Kit sirattál meg leginkább?

×

Szavazás: Kit sirattál meg leginkább? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Beleg Cúthalion
10 5.8%
Túrin Turambar
12 7%
Nienor Níniel
13 7.6%
Finduilas
2 1.2%
Húrin
2 1.2%
Beren
8 4.7%
Fingolfin
12 7%
Gollam
25 14.6%
Boromir
29 17%
Théoden
12 7%
Aragorn
24 14%
Arwen
15 8.8%
Thorin
7 4.1%
Szavazók száma: 44 ( Turlas, Nóli i linantea, Kici Szméagol, Arlith, Artemisz ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 1 hónapja #104592 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Svin: Ebben igazad van. De én nem is kívántam Gollam halálát, csupán azt mondta, megváltás volt ez így neki. Én sokkal jobban sajnáltam őt, amíg élt, sokkal jobban összeszorult tőle a szívemm amíg sopolygott. De a halála után megkönnyebbültséget éreztem. Lehet, hogy ez valahogy elég ridegnek tűnik, de én nem érzem annak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104562 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
kár hogy Pippin ninscen közte meg Samu.. mert én akkor sírtamlegjobban amikor azt hittem Pippin meghalt és Samu elhajozott..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104452 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Brisa írta: Thorin. Ulmo emlékezhet, mennyire kiakadtam amiért Tolkien képes volt "meghalatni" Thorint...


Hát igen, az egy elég szomorú momentum a Hobbitban :( De nagyon szép a búcsúja.

Gollam írta: Hát ezt már sohasem tudtuk volna meg...mert mi van, ha mégis? A gyűrű összes hordozója tudott teljes életet élni, miután megsemmisült, lehet, hogy Gollam is kigyógyult volna ebből...


A gyűrű összes hordozója? Bilbó még mindig szerette volna újra látni, Frodó belebetegedett, hogy elvesztette. Mindkettőjüknek el kellett utazni Valinorba, hogy valamennyire meggyógyulhassanak. Ez azért nem teljes élet...
Gollam 500 évig birtokolta a Gyűrűt, ezalatt az teljesen a hatalmába kerítette. Szerintem soha nem tudott volna kigyógyulni ebből.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104394 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

nephilim írta: Gollam! Gollam!
De egyébként szerintem nem tudott volna "jó" lenni a végére, még akkor sem, ha a mockosz kisz Szamu jól bánik vele!


Hát ezt már sohasem tudtuk volna meg...mert mi van, ha mégis? A gyűrű összes hordozója tudott teljes életet élni, miután megsemmisült, lehet, hogy Gollam is kigyógyult volna ebből...

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104384 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Thorin. Ulmo emlékezhet, mennyire kiakadtam amiért Tolkien képes volt "meghalatni" Thorint...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104379 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Nerwen! írta: Én is Boromirra :roll:
Nem tom, engem Gollam vhogy nem fogott meg a végén.


Engem sem.... :roll: Sóvárgott a Gyűrűért, és a végén megkapta. Igaz nem olyan formában, hogy használhassa. Szerintem fel sem fogta, hogy az övé lett.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104358 Írta: nephilim
nephilim válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Gollam! Gollam!
De egyébként szerintem nem tudott volna "jó" lenni a végére, még akkor sem, ha a mockosz kisz Szamu jól bánik vele!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104301 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Sziasztok!

Tudom, hogy a könyvhöz "nincs semi köze", de én Haldirra szavaztam volna, mert a filmben annyira szomorú a halála. :cry:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104237 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Szegény Boromir :cry:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104228 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Én is Boromirra :roll:
Nem tom, engem Gollam vhogy nem fogott meg a végén.

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104226 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Sziasztok!

Én Gollamra szavaztam az ittlévők közül. De nem is érte sírtam igazán, ezt be kell vallanom, hanem azért mert nem fog szerepelni többet és így már bizonyosan nem tudok meg róla még többet. A halála boldog volt az élete úgy-ahogy elégedett (Minden jó, ha a vége jó...).

De úgy szó szerint Finrod Felagundot sirattam meg a legjobban. Ő a kedvenc tündém, amiért igazán szeretett minket, embereket. Ő tanított meg minket a tünde tudományokra... és az esküjében veszett oda.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104135 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Area írta: Én Boromirra szavaztam. Ő egy igazi ember volt. Az "álmaiba" halt bele.... mindent megtett, hogy beteljesítse őket, aztán rájött, hogy nem ebből áll az élet. Legalább is én így gondolom.


Area teljesen igazad van.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104023 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Én Boromirra szavaztam. Ő egy igazi ember volt. Az "álmaiba" halt bele.... mindent megtett, hogy beteljesítse őket, aztán rájött, hogy nem ebből áll az élet. Legalább is én így gondolom.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104012 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Gandalf írta: Gollam számára megváltás volt a halál. Nem élhetett így tovább, ez nem volt élet!


Csak azt tudom mondani, amit Gandalf mondott ;) Csak epp a konyvben...

- Megérdemli! Lehet. Sokan vannak, akik élnek, pedig halált érdemelnek. És vannak, akik meghalnak, pedig életet érdemelnének. Nekik mit tudsz adni? Hát akkor ne siess úgy a halálos ítéletekkel. Hiszen még a legbölcsebbek se látják mindennek a végét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103986 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Számomra egyértelműen Nienor Niniel szerintem a Szilmarilok legtragikusabb sorsu szereplője
" Nienor nem volt ott ,s nem is tudta meg soha senki ,hová vitte a Teiglin hideg vize " eléggé megrázó ...

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103978 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Egyetértek azzal, hogy Gollamnak szomorú a halála, de én Aragornt jelöltem meg, mert számomra, ahogy lefordította Göncz Árpád a GYU függelékében nagyon szomorú volt.

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103953 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Egyébként lehet, hogy Gollam számára megváltás volt a halál, de lehet, hogy a gyűrű elpusztulása után jó lett volna még élnie...és különben is, Frodó kezdett tényleg jóban lenni vele...még barátja is lehetett volna...márpedig neki kb 400 évig egy barátja sem volt....

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103923 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Gollam számára megváltás volt a halál. Nem élhetett így tovább, ez nem volt élet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103869 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Szerintem is Gollam sorsa a legszomorúbb, de én mégis Beleget sajnáltam a legjobban. Nem érdemelt halált.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103859 Írta: Nimdraug
Nimdraug válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Bár csak a Gyuruk Urát olvastam, én is Szméagolra szavaztam.
Gollamot nem sajnáltam, csak Szméagolt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103856 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Egyetertek Laurelin,

Gollam sorsa nagyon szomoru volt, nekem is fajt ahogyan elt es meghalt.
Utana a sorban kedves Turin baratom kovetkezik, akit gyerekkora ota ismertem. Atok votl azon a csaladon, en mondom! :cry:
De lagalabb amig nalunk elt, addig ra is sutott a nap.
Szomoru hogy igy vegezte.

Beleg :sungl:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103841 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Szerintem Gollam sorsa volt a legszomorúbb. Bár a Szilmarillok szereplői is sokat megértek, de Gollamot láttam, míg őróluk csak olvastam. Gollam azáltal, hogy úgy láttam, mintha tényleg élne, sokkal közelebb került hozzám.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103791 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Svin mért kérdezel ien nehezeket????
Nálam esélyes volt Aragorn,Huan,Gollam,Boromir végülis Belegnél döntöttem.
Lélivel 1etértek! Ezért nem szavaztam Aragornra!
A többin viszont sokat töprengtem! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103765 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Hm.. lehet hogy furcsa dolog de én ThÉodenre szavaztam..valahogy olyan szerencsétlen kimenetelü... meg egyben szomorú is... mikor a király mellett ottfekszik a lova és Éowyn meg Trufa megölik a nazgúlt.. és utána amikor Théoden meghal... :cry: nagyon szép :(

Egyébként még az esélyesek: Turin és Nienor voltak..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103752 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Én Belegre szavaztam, mert őt tényleg naon sajnáltam :( :(

Akik között még gondolkodtam az Boromir, Nienor és Túrin

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103742 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Ulmo írta: Elrond: egyetértek! Én mégis Nienorra szavaztam. Szegény nagyon sokat szenvedett, és mikor végre boldognak érezte magát, Glaurung teljesen tönkretette :(


Én a Szilmarilok összes tragikus sorsú szereplőjét "megsirattam". Mindegyiküket nagyon kedvelem.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103738 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Aragornon is bőgtem, de Túrin halála mindent kenterbe ver nálam... TÚLIN RÚLZ!!! :D :itscool:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103737 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Elrond: egyetértek! Én mégis Nienorra szavaztam. Szegény nagyon sokat szenvedett, és mikor végre boldognak érezte magát, Glaurung teljesen tönkretette :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103730 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Éljen Fingolfin, Melkor megsebesítője!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103728 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Én Gollamra szavaztam. Annyira sajnáltam, amikor meghalt... Mégha előtte gonosz is volt Frodóékkal, a végén naon szomorú a halála... :cry:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.222 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére