infrastruktúra

Több
15 éve 8 hónapja #364066 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra

Nilla írta: :arrow: A kitűző nekem igenis tetszik, és tényleg egyedi az eddigi táborokban töltött időmet tekintve.
Még csak azt kérdezném meg Metától, hogy mennyi idő, még ez elkészül?

Ez nagyban függ attól, hogy milyen mintát akarunk rá, mivel festünk, és mennyire vagyunk ügyesek :D
Ahhoz, hogy a söröskupakból kitűző legyen, csak egy biztosítótűt kell beleragasztani, ehhez kb. fél percet kell ügyeskedni, és utána még két percig szorítani, hogy úgy is maradjon. Bár újabban előbb egy papírdarabra szoktam ráragasztani a kitűzőt és utána a kupakba, így legalább nem kell arra vigyázni, hogy ne dőljön fel, viszont dupla ragasztási idő. Mondjuk vihetek alapból papírra ragasztott biztosítótűket.
A legtöbb időt általában a száradási szakaszok veszik el, de addig mi nyugodtan írhatjuk a verseinket meg ilyesmi.
Nem nagy kunszt, de tényleg kézművesmunka, viszont ahogy így elnézem az ötleteket, nem tudom, létezik-e olyan megoldás, amihez nem kell semmi kézműves dolog, de mégis egyedi és jóóó. Persze, ha tollat rakunk a fülünk mögé... Én benne lennék, persze, ha a toll mint jelkép már kiesett, akkor nem tudom.
Szóval a kupak-kitűző csak egy ötlet volt... egyébként így néznek ki (a minták nem az én ízlésemet tükrözik, ezek többnyire megrendelésre készültek): blogol.hu/pikz/meoituilindo/kupakok3.JPG )
(És értékeljétek, hogy itt műhelytitkokkal dobálózom, ugyanis az az alapelv, hogy kiemelkedően ügyes nem vagyok, tehát a kupakfestésben az a jó, hogy nem sokan próbálkoznak vele, így nem tűnik fel, hogy nem is kell hozzá annyira nagy ügyesség)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364053 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra

Sötét Úr írta: Alighanem a kitűző az egyik leggyorsabban megvalósítható dolog, bár éppen ezért általában a legsablonosabb is. Ha viszont hasonlóan gondolkodik a többi rend is, akkor csak nekünk lesz kitűzőnk, ergo, egyediek leszünk jól!

És ha viszek 12 egyforma (igaz, a cégemmel logózott) tollat, és azt pólónyakba tűzve viseljük? :) (Bár, ha tetszik nektek, megoldható.)


:arrow: A kitűző nekem igenis tetszik, és tényleg egyedi az eddigi táborokban töltött időmet tekintve.
Még csak azt kérdezném meg Metától, hogy mennyi idő, még ez elkészül?
:arrow: A tollakhoz annyit, hogy jó ötlet, mert ha kell, kéznél van egy, reméljük jól író toll. De elég zavaró is tud lenni néha. (Van valami olyan idézet h az érmének két oldala van. Hogy is van ez?)

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364037 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Ott, ahol a tógát kitalálták, csak azt viselték, mármost nem tudom, ki az, aki itt a ruhája helyett csavarna magára valami lepedőfélét.
Hexametert nem címerállatnak gondoltam, egyébként is kinyírták szegényt a Kunigunda hozománya című mesében.
Ééén nem vagyok pipa-párti, de ha ragaszkodtok hozzá ill. nincs jobb ötlet, akkor akár az is lehet.
Szerintem egy söröskupakból készült kitűző egyáltalán nem sablonos, legalábbis eddig mindenki el volt tőle ájulva, aki meglátta őket, hogy hú de kreatív vagyok, de persze csak egy ötlet volt.
A karpántot illetőleg, ha már egyszer megvan az az egységesen mintázott vászoncsík, sztem mindenki úgy hordhatja, ahogy akarja, a ruhádra is felvarrhatod... én azért nem aggódom, mert úgyse barnulok, max. egy-két szeplővel kevesebb lesz a karomon :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364033 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Tudod, hogy nekem a pipával semmi bajom :D Télleg, two piper in egy csarda? :D :D :D Érdekes lesz, egyre jobban tetszik ez a tábor! (Már második alkalom, hogy egész komoly időt töltök a fórumon munkaidőmben...)

Én az ilyen karpántok és hasonlók ellen vagyok azért, mert szeretnék valami színt is magamra gyűjteni, és nem feltétlenül csíkosat. A söröskupak-jelvény akár tetszhet is, csak ne a kultúrális szakadékot fessük rá :D Viszont Hexameter a (hatméteres?) hatlábú sárkány is tetszik. (Beceneve Agip?) Azon gondolkodom, lehet, hogy csinálok Corellel egy sablonyt, aztán beteszem ide V-leményezésre. Ha jónak találjátok, meggyorsíthatja a készítést. Esetleg lehet Hexameter, pipával? :D Alighanem a kitűző az egyik leggyorsabban megvalósítható dolog, bár éppen ezért általában a legsablonosabb is. Ha viszont hasonlóan gondolkodik a többi rend is, akkor csak nekünk lesz kitűzőnk, ergo, egyediek leszünk jól!

És ha viszek 12 egyforma (igaz, a cégemmel logózott) tollat, és azt pólónyakba tűzve viseljük? :) (Bár, ha tetszik nektek, megoldható.)

A tóga felőlem is csak agymenés volt, de hogy meleg lenne, annak ellentmondani látszik az, hogy hol találták ki. Viszont tény, hogy nem tartozik a kényelmes ruhadarabok közé.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364030 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Én benne vagyok... mintha ezzel is mutatnánk, hogy ők nem ellenség=)

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363970 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: infrastruktúra
skacok, minél kevesebb macerával jár a dolog, annál jobban járunk. ebben a táborban nincsen olyan piac-infrastruktúra, hogy rendelünk a kézművesektől egy rakás kitűzőt, cserébe kapnak egy szép himnuszt (volt a KÖMT tavaly, ahol _majdnem_ működött valami hasonló), úgyhogy lehetőleg magunknak kell csinálnunk. én viszont egyikőtök drága idejét sem pazarolnám kézműveskedésre, ez nem a mi szakmánk. tavalyi táborban az első napom arra ment el, hogy borostyánkoszorúkhoz a fémhuzalt - ami köré tekertük a konkrét leveleket - hajtogassam és vagdossam. mondanom sem kell, olyan alkattal vert meg a sors, hogy nem tudok többfelé figyelni egyszerre (az Siss mama dolga lesz :D ), így lemaradtam sok érdekes dologról ezalatt. titeket nem akarlak hasonlónak kitenni, úgyhogy minden ötlet, ami kevesebb macerával jár, és kevesebb külsős segítségkéréssel, több pontot ér el a képzeletbeli prioritásos listámon :D
ettől függetlenül tartom azt is, hogy minél több ötlet, annál jobb, ne riadjatok vissza semmitől, leírni le lehet, max kiröhögjük együtt. :)

szerk:
utánajártam testvérrendünk, a krónikások szimbolikájának, és náluk is felmerült a hennával kézretetoválós módszer, és tollat akarnak a kézfejükre. mivel én marhaegyszerűen tudok egyeztetni a vezetőjükkel (odamegyek a szoba másik sarkába ;) ), ezért arra jutottunk, hogy egy speciális esetben kerülhet sor arra, hogy mi is hennázunk a kézfejünkre: ha mi pedig a pipát visszük az mtt-jelvényből. :D ehhez mit szólnátok?

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363952 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
És ha a kezünkre hennával ráírnánk vmit tengwával?
A tóga szerintem nem lenne jó, főleg ha meleg van, de ha kell akkor benne vagyok. Söröskupakos teccik=)

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363922 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Az előbb futólag rákattintottam a krónikások fórumára, és mintha ők is pennán agyalnának, de most nincs kedvem végigolvasni, ha valakit esetleg jobban érdekel az a társaság, és követi a fórumot, figyelje, hogy nehogy ugyanarra jussunk...
Kitűzőről jut eszembe: van nekem egy olyan szokásom, hogy söröskupakokra körömlakkal (vagy akrilfestékkel, de abból csak zöldem van) festek valami szépet, és biztosítótűt ragasztok a belsejébe... bár nem mi vagyunk a kézműves rend, de ha érdeklődésre tart számot ez a megoldás, esetleg hozhatok hozzá söröskupakot, biztosítótűt, fogpiszkálót (azzal lehet apró mintákat festeni), pillanatragasztót, meg ha egyeztetünk színt, akkor valami festésre alkalmas izét, esetleg ha lesz a kézműveseknél valami erre jó festék, kérhetünk...
Esetleg csinálhatunk szintén feliratosra valami karpántot, vászoncsík patenttal.
És ha esetleg a krónikások lenyújlják a tollat mint motívumot, akkor kéne valami tipikusan költős a helyére. (Na most eszembe jutott Hexameter, a hatlábú sárkány, meg a kulturális szakadék, amikor valaki verslábakról magyaráz és tenyérjósnak nézik, szóval asszem megyek is)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363916 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
NB: nota bene ;) :)

Ez a toll-dolog sem rossz, de télleg ne fülbe. :) És az sem ártana, ha nem néznének minket eltévedt indiánoknak. :) (Elég érdekes lenne, apacs tündék, törpök, orkok, egyebek...)
Én is törtem a fejem a pólófestésen is, de kb. arra jutottam, mint Metaflora.
Elvetettem a "Kőttő vok, wazze!" feliratú kitűzőt is, mert hát az alaphelyzet szerint úgyse tudjuk, hogy azok vagyunk-e vagy sem - egyáltalán, hogy kik vagyunk-e, vagy sem. :) (Mindez tengwarral írva egész érdekes elmekórtani eset lehetne...)
Megfelelő méretű fehér lepedőkből csinálhatnánk akár tógát is, feltéve, hogy tudja valaki, hogyan kell egy tógát viselni... Bár az sem igazán középföldés. Próbálok valami olyasmire gondolni, ami kellőképpen kis méretű ahhoz, hogy kényelmes viselet legyen, de folyton csak a hülyeség jut eszembe, bocsi. De beírom, egyrészt, mert grafomán vagyok, másrészt azért, mert hátha valakinek ebből indukálódik jó ötlete.
Esetleg keríthetnénk hennát, és a homlokunk közepére biggyeszthetnénk pennát... (Nem, az nem az olasz tésztafajta egyes száma. Bár olyan, mintha.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363883 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Metaflora: Én egy időben megtanultam, de az mára félig elfelejtődött. De ha szánok rá egy-két órát, ismét megtanulom, szal ez csak a lustaságomon múlik. Még vki?

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363881 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
A pólófestés szerintem eléggé elcsépelt dolog, valamint pólót az ember szívesen vált néha, rendjelvény meg tutibb, ha sokat tudod villogtatni. Gondolom én. A toll nekem például tetszik, bár a fülembe nem raknám. Ami az esetleges feliratozást illeti, van a rendünkben valaki, aki gyakorlott a tengwarban?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363836 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Mi lenne, ha pólót festenénk? Vagy írnánk=) ráírhatnánk vmi jó kis idézetet ami a rendhez illik, tengwát. Lehet kapni jó kis textilfilceket de a festés se rossz. Hm?

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363828 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Sú: kösz az infót, ez megkönnyíti a dolgot. (mi az az nb?)
Fejkendő: könnyen lehet, hogy ütközhet csapatjelvényekkel. A rend tevékenységét jobban szimbolizáló jelvény kellene szvsz. Toll a fülbe, vagy mint a tavalyi koszorú, csak kényelmes, de mindenképpen jól látható. Mindazonáltal, ha nincs más, a fehér fejkendő tetszik, de arra viszont mindenképp tennék valamilyen írásjelet, tengwát, rúnát, akármi lolkien-i izét :) Viszont sajnos utóbbihoz nem értek, de ha van ötlet, akkor tudok kivel konzultálni.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363756 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Kalapunk mellé tűzzzük a napfényt és vállunkra terítjük a hűvös szelet ;) Szerintem ez jó lenne jelvénynek, főleg az utóbbi a nagy melegben még jól jöhet. (Remélem, hogy lesz nagy meleg, és nem az eresz alól nézzük az esőt... Bár, ahová én megyek, ott erre mindig jó esély van.)

Esetleg fehér fejkendő / fejfedő? Az a napszúrás ellen is véd - ha már a tűző napon akarunk rendifoglalkozni. És a fehér olyan szimbolikus szín, amibe bármit (és bárminek az ellenkezőjét is) bele lehet magyarázni. (Van otthon vagy négy egyiptomi fejfedőm, tehát ha valaki nem talál alkalmatos és kellően könnyű darabot, akár tudok vinni kölcsibe is...)

NB. a rendi topikokat mindenki látja, legfeljebb írni nem tud a máséba. A csapat-topikok a titkosak.

Az éjszaka nekem haverom, részemről teljesen helyénvalónak tűnik, hogy belemélyedjünk! ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363614 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
:arrow: Én általában kreatív személyiség vagyok, szal lehet rám OTT számítani. Bár a tudásom nem megy el sokáig, de hamar beleszoktam jönni, de vannak kivételek. Ha előre látom h ez nem frankó, akkor szólok.

:arrow: Én abban is benne vagyok hogy este csillagozzunk :D

[size=9:1ejnswkz]Habár sok írásra tőlem ne nagyon számítsatok, de igyekszem...[/size]

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363608 Írta: fqqdk
infrastruktúra téma létrehozva fqqdk által
A rendünkkel, magával foglalkozó topik.

Mivel mi, szövegírós rend, exkluzív tudásunkkal és képességeinkkel messze felülmúljuk a többi rendet együttvéve, szükségünk lesz valamiféle egységes, jól látható megkülönböztető jelzésre, ami alkalmas arra, hogy a többi, átlagos és unalmas rend tagjai számára egyértelművé teszi felsőbbrendűségünket. Magyarul: ötleteljünk kicsit azon, hogy mi legyen a rendi jelvényünk, amit mindig viselni tudunk, kellően egyedi, és lehetőleg nem olyan kényelmetlen, mint a tavalyi Krónikásrend műanyag borostyánkoszorúja. Én látom a többi rendi topikot is, úgyhogy jöhet bármilyen ötlet, majd ellenőrzöm, hogy kellően egyedi-e.

Más:
A táborban, mint említettem máshol, a másodiktól az ötödik napig fogunk egymás nyakán lógni. Az első három napon (2, 3, 4) délelőtt, és délután lesz egy-egy háromórás szeánszunk, az ötödik napon lesznek a mestervizsgák. Ezek a szervezett időpontok. Engem most az érdekelne, hogy mennyire vagytok benne abban, hogy az egyik nap tartsunk egy nem kötelező, éjszakai rendi foglalkozást is, amikor nem a nagy fehér táblával, és a színes filctollakkal, meg a nagy rakás papírral üldögélünk a tűző napon, hanem a csillagok fényénél egy kicsit kötetlenebbül tudunk beszélgetni?

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.180 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére