Neil Gaiman és művei

Több
15 éve 6 hónapja #370979 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Sötét Úr írta: Két kattintással macerásabb csak, de javaslom, hogy innentől ezt tekintsük offnak. Merthogy ide az. ;)

OFF
Nézzük csak... 1. szerkeszt, 2. kijelöl, 3. copy, 4. törlés, 5. mehet, 6. új, 7. paste, 8. gépel, 9. mehet.
Bárhogy is nézem, ez nekem hat új lépés.
No de igazad van, ha az ember sokat tabozik, billentyűzettel akár kattintások nélkül megoldható a dolog. XD
ON

Igérem, ezentúl jókisfiú leszek. :)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370978 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Két kattintással macerásabb csak, de javaslom, hogy innentől ezt tekintsük offnak. Merthogy ide az. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370974 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Sötét Úr írta:

Kar'sa írta: Az ilyeneket új hozzászólásba...

Ez nem jó ötlet. Ellenben, ha a szerkesztést láthatóvá akarod tenni, akkor copyzd ki a hsz tartalmát, töröld a hsz-t, és írd be újra. A flood nem a fórumra való.

SÚ, a Szőrösszívű Topikgizda...

Jó, de könyörgöm, három óra elteltével írta... Addigra az már rég megemésztődött...
Oké, a te megoldásod szebb... De ismerjük el, jóval macerásabb is.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370971 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Kar'sa írta: Az ilyeneket új hozzászólásba...

Ez nem jó ötlet. Ellenben, ha a szerkesztést láthatóvá akarod tenni, akkor copyzd ki a hsz tartalmát, töröld a hsz-t, és írd be újra. A flood nem a fórumra való.

SÚ, a Szőrösszívű Topikgizda...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370905 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Mondd :P

És bocs a szerkesztés miatt :oops:

De a könyv is nagyon tetszett. Meg a film is. Na, ez van. :wink: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370903 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Bounce írta: Igenis :D

*3 órával később*

Okay, I see your point :)

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Az ilyeneket új hozzászólásba, vagy észre se veszi senki, hogy van új!

Most mondjam azt, hogy megmondtam? :P

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370860 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Igenis :D

*3 órával később*

Okay, I see your point :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370859 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Kar'sa írta:

Bounce írta: Nem hinném, hogy lennének benne olyanok, ami teljesen másként van.

Akkor készülj fel egy jó nagy meglepetésre. :D

A számból vetted ki a szót :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370858 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Bounce írta: Nem hinném, hogy lennének benne olyanok, ami teljesen másként van.

Akkor készülj fel egy jó nagy meglepetésre. :D

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370857 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Hát én már túl vagyok a könyv harmadán, de azért vannak benne közös vonások, az biztos. Én azt merem mondani, hogy a film tulajdonképpen a leegyszerűsített változat, tele poénos megoldásokkal, amit esetleg nem lehetett leírni, de nagyon jól megoldani, ha filmről van szó.
Lehet, hogy nem éri meg összehasonlítani a kettőt, pl. úgy mint a Gyűrűk Uránál. Nem hinném, hogy lennének benne olyanok, ami teljesen másként van. Persze ezt majd még meglátom.. este - ha kész vagyok a könyvvel - visszajövök, és beszámolok róla, ha találtam valamit :D
[size=9:3gdxe739]Vicc.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370856 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Bounce írta: Én meg paráztam, hogy már megint előbb látom a filmet, mint a könyvet a kezemben. De alaptalanul féltem, a könyv így is hatalmas, ama csodás film mellett is! 8)

Úgy, hogy nem olvastam, merem azt mondani, hogy a filmnek az égvilágon semmi köze a könyvhöz.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370855 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Én meg paráztam, hogy már megint előbb látom a filmet, mint a könyvet a kezemben. De alaptalanul féltem, a könyv így is hatalmas, ama csodás film mellett is! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370846 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Bounce írta: *ma megjött Bounce pöpp csomagja, benne a Csillagporral és a Sosehollal. Eddig még csak 50 oldalra volt ideje a Csillagporból, de már imádja.
Csak gondolta, közli. Köszöni a lehetőséget.*
:)


Én nem olvastam a Csillagport, mert abból túlságosan tetszett a film.
A Sosehol meg elgondolkodtató.

És Islington rúlz.

Az atlantisziak meg megérdmelték. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370838 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
*ma megjött Bounce pöpp csomagja, benne a Csillagporral és a Sosehollal. Eddig még csak 50 oldalra volt ideje a Csillagporból, de már imádja.
Csak gondolta, közli. Köszöni a lehetőséget.*
:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370718 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

cortez71 írta: ... magamat tudom ajánlani, mint Sandman forrást.

Leng a kezem, jelentkezem... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370710 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Maedhros írta: Én is csak a Tükör és füstöt olvastam még, de valami zseniális. Egészen egyedi író, szerintem már érik neki valami nagy elismerés. *várakozóan kacsingat Stockholm felé*

A Murder Mysteries egyszerűen briliáns. Körülbelül a legjobb novella, amit olvastam, de a Hó, tükör, almák is nagyon üt. Ezek után nem fogom tudni elolvasni a leendő gyerekemnek a Hófehérkét, mert kiesem a székből, ha arra gondolok, hogy az nem is úgy vót. Ja, meg a Grálos is nagyon aranyos. :D Némelyik rövidebb egészen "örkényes".

Nem tudom, merjem-e Gaimant mágikus realistának nevezni, mert nagyon eltér García Márqueztől és Bulgakovtól, de kétségtelen, hogy valahol távolról rokonok.

Az AI-re én is régen vadászom. Annyit tudok, hogy Ódin is szerepel benne - nekem az elég. A Sandmant hol lehet beszerezni? Van valahol online?

Az AI után nyugodtan rásütheted a mágikus realista bélyeget. A Sandmant a bookline-nál tudod megvenni (most kezdték el kiadni Absolute Sandman néven az egész sorozatot, átjavítva), de csillagászati áruk van, nem tudom, hogy fogom kispórolni a kötetenkénti közel 20 ezer jó magyar forintot :? Még mindig csak magamat tudom ajánlani, mint Sandman forrást. Készülget a magyar változat is, egyik cimborám fordítja, de még csak asszem a Vol. 5-nél jár, szóval még baromi sok van hátra. Meg hát ezt angolul lehet igazán élvezni, szvsz.

Nobelt Gaimannek? Ugyanmár :) Ha a régi műveiért nem kapta meg, akkor most már biztos nem fogja. Hanyatlik, nagyon erősen. Hál' Istennek a magyar közönség még nem olvashatta a legutóbbi három "alkotását", mely erős nívócsökkenésen kívül mást nem igazán tud felmutatni. Ezért bízom nagyon a The Graveyard Bookban, hátha...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370709 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Én is csak a Tükör és füstöt olvastam még, de valami zseniális. Egészen egyedi író, szerintem már érik neki valami nagy elismerés. *várakozóan kacsingat Stockholm felé*

A Murder Mysteries egyszerűen briliáns. Körülbelül a legjobb novella, amit olvastam, de a Hó, tükör, almák is nagyon üt. Ezek után nem fogom tudni elolvasni a leendő gyerekemnek a Hófehérkét, mert kiesem a székből, ha arra gondolok, hogy az nem is úgy vót. Ja, meg a Grálos is nagyon aranyos. :D Némelyik rövidebb egészen "örkényes".

Nem tudom, merjem-e Gaimant mágikus realistának nevezni, mert nagyon eltér García Márqueztől és Bulgakovtól, de kétségtelen, hogy valahol távolról rokonok.

Az AI-re én is régen vadászom. Annyit tudok, hogy Ódin is szerepel benne - nekem az elég. A Sandmant hol lehet beszerezni? Van valahol online?

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370388 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Nekem ettől még a sorozat nem tetszik. Valahogy túl... Nem is tudom... Nem lett jó. Mondjuk a BBC sorozatoknál azt figyeltem meg, hogy a kosztumösök elég jól sikerülnek de a fantasy-s scifis vonal nagyon nem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370385 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Sziasztok!

Bocsi, csak az albiban Pesten még nincs netem, így nem tudtam válaszolni. Szóval a Sandman. Nem tudom, hogy ahhoz a szűk réteghez tartoztok-e, akik elismerik, hogy egy igényes képregény (most nem a Csodálatos Pókemberre és az egyéb marveles szirszarokra gondolok) hordozhat annyi értéket, mint egy szépirodalmi mű, de ha nem, akkor a Sandman után nagy valószínűség szerint így fogtok rá gondolni. Gaiman nagyon ért a mitológiákhoz, ez már az Amerikai istenekből is látszott, és mivel az AI nagyban a Sandmanre épül, ezért akinek bejött az istenes vonal, az a Sandmant is imádni fogja. Gaiman a Sandman olyan világképet teremt, melyben az emberek életét nem elsősorban az istenek határozzák meg, hanem egy felettük álló, abszolút erő. Ez pedig hét entitás: Destiny, Death, Dream, Desire, Despair, Destruction és Delight (akiből Delirium lett). A képregényben ennek a hét "testvérnek" a történetét követhetjük nyomon, elsősorban Dream szemszögéből. Nagyon sok kérdést felvet a 75 számot (plusz a kiegészítők...) megélt sorozat, szóval kedvére csemegézhet mindenki. Nagyon szerethetők a karakterek, a legjobb arc Matthew, a holló :D Na, ez jó gagyi ajánló lett, de a lényeg, hogy nem fogtok benne csalódni szerintem, sőt, a vége elég depresszív ahhoz, hogy el is nyomja a hangulatotokat ;)

A Soseholnál nem szabad elfelejteni, hogy előbb volt a sorozat, utána pedig Gaiman víziói, és azért készült a könyv, hogy Gaiman a BBC-s látványvilág helyett átadhassa az övét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370319 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Szerintem tutira így van! ;) Sajnos Gaimant nem olvastam eddig angolul, csak a Good Omens-t, de teljesen beleillik a képbe. Ő se nagyon szeret egy síkon írni. ;) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370266 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Elétek tárnám egy elméletemet, mondjatok rá valamit (Sosehol):

Amikor a Lebegő Vásárra mennek, ugye Knightsbridge-en át mennek.
Namost a sztori szerint átkelnek egy hídon ahol az éjszaka (a megtestesült sötétség meg minden, pluszpont Gaimannek ezért) elragadja a kiscsajt.
Azon gondolkodtam, hogy:
Az Earl's Courtnál ott az Earl, a Shepards nemtomminél ott vannak a pásztorok.
Knightsbridge-nél a híd stimmel, és... nem lehet h Gaiman gaz módon eljátszott azzal, hogy a knight és night kiejtve gyakorlatilag egyforma?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370236 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Attila írta: Nekem meg van a Csillagpor szinkronizált változatban, magyarul :)


Szerintem angolul jobb. :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370224 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Nekem meg van a Csillagpor szinkronizált változatban, magyarul :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370223 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Su: beszélhetsz velem:D

Filmben van: MirrorMask, Csillagpor, Sosehol.
A csillagporhoz van csak feliratom, mert a MirrorMaskhoz még keresem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370213 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Alyr Arkhon írta:

Sötét Úr írta: Én a Csillagporral rendesen szívok... Kétszer kaptam meg, mindkétszer üresnek bizonyult a DVD... :hein:


Hmmm...
Beszélj Rabynnal, neki van :)

Kedves Drága Rabyn! Beszélhetek veled? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370209 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Sudhia írta: Hm, én még csak a Csillagport és a Tükör és Füstöt olvastam eddig tőle, de azok nagyon tetszettek; főleg az utóbbiból a Murder Mysteries és a Snow, Glass, Apples (magyar címükben nem vagyok biztos, elnézést).


Itt lentebb emlegették egy párszor mindkettőt. (Hó, tükör, almák valamint A Gyilkosság misztériuma)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370199 Írta: Sudhia
Sudhia válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Hm, én még csak a Csillagport és a Tükör és Füstöt olvastam eddig tőle, de azok nagyon tetszettek; főleg az utóbbiból a Murder Mysteries és a Snow, Glass, Apples (magyar címükben nem vagyok biztos, elnézést).

"If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is: infinite." /William Blake/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370196 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Sötét Úr írta: Én a Csillagporral rendesen szívok... Kétszer kaptam meg, mindkétszer üresnek bizonyult a DVD... :hein:


Hmmm...
Beszélj Rabynnal, neki van :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370192 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Én a Csillagporral rendesen szívok... Kétszer kaptam meg, mindkétszer üresnek bizonyult a DVD... :hein:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370187 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Én belenéztem a BBC-s Soseholba, és hát juj.
Az egy dolog, hogy a teljes Gaiman-i látványvilágot nem lehet a '80as években megcsinálni, meg itt-ott átírják a sztorit, de amennyit láttam az hangulatában sem közelített a regényhez, sőt.
Nem lehetne kampányolni, hogy csinálják meg filmben hirtelen?
Lehetőleg vhogy úgy ahogy a Csillagport.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.219 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére