Melyik a kedvenced a nem könyvből adaptált jelenetek közt?

×

Szavazás: Melyik a kedvenced a nem könyvből adaptált jelenetek közt? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Trufa és Pippin tüzijátéka Bilbó születésnapján
18 14.2%
Arwen menekülése Frodóval a nazgúlok elől
12 9.4%
Arwen és Aragorn Völgyzugolyban (FotR)
1 0.8%
Gandalf és Szarumán párbaja
6 4.7%
Boromir kardozni tanítja Trufát és Pippint
33 26%
Aragorn és Lurtz párbaja
5 3.9%
Szarumán kiűzése Théodenből
7 5.5%
Samu balesete a Fekete Kapunál
5 3.9%
A farkaslovasok támadás
3 2.4%
Arwen és Aragorn Völgyzugolyban (TTT)
7 5.5%
A Helm szurdoki csata extra jelenetei
23 18.1%
Frodóék osgiliathi kitérője
7 5.5%
Szavazók száma: 38 ( Tuilinneth, Meldryn, Böszi, Ery, Olorin.papa ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 2 hónapja #102884 Írta: hódica
Nehéz volt a választás, de végül is a Helm-szurdokra szavaztam...főleg Haldír miatt :lol: 8) 8) (na jó, nem csak miatta :wink: , a tündék olyan gyönyörűek ott, meg az a zene... :roll: :D )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102838 Írta: Ragoran
Adelard:A Könyvben is jön a tünde csapat,csak Haldír nélkül és sztem deirekt jó volt,hogy "belekeverték"de ez csak 1vélamény,nem +sértődni!!
Boromiros kardozás RULZ!! :wink: :bounce:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102778 Írta: Adelard

Telcontar írta: Boromir kardleckéje és az Aragorn vs. Lurtz pankráció jó volt, de az összes többi az én ízlésem szerint csökkentette a film élvezeti értékét. Végül a párbajra szavaztam, az arcjátékok miatt (Lurtz jamaicai vigyora és Aragorn "hú ez meleg volt" sóhaja).


Asszem veled értek egyet a legjobban, azzal a különbséggel hogy nekem teccett még a tűzijátékos rész is meg samu balesete se volt rossz. De végül én is Lurtz vs. Ary párbajra szavaztam, nekem az nagyon bejön :)
olyan jól meg van csinálva.
viszont egy csomó egyáltalán nem teccett.Az A&A jelenetnél (TTT)pl. mindig legszívesebben kimennék a moziból :evil: :tongue: És nekem a tündék se teccettek a Helm-Szurdokban->Sztem nem illenek oda, Haldír se.(bocs akinek teccik tudom sokan vannak, de nekem nem jön be. Nem tom mi értelme volt? :hein: )

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102670 Írta: Ragoran
Mya:
1:Akkor mért nem arra szavaztál?
2:Gördeszkázás sztem túl amerikai.. :roll:
3:Ez nem tom,hogy jött ide,de a sárga zokni is-fekete öltöny +engedhető,különösen egy szinésznél! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102633 Írta: Mya Leeroy
Ugyan nem arra szavaztam, de nekem a kedvenc részem a TTT-ben, amikor Haldír azokat az édi pofikat vágja a Helm-szurdokban, meg amikor Lego gördeszkázik...5letes volt ez a rész.--->5letről jut eszembe, hogy fekete öltönyhöz sárga zoknit felvenni viszont nem igazán jó...nem igazán értem ezeknek a színészeknek a divatját :roll:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101944 Írta: Ragoran

leguanember írta: A varázslópárbajon jól szórakoztam,a kardleckén is. Nekem Samu balesete a kedvencem, akkor nagyon kíváncsi lettem, hogy ebből ugyan hogy mászik ki PJ. Ott izgultam, aztán nagyon tetszett az egész, az éber katonák, a köpeny...


Hát egen,azon én is +lepődtem,hogy ez mintha nem lenne a könyvben ezek miatt a részek miatt,az is izgulhat aki olvasta a könyvet... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101764 Írta: Leguanember
A varázslópárbajon jól szórakoztam,a kardleckén is. Nekem Samu balesete a kedvencem, akkor nagyon kíváncsi lettem, hogy ebből ugyan hogy mászik ki PJ. Ott izgultam, aztán nagyon tetszett az egész, az éber katonák, a köpeny...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101733 Írta: Hunnai
Ehhehh... látom, a Boromir-hobbit jelenet viszi a pálmát. Szerintem is nagyon aranyos. De attól még a Helm-szurdokra szavaztam (Haldír!!!). Sztem meg nem volt olyan gáz a szörfözős jelenet. Ötletes :D
De a tüzijáték is nagyon édes volt :pippin4: :mrgreen:
És Szarumán kiűzése Théodenből meg a farkaslovasok támadása is teccett.

[size=9:2731pawo]elfek... olvastátok pl. az Artemis Fowl-t? Azér van különbség[/size]

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101690 Írta: Antares

Telcontar írta: Boromir kardleckéje és az Aragorn vs. Lurtz pankráció jó volt, de az összes többi az én ízlésem szerint csökkentette a film élvezeti értékét. Végül a párbajra szavaztam, az arcjátékok miatt (Lurtz jamaicai vigyora és Aragorn "hú ez meleg volt" sóhaja).


Nekem meg az tetszik (de nagyon), amikor Lurtz Aragorn felé hajítja a a fegyverét Aragorn meg a kardjával kivédi.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101646 Írta: nephilim
Alyr: Jó. Akkor részemről tisztáztuk a dolgot. Legalábbis én úgy érzem. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101636 Írta: Telcontar
Boromir kardleckéje és az Aragorn vs. Lurtz pankráció jó volt, de az összes többi az én ízlésem szerint csökkentette a film élvezeti értékét. Végül a párbajra szavaztam, az arcjátékok miatt (Lurtz jamaicai vigyora és Aragorn "hú ez meleg volt" sóhaja).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101617 Írta: Alyr Arkhon
Hmmm...

tünde-elf

Valóban, Tolkien elfnek mondja a tündéket, de angolban is különbséget kell tenni a tolkieni és nem tolkieni elf között, mert jelenthet manót meg hasonlókat aminek nincs magyar megfeleloje.

Az elfet átvették a fantasyk, de éppen amiatt, mert átvették jobb ha megkülönböztetjük a Gyuruk Urában szereplo lényeket tolük.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101597 Írta: sorriso
Bocsánat, de nem állt szándékomban senkit sem megbántani, azzal a kis "beszólásommal". Csak kíváncsi voltam mennyire tetszik másoknak, az, ami nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet.
Azért nem kell leharapni a fejemet.(vagy igen? :confused2: )
Lehet hogy mégis olyan jólmegcsinált volt az a jelenet?

"Ne féljünk nagyot lépni.Ha ez tűnik szükségesnek, két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101518 Írta: Ragoran

nephilim írta: Remélem ezt még nem írta senki, így van értelme, hogy megemlítem...
Szóval látom, hogy a második helyen a Helm-szurdoki extra jelenetek állnak. Szerintem ezek a kritikus pontjai a filmnek (értem ezt úgy, hogy itt majdnem kimentem a moziból). A Szörföző elf nekem egy kicsit sok volt...
Egyébként tudja valaki, hogy miért csináltak ennyire vígjátékot a törpből? Ezek a poénbetoldások lehet, hogy a nézők számát növelik, de így a film el is veszti borongós, szomorkás hatását.
Ennyi a (rövid?) véleményem. Kikapcs.


A tündés-csúszkálós rész sztem is elég gáz.. :roll:

A törp meg a könv szempontjából nem tetszett,naon eltorzították,de a beszólások jók voltak csak rossz "ember" mondta őket.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101469 Írta: nephilim
Alyr: elf (angol) = tünde (magyar)
De egyébként több helyen (Gyűrűk Urán kívül) elf megnevezés megtartatott... kérlek bocsáss meg nekem, hogy beleolvastam az eredeti szövegbe is (nem rosszidulatból írom ezt)!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101417 Írta: Alyr Arkhon
Szarumán és Gandalf párbaja... :gandalf2: :sarumane1:


szerintem nem volt rossz, a szöveg alatta meg foleg, sztem sokkal jobb, mintha tuzgolyókat lottek volna egymásra, vagy ilyesmi.

De akkor is szárnyas nazgul rulz!!!!


(nekem pölö nem jön be a tündék bevonulása a Helm szurdokba, alatta a zene pedig ugyanaz mint Lothlórienben csak egy katonás kisdobot is beleraktak... viszont a verses betétei az ostromnak sokat dobnak a hangulaton)

UI: Én egy szörfözo elfet sem láttam, csak szörfözo tündét...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101407 Írta: Böszi
Ez a szőfözős Legolas téma már ki lett tárgyalva, és az lett a vége hogy szegény Legolas talán legszívesebben szárnyakat növesztett volna hogy gyorsabban leérjen a fal tövébe...
Nekem személy szerint az nem tetszik, hogy Legolasnak nem sikerül lelőni a fáklyás orkot... szóval ekkora hibát egy tünde nyakába varrni, amire Tolkien utalást sem tett(hogy megtörtént volna)...

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101366 Írta: Penngaladiel

nephilim írta: Szóval látom, hogy a második helyen a Helm-szurdoki extra jelenetek állnak. Szerintem ezek a kritikus pontjai a filmnek (értem ezt úgy, hogy itt majdnem kimentem a moziból). A Szörföző elf nekem egy kicsit sok volt...

Hát igen, az a szörfözés kicsit gázos volt. Sajnos Svindler nagyon összemosta a dolgokat, ebbe a "Helm-szurdoki extra jelenetek"-be sokminden belefér. Én pl. Haldír és a tündehadsereg miatt szavaztam erre a pontra. Az azért nagyon ott volt, mégha totálisan ellentmond is a könyvnek :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101360 Írta: kriszana

nephilim írta: Remélem ezt még nem írta senki, így van értelme, hogy megemlítem...
Szóval látom, hogy a második helyen a Helm-szurdoki extra jelenetek állnak. Szerintem ezek a kritikus pontjai a filmnek (értem ezt úgy, hogy itt majdnem kimentem a moziból). A Szörföző elf nekem egy kicsit sok volt...
Egyébként tudja valaki, hogy miért csináltak ennyire vígjátékot a törpből? Ezek a poénbetoldások lehet, hogy a nézők számát növelik, de így a film el is veszti borongós, szomorkás hatását.
Ennyi a (rövid?) véleményem. Kikapcs.

Nephilim: a szörföző elf nekünk is sok volt, hidd el.
De azt gondolom gimli beszólásai kellettek a filmbe. Így is eléggé ború és reménytelen a hangulat. A törp pedig feldobja, sztem illik hozzá. Én inkább azt sajnáltam,hogy a Legolas-Gimli barátságra nem fektetett PJ. nagyobb súlyt. Remélem a bővített verzióban kárpótolva leszünk ezért.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101342 Írta: nephilim
Remélem ezt még nem írta senki, így van értelme, hogy megemlítem...
Szóval látom, hogy a második helyen a Helm-szurdoki extra jelenetek állnak. Szerintem ezek a kritikus pontjai a filmnek (értem ezt úgy, hogy itt majdnem kimentem a moziból). A Szörföző elf nekem egy kicsit sok volt...
Egyébként tudja valaki, hogy miért csináltak ennyire vígjátékot a törpből? Ezek a poénbetoldások lehet, hogy a nézők számát növelik, de így a film el is veszti borongós, szomorkás hatását.
Ennyi a (rövid?) véleményem. Kikapcs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101282 Írta: Eliza
Nekem a kardozós jelenet a 2. kedvencem, de itt csak egyre lehetet szavazni, ezért Trufa és Pippin tűzijátékát választottam.
A könyvben a két hobbitot nem szerettem annyira, de miután 1 évvel ezelőtt megláttam azt a jelenentet mikor elcsenki Gandalf rakétáját, majd az egész bulizos társaságra ráhozzák a frászt és ezek után még ujabbat is el akarnak lopni és Gandalf fülön csípi őket szó szerint, és bűntiből mosogatniuk kell - egyszerűen ők lettek a kedvenc hobbitjaim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101139 Írta: Nimdraug
Nekem is bejött a kardozós jelenet :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101125 Írta: Lora
Hát...A kardozos nem volt rossz.... :)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101092 Írta: Telumehtar
Nekem nem a kedvenc jelenetem de jól megvolt csinálva...accem PJ is úgy nyilatkozta hogy nem akarta nagyon fantasy-sra vinni... ez jó is lett :) Nekem valszeg nem teccet volna ha valamiféle HP-s beütése lett volna az egésznek..most nem sérteni akarom a HP-t mert ott is jól megcsinálták..de ez két külön dolog ;)
Rago: :lol: Bokszkesztyű :) ))) Jah..nézz be a BoZ-os topicba..oda már leírtam ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101078 Írta: Elrond
annak ellenére, hogy nem szeretem az akciójeleneteket, ez a párbaj tetszett. nem azért mert verekedés volt benne, hanem azért, mert jól megcsinálták, és adott valami pluszt a könyvhöz. így jobban kibontakozott az ellentét.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101070 Írta: Ragoran
sorriso:
Mért Te hogy képzelted el? A mágusok álljanak egymás elé bokszkesztyűvel? :? :wink: Nem szivatni akarlak,télleg kiváncsi vaok a vélaményodra!

Boz mitől Boz? :oops:
(tudom hüle vaok!!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101041 Írta: Telumehtar

sorriso írta: Kinek tetszett annyira szarumán és gandalf párbaja?!
:bawling:
Azt gondolom ez a jelenet elég röhejes volt, vagy nem?
Normálisan nem tudtak volna harcolni?! Bárhogy,Csak ne így. :evil: :evil:
lehet, hogy jobb lett volna kihagyni ezt a jelenetet.
Én így gondolom. Nem láttam a bövített verziót, kihagyott jeleneteket, nem tom, hogy volt-e még több ebböl a borzalomból. nekem enyi is elég volt.
Ha valakinek nem ez a véleménye, szívesen elolvasom az érveit, amik miatt erre szavazott.(vagy csak hülyeségböl :confused2: :confused2: )


Szvsz tartsd tiszteletben mások véleményét... ;) Mindenki arra szavaz amire akar... :roll:

Nos a Tmához:
BoZ és a hobbitok!!!! Olyan édesek..meg amikor Aragorn is beszáll :) ))

A Megyéért! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101038 Írta: sorriso
Kinek tetszett annyira szarumán és gandalf párbaja?!
:bawling:
Azt gondolom ez a jelenet elég röhejes volt, vagy nem?
Normálisan nem tudtak volna harcolni?! Bárhogy,Csak ne így. :evil: :evil:
lehet, hogy jobb lett volna kihagyni ezt a jelenetet.
Én így gondolom. Nem láttam a bövített verziót, kihagyott jeleneteket, nem tom, hogy volt-e még több ebböl a borzalomból. nekem enyi is elég volt.
Ha valakinek nem ez a véleménye, szívesen elolvasom az érveit, amik miatt erre szavazott.(vagy csak hülyeségböl :confused2: :confused2: )

"Ne féljünk nagyot lépni.Ha ez tűnik szükségesnek, két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100978 Írta: Böszi

Thaurwathiwen írta: Egyértelműen Helm-szurdok

Haldír és Legsie a csúcs :D



No comment... egyetértek.

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100971 Írta: Ragoran
Én a farkaslovasok és a hobbit-harcolás-tanítós (ezt jól megaszontam!) rész között vaciláltam,de végülis az utsó győzőtt! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.242 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére