George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #412266 Írta: Boromir31
Ma 66 éves a Trónok harca ura és parancsolója, George R. R. Martin. Boldogat neki!

Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Boromir31 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #412179 Írta: Boromir31
George R. R. Martin: Varjak lakomája

Most végeztem a könyvvel. Szerintem Martin az előző részekhez hasonlóan remek fantasyt írt. Én mondjuk egy kicsit hiányoltam a regényből a törpét, Tyriont, de hát ugye ő a következő könyvben kap majd fontos szerepet. Annak viszont örültem, hogy más szereplők szemszögeiből is szemlélhettük a történéseket: például Cersei meg Brienne szála kimondottan tetszett. A Greyjoy-os szálak már nem igazán jöttek be, de inkább olvastam róluk, mint Daenerys-ről...
Szóval nagyon tetszett a regény, de most egy időre abbahagyom a Song of Ice and Fire olvasását, inkább a sorozatra koncentrálok, meg belekezdek más könyvekbe. Megjegyezném, hogy a Királyok csatája után ez a rész tetszett a legjobban. Nálam így vannak a könyvek tetszési sorrendben:

1. A Clash of Kings

2. A Feast for Crows

3. A Storm of Swords

4. A Game of Thrones

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #412101 Írta: Boromir31
Megnéztem a teljes harmadik évadot, tetszett. Az alábbi listán felsorolnám azon színészek neveit, akik szerintem a legjobban játszanak:

1. Nikolaj Coster-Waldau
2. Peter Dinklage
3. Lena Headey
4. Jack Gleeson
5. Charles Dance
6. Natalie Dormer
7. Carice Van Houten
8. Maisie Williams
9. Iwan Rheon
10. Harry Lloyd

Bár akad még rengeteg kiválóan játszó színész a sorozatban, de szerintem a legjobb tíz - a három évad megnézése után - a fentebb felsorolt színészek. Akik szerintem még jól játszanak, de nincsenek rajta e szűk listán: Sean Bean, Michelle Fairley, Aidian Gillen, Mark Addy. Egyébként Sophie Turner már sokkal jobban játszott szerintem, mint az eddigi két évadban.

A harmadik évad zárójelenete nem igazán tetszett. Szerintem eddig a második évadnak van a legjobb zárójelenete.

(Amúgy nagyon szeretem a Trónok harcát, olvasom a könyveket is, jelenleg a Varjak lakomájánál tartok. :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410829 Írta: Iglorion
Iglorion válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Game of Thrones Ascenten fent van valaki?

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409185 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Cerebrum írta:

Athramien írta:

Cerebrum írta: Stannis, Melisandre nekem nem szimpatikus (már a színészek, akik játsszák a két karaktert - bár most hogy így belegondolok a karaktereket is utálom :mrgreen: )

...nekem az ötödik könyv óta Melisandre az egyik kedvenc karakterem:) még ha kicsit nem is lát a saját szemétől elvakultságában:D


Nálam azzal, hogy reflexből a kereszténységet juttatja eszembe (egyistenhit, pökhendiség, fanatizmus, égessük el, aki mást gondol, stb.), azon nyomban el is ásta magát Melisandre karaktere még a második könyvben, szóval azóta szurkolok, hogy valaki ölje már meg mihamarabb. :D


Nemrég rágtam át magam az öt köteten, és nem nagyon rétek egyet a megjegyzéseddel. Egyrészről, ha valaki nekem a kereszténységet juttatja eszembe, az nem negatívum (khm. :roll: ), másrészről szvsz a kereszténység sokkal inkább a Hét vallását inspirálta: lovageszmény, a hét, aki valójában egy, papok és szerzetesek, hallgatási fogadalmat tett szerzetesek, ... de a kereszténység lényegét illetően ez is hibádzik.
Amennyit megismerünk e vallásokból, egyik sem több a puszta kultusznál, nem igazi vallások.

No de sebaj, Martint nem vallásossága miatt szeretjük... :lol:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405433 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nem sokára itt van magyarul is az ötödik kötet :D Ahogy az ismertetőböl látom izgalmas lesz :)
www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... SrcOrder=o

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405361 Írta: Dreamer_KF

Gandalf írta: A CGI-re nincs panasz, sokkal jobb, mint az első évadban. :)
Az új szereplők közül tetszik Davos, Balon Greyjoy, Brienne, kb. ennyi. A többiek egyelőre gyengék.
Tömegjelenetek továbbra sincsenek, és a dramaturgia a sok szál miatt szétesik. És minden részben van egy indokolatlan és felesleges szexjelent is. :x
Viszont a párbeszédek továbbra is egészen zseniálisak, és a régi szereplők egyre ügyesebbek a szerepeikben (nem csak Tyrion, most már a többiek is). 8-)


Egy szexjelenet soha nem lehet indokolatlan, kivéve, ha... mondjuk olyan, mint Actus és Barca dugása a Spartacus: Gods of the Arenában..

Nekem MOST tetszett Stannis igazán. A Renly&Stannis& kati anyó trió beszélgetése is nagyon tetszetős.

És továbbra is kedvencem a patkányképű Bron :)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405336 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A CGI-re nincs panasz, sokkal jobb, mint az első évadban. :)
Az új szereplők közül tetszik Davos, Balon Greyjoy, Brienne, kb. ennyi. A többiek egyelőre gyengék.
Tömegjelenetek továbbra sincsenek, és a dramaturgia a sok szál miatt szétesik. És minden részben van egy indokolatlan és felesleges szexjelent is. :x
Viszont a párbeszédek továbbra is egészen zseniálisak, és a régi szereplők egyre ügyesebbek a szerepeikben (nem csak Tyrion, most már a többiek is). 8-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405335 Írta: Dreamer_KF

Kincső (Thilanna) írta: Ööö aszittem csak az ötödik kötetből nem szabad spoilerezni. Sorry. Ha kiszeded az idézetet is, szívesen hájdolom (anélkül nincs értelme) :P


Jogos, intézkedtem :)

Új epizód, vélemények? Az utolsó pár perc engem kiütött, marha jól megcsinálták. Jah, és Melissandre még mindig jó nő :)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405313 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ööö aszittem csak az ötödik kötetből nem szabad spoilerezni. Sorry. Ha kiszeded az idézetet is, szívesen hájdolom (anélkül nincs értelme) :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #405307 Írta: Dreamer_KF

Kincső (Thilanna) írta: Nemtom, nálam a gyerekgyilkolási szándék kivágja a biztosítékot :P (Melisandre) ahogy Cerseit is olyankor utálom a legjobban, amikor Sansával szívózik. Kegyetlen hatalmasok játszmája, igen, hátbaszúrjuk egymást, de aki gyerekkel szemben könyörtelen, az már embertelen... :/ (


Spoiler volt a végén, ejnye-bejnye :)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #405304 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nemtom, nálam a gyerekgyilkolási szándék kivágja a biztosítékot :P (Melisandre) ahogy Cerseit is olyankor utálom a legjobban, amikor Sansával szívózik. Kegyetlen hatalmasok játszmája, igen, hátbaszúrjuk egymást, de aki gyerekkel szemben könyörtelen, az már embertelen... :/

SPOILER

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405198 Írta: Raia Aiwart
Interjú Novák Gáborral, ha még nem láttátok :)

lfg.hu/48896/vegyes/interjuk/int ... ditojaval/

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405150 Írta: Athramien
igen, a valóságban sem a célja, sem az eszközei nem tetszenek egyáltalán, de nem tudom... van stílusa:D meg néhány másik vallási fanatikussal ellentétben, ő tényleg az istenét szolgálja, nem a saját érdekeit, és nem csak prédikál, hanem némi ereje is van, csak még nem mindig használja jól persze. szóval amíg nem égeti meg valamelyik kedvenc karakteremet, addig egészségére:) hülye Ramsay-ért nem hiszem pl, hogy könnyeket hullajtanék:P

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405148 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Athramien írta:

Cerebrum írta: Stannis, Melisandre nekem nem szimpatikus (már a színészek, akik játsszák a két karaktert - bár most hogy így belegondolok a karaktereket is utálom :mrgreen: )

...nekem az ötödik könyv óta Melisandre az egyik kedvenc karakterem:) még ha kicsit nem is lát a saját szemétől elvakultságában:D


Nálam azzal, hogy reflexből a kereszténységet juttatja eszembe (egyistenhit, pökhendiség, fanatizmus, égessük el, aki mást gondol, stb.), azon nyomban el is ásta magát Melisandre karaktere még a második könyvben, szóval azóta szurkolok, hogy valaki ölje már meg mihamarabb. :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405145 Írta: Athramien

Cerebrum írta: Stannis, Melisandre nekem nem szimpatikus (már a színészek, akik játsszák a két karaktert - bár most hogy így belegondolok a karaktereket is utálom :mrgreen: )


Szerintem az első részben abszolút hűek a könyvbeli szerepükhöz, a színészek pedig nekem kifejezetten illenek a róluk alkotott elképzelésemhez.
Ellenben a második részben a sorozathoz híven megint a kelleténél több dolgot és Stannis részéről - szerintem - szenvedélyt mutatnak, mint amennyire a könyvben utalás volt. Ettől függetlenül nekem az ötödik könyv óta Melisandre az egyik kedvenc karakterem:) még ha kicsit nem is lát a saját szemétől elvakultságában:D

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405126 Írta: Raia Aiwart
Cerebrum, ha már nem tudtam egyenes adásban megnézni megvárom míg ismerősöm megint kiírja nekem DVD-n :D


Akkor remélem hogy a többi könyvet már úgy dolgozzák fel, hogy visszatérnek ahhoz a megoldáshoz amit a könyvben annyira szerettem: egy-egy rész egy-egy karakter története (maximum annyi időre jelenjenek meg a többiek hogy értsük az összefüggéseket/ ha éppen azon a helyszínen vannak.

(Bár biztos hogy így nem telne ki egy könyv egy évadból)

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405105 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Egyetértek, és attól tartok, hogy minél több szereplő jön be a képbe más és más helyszíneken, annál jobban szétesős lesz minden további rész. Ide-oda ugrálnak a helyszínek és karakterek között, ami az első évadnál még a kis létszámra való tekintettel működött, de itt már nem áll össze egy egésszé. De azért reménykedjünk! :)

Ha a 4. és 5. könyv eseményeit időben párhuzamosan mutatja majd be a sorozat, akkor eszméletlen sok karakter-szálat kell majd egybe tartani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405104 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Az a baj, hogy túl kevés még ez az egy óra is egy résznek. Ennél is végig olyan érzésem volt, mintha csak egy előzetes lett volna. A fő karakter mond két mondatot, aztán ugranak is a következő szálra. Ott is elhangzik valami, snitt, következő szál. Kettőt pislogsz azt' vége is van.

Egyébként nem volt rossz. Arya mondjuk nem sokat szerepelt. Stannis, Melisandre nekem nem szimpatikus (már a színészek, akik játsszák a két karaktert - bár most hogy így belegondolok a karaktereket is utálom :mrgreen: ), Davos elmegy. CGI rendben volt.

Kb. ennyi. Én részemről mondjuk annyira már nem vagyok lelkes ez iránt az egész SoIaF iránt (talán az ötödik könyv miatt?). A Spartacus, Californication évadzárókat is előbb néztem meg, pedig ez már hétfő óta itt figyelt a pendriveomon. :)

Amúgy nehogy már ne tudd lekummantani valahonnét... :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405098 Írta: Raia Aiwart
Sikerült valakinek megnézni az új részt? Mire lehet számítani? Szigorúan szubjektív véleményeket kérek, az ismertetőket már elolvasgattam :D

(Mire sikerült utánajárnom, hogy ahhoz hogy a UPC is behozza a kódolatlan HBO-t ki kell húzni az egészet...addigra lement az egész rész :( )

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404844 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
köszi :D akkor reménykedek :)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404841 Írta: Adanedhel
Nem mondunk semmit, majd elolvasod ;) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404840 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
amugy bár azt tanácsolja mindenki hogy ne szeressünk meg senkit én Jont eléggé megszerettem.Valaki tudna annyit mondani hogy él e még egyáltalán és hogy lesz valami fontos szerepe? (most járok az első könyv végén)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404793 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
ja értem.pedig tisztára az maradt meg bennem hogy nem tudtuk meg mi történt vele.2014? huha nem tulozza el akkor a hetedik vagy 2016-ra lesz? :D remélem jo egyészségnek örvend :) mindenesetre köszönöm a választ :)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404792 Írta: Elendur Parmandil
Azt csak Martinbá tudja :roll: Mindenesetre száz oldalnyit írt már, ha jól emlékszem, és nagyon optimistán azt mondanám, 2014.
Willt a zombi Waymar megölte, az a prológus vége ;)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404791 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Sziasztok
Lenne két kérdésem :) Az elsö hogy mennyi idö mig a hatodik könyv megjelenik?
A másik pedig hogy még a Trónok harca prologusában van egy Will nevü szereplö.Vele mi történt?Meghalt?

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404751 Írta: Raia Aiwart
Innen ki tudod menteni a feliratot képként:
www.tshirtvortex.net/game-of-thr ... 6-t-shirt/
(Olyat nem találtam ahol csak felirat lett volna)

Meg bónuszban egy póló, nekem nagyon tetszett:
www.zazzle.com/winter_is_coming_ ... 4796104876

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404744 Írta: .Elessar király.
Sziasztok!

Nem tudna valaki egy viszonylag jó minőségű, nagy felbontású "winter is coming" feliratot? Pulcsira szeretném rányomtatni, de sajna én nem nagyon találtam a neten. :?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404567 Írta: Athramien
ó, pedig kéne, lenne min izgulni:P

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404544 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Sziszi: Igen, ugyanúgy, mint az eddigiek. Amúgy meg nyilván nem fogja az utolsó fejezetet beletenni az ízelítőnek szántak közé :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.875 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére