Kit sirattál meg leginkább?

×

Szavazás: Kit sirattál meg leginkább? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Beleg Cúthalion
10 5.8%
Túrin Turambar
12 7%
Nienor Níniel
13 7.6%
Finduilas
2 1.2%
Húrin
2 1.2%
Beren
8 4.7%
Fingolfin
12 7%
Gollam
25 14.6%
Boromir
29 17%
Théoden
12 7%
Aragorn
24 14%
Arwen
15 8.8%
Thorin
7 4.1%
Szavazók száma: 44 ( Turlas, Nóli i linantea, Kici Szméagol, Arlith, Artemisz ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 10 hónapja #123675 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Az a legszörnyűbb, hogy Haldír a Könyv szerint nem is hal meg, sőt, a Filmben egy olyan helyen kénytelen búcsút mondania az életétől, ahol tulajdonképpen ott sem volt. :bawling: Mikor megláttam, alig bírtam visszafogni magam, hogy ne sikítsak. Eléggé kétségbe voltam esve. Még mindig olyan iszonyú rágondolni.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #123369 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Hjaj hát Haldírnál azt se tudtam mit csináljak kínomban!!!Még apám is sírt pedig ő nem egy filmen síró pípöl!Arwen is nagyon "jó"!Szörnyű úgy meghalni hogy túléled a kedvesed... :cry:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122551 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Aiya Ilquen!
Nehéz kérdés, főleg mert rég olvastam a könyveket.
Szavazás előtt újraolvastam Arwen és Aragorn történetét, miközben az Always love you ment a magnóban, úgyhogy Arwenre szavaztam.
Az a pzs-mennyiség se volt semmi, amennyit Túrin és Nienor storyja olvasásakor telesírtam...

Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122514 Írta: Naramir
Naramir válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Szerintem mind e hősök közül Túrin a legnagyobb.
Lehet, hogy nem volt király se főúr, de ahog harcolt a végsőkig az lenyűgözött. Ő talán a világ legnagyobb fantasy hőse, nem árt példát venni róla.

I valar eanye ilqenas!/A valák legyenek mindenkivel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122342 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Szegény Beleg! A legnagyobbak között a helye! Ezért nem sirattam + Túrint. (amúgy a változatosság kedvéért Haldir). :oops:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121030 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Hát, igaz, hogy Gandalf nem halt meg valójában, de ennek tudatában is őt sirattam meg a legjobban. Legalább Szürke Gandalf néven szerepelhetne... :gandalf2: :arrow: :sarumane1:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120623 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
A könyvben mindenképpen Arwent, de leginkább azért, ahogyan meghalt. Ahogy a GYU végén Tolkien leírja, miként hagyják el végképp a tündék Középföldét és hogyan marad ott Arwen a hulló levelek alatt ... Ez több, mint szívszorító. Emlékszem késő éjszaka volt, és esett kint a hó, amikor először olvastam ezt a részt. Talán ez a hangulat is hozzájárult ahhoz, hogy ennyire nagy hatással volt rám.

A filmben Haldírt sajnáltam eddig a legjobbban, de ha PJ jól megcsinálja a a könyv végét, akkor ez még változhat. Lehet, hogy ott is áttérek Arwenre. Vagy talán Aragornra. Azt is nagyon szépen meg lehetne csinálni.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120505 Írta: Alasse Númenesse
Alasse Númenesse válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Aiya!
Én Haldit és azt a sok tündét ( akik a Helm -szurdoki csatában haltak meg) sirattam meg leginkább. Mindig szörnyű látni azt , ha egy élet, amely még évszázadokon át virágozthatna kigyúl egy ork keze által.
Ők hová tűntek a szavazásból? :cry:

Ai na vedui Dunadan! Mai govannen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119786 Írta: Arquen
Arquen válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Nefadar írta:

Felagund írta: Szívemből szóltatok. Én is sokat gondolkoztam, hogy hogyan lehetne megfilmesíteni, (pl. hány filmbe tördelve), de sajna nem nagyon lehet, mert szeretjük-nem szeretjük, ez igazából egy novellásgyűjtemény, nem egy igazi értelemben vett regény. És tényleg nemigen lehetne üzenete a mai primitív amerikai népeknek, márpedig sajnos ma az a lényeg, hogy tetsszen nekik... :? Na de majd ha mi csináljuk!! :wink:


Nem is nagyon összefüggő. Nem is lehetne jól megcsinálni így, hogy jobban belegondoltam... :?
Igen, majd ha mi megpróbálnánk vmit csak összehoznánk. 8)


No lám csak lám! Nefarad és Felagung nagyban szervezkedik! Ha lehet, szívesen beállnék én is ebbe a filmszerkesztő parádéba! :D Majd mi megbutatnánk Amerikának, hogy hogyan is kell egy igazán frankó filmet elkészíteni!! 8) :lol: 8)

"Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119710 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
:shake: :bawling: Szegény Théoden király!

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119583 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
hjaj..én Beleget,Berent és Lúthient sirattam meg nagyon..de 1 vmi kissé zavar..HOL VAN HALDÍR??? :bawling: :crying:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119566 Írta: Mimy14
Mimy14 válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Ne bőgjetek már, mert én is fogok a végén!

A film alatt én inkább izgultam, mint sírtam...
Nem éltem bele túlságosan magamat :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118497 Írta: Manndil
Manndil válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Beleg halálával Tolkien a sors kegyetlenségére is rámutathat, mégha nem is mindig kegyetlen, néha gonosz tréfákat űz.Szegény, szegény Beleg...

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118379 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Hmm.

A halál valaminek a vége, és valaminek a kezdete.
Egy öreg király, mint például Aragorn mielött meghalt, ezt jól tudta, akárcsak Théoden. Denethor ezt nem vette figyelembe. Ő csak a kíntól és a fájdalomtól akart megszabadulni, no meg persze elfutni azoktól a következményektől amit Szauron táplált a szívébe.
De persze ezeket a dolgokat, nem hiszem hogy akárki megérthetné.
Általában csak olyanok akik szembe kerülnek ezekkel.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #118365 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Engem Théoden halála ríkatott meg leginkább a könyvben. És ez azért van, mert Aragorn a halálakor olyan gyönyörű, nemes, uralkodóhoz és társhoz méltó módon búcsúzik Arwentől, hogy annyira le voltam nyűgözve, hogy a sírás is bennem akadt. Arwen halálának leírásakor is hasonló volt a helyzet. Később, mikor magamban átgondoltam újra az egészet ( a távolsági buszon ülve!) , akkor már zokogtam; képzelhetitek, hogy néztek rám, de hol érdekelt ez akkor :!: A filmen, mikor Elrond lánya elé festi a jövendőt, csatakosra bőgtem a képem! Na, erről ennyit! (mármint a film szuggesztív erejéről...)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118170 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Felagund írta: Szívemből szóltatok. Én is sokat gondolkoztam, hogy hogyan lehetne megfilmesíteni, (pl. hány filmbe tördelve), de sajna nem nagyon lehet, mert szeretjük-nem szeretjük, ez igazából egy novellásgyűjtemény, nem egy igazi értelemben vett regény. És tényleg nemigen lehetne üzenete a mai primitív amerikai népeknek, márpedig sajnos ma az a lényeg, hogy tetsszen nekik... :? Na de majd ha mi csináljuk!! :wink:


Nem is nagyon összefüggő. Nem is lehetne jól megcsinálni így, hogy jobban belegondoltam... :?
Igen, majd ha mi megpróbálnánk vmit csak összehoznánk. 8)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118168 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Nefadar írta:

Nienor írta: A Szilmarillokon sokkal többet sírtam mint a GYU-n.
ÉS NAGYON NAGYON REMÉLEM HOGY HA MEG IS FILMESÍTIK NEM CSESZIK EL!
és egészben meghaggyák olyannak milyen!
(tisztának, szépnek és az ősi mítoszokhoz hasonlónak!)


Igen, de ez elég nehezen lenne megvalósítható. Szerintem nem sikerülne túl jóra... sajnos


Szívemből szóltatok. Én is sokat gondolkoztam, hogy hogyan lehetne megfilmesíteni, (pl. hány filmbe tördelve), de sajna nem nagyon lehet, mert szeretjük-nem szeretjük, ez igazából egy novellásgyűjtemény, nem egy igazi értelemben vett regény. És tényleg nemigen lehetne üzenete a mai primitív amerikai népeknek, márpedig sajnos ma az a lényeg, hogy tetsszen nekik... :? Na de majd ha mi csináljuk!! :wink:

Namarie
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118105 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Nienor írta: A Szilmarillokon sokkal többet sírtam mint a GYU-n.
ÉS NAGYON NAGYON REMÉLEM HOGY HA MEG IS FILMESÍTIK NEM CSESZIK EL!
és egészben meghaggyák olyannak milyen!
(tisztának, szépnek és az ősi mítoszokhoz hasonlónak!)


Igen, de ez elég nehezen lenne megvalósítható. Szerintem nem sikerülne túl jóra... sajnos

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117625 Írta: Lady Paradox
Lady Paradox válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
A Szilmarillokon sokkal többet sírtam mint a GYU-n.
ÉS NAGYON NAGYON REMÉLEM HOGY HA MEG IS FILMESÍTIK NEM CSESZIK EL!
és egészben meghaggyák olyannak milyen!
(tisztának, szépnek és az ősi mítoszokhoz hasonlónak!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117622 Írta: Lady Paradox
Lady Paradox válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Ebben lehet valami...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116932 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?

Morgana írta: De arra kiváncsi lennék, hogyha egyszer megfilmesítenék Túrin történetét (nem akarom, hogy megtörténjen), a film regresszív hatását ismerve, vajon hányan nyelnénk a könnyeinket.
Mert hát, ha belegondolunk...

(lehet, hogy mégsem Boromirra kellett volna szavaznom... de mégis, neki nem volt "megírva" a halála, nem kellett volna végzetszerűen elpusztulnia)


Morgana: szerintem előbb vagy utóbb megfilmesítik a Szilmarilokot is, és abban elég sokszor lehetne majd sírni...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116902 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
De arra kiváncsi lennék, hogyha egyszer megfilmesítenék Túrin történetét (nem akarom, hogy megtörténjen), a film regresszív hatását ismerve, vajon hányan nyelnénk a könnyeinket.
Mert hát, ha belegondolunk...

(lehet, hogy mégsem Boromirra kellett volna szavaznom... de mégis, neki nem volt "megírva" a halála, nem kellett volna végzetszerűen elpusztulnia)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116565 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
ohhh... hát van szívetek! Végre Boromir vezet. Ő volt nekem a legszmipibb. Nem is volt ciki, hogy amikor belelőtték az első nyilat, én angosan felsikítottam, és elkezdtem bőgni. Amikor Aragornnal beszélt még a végén, végig bőbtem és szipogtam. A tesóm odasúgott: "Nyugi, ez csak egy film." Erre én úgy lehordtam, hogy ezt ne merje filmnek nevezni, mert szerintem ez sokkal több annál! Na de mindegy. Mit is fecsegek én itt.. Na. Szóval örülök, hogy Boromir vezet. És kész. :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116477 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Én személy szerint mindenkit megsirattam...
Azért szavaztam Thorinra, mert szerintem nagyon szép dolog, ha az ember beismeri, hogy tévedett.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116351 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Most nagyon szemét leszek, de én B halálán majdnem röhögtem. Ahogy bambul maga elé, mint Al Bundy, aztán elkezd a lábfejével integetni... No meg a gusztustalan Uruk-hai, aki kísértetiesen hasonlít Whoopy Goldbergre...
Bocsi, tudom, hogy gonosz dolog volt, én is szeretem és sajnálom Boromirt, de azért mégis... Ezt nem lehetett kihagyni. :roll:
Arwen és Ary halála tényleg szörnyű. Ahogy elmondja, hogyan könyörgött Arwen... :cry: De én mégis Lúthient sajnáltam a legjobban. Arwen "csak" utód.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116267 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Ery: Én is rá szavaztam, de lehet csak azért, mert hirtelen ő jutott eszembe. :roll: :D :lol:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116159 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Végre Boromir vezet!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116120 Írta: Szófia
Szófia válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Nagyon bőgtem ,amikor az első részben a hülye Uruk-hai :evil: egymás után belelőtte mind a négy nyilat Boromir-ba. én nagyon bírtam Boromirt. (de a kedvencem az Aragorn)

Mindenkiben van valami jó ,és nekünk ezt kell megtalálni !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116112 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Szerintem nincs abban semmi szégyelni való ha valaki sír ezen a filmen.
Valószinüleg én is sírtam volna csak ez az egyik amit nem igazán tudok. Sírni.
De utoljára akkor éreztem bánatot mikor újra elolvastam a III.könyvben azt a részt a Függelékekben, amikor leírja Arwen és Aragorn szerelmét, és a végén a halálukat.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #115707 Írta: Morwen (TV2-Chat)
Morwen (TV2-Chat) válaszolt a következő témában: Kit sirattál meg leginkább?
Hülyén hangzik, ha azt mondom, én átbőgtem a filmet? Egyrészt a gyönyörűségtől, hogy amit régen olvastam, most a két szememmel láthatom, másrészt attól a mérhetetlen fájdalomról, amit éreztem, ha szenvedtek kedves barátaink :( , ha meghaltak... :cry:
De azt hiszem, a második részen többet sírtam, mint az elsőn. Basszus! Amikor a gyerekek, és azok a tehetetlen férfiemberek fegyvereket ragadnak, és érezni, hogy nincs kiút, ez már a vég, meghal mindenki... :bawling: Zokogtam, mikor az Entek meneteltek... Túl érzelmes vagyok? Lehet... :(

"Meghalni nem halhat meg, mi öröklétig áll,
Számlálatlan korok során enyészik a Halál."
:cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.245 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére