infrastruktúra

Több
15 éve 9 hónapja #365174 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Igaz, alapszabály, hogy a feladat arra való, hogy delegáljuk, de vannak kivételek. :) Ha bulizni kell, azt sem bízod másra, nem? :)


fq, értesíteni kellene a bölcseket, hogy szakaggyanak mán le a hennatetkónkró'... Mer' ha nem, megéneklem őket!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365142 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: infrastruktúra
hajjaj, hajjaj :) akkor nem erősködök tovább a feladatok delegálása terén, ha ez Metának ekkora gond :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365126 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Kihagyhatjuk a középső négy sort, ahogy elnéztem, nem zavarja össze a mondanivalót. :)

Megjegyzem, hogy Sherlock Holmes irodalmi alak, egy prózai műfaj kiváló művelőjének nagyszerű és neves figurája, tehát semmi gond nincs azzal, ha rá is utalunk. Témába vág. ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365120 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
A hal éji éneke sztem tuti lenne kitűzőre, de ahhoz egy söröskupak kicsi. Mert tényleg egyszerű mint minta, de hosszú... szóval max. egy részletet :D
Értem én ezt a Tolkien-utalást, de sztem még mindig egálban van Sherlock Holmesszal... (Gonosz krónikások, meow.)
A személyes kontaktus dologban benne van az, amit én is próbáltam jelezni, szóval, amit tud és akar, mindenki magának, amit pedig nem, azt legalább renden belül.
Azért is jó lenne miharamabb véglegesen tudni, mit is csinálunk, hogy legyenek alapanyagok. :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365116 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Henna + kitűző szerintem is jó, én szavazok rájuk. Pipára is, mégpedig több okból. Az első néhányat tudja, aki ismer már látásból / személyesen, a sokadik meg az, hogy az MTT-címerre utal, és azon keresztül Tolkienre. (A krónikusok lenyúlták a pennát, ezért marad a pipa nekünk.)
A Hal éji énekét is komolyan gondoltam a kitűzőre, ha azt nem tudjuk ráfösteni, akkor a pipával már kár is próbálkozni. :) És akkor a költészet is megvan. Én is pártolom azt, hogy aki tudja, fösse meg a magáét, mégiscsak egy személyes kontaktusa lesz kedvenc rendjének szimbólumaival.

A pergamentekercset én is bannolom, sajtos vagy sonkás tekercs viszont jöhet.

Idril, ha nem gyüssz, akkor nem leszel velünk. Megéri ez neked? Gondolom nem, és drukkolok, hogy el tudj jönni jól.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365109 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Idril: Én nem tom hova raktam a koszorút :oops: pedig mindent elszoktam rakni, csak ez elkeveredett pár cuccal együtt...

Sztem a pergamen tekercset kicsit nehézkes hurcolászni, de nekem is bármi megfelel :wink:

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365097 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Nekem bármi jó, amit különösebb kényelmetlenség nélkül lehet hordani, karszalag (ill vászoncsík adott mintával, tetszés szerint viselve), medál, karkötő, hennázás, bár az eredetibb ötleteket pártolom, és azt, hogy ne kelljen mások segítségét kérnünk, ha nem feltétlenül szükséges.
A pipával nincs bajom, de én nem érzem a közvetlen kapcsolatát a költészethez és prózaíráshoz, mármint ezzel az erővel jelenthetné azt is, hogy mi vagyunk Sherlock Holmes magánnyomozó-rendje. Bár, ha kupakra kell festeni, legalább egyszerű. A hatlábú sárkányról ez nem mondható el, bár nekem jobban tetszik. És az esetleges tengwarral írt szó is, ha van ötlet, hogy mi is az a szó, meg le tudjuk írni. Mi volt még, pergamentekercs?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #365094 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Üdv mindenkinek! bár még nem 100 %, h megyek táborba, ezennel én is aktivizálom magam, kedves és imádott rendvezetőnk kérésére. valószínűleg afféle sokadik kéz vagy mi a szösz funkciót fogok betölteni mellette, (emellett tudtommal lesznek neki nálam sokkal fontosabb kezei). ezen lehet örömködni vagy bosszankodni, kinek mi tetszik illetve mi szíve vágya, azt tegye, én itt vagyok és kész. :) tavalyi versesektől (eddig nem sok ember...) azt kérném, h ha tényleg megyek (ez legkésőbb hét közepén kiderül), szólni fogok és próbáljátok meg elhozni a tavalyi koszorúkat, mert van velük némi halvány ötletem, ami még kidolgozandó elemekkel bír, és egyelőre mintegy nappali éber-álomként manifesztálódott, közvetlenül ebéd után. ne féljetek, nem kell magatokra aggatni (arra jó volt, h kitűnjünk vele a tömegből, de nyugodjatok meg, én is utáltam a fejemen...).

egyébként henna-kitűző kombó teljesen jó. szerintem.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365091 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Sztem a kitűző remek ötlet. És a Henna is.
Meta: Jó helyre jelentkeztél=)

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365090 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: infrastruktúra
héjj mindenki! mit szeretnétek?
én: hennát és kitűzőt. mindkettőt pipával, az konzisztens. hatlábú sárkányt nem szeretnék. :P

Meta:
Az tök vicces, amikor másokat dolgoztatunk. :)
Ahhoz meg, hogy jobb ötletek legyenek, mint mondjuk a kitűző, ahhoz az kellene, hogy legyen több ötlet :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365085 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Nem azért mondtam az ötletet, hogy a kézműveseknek adjunk munkát. Ha van jobb ötlet, én ugyan nem ragaszkodom a kupakfestegetéshez, ha meg páran nem akarják megcsinálni maguknak, csinálhatok többet is. Van olyan megoldás, amihez nem kell ilyen jellegű kreatívkodás? (Nekem meg kézműveskedni kellett volna menni :P )
Viszont én egyre kevésbé igazodom ki ezen a topicon, hogy végülis mi az, ami lesz, mi az, ami nem lesz, mi az, ami kétséges. Jó lenne ezt vhogy tisztázni. Mert pl. ha vmit eldöntünk, ahhoz hozzávalókat is kell szerezni.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365027 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Uramisten, hova kerültem! Mégiscsak táncolnom kellett volna menni :D Szóval egyeztetés: minél több munkát levesznek a vállunkról a "hivatásosok", annál több időnk marad másra. :) Ez persze nem jelenti azt, hogy aki szeretné, nem csinálhatja magának a kitűzőjét, de pl én biztos nem csinálnám magamnak, az száz :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365014 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Amikor verseskötetek szállításáról beszéltetek, nekem mindig a Bitódalok/Akasztófaénekek jutott eszembe, és ami azt illeti, A hal éji énekének többféle magyar fordítása is létezik, tehát létezhet többféle sindarin is... (Olyan kötetem van, hogy a német eredeti mellett több magyar fordítás is van, és az egyiknél megfordították, felcserélték a jeleket :D )
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365012 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Mivel gyaníthatólag a mi rendünkben lesz a legnagyobb a pipázók koncentrációja... De akár mellévehetjük Morgenstern A hal éji éneke című művét is, az elég egyszerűen elfér még egy sörös kupakon is, és mégiscsak egy vers. Sőt, arra ráfoghatjuk, hogy nem is az eredeti német, vagy magyar változata, hanem Sindarin fordítás ;) (Ha már latin van nekije, miért ne...)
(És ezt ráadásul komolyan is gondolom...)

Emlékeztetőnek:

Christian Morgenstern írta: <center>-
˘ ˘
- - -
˘ ˘ ˘ ˘
- - -
˘ ˘ ˘ ˘
- - -
˘ ˘ ˘ ˘
- - -
˘ ˘ ˘ ˘
- - -
˘ ˘
-</center>

Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364967 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra
A söröskupakok kapcsán mit kellett egyeztetni a kézművesekkel?
Akkor biztos, hogy pipa a jelképünk és csak pipa?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364956 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Akkor számomra készítheted is a máglyát, mert nekem nincs saját írásom, versem, szerzeményem és etc. A versesköteteket ha meg elszállítanám itthonról akkor a szüleim raknák meg a máglyát:P=
Sajnálom, én vagyok a leghaszontalanabb rendtagotok, de majd azért próbálok segíteni valahogy, frissvízet hozni (nyakba-torokba) meg ilyen apróságok:P=:)= Végső esetben gépelek ha mást nem, ahhoz még értek:P=

Nilla: Nagyon hálás lennék:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364943 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
fq: a kendőről már konkrétan vagy három helyen olvastam, hogy az lesz nekik (lehet, hogy csak kettő), úgyhogy az szerintem még egy utánanézést megérne. Mivel nem bocsájtottad szavazásra a dolgot, ezért én a söröskupakra szavazok (és még ahhoz sem ragaszkodom, hogy az alatta szokásos löttyöt is megkapjam hozzá - bár, ha jó idő lesz, lehet, hogy ezért még sírni fogok). A söröskupak-előállításban is tudok segíteni, ha szükséges. Pontosítok: a söröskupakok átlényegítésében. ;)
A már említett tollakat hozom, el vannak téve - már csak arról kell gondoskodnom, hogy a csomagomba is bekerüljenek - de ettől függetlenül tényleg mindenki hozzon tollat, ceruzát, írógépet, szövegszerkesztőt, vagy amivel a legkényelmesebben tud dolgozni (áram nélkül is).

Az elő nem vett saját írásokat, irodalomkönyveket, versesköteteket, és a másik topikba saját írást nem kopipasztázó rendtagokat az utolsó napon rituálisan elégetjük, szimbolizálva a fel nem használt dolgok mulandóságát!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364924 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: infrastruktúra
A hennázás fix, már le van zsírozva, úgyhogy ezt a bélyeget mindegyikőtöknek viselni kell :D Ezenkívül kb a szabadon viselhető egyszerű kendőt tartom értelmes ötletnek, toljunk arra is egy pipát, azt' csá. A söröskupakfestést szintén "leegyeztettem" a kézművesekkel (igazából brokkoli/nudli az adósom, tehát behajtom rajta), és akkor azt hiszem jelképekről kb ennyi.

Szeretném, ha mindenki tudna magával hozni jegyzetfüzetet és tollat. Minden más dolog (saját írások, verseskötet, irodalomkönyv opcionális, és nincs garancia arra, hogy egyáltalán elővesszük).

OFF: most már tényleg jó lenne, ha beindulnátok, saját írásokat és véleményeket a másik topikba kezdjétek el nyomni. Ne legyetek szégyenlősek, mert átutallak titeket a szinész meg a táncos rendbe.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364916 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Nah jó, asszem bepunnyadtunk. És mivel már csak 7 nap(!), szerintem szavazzunk ki mit szeretne mi legyen... (vagy az még korai :?: )

Tirion: felajánlom, hogy segítek neked.

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364742 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Nos én nem vagyok valami nagy ötletelő, de nekem először valami pergamen szerű bizé jutott az eszembe, akár a söröskupakos kitűzőre ráfestegetve...Viszont a kreatív része a dolgoknak (már maga a készítése a kitűzőnek) rettentő távol áll tőlem... (tavaly 2 és fél napot vacakoltam a csapatmedálommal és borzalmas lett...az azelőtti tábori kreatívkodásról ne is beszéljünk...).
Esetleg valami összetengwarozott masszív réginek tünő (gyürött, perzseltszélü stb.) papír kitűzve, vagy hengerbe felcsavarva valami hasonló.

Hülye ötlet, de jobb nem jutott eszembe, de hamár brainstorming:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364358 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Hát nekem sajnos nem, visszadob, hogy regeljek valami PASS-ra. Shame on them! :(
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364352 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Nem kell regisztrálni. Én csak kattoltam a linkre, és bejött :D

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364345 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Boccs, Isilrohir, de most elképzeltem, hogy az Ihletet rajzoljuk a kitűzőre... (Nem az allegóriáját, magát az ihletet.) :D :D :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364308 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364307 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra

Sötét Úr írta: Sajnos a blogol.hu-s dolgokat nem tudom megnézni (mert nem vagyok hajlandó regisztrálni

Regisztrálni kell hozzá? 8O Egyébként ha érdekel, hogy néznek ki, és iwiwen regisztrálva vagy, és esetleg megkeresel, oda is raktam fel róluk képet.
Továbbra is örülök ám, ha van jobb ötlet :D
Rajzolhatunk is hatlábú sárkányt, ha írva nem szép (nem tudom, van-e a tengwarban x)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364298 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Nos én szívesen kézműveskedem, ha erről van szó :D

Én nekem nem tetszik a hennás ötlet... se a pennás... az annyira elcsépelt, és elvégre egy költő nem a tolláról, hanem az ihletről és gondolkodásmódról ismerszik meg... arról, hogy másképp gondolkozik a világról, jobban a lényévé tud válni a működésének, vagy pont, hogy nem tud vele azonosulni...
A költő legyen művelt, olvasott, filozofáló (azért nem vagyunk bölcsek!), jól tudjon bánni az ecsettel és írószerszámmal egyaránt, tehát rendkívül sokoldalú... és persze tudjon harcolnmi is, ha kell!

Én hajlok afelé, hogy valami kitűő-szrű legyen nálunk... vagy egy öv, amin van hüvely a kardnak, lúdtollnak, ecsetnek, mitomén minek... vagy egy köpeny estékre :arrow: igen, nagyon is pártolom a csillagos összejövetelt, osonjunk hát együtt köpenyben a helkyszínre! :wink:
Vagy legyen zászlónk. Kürtünk. Fegyverünk. Gallér, saru, kalap, vagy végső esetben medál (amitől óckodom... hiába tündék, mégis...) de csak hajrá, agyaljunk, mert nincs sok hátra...

Vasárnap leszek legközelebb, várom a fejleméyneket, de én egyedül a hennával nem értenék egyet...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364116 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Sajnos a blogol.hu-s dolgokat nem tudom megnézni (mert nem vagyok hajlandó regisztrálni), de nekem a kitűzővel nincs gondom. Az elkészítésében is tudok segíteni, maketteztem egy időben, szóval a ragasztó meg a festék haver. De azt senki ne várja tőlem, hogy varrjak :D :D :D

A tógáról már csak annyit, hogy azért vetettem fel az ötletet, hogy legyen mi helyett jobbat találni. That's brainstorming. A rossz ötletek táptalajai a jóknak... :)

Akkor eldöntöttnek vettem, tollakat viszek, legfeljebb nem rendi jelképként használjuk. Sosem árt, ha van kéznél. ;) (És legalább reklámozzuk a cégemet is :twisted: :D ) Most rögtön el is csomagoltam.

Meta: én tuti, hogy fogok pipázni, és szerintem fq sem hagyja ki, ha jól tudom. Majd azért igyekszünk nem zavarni vele. Viszont a pipa, mint tolkieni kellék és MTT-logo-s cucc került a képbe, nem kell rágyújtanod :) Sőt, mivel az is dohányzás, kérlek, hogy ne gyújts rá.

Nilla: a "Hexameter" szót át tudod írni tengwarra? Mennyire dekoratív - használható-e jelképnek? (Nem tudok szabadulni csóringer sárkánytól...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364084 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
Jah csak azért is kérdeztem, mert bnőmnek szülinapi ajándékot kell csinálnom :D és adtál egy tök jó ötletet=)
És köszi :D

Én erre szavazok!!

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364078 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: infrastruktúra

Metaflora írta: söröskupakokra körömlakkal (vagy akrilfestékkel, de abból csak zöldem van) festek

A képen látható minták mind körömlakkal készültek, kivéve a fehér hátterek, azok azért is olyan darabosak, mert az szövegkifestő. De bármilyen festék lehet, ami jó fémre, teljesen fedi az eredeti mintát, és száradás után nem fog, tehát tempera és vízfesték nem, de pl. az akrilfesték kiváló.
(Hmmm, lehet, hogy kiüt rajtam, hogy sokat gondolkodtam, hogy ezt a rendet rakjam második helyre vagy a kézműveseket? :D )
(Amúgy sztem a technikai részletekre ráérünk akkor, ha tényleg nincs jobb ötlet.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364073 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: infrastruktúra
És milyen festékkel van? Üveg, vagy sima tempera esetleg vízfesték?
[size=9:34w03d45]Fel se tűnik, hogy ez csak söröskupak :lol: De nekem nagyon tetszik.[/size]

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.205 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére