Melyik a kedvenced a nem könyvből adaptált jelenetek közt?

×

Szavazás: Melyik a kedvenced a nem könyvből adaptált jelenetek közt? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Trufa és Pippin tüzijátéka Bilbó születésnapján
18 14.2%
Arwen menekülése Frodóval a nazgúlok elől
12 9.4%
Arwen és Aragorn Völgyzugolyban (FotR)
1 0.8%
Gandalf és Szarumán párbaja
6 4.7%
Boromir kardozni tanítja Trufát és Pippint
33 26%
Aragorn és Lurtz párbaja
5 3.9%
Szarumán kiűzése Théodenből
7 5.5%
Samu balesete a Fekete Kapunál
5 3.9%
A farkaslovasok támadás
3 2.4%
Arwen és Aragorn Völgyzugolyban (TTT)
7 5.5%
A Helm szurdoki csata extra jelenetei
23 18.1%
Frodóék osgiliathi kitérője
7 5.5%
Szavazók száma: 38 ( Tuilinneth, Meldryn, Böszi, Ery, Olorin.papa ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
9 éve 7 hónapja #412183 Írta: Boromir31
Én Trufa és Pippin tűzijátékára szavaztam. :cheer: De szerintem az is jó volt, amikor Boromir kardozni tanítja őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #108626 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir

Mya Leeroy írta:

Idril Celebrindal. írta: Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )


Nekem Gandalf és Szauron páérbajáról jut eszembe a HP: mikor felrepíti Gandalfot SZ. a tetőre, akkor pont olyan, mintha Virngardium Leviozázna!


Nahát ez eddig eszembe se jutott, de most hogy mondod van benne vmi... azért szarumánnak jobban megy mint Ron Weasleynek... :wink:

Minerva: hehe... :D :lol:

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #108111 Írta: Minerva

kriszana írta: De mutasson nekem valaki egyetleg egy olyan részt bármeliyk Tolkien könyvben, ahol le van írva, hogy a tündéknek hegyes fülük volt :?: S ha mutat ilyet valaki, akkor leborulok nagyásga elo´´tt és elismerem, hogy tévedtem. De én ilyet sehol nem olvastam :roll:


"Csend volt a teremben, csak a tündék hegyezték a fülüket." :D (Elrond tanácsa) :wink:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #108084 Írta: Nefadar
Elrond gondoltam, hogy lesz a RotK-ban, mert még össze is kell házasodniuk.
Akkor is kár, hogy a moziból kihagyták őket

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #107709 Írta: Leguanember
Nef: És Elladant és Elrohirt sem hagyták ki, bár a moziból igen, a Fotr bővítettben ott állnak a húguk mellett, mikor indul a szövetség...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 2 hete #107661 Írta: Elrond

Nefadar írta: És azt hogy fogják megoldani, hogy Aragorn és Arwen újra találkoznak, hisz Arwent az apja elküldte Szürkerévbe. (De akkor Elrond meg mért nem ment vele :?: )

Én még azt sajnáltam, hogy Elladant és Elrohirt kihagyták a filmből...


Arwen lesz a ROTK-ban!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #107406 Írta: Nefadar
És azt hogy fogják megoldani, hogy Aragorn és Arwen újra találkoznak, hisz Arwent az apja elküldte Szürkerévbe. (De akkor Elrond meg mért nem ment vele :?: )

Én még azt sajnáltam, hogy Elladant és Elrohirt kihagyták a filmből...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #107225 Írta: hódica

Ragoran írta:

hódica írta: Szerintem sem v.mi "életszerű" az a smárolás. Kötve hiszem, hogy a tündék így fejezik ki a szerelmüket... :? :roll:



Végülis erre sincs Tolkien "által" utalás...vagy?


Én sem emlékszem, hogy lenne, de v.hogy én nem úgy képzelem el őket, hogy smárolnak, miután az első randi után hazakísérte a tündefiú a tündelányt... :? mondjuk a FotR-es jelenet még tetszett, annyi belefér(sz.tem) :roll: :)

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #107184 Írta: Barahir
Azon viszont csodálkozom, hogy a völgyzugolyi kis idill nem igazán jön be senkinek, pedig szép a jelenet ! Én speciel azt hiszem hogy Osgiliathra nem szavaznék sosem... mikor a filmet először láttam, nagyon, nagyon nem tetszett !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #107182 Írta: Barahir
Nehéz volt a választás, de én végül Szarumán kiűzését választottam. Az egész TTT-ben szerintem ez volt az egyik legzseniálisabb jelenet. Csak úgy süt a feszültség már a zenéből is, és ahogy a végén Szarumán pofára esik.... na meg ahogy Théoden megfiatalodik.... csodás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #107139 Írta: Mya Leeroy

Idril Celebrindal. írta: Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )


Nekem Gandalf és Szauron páérbajáról jut eszembe a HP: mikor felrepíti Gandalfot SZ. a tetőre, akkor pont olyan, mintha Virngardium Leviozázna!

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #107134 Írta: Ragoran

Idril Celebrindal. írta: Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )


Gondolom sokaknak meg épp ezért nem tetszett :roll: Lehet,hogy ez zavarta őket.Engem nem befolyásolt az SW,mert a GyU után láttam.ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #107038 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #106642 Írta: Ragoran

hódica írta: Szerintem sem v.mi "életszerű" az a smárolás. Kötve hiszem, hogy a tündék így fejezik ki a szerelmüket... :? :roll:



Végülis erre sincs Tolkien "által" utalás...vagy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #106614 Írta: hódica
Szerintem sem v.mi "életszerű" az a smárolás. Kötve hiszem, hogy a tündék így fejezik ki a szerelmüket... :? :roll:
A tündeserek nekem tetszett.Igaz, hogy semmi köze a könyvhöz, nem is illik a tündékhet, de valahogy akkor is jó lett.Mindig végigfut a hátamon a hideg :wink: :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #106585 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 hete #106572 Írta: kriszana

Nefadar írta: Szerintem is nagyon jó volt a tündék bevolnulása Helmbe. :D

Valóban jó volt, de csak pusztán filmes szempontból. Mert a könyvben Tolkien sehol nem írja, hogy a tündék így vonultak fel, így tisztelegtek, és hogy egyáltalán így álltak fel seregbe.
S ráadásul - eredetileg nem is vonulnak be a Helm szurdokba.... :wink:
mint ahogy arról sincs szó Tolkien egyik könyvében sem,hogy a tündéknek hegyes fülük lett volna. A hobbitoknak Igen! De mutasson nekem valaki egyetleg egy olyan részt bármeliyk Tolkien könyvben, ahol le van írva, hogy a tündéknek hegyes fülük volt :?: S ha mutat ilyet valaki, akkor leborulok nagyásga előtt és elismerem, hogy tévedtem. De én ilyet sehol nem olvastam :roll:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #106509 Írta: Nefadar
Szerintem is nagyon jó volt a tündék bevolnulása Helmbe. :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #106501 Írta: Namarie
A Helm-szurdokra szavaztam. Nekem ott a legjobban tündék bevonulása tetszett és amit Theoden mond, amikor Gamling beöltözteti.Szerintem gyönyörű, ahogy a fény ráhullik, és maga a vers is.


Khamúl: ne feledd, hogy tünde-lóról van szó, és regényben is hangsúlyozódik, hogy csak a fehér ló tudja ott és akkor megmenteni Frodót, pedig egyedül ül a nyeregben.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104697 Írta: Khamul
Nekem nem tetszett, mert azok a nazgulok nem olyan topák, hogy az előttük ugrándozó lovast ne tudnák elkapni. Látványos volt, és szép, de hülyeség, mint a legtöbb filmes nazgul-jelenet általában.

"És kilencet a halandó emberek kaptak,
kik mindenek fölött hatalomra vágynak."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103990 Írta: Nornorë
egyetértek Esticsillaggal ,Arwen és Frodó menekülése a nazgulok elől tényleg nagyon jó, a zene alatta meg ahogy a kamera távolról veszi őket ,egyszerűen fantasztikus...

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103671 Írta: Esticsillag
Soha sem felejtem el azt a képet , amikor Arwen menekül Frodóval, és a víz, a folyó úgy hömpölyög, mintha vadlovak vágtatnának. Szerintem fantasztikus...Amilyen erő, de mégis gyengédség sugárzik a vízből...
Nagyon tetszik.

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103652 Írta: Nefadar
Gandalf: nekem személyszerint a FotRban jobban tetszett Aragorn és Arwen jelenete, valahogy megindítobb és szebb volt, mint a TTT-ben.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103197 Írta: Adelard
Rago: Dehogy sértődöm, tudom hogy sok mindenkinek teccet! :)

Gandalf írta: Nem értem, hogy az Arwen és Aragorn jelenetek miért tetszettek mindenkinek jobban a TTT-ben, mint a FOTR-ban...
Az a szemérmes csók a hídon sokkal szebb volt, mint az a hosszas smárolás a házban...


És én is tökéletesen 1et értek!

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103148 Írta: Ragoran
Ulmo:Akkor én kevertem(megint 1x)és magamal rántottam cegény elrondot!! Bocsesz! :oops:

Gandalfal 100%ig 1etértek! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103063 Írta: Elrond
Ulmo: Ezt én is tudtam, azt hittem, hogy Rago a csata utánra gondol.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103041 Írta: nephilim
Hódica! Nem gyönyörű tündék, hanem robottündék :lol: . Úgy mozogtak, mint a SW episode 1-ban a droidok :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #102954 Írta: Ulmo
Gandalf: egyetértek, de hát Arwent valahol szerepeltetni kellet :roll: Ezek az Arwenes részek nekem valahogy mindig kimaradnak a TTT-ből :)

Rago, Elrond: ti valamit nagyon kevertek. Kürtvár védelméhez sem tündék, sem dúnadánok nem csatlakoznak. Azok a bizonyos dúnadánok a a Kürtvárból Edorasba vezető úton érik utol Aragornt, az ostrom UTÁN.
A tündék a Helm-szurdokban szerintem is tök feleslegesek voltak, de mivel 300 védő nem tarthat ki 10000 uruk-hai orkkal szemben, valahogy meg kellett oldani a helyzetet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #102952 Írta: Gandalf
Nem értem, hogy az Arwen és Aragorn jelenetek miért tetszettek mindenkinek jobban a TTT-ben, mint a FOTR-ban...
Az a szemérmes csók a hídon sokkal szebb volt, mint az a hosszas smárolás a házban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #102916 Írta: Elrond

Ragoran írta: Adelard:A Könyvben is jön a tünde csapat,csak Haldír nélkül és sztem deirekt jó volt,hogy "belekeverték"de ez csak 1vélamény,nem +sértődni!!
Boromiros kardozás RULZ!! :wink: :bounce:


Nem tündék, hanem dúnadánok jönnek, kiegészülve Elrond két fiával.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.229 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére