Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Több
15 éve 9 hónapja #366386 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Missy írta:

Ery írta: Batyu + sütögetés megfelelő.

Nyársat szvsz nem érdemes cipelni. Ott az erdő, majd keresünk ott!


Szerintem meg csórjuk el a Harcosoktól a nyilaikat. Meg az íjakat. És miközben sütünk, lőhetünk is. :lol:


Heh :D Ez sem rossz ötlet :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366384 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Ery írta: Batyu + sütögetés megfelelő.

Nyársat szvsz nem érdemes cipelni. Ott az erdő, majd keresünk ott!


Szerintem meg csórjuk el a Harcosoktól a nyilaikat. Meg az íjakat. És miközben sütünk, lőhetünk is. :lol:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366383 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Ery írta: Batyu + sütögetés megfelelő.

Nyársat szvsz nem érdemes cipelni. Ott az erdő, majd keresünk ott!


Végülis :D Sokkal izgalmasabb =D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366368 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
Batyu + sütögetés megfelelő.

Nyársat szvsz nem érdemes cipelni. Ott az erdő, majd keresünk ott!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366325 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
szerintem batyuzhatunk is meg sütögethetünk is =D
nyársat tudok hozni de csak korlátozott létszámban...5 db nyársat tudok hozni,de lehet hogy még találok...

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366285 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Ratzkha írta: Most döntsük még el akkor, hogy nyárs vagy alufólia, vagy micsoda.
Azt a tésztát hogyan sütöttétek? Milyen eszközzel? Mennyire bonyolult olyat lecipelni és ki rendelkezik vele?
Lehet akár mindkettő is: batyu + nyárs, de akkor döntsük el, ki hoz nyársat és mennyit. Mit mondtok, mi legyen?
A hozzávalókat nem kell levinni, majd a táborvezetőúknek leadjuk a rendelést, ha Teszkótúrára mennek. De addig is lehet készíteni a recepteket és a hozzávalók listáját legalább fejben összeírogatni. Akár nyárshoz, akár batyuhoz.


mogyit kell megkérdezni. tünde szerint kivitelezhető táborban. és nem bonyolult.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366283 Írta: Ratzkha
Most döntsük még el akkor, hogy nyárs vagy alufólia, vagy micsoda.
Azt a tésztát hogyan sütöttétek? Milyen eszközzel? Mennyire bonyolult olyat lecipelni és ki rendelkezik vele?
Lehet akár mindkettő is: batyu + nyárs, de akkor döntsük el, ki hoz nyársat és mennyit. Mit mondtok, mi legyen?
A hozzávalókat nem kell levinni, majd a táborvezetőúknek leadjuk a rendelést, ha Teszkótúrára mennek. De addig is lehet készíteni a recepteket és a hozzávalók listáját legalább fejben összeírogatni. Akár nyárshoz, akár batyuhoz.

Már előre összefut a nyál a számban, ha csak rá gondolok, mekkorát fogunk együtt falni... :nyamm:

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366255 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
Höh én a szalonnasütésra gondoltam =D Imádok szalonnát sütni(vagy bármi egyebet =D) De a batyuzásban is benne vagyok. :D
Mindenevő vagyok =D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366090 Írta: Ratzkha
Elsősorban a hőségre való tekintettel (Vasárnap 35°C) mindenki hozzon magával még egy kendőt. Vagy valamit a fejére. Na jó, stílus miatt sem utolsó, hogy hoztok-e. Hangulati szempontból jó lenne ha ez inkább volna kendő, csukjás izé vagy csákó, mint napellenzős sapka.
Állatira tűzni fog a nap és a különböző, fejre csavarható -ott nedvesíthető- ruhadarabok roppant előnyösek lesznek. Pont ezért nagy szerepet kaphatnak a naptejek és a különböző légés elleni / utáni kenceficék.

Ami a különböző tárgyakat, fegyvereket, hangszereket, ékszereket (inkább bizsukat), pergament, könyveket, ruhákat, kiegészítőket, satöbbiket illeti: nyugodtan hozzátok el őket, ha úgyérzitek, bármilyen szempontból emelheti a tábor színvonalát. Tehát jó, ha vannak és esetleg felhasználjuk majd különböző közösségi alkotásokhoz, szereplésekhez, díszítéshez, stílusteremtéshez, de csak a tulajdonos mindenkori megkérdezésével és sohasem kötelező jelleggel. Attól még mert van nálad egy gitár, vagy egy dekoratív nyaklánc, nem biztos hogy a csapatelőadás főszereplőjének kezébe nyomjuk. Ha annál jobban félted, vagy egyebek miatt - láttunk már ilyet a Kung-Fu-soknál - nem szívesen adod másnak a kezébe, természetesen azt is mindenki tudomásul fogja venni.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365966 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Nibeniel írta:

Missy írta:

Nibeniel írta:

Missy írta: Állatkás, vagy Disney figura mintás ragtapasz. :mrgreen: Márcsak a csapatszín miatt is. :lol:


Vigyázz, mit kívánsz... :twisted: Van. Csőrike-Szilveszter mintás (tudjátok, az a macska), szép zöld háttérrel. Hozzam? (Már nálunk sincsen használatban, öcsém 11 éves lesz, mi is csak hülyülésből kaptuk a keresztanyámtól. Szóval szívesen elhozom, ha kell, mindent a csapatért!! :lol: )


Jujj. nekem nekem nekem!!!! :lol: Úgy imádom az ilyeneket, csak senki nem akar venni, vagy azt adni ajándékba....Azt hiszik viccelek, de nem. :lol: :oops: sok minden egyéb mellet Csőrikerajongó is vagyok, csak ezt már nem írtam be a bemutatkozásba,mert már így is 2x olyan hosszú mint másoké.


Oké. Jön. :mrgreen: (Én még életemben nem pakoltam össze táborba ennyi agyament cuccot, mint most... :lol: ) Szilveszternek kicsit több az egy ragtapaszra eső darabszáma, mint Csőrikének, remélem, nem gond. :P


háááát..na jó, azért hozhatod. :biggrin2:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365681 Írta: Nibeniel

Missy írta:

Nibeniel írta:

Missy írta: Állatkás, vagy Disney figura mintás ragtapasz. :mrgreen: Márcsak a csapatszín miatt is. :lol:


Vigyázz, mit kívánsz... :twisted: Van. Csőrike-Szilveszter mintás (tudjátok, az a macska), szép zöld háttérrel. Hozzam? (Már nálunk sincsen használatban, öcsém 11 éves lesz, mi is csak hülyülésből kaptuk a keresztanyámtól. Szóval szívesen elhozom, ha kell, mindent a csapatért!! :lol: )


Jujj. nekem nekem nekem!!!! :lol: Úgy imádom az ilyeneket, csak senki nem akar venni, vagy azt adni ajándékba....Azt hiszik viccelek, de nem. :lol: :oops: sok minden egyéb mellet Csőrikerajongó is vagyok, csak ezt már nem írtam be a bemutatkozásba,mert már így is 2x olyan hosszú mint másoké.


Oké. Jön. :mrgreen: (Én még életemben nem pakoltam össze táborba ennyi agyament cuccot, mint most... :lol: ) Szilveszternek kicsit több az egy ragtapaszra eső darabszáma, mint Csőrikének, remélem, nem gond. :P
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365676 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Nibeniel írta:

Missy írta: Állatkás, vagy Disney figura mintás ragtapasz. :mrgreen: Márcsak a csapatszín miatt is. :lol:


Vigyázz, mit kívánsz... :twisted: Van. Csőrike-Szilveszter mintás (tudjátok, az a macska), szép zöld háttérrel. Hozzam? (Már nálunk sincsen használatban, öcsém 11 éves lesz, mi is csak hülyülésből kaptuk a keresztanyámtól. Szóval szívesen elhozom, ha kell, mindent a csapatért!! :lol: )


Jujj. nekem nekem nekem!!!! :lol: Úgy imádom az ilyeneket, csak senki nem akar venni, vagy azt adni ajándékba....Azt hiszik viccelek, de nem. :lol: :oops: sok minden egyéb mellet Csőrikerajongó is vagyok, csak ezt már nem írtam be a bemutatkozásba,mert már így is 2x olyan hosszú mint másoké.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365634 Írta: Nibeniel

Missy írta: Állatkás, vagy Disney figura mintás ragtapasz. :mrgreen: Márcsak a csapatszín miatt is. :lol:


Vigyázz, mit kívánsz... :twisted: Van. Csőrike-Szilveszter mintás (tudjátok, az a macska), szép zöld háttérrel. Hozzam? (Már nálunk sincsen használatban, öcsém 11 éves lesz, mi is csak hülyülésből kaptuk a keresztanyámtól. Szóval szívesen elhozom, ha kell, mindent a csapatért!! :lol: )
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365587 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
Állatkás, vagy Disney figura mintás ragtapasz. :mrgreen: Márcsak a csapatszín miatt is. :lol:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365472 Írta: Nibeniel

Ratzkha írta: ...
Caladril
...


Ööö, bocs, de úgy tudom még kábé egy hete Kincsővel megbeszéltétek, hogy kicseréltek engem Caladrillal. Azért is vagyok most itt. :wink:
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365424 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
nem emlékszem ki vitte, talán Tünde. az biztos, h Mírrand is evett belőle, mert az övét ette meg a kutya amíg felállítottuk a sátrat. de nem csak mi voltunk ott, Ery és Ankalimon biztos, hátha ők többre emlékeznek, mint h jó volt aztán jött a zuhé. biztos, ami biztos, azért megkérdem Tündét.

valami kenyérjellegű dolog jött ki belőle, ha jól emlékszem.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365406 Írta: Ratzkha
Azért, mert erre is fel kell lélekben készülni (hogyan hangold magad, kinek a humorára, pezsgésére, ízlésére, színvilágára, fel teszem ezt is ide: a csapatbeosztás.

Ankalimon
Aromo
Caladril
Cueddo - a színjátszás emlékeinek őre
Ery
Mírrand
Missy
Náda
Nimdorc
Nólindir
Ratzkha - csapatvezető
Takács Bálint

Én nagyon megörültem, mikor megláttam, mert a régi jó cimbnorák mellett vannak eddig alaposan meg nem ismert és teljesen új @rcok is.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365402 Írta: Ratzkha
Mi ez a tészta, ami Beltaine-en volt? MEséltek róla? A nem hagyományos megoldások mindig levesznek a lábamról... :D

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365375 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
akkor jól sejtettem. te is úgy emlékszel, h vega vagy.

gondolom maradnak azok a dolgok, amik nem bográcsban sülnek/főnek. [size=9:vg1hyx83](hacsak nem akarunk két bográcsot lecipelni.)[/size]: tehát a batyuzás meg a nyárs. esetleg még valami tésztát is lehetne csinálni, olyat, mint amilyen beltaine-on volt. amíg nem jött a zuhé.

vagy a húsevők kibírnak egy étkezést hús nélkül.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365338 Írta: Ankalimon

nido írta:

Ratzkha írta: Van a csapatban vegetárijános?


valami dereng, mintha Ankalimon talán, de kérdezd meg...


Némiképp. Asszem.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365207 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Ratzkha írta: Van a csapatban vegetárijános?


valami dereng, mintha Ankalimon talán, de kérdezd meg...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365150 Írta: Ratzkha
Ne aggódj Missy, magam is léptem már tábortűzbe, mindenkivel megeseik. Viszont ha szeretnéd, nem hiszem, hogy ne lenne senki, aki bármit megsüt neked ha megkéred rá.
Van a csapatban vegetárijános? Én mondjuk nem szívesen eszem húst- ha igen, akkor is csak szárnyast.

Ja és más: főleg erdőjáróknak, de mindenki másnak is: Szúyogok, és más vérszívók ellen készüljetek fel: lesz idén is tábori szintű kirándulás, zárt ruhát és ízeltláb-riasztó vegyszereket is hozzatok!

ÉS emellett persze fürdőruhát is, mert vélhetőleg nem lesz NAGYON hideg és ezért erősen javasolt a vizicsatákra valami felszerelés. Ehhez ugye mondanom sem kell a válogatott víztovábbító és fröcskölő berendezéseket. A vízibombával majd csínján bánunk(csak a földre, vagy lábra), de a kis, fél literes flakonoktól elkezdve egészen a hatalmas vízágyúig minden jöhet. Tavaly is voltak ahsonló élmények: a nem kötelező programok iskolapéldája. Ery akkor is jól megkergetett. A tavajiban mondjuk nekem az tetszett a legjobban, hogy teljesen improvizált eszközökkel (flakonok, üvegek, szatyrok, kendők) nedvesítették egymást a felhevüólt táborlakók. Ahogy a tradicionális eszközökhöz is vonzódó tolkien professzornak is talán a legjobban teszett volna: csak semmi technika.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365148 Írta: Ratzkha
Ha jól sejtem, a tábor közepe táján.
A batyuzásnak megvan az az előnye egyébként, hogy mindenki magának állíthatja össze a külön menüjét és így nem kell annyira összehangolni az esetleges különböző ízléseket - csípőset, húst ne, stb.
Viszont a bográcsnak is lehet nagyon jó hangulata, illetve a fentiek állnak a nyársalásra is. Sőt, az inkább közösségápítő, amikor egyszerre vezs a csapat lvívóleckéket egymáéstól, míg a nyárs megsül. :D

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365141 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel

Ery írta: Kb. mikor lesz ez?

A batyuzás nekem is tetszik.


Nekem is! Bár engem nem célszerű bárminemű tüzes parazsak és vasak közelébe engedni-csak jelentős távolságra másoktól-de tetszik.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365132 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
Kb. mikor lesz ez?

A batyuzás nekem is tetszik.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365124 Írta: Ratzkha
Ja és még valami NAGYON FONTOS!

Egy napon valamikor (nem réges régen, hanem valamikor majd a táborban) lehetőségünk lesz (mivel központilag nem lesz majd kaja, mondhatnám kényszernek is :lol: ) magunkra főzni. Előre természetesen el kellene dönteni, hogy mi az, amit közösen szeretnénk csinálni.
A lehetőségek leginkább:
- bográcsban : - paprikás krumplee
- gulyásleves
- pörkőt - ha köülön hús illetve zöldségpörköltet akarunk, akkor az 2 bogrécs (ha két kisebb is), attól függ, vannak-e vegák köztünk
(ehhez értelem szerűen magunknak kellene vinni a bpográcsot, állványt hozzá), de csinálhatunk még
- saslikot
- süthetünk szalonnát (azaz bármit nyárson, de akkor a nyársakat is természetesen magunk hurcoljuk le a táborba). alternatíva még a
- batyuzás, ami lényegében annyi, hogy alufóliába csomagolt fincsi zöldségeket, husit, meg ami csak szem-szájnak ingere, berakunk egy erős parázsba sülni.
EZt kellene még megbeszélni. Mindegyik nagyon jó lehet, de az eszközök azért jelenthetnek korlátot. Nekem a lelgegyszerűbb batyuzásról is nagyon jó tapasztalataim vannak.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364642 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Hátizsák - amit hoznod kell és amire készülj fel
kávéfőző.

(legalább még egy-két kotyogóst... az enyém jön, persze, imád utazni, tábori tűzhelyeken táncolni, de tavaly többet csörgött, mint az egész táncosrend együttvéve és még így is igyekeztük titkolni, h jött, nehogy rákattanjon mégtöbb ember...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363846 Írta: Ratzkha
Gondolok itt a pótsátorcövekektől elkezdve a felfújható zuhanyzó/telefon fülkéig. A "mit nem raktam be"-szerű indulás előtt egy órával fellépő pánikrohamok elkerülése végett itt tudjuk szépen átbeszélni a pakolás és előkészületek dolgait. Itt adhattok egymásnak hasznavehetetlen viccektől elkezdve a létfontosságú jótanácsokig mindenféléket, barackot, lelki támaszt.
Ha nagyon átláthatatlanná válna a dolog a sok bratyizás következtében, akkor majd időről időre összefoglalom az összegyűjtött dolgokat.
Várom a pratikus ötleteket, a szerény kívánalmakat, a találó kérdéseket!

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.232 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére