihir hátára és elrepül Mordorba. Beledobja a gyűrűt és kész :D

Ez így túl egyszerű. Bár szerintem Szauron a levegőt is őrizte, (pl: 9 Nazgúl) ezért, így is nehéz lett volna.

Aldarion :boromir2:

Ui: Egyébként se tudom elképzelni Elrondot, Gwaihir hátán. :elrond1:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138477 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?
A legegyszerűbb persze az lett volna, ha Elrond felül Gwaihir hátára és elrepül Mordorba. Beledobja a gyűrűt és kész :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138475 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?

Aldarion írta: Szerintem Gandalf. Egyedül ő az, aki, ha kell, szembe tud szálni Szauronnal. :sauron1: Mindig a legjobb utat választotta volna, s így a küldetést is sikeresen végrehajthatta volna. Azomban rossz következménye is lehetett volna: Ezért nem merte elvenni Frodótol.

Aldarion :boromir2:


Kicsit se tűnt volna fel Sauronnak :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138462 Írta: Prérifarkas
szerintem Éowyn, csakazértis alapon... képes lenne rá, csak azért, hogy megmutassa, ő is ér annyit!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138460 Írta: Kincső
Ha belegondolunk abba, ami a GyU-társasból tökéletesen kiderül, hogy milyen kis esély volt sikeresen végrehajtani a küldetést, akkor szvsz arra a következtetésre juthatunk, hogy más nem tudná végrehajtani. :roll: :idea:
Szóval, "kizárások":
Aragorn: Neki más volt a feladata, ha nem teszi meg azokat a dolgokat (már pedig ha a Gyűrűt viszi, nem tud közben mástz is csinálni :roll: :wink: ), amit tett a könyvben, akkor bárki is viszi a Gyűrűt, a küldetés szvsz kudarcra van ítéltetve. Másrészt meg ugye ember... :roll:
Haldír, Éowyn, Éomer: Közük sem volt a Gyűrűhöz, és utóbbi kettőnek különben is "más dolga volt". :roll: :wink:
Pippin+Trufa: Szvsz ők sem jöhetnek szóba, amilyen szeleburdik, és egyáltalán nem tudnának felnőni a feladathoz.
Elrond+Galadriel: Nem lett volna kicsit feltűnő, hogy egy nagyhatalmú tünde úr(nő), aki ráadásul birtokolja a Három egyikét, egyszerűen csak besétál Mordorba?! 8O :roll: :) Különben ők nem is vállalták volna szvsz, lásd hogy reagál Galadriel a felajánlásra. :roll:
Bombadil Toma: Ő nem vállalta volna az utat, nem hagyta volna el az otthonát.
Legolas: Megint csak a "tünde besétál Mordorba"-eset forog fent - hát őt nem igazán nézték volna orknak... :) És Gimli a Tanácsban azonnal eltör mégegy fejszét a fején, de inkább a feje törik be, mert ugye "inkább halok meg, mint hogy a Gyűrűt egy ünde kezében lássam". :roll: És "a tündék ideje lejárt", és különben sem illik sehogy sem hozzá a feladat... :roll:
Gimli: Hozzá sem illik a feladat, és nagyon erősen hatna a kincs-birtoklási vágyára a Gyűrű... Azon felül őt sem néznék orknak. Ja, és ha nem hobbit a gyűrűhordozó, egyik hobbit sem megy :arrow: például ki hívja háborúba az enteket? Ki segít Éowynnak megölni a Nazgúlok Urát? Vagy ki segít megmenteni Faramirt? Stb.?
Papsajt Ászok: :D Megsem értené, miről van szó, és ha kapizsgálna is valamit, elfelejtené... Szóval jó vicc őt berakni... :)
Faramir: ő azt nagyon okosan belátja (a könyvben), hogy nem jó sokat tudni erről a valamiről, és nem is akar többet tudni róla. De őt is megkísértené a Gyűrű, de ő megérzi/megérti, hogy veszélyes, és szándékosan távol tartja magát tőle. De ő se lenne képes végrehajtani a küldetést, hiszen a vulkánba beledobni frodó sem volt képes, és nem valószínű, hogy (ha egyáltalán eljutna odáig, de hát őt se nézik orknak) életben hagyná addig Gollamot, hogy "segíthessen". :roll: :wink: Különben is, nélküle Éowyn rég öngyilkos lett volna... Na jó, ez utóbbi vicc volt, végülis ez nem olyan fontos. :wink:

Így hát maradt Gandalf, szvsz ő kitalált volna valamilyen módot, hogy eljuttassa a Gyűrűt a Katlanba, bár fogalmam sincs mit, de ő is elbukhatott volna. :roll: :wink:
Mivel tegnap néztük videon a Star Wars 4-5. részt, most azt mondom, még neki is a sikerre az esélye 1:725-höz. :roll: :wink: Frodónak meg szvsz kb. 1:300-hoz volt, a többieknek mind Gandalfnál kevesebb. :roll:

Na, leállítom magam. :roll: :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138400 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?
Én tomára szavaztam, bár nagyon vaciláltam közötte s samu között

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #138396 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Én is leíroma akkor a "kizárásokat":
Aragorn: Mivel Isildur leszármazottja, ezért lehet benne is felébredt volna a hatalmi vágy, de lehet, hogy nem (ezt jól megmondtam), mert ő valahogy másabb volt, mint a többi irály, és nagyúr, de én akkor sem rá osztottam volna a Gyűrűt. Neki inkább "mellékszerep" való, mint ahogy az eredeti történetben.
Haldir: Ő az egyk, akit nem is tudom miért írt oda svin, még lehet Boromirt és észszerűbb lett volna (bár rá tuti nem szavazott volna senki).
Éowyn: Na ő a másik. (Jobb indokom nincs, ő a közelében sem volt a Gyűrűnek, mint ahogy Haldir sem.)
Trufa: Ő túl fiatal volt ehhez hobbit-mércével, és túl szeleburdi, és ha nem keveredik bele jól a történetebe, ő sem értette volna meg. Belekeveredni meg csak Frodó által sikerült neki, nem a barátja, a Gyűrűnek mégcsak hírét sem hallotta volna.
Samu: Majdnem ugyanaz, mint Trufához. Csak még annyi, hogy ha rá is bízzák, neki akkor sem lett volna ereje végigcsinálni, mert nem lett volna olyan támasza, mint Frodónak ő. (Mert így feltehetőleg nem létezne Frodó, mert ha igen, akkor rá bízzák a Gyűrűt...)
Elrond: Hát, hát, nem is tudom. Neki ott van már Vilya, és szerintem ő sem vállalta volna, olyan indokkal, mint Gandalf. Túl nagyra nőtt volna a hatalma, mert a Gyűrű őt is megkísértette volna. Most erre lehet mondani, hogy ő erősebb volt, mint a többiek (bár ez Gandalfra is érvényes), de épp ezért, mert mivel van mr egy hatalomgyűrűje, ezért hatott volna rá mégjobban, mint egy "átlagos" tündére, vagy akárkire.
Galadriel: Ugyanaz majdnem, mint Elrondhoz. Ő lemondott a Gyűrűről, mert tudta, ha elfogadta volna, mi lett volna a következménye, és ezt el is mondja Frodónak. (Ugye, amikor "bezöldül" a filmben, pedig nem is zöld, hanem inkább kékes... :wink: :roll: :D )
Pippin: Ugyanaz, mint Trufához.
Legolas: Nem is tudom, ő valahogy ilyen téren szóba sem jöhetett volna. Ha mindenképp tündét akarnak választani a feladatra, akkor inkább ott van pl. Glorfindel, vagy valaki más.
Gimli: Nem hinném, hogy Elrondék egy törpre bízták volna ezt a feladatot, és (nemtudom ki írta, de igaza van, hogy) felébredt volna Gimliben a kapzsiság.
Gandalf: Hát igen, ezt már többször hallhatta mindenki, és olvashatta is, hogy "túl nagyra nőne a hatalma a Gyűrű által, és ezért nem merte elfogadni".
Éomer: Ő a harmadik, aki nem is tudom, miért van felsorolva. És (hülyén hangzik, de) messze is volt szerintem.
Bombadil Toma: Én rá szavaztam, mert ő sokkal erősebb volt, mint akárki, ha komoly gondokról volt szó (szerintem), és neki lett volna ereje, hogy végrehajtsa a feladatot, de lehet nem akarta volna elhagyni otthonát, és ő sem fogadta volna el a Gyűrűt. (Persze ha más nincs, akkor talán.)
Faramir: Eleve ember, és mint tudjuk, "az emberek szíve könnyen csábul..." Jó jó, ő visszautasította a Gyűrűt, de ha nála lett volna, akkor valószínű, hogy őt is hatalmába keríti előbb-utóbb, mint a bátyját.
(és ha már odáig elviszi valaki, akkor annál a valakinél marad a Gyűrű, mert a Tanácsra Boromir ment.)
Papsajt Ászok: Ez az egyik leglehetetlenebb válaszlehetőség, és a magyarázsát is feleslegesnek tartom. (Főleg mert nincs rá időm.)

Sok hülyeséget írtam lehet, pl az előbb vettem csak észre, hogy Éomer és Faramir nevét összekevertem, tehát ha van még benne ilyen, akkor bocs, és csak elírtam, nemvagyok ennyire hülye... :P :wink:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138364 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Még egy szó Aragornhoz: A Filmben mindig utáltam azt a jelenetet, mikor szembekerül a Gyűrűvel, ugyanis a könyvben egyszer sem volt ilyen. Bizony megbukott volna az akarata az igazi Aragornnak egy ilyen helyzetben. Szvsz. :roll:

Kincső írta: Majd talán leírom a kizárásokat, egyelőre csak Samut: ő egyedül nem lenne képes felnőni a feladathoz, megérteni, hogy mi forog kockán, stb., gondoljatok csak az átlagos hobbitokra, akik nem értették meg, mit is tett Frodó értük, Samu is csak azért értett meg többet, mert vel volt, és szvsz csak azt látta, mennyit szenvedett értük. Végülis szvsz ő is csak egy átlagos hobbit, bár rendkívül hűséges barát. :roll:


Ebben nem értek egyet. Átlagos hobbit... Mit veszünk annak? Attól még, hogy valaki kertész és szabadideje nagy részét a Zöld Sárkányban tölti a gazdasági előrejelzéseket tárgyalva nem biztos, hogy átlagos. :wink: Az elszálltság nem egyenlő a különlegességgel. Samu nagyo is tudta miről van szó, de ő nem a szavak embere és nem tagadom képtelen lett volna mindezt megfogalmazni. Nem értette mindezt, de érezte és ez a lényeg.
Ooops, előjött a Samu mániám... :P Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok? :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138361 Írta: Alyr Arkhon
Szerintem Faramir a nyerő, legalábbis a könyvbéli.
Legolas és Gimli a tünde-törp ellentét miatt nem jó, sokan a rangjuk miatt, és a többi hobbitok nem rendelkeznek a Frodóéhoz hasonló műveltséggel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138343 Írta: Eowynke
szerintem legolas lenne a legjobb, valahogy olyan jol illik hozzá a gyürü :D 8)

Eowyn

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138337 Írta: Aldarion

Minerva írta: Aragorn túl feltűnő karakter ahhoz, hogy ő legyen a Gyűrűhordozó.

Szerintem Aragorn, egy olyan karakter, melyik nem igen szeret elbújni, s még ha százszor elővigyázatos is, Szauron akkor is tudna ottlétéről, s minden lehetőséget kihasználna, hogy elfogja.

Aldarion :boromir2:

Ui: Mordorban nem törődtek annyit a hobbitokkal, mint amennyit Aragornal törödtek volna. Talán maga Szauron nem is tudott a hobbitok ottlétéről.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138320 Írta: Aldarion
Szerintem Gandalf. Egyedül ő az, aki, ha kell, szembe tud szálni Szauronnal. :sauron1: Mindig a legjobb utat választotta volna, s így a küldetést is sikeresen végrehajthatta volna. Azomban rossz következménye is lehetett volna: Ezért nem merte elvenni Frodótol.

Aldarion :boromir2:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #138317 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?
Egyetértek az előttem szólóval ;) Azt kivéve, hogy mágus is lehetne. Gandalf el is mondja, hogy a Gyűrű őt is megkörnyékezné, ő pedig nagyobb hatalomra tenne szert a Gyűrű által, így ő lenne az új Sötét Úr.
Tündék elvből nem vállanák a feladatot. Emberre bízni őrültség (ez mindenkire vonatkozik, Aragornra és Faramirra is!) Toma nem mozdul ki a saját birodalmából, Papsajt még a saját fejét is elhagyja. Gimlire is hatott volna valahogy (talán felébreszti benne a kapzsiságot :roll: ) Trufa és Pippin viszont túl szeleburdi egy ilyen feladathoz. Így marad Samu. Egyszerű lélek, komolyan veszi a dolgát, erős akarata van. Csak az a kérdés, hogy ha neki is olyan sokáig kellett volna hordozni a Gyűrűt. mint Frodónak, ő hogyan bírta volna? Ő is elbukik a végére?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138308 Írta: Minerva
Aragorn túl feltűnő karakter ahhoz, hogy ő legyen a Gyűrűhordozó. Hiszen Szauron fél tőle, és ha még a Gyűrű is nála lenne, kétszeresen vadászna rá. Aragorn sztem el is áshatná magát... A tündékkel ugyanez a helyzet. Szerintem Szauron a tündéktől is fél vmennyire, ha másért nem, akkor az Utolsó Szövetség-féle rossz emlékei miatt... :roll:
A Gyűrűhordozónak mindenképp egy hobbitnak kéne lennie, aki ugyebár nem feltűnő... Vagy pedig egy mágusnak (Gandalf)...

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138300 Írta: Penngaladiel
Ha nincs olyan választás, hogy senki, akkor még leginkább Samura lehetett volna bízni, bár egyedül szerintem ő sem lett volna rá képes...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138288 Írta: Kincső
Nekem ezek közül csak Gandalf jöhet szóba - ha nincs más választás, szvsz ő elválalta volna. Majd talán leírom a kizárásokat, egyelőre csak Samut: ő egyedül nem lenne képes felnőni a feladathoz, megérteni, hogy mi forog kockán, stb., gondoljatok csak az átlagos hobbitokra, akik nem értették meg, mit is tett Frodó értük, Samu is csak azért értett meg többet, mert vel volt, és szvsz csak azt látta, mennyit szenvedett értük. Végülis szvsz ő is csak egy átlagos hobbit, bár rendkívül hűséges barát. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138267 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Kit választanál gyűrűhordozónak Frodó helyett?
Szerintem Gandalf. Ő nagyon tistába volt a Gyűrű hatalmával, és biztosra veszem ha akarta volna, elpusztithatta volna.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138265 Írta: Leguanember
Azért nem mindegy, hogy Gyűrűhordozónak, vagy a gyűrű hordozójának választunk ki valakit. Bombadilra szavaztam, de belegondolva ő biztos "elhányta volna valahol". -->szóval Samu, ez egyértelmű(utólag)
Szóval más, amikor a küldetés ti. a Gyűrű megsemmisítése teljesítésére, és más, mikor a Gyűrű megtartására jelölünk ki valakit. Utóbbira persze Gollam a legalkalmasabb.
Ja és ne felejtsük el, hogy mindehhez még a Gyűrűnek is lesz egy-két szava.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.228 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére