Terry Pratchett művei

Több
13 éve 3 hónapja #392836 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
A részemről csakis angolul – de ezt korábban már kifejtettem. Még egy jó fordító munkájánál is maradnak olyan dolgok, amik egyszerűen lefordíthatatlanok, és ráadásul a korábbi, szerintem csapnivaló fordítások esetében még inkább így volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • angela1221
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #392832 Írta: angela1221
angela1221 válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Nemrég akadt a kezembe Pratchett Hogfather című könyvének magyar fordítása ( konyv-konyvek.hu/vadkanapo ). Már nagyon vártam, hogy magyarul is megjelenjen. Ti olvastátok már? Tetszett?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #382718 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #381958 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Hát, én így erre nem igazán tudok mit reagálni.
De a Zsuzsa Sto Helit kicsit jobban megdöbbentett...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #381888 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Ez még egész találó fordítás lett. Ha nem is szó szerint, de cselekmény szerint OK. Sokáig filóztam, hogy ebből vajon mit sikerül kihozniuk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #381841 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
15 éve 3 napja #377398 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Kicsit OFF, de máshova nem tudtam kitalálni beírni.
Nagyon érdekes, hogy a vatera kérdés nélkül lecseréli a Hogfather keresőszót Godfatherre, és SEMMIT nem lehet ez ellen tenni, nem csak felajánlja, hogy "hé, nem arra gondoltál, hogy 'godfather'?", hanem csak simán automatikusan átvált.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #376065 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Sötét Úr írta: Hadd kérdezzem má' meg: kinek mi a kedvenc? Melyik sorozat, melyik könyv, melyik karakter?

Hát, eddig csak a Halál alsorozatból olvastam a Kaszást, meg most a Mortot majdnem... nekem kedvenc a Halál (alap :P ), meg valamiért az Arkrektor ^^

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375999 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
És csütörtökön megjelent végre magyarul is SIR Terry Pratchet régóta várt könyve, a Fegyvertársak (Men At Arms). :D A következő magyarul megjelenő műve a Soul Music lesz, na, annak a magyar címére kíváncsi leszek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #375984 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
A pénteki(?) metropolban találtam egy érdekes és idevágó hírt: 2009. február 18-án H.M. Q.E.2 lovaggá ütötte Terry Pratchettet. Szerintem helyes döntés... :D
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375073 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Delta Vision Kiadó fórumadminja írta: Sajnos rossz hírt kell közölnöm: ebben az évben nem kerül a boltokba a Fegyvertársak :( ( Bár elkészül a könyv, de nem tudja a nyomda olyan határidővel vállalni, amivel még terjesztetni is lehetne.

...Igaz, ez egyben azt is jelenti, hogy jövőre eggyel több Pratchett-kiadvány várható, és mindjárt év elején jön az első közülük, de - tisztában vagyunk vele - ez akkor is késedelmet jelent a rajongók számára, és nem túl nagy vigasz.

Elnézést kérünk mindezért! A jövőben igyekszünk maximálisan tartani az ütemtervet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374721 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Felagund írta:

Kar'sa írta: Granny (bocsánat, tudom ám én, hogy a fordításban ő most Wiharvész Anyó lett :roll: )


Mármint Mállottvix néne?

:?

Emlékeim szerint "Mállotviksz", amúgy igen.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374711 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Kar'sa írta: Granny (bocsánat, tudom ám én, hogy a fordításban ő most Wiharvész Anyó lett :roll: )


Mármint Mállottvix néne?

:?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374710 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Gandalf írta: A MEN AT ARMS úgy néz ki, karácsony környékén jelenik meg, magyar címe FEGYVERTÁRSAK lesz.

Nem tudom, ki fordítja az újabb könyveket, de már a címek fordításán jókorákat tudok kuncorászni. Konkrétan ez inkább a zseniális "Hölgyek és Urak" szüleménynek szól. :D
Őszintén szólva még nem olvastam (meg lehet nem is fogom) magát a könyvet - mármint a fordítást - de az angol ismeretében nagyon gáz lehet, ha a magyarban Granny (bocsánat, tudom ám én, hogy a fordításban ő most Wiharvész Anyó lett :roll: ) valamiféle hölgyekről és urakról suttog. :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374709 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
A MEN AT ARMS úgy néz ki, karácsony környékén jelenik meg, magyar címe FEGYVERTÁRSAK lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #373254 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Tudja valaki, hogy tudnék statisztának jelentkezni? Semmi tapasztalatom nincs, de ebben nagyon szívesen résztvennék... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #373204 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Sötét Úr írta: Ma egy, a Nyugati téri aluljáróban túlságosan is szemtelenül viselkedő galambról eszembe jutottak az a-m-i Operaház vízköpői... És erről meg az (ne kérdezd, hogyan), hogy mire lehetne fordítani a GONNE-t? Vagy már megjelent magyarul? (Tudtommal még nem...)

Morzadály? Nem tudom...
Ellenben a Going Postal is megfilmesítésre kerül, MÉGHOZZÁ MAGYARORSZÁGON!!!
(OMG, statiszta akarok lenni, Jeremy Irons is ott lesz! :o )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370551 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Ma egy, a Nyugati téri aluljáróban túlságosan is szemtelenül viselkedő galambról eszembe jutottak az a-m-i Operaház vízköpői... És erről meg az (ne kérdezd, hogyan), hogy mire lehetne fordítani a GONNE-t? Vagy már megjelent magyarul? (Tudtommal még nem...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370360 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Sötét Úr írta: Ma Kar'sát sikerült kiakasztanom az MSN-tag-emmel, ami, mint később konstatáltam, a The Unadulterated Cat-ből való.
"Between the cat and the lion, there is a missing lynx."

Nem akadtam én ki, csak ez olyan jó, hogy már fáj. XD

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370357 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Ma Kar'sát sikerült kiakasztanom az MSN-tag-emmel, ami, mint később konstatáltam, a The Unadulterated Cat-ből való.
"Between the cat and the lion, there is a missing lynx."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370256 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Én igazából nem is tudok dönteni, melyik a favorit :) Figuraként természetesen a Halál, úgy látom, hogy ez elég egyöntetű. :D Könyvként meg... Hmm. Leginkább a Moving Pictures és a Reaper Man (na jó, Mozgó képek, és a Kaszás), de úgy általában az Őrség-sorozat favorit. Ja, és persze a Pyramids (Piramisok).
(Tudtátok, hogy az alt.fan.pratchett-en Pratchett "beceneve", a pterry a Pyramids-ból "származik"?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370235 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Sötét Úr írta: Hadd kérdezzem má' meg: kinek mi a kedvenc? Melyik sorozat, melyik könyv, melyik karakter?


TERMÉSZETESEN A HALÁL :sungl:

Könyvben meg a Mort. Ritkán van velem olyan, hogy olvasás közben spontán felröhögök BKV-n, de ez abszolút ilyen :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370232 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Sil írta:

Gandalf írta: A Korongvilág-könyveket régen a Cherubion adta ki Sohár Anikó fordításában (aki anno Tolkien: A Gyűrű nyomán - Fa és Levél c. könyvét is magyarra fordította), de azóta átalakult a könyvpiac, és a könyvek jogai most a Delta Visionhoz kerültek. Ők próbáltak anno megegyezni Sohárral, de nem sikerült nekik, így jogi okokból kénytelenek voltak az új kötet fordításánál (Hölgyek és Urak) teljesen új terminológiát használni (a új fordító Farkas Veronika), de csatoltak a könyv végére egy terminológiai "szótárt", ami a neveket kétféle fordításban is tartalmazza.

A legelsőből, a Mágia színéből nekem egy 1992-es Pendragonos kiadás van meg, amit Kornya Zsolt és Nemes István fordított. Ebből is van Sohár Anikó-féle verzió? Az első két kötet között nekem egy több éves lyuk rémlik, pedig akkoriban gyűjtöttem mindenféle fantasyt.

SÚ: nekem természetesen a Halál a kedvencem. :P


Van bizony! A legrégebbi fordításban Rincewind maradt Rincewind, de aztán magyarították Széltolóra. Nem tudom, az újrafordításánál mi lesz a sorsa... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370227 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Nekem a boszorkány-ciklus és Granny Weatherwax / Mállotviksz Néne / Wiharvész Anyó.
Első kettőt jobban favorizálom. Mármint megnevezések közül. Másik nagy kedvenc meg Susan és a Halál meg a Könyvtáros.

És szerintem a két animációs film adaptáció nagyon jól sikerült.
Különösen jó bennük Christopher Lee Halálként, meg Jane Horrocks Magrat hangjaként a Wyrd Sistersben, meg amúgy is nagyon jó szinkronja van szvsz, mindenkinek eléggé el van találva a hangja.
Filmek közül a Hogfather az amit jónak tartok, ebben Pratchettnek cameo szerepe is van. :)

Meg ha már Pratchett filmek, akkor ott van a Johnny trilógia is, kettő kötetből is készült film, a régihez (Johnny and the Dead) még nem volt szerencsém, az újabbik film a Johnny and the Bomb-ból szerintem jól sikerült.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370226 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Gandalf írta: A Korongvilág-könyveket régen a Cherubion adta ki Sohár Anikó fordításában (aki anno Tolkien: A Gyűrű nyomán - Fa és Levél c. könyvét is magyarra fordította), de azóta átalakult a könyvpiac, és a könyvek jogai most a Delta Visionhoz kerültek. Ők próbáltak anno megegyezni Sohárral, de nem sikerült nekik, így jogi okokból kénytelenek voltak az új kötet fordításánál (Hölgyek és Urak) teljesen új terminológiát használni (a új fordító Farkas Veronika), de csatoltak a könyv végére egy terminológiai "szótárt", ami a neveket kétféle fordításban is tartalmazza.

A legelsőből, a Mágia színéből nekem egy 1992-es Pendragonos kiadás van meg, amit Kornya Zsolt és Nemes István fordított. Ebből is van Sohár Anikó-féle verzió? Az első két kötet között nekem egy több éves lyuk rémlik, pedig akkoriban gyűjtöttem mindenféle fantasyt.

SÚ: nekem természetesen a Halál a kedvencem. :P

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370225 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Hmm... most már megtaláltam Gandalf felsorolásában is. Úgy láccik, vak vok... ;) sőt, ß)˛___ (ez egy fehér bot akar lenni a hosszúkás részen...)

Hadd kérdezzem má' meg: kinek mi a kedvenc? Melyik sorozat, melyik könyv, melyik karakter? (És egyúttal előre is lenézést kérek, mert az első két kötet kivételével - vagy lehet, hogy csak az elsőével? - csak angolul olvastam őket, tehát lehet, hogy majd magyarázni is kell. :D :D :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370219 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei

Sötét Úr írta: Eric még nem jelent meg magyarul?

De.
<b style="text-decoration:line-through;">Faust</b> <b>Erik</b> címen

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370214 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Terry Pratchett művei
Eric még nem jelent meg magyarul?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370004 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.199 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére