kedvenc*

Több
15 éve 8 hónapja #366777 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: kedvenc*
Tudom, de nekem van szép könyvem és villogni akarok vele, egyébként már megtaláltam, de még korántsem biztos, hogy be fog férni a csomagomba, ugyanis ruhákat még egyáltalán nem kezdtem el válogatni.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #366775 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Neten is fent van néhány. GIYF! ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #366771 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: kedvenc*
Nem találom a Morgenstern-kötetet, pedig meg akarom mutatni a másik fordítást :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #366770 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Nem akarlak elkeseríteni, de se a szótagszám, se a ritmus nem stimmel. Képzelem, mi lehet még itt a rímekkel... :D :D :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #366538 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: kedvenc*
Lefordítottam saját nyelvre! :lol: :wink:

<center>Christian Morgenstern: Anaruz Jomaneniz l' Unnotio
˘
- - -
˘˘˘˘
- - - -
˘˘˘
- - - -
˘˘˘˘˘˘
- - - -
˘˘˘˘
- - -
˘˘˘
- -
˘
</center>
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365910 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Újabb kedvenc, bár már egyszer volt, de most Sindarin nyelven

<center>Christian Morgenstern: Dúlir e-lim
˘
- -
˘˘˘
- - - -
˘˘˘
- - - -
˘˘˘
- - - -
˘˘˘
- - - -
˘˘˘
- -
˘
</center>
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365840 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Echnatont majd megbeszéljük személyesen, mert ahhoz kicsi nekem ez a topik, ráadásul eléggé off is ide. :)

Ha leszűkítjük a kedvencek körét a sci-fire, akkor nálam A. C. Clarke az egyik khirály, de a legnagyobb kedvencek között ott van Zsoldos Péter is, a Távoli tűzzel. Clarke-tól pedig nem a nagyon közismert regényei vannak nálam a topon, hanem az Isten kilencmilliárd neve című novellája, a végén a világirodalom egyik legszebb befejező mondatával.

Ha már Egyiptom szóba került (és ahol én feltűnök, ott szóba kerül...), olvastad Ghyczy-Dráveczky Zsuzsától az Asszony a fáraók trónján című könyvét? Ha nem, hát ne hagyd ki! Elég sok fiktív, meg az írói szabadságnak áldozatul esett dolog van benne ugyan, de ugyanakkor rengeteg tény, és rendkívül jó a hangulata, kellemes a meseszövése (bár van benne egy elég kemény dramaturgiai hiba), és nagyon sok a tényeken alapuló mozzanat benne. Az eddigi legjobb Hatsepszut-könyv, amit olvastam.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365828 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: kedvenc*
:oops: :oops: :oops: Na igen, már kijavítottam...

Igen, az Írnok és fáraónál osztom véleményed, nekem is sok helyen sántított, arról nem is beszélve, hogy Ekhnaton elhízott és túlontúl nőis volt... ha jól emlékszem. Egyiptomi témákban javíts ki nyugodtan! :wink:
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365827 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Huxley könyve Szép új világ, ha mást is érdekel, de szerintem ismert annyira, hogy felesleges legyen ez a megjegyzésem. :) Nem rossz, csak nekem egy kicsit poros. Ha tetszett, akkor érdemes lehet megpróbálkoznod Abbott Síkföld című könyvével is. Gyanítom, hogy úgysem olvastál még geometriai sci-fit, merthogy nem sok van :) Az Írnok és a fáraó kellemes ugyan, de elég légbőlkapott, ami egy ifjúsági könynél nem feltétlenül baj, de ilyen egyiptomi témákban szigorú vagyok. :) Az általa sugallt kép Ayról, Echnatonról túlontúl idealizált, és alig-alig van köszönőviszonyban a valósággal.

Ami a versek szeretetét, olvasását illeti: nem kell erőltetni. Ha tetszenek, örömödet leled bennük, akkor jó, de csak azért olvasni verset, mert vers és "illik", kár. Ellenben azt remélem a (t)rendi foglalkozásainktól, hogy a közös beszélgetések, viták, urambocsá' elemzések révén közelebb kerülünk majd ahhoz, hogy "csuklóból" ráérezz(ünk) a versek élvezetére, és rákapj(unk) a versolvasásra.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #365796 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: kedvenc*
Skmindent szeretek, de legfőképp Tolkient... Összes. (A Mesék nem olyan jók...)
Néhány kedvenc:
Az Úr Sötét Anyagai, Narnia, Harry Potter ( :P ), Vérvonal és Kihantolt Bűnök, A kőszívű ember fiai, Huxley: Szép új világ, Farenheit Bradburytől, Böszörméyni: Gergő könyvek, Milétoszi hajós, Az írnok és a fáraó, Láthatatlan ember, Arany koporsó és sokan mások... főleg fantasy, főleg misztikus, vagy történelmi...
Most olvastam egy borzadványt: Három ember egy csónakban. Angolul. Ha akartok olvasni a semmiről, akkor ezt ajánlom nektek... meghozza az unalmat, nemhogy elűzi. Azt ígéri betegre röhögöm magam. Összesen kétszer kuncogtam, egyszer höhhentem, és egyszer röhögtem 86 oldalon. Mindent értettem, nem arról van szó...

Am. Karafiáth Orsi a mi sulinkban végzett és nem vagyok túl jó véleménnyel róla... bocs. akinek a pia ad ihletet... (ezt sem csak úgy légből...) a Maffia klub nagyon nem tetszik. Béna. Bocsánat, ha valaki szereti...

Verseket se nagyon olvasok, de szeretek mindenfélét... ha kedvenc vers, akkor Babits: Új leoninusok, Radnóti egyik verse, amiben zeng egy fél cukordarab, és Ady verse valami bálról... nem jutnak eszembe a címek. Petőfit annyira nem kedvelem, inkább Aranyt. Többet kéne verset olvasni...
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365416 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Igen, és azonos Nabucco-val is, vö. Verdi olajvezetéke. Az is a kedvencem! :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365399 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: kedvenc*

Gandalf írta: Az egy zárfajta, ugye? :P :twisted:

Nem, ez egy átok, Na-bukod-o-no-zár, a lakatos szokta mondani, mielőtt feltöri az ajtót, ha bennhagytad a kulcsot. :D (Akkor is mondja, amikor újat csinál, olyankor a "no" nem indulatszó, hanem a "no-zár" a zár hiányát jelöli...)
(A látszat csal, ez egyáltalán nem off, a kedvenc lakatosomról van szó...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365391 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: kedvenc*

Metaflora írta:

Sötét Úr írta: Nabu-kudurri-uszurt is Nabukadneccárnak írták...

Ő ugyanaz, mint Nabukodonozár?

Az egy zárfajta, ugye? :P :twisted:
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365389 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: kedvenc*

Sötét Úr írta: Nabu-kudurri-uszurt is Nabukadneccárnak írták...

Ő ugyanaz, mint Nabukodonozár?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365385 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Idril: igen, mert az ilyen bibliai alak. Ilyenek ezek... úgy írják, hogy zongora, és úgy modják, hogy kefe. (by Markos-Nádas) Nabu-kudurri-uszurt is Nabukadneccárnak írták...
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365283 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: kedvenc*
jön a Karafiáth, kedves SÚ. :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365279 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: kedvenc*
SÚ: én már többször találkoztam a Sénakherib elnevezéssel, ennél a versnél tudományosabb munkákban is, sőt, Sinakherib vagy Sinnaheribbel is... persze ettől még én is a Szin-ahhé-eriba konstrukcióra szavaznék. de ebből is látszik, h nemcsak az angolok lehetnek "hülyék". :)

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365118 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Ezek az angolok nem bírnak egy nevet megjegyezni... Most jöttem csak rá, hogy Sénakherib valójában Szin-ahhé-eriba asszír uralkodó. Ahogy Mr. Shelley is elizélte II. Ramszesz nevét, és Uszermaatré-Szetepenré helyett Ozymandias-t írt. That's British for you.

(Ki tudja, Lord Byronnak mi köze a számítástechnikában használt Ada programnyelvhez?)

fq: Karafiáth Orsit el tudnád hozni? (A kötetre gondolok persze...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365115 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: kedvenc*
én mindig a hangulatot nézem, azt figyelem... ezért lehetséges az, hogy nekem TÉNYLEG Tolkien az egyik legnagyobb kedvencem és tőle is tényleg a Gyűrűk Ura. ez komoly. amúgy elég sokminden elémkerül, most éppen Herman Hessétől olvasom a Pusztai farkas c. könyvet, ami érdekes lélektani utazás és szintén van egy erős, elragadó hangulata. bírom az ilyet. előtte végeztem ki Hellertől a 22-es csapdáját, immár ötödször, és Keseytől a Száll a kakukk fészkére c. szintén többször átnyálazott gyönyört. egyébként általában a történelmi könyvek (Gárdonyi, Jókai stb), a kalandsztorik (Ivanhoe, Robinson stb.), a krimik (Agatha Christie minden mennyiségben:) ), illetve a humorosabb alkotások találnak meg, pl. imádom Vavyan Fable könyveit, vagy Lőrinc L. Lászlót (igen, kérem, egy leendő magyartanár is olvas ponyvát...). és Rejtőt!! de igazából többnyire nem író, hanem cím alapján döntök, így lehetséges az, h van, akitől összesen 1-2 könyvet olvastam, van akitől meg 15-öt. nagy hatással volt rám Abe Kobótól a Homok asszonya meg a Dobozember. elolvastam közvetlenül utána Ishigurótól az Árva korunkban-t majd Ibuszétől a Fekete esőt, aztán a modern japán irodalom iránti érdeklődésem egyelőre kifújt. utána kelta legendákhoz nyúltam, majd egy kis Stephen King következett, aztán Graham Greene, majd Kundera. általában így csapongok. isteni szerencsém, hogy viszonylag gyorsan olvasok úgy, hogy meg is marad bennem. tulajdonképpen egy napot is alig bírok ki betűk nélkül, vlszleg függő vagyok. betű-függő. ha valahová utazok,minden táblát elolvasok, ami a látóterembe kerül, és néha képes vagyok végignézni az itallapot egy helyen csak azért, mert unatkozok és olvasni akarok valamit. 5 éves korom óta ezt csinálom...
Költők... nehezebb ügy, verset kevesebbet olvasok... Villon... ó, igen. majd amikor elüldögélek a dohányzóban, gúnyos vigyorral és trágár megnyilvánulásokkal a számon, mindent érteni fogtok:) és Radnóti. és Ady. Szabó Lőrinc. Aragon. Shakespeare szonettjei. és Laár András két halhatatlan klasszikusa, a Hogyha birka lennák (remélem jól írtam), és a Csokihóhér dala. előbbit teljesen, utóbbit részletekben tudom elszavalni, csak kérni kell:) Petőfi, de csak amikor prófétai tűz fűti. Arany balladái. még sorolhatnám, de már megint szófosásom van...
antikedvencek? hát regényben nem nagyon, mert ami nem jön be, azt akkor se olvasom el, ha kötelez, és általában nem jegyzem meg se a címét, se a szerzőjét. versben... Szabolcska Mihályt kifejezetten rühellem, sajna gimiben tananyag volt... meg általában a régi magyarokkal nem vagyok kibékülve, mmint Csokonaiék előtti időkről beszélek. és a lovagi költészet sem az én műfajom, kivéve persze a lovagregényeket. a mezei verseik túl... nem is tudom. az európán kívüli költészettel való ismerkedés pedig tervbe van véve, mert csak a kötelező tananyaggal találkoztam.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365029 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: kedvenc*
No, hát én szintén nagy gondban vagyok a kedvencekkel. Eco nem volt túl nagy nekem, valahogy szeretem ezt a fajta intellektuális kihívást. Nála pont azt éreztem, amit mindig nagyon fontosnak tartottam, hogy semmi ne legyen céltalan. Minden apró elejtett mondatnak, az untatóan hosszú felsorolásoknak, mindennek lett helye a fejemben, mintegy befogadás közben, és sikerült egy olyan befejezést kerekítenie annak a könyvnek, ami rettenetesen mélyen meg tudott érinteni.
Versek terén már érdekesebb a helyzet. Radnótit mindig nagyon szerettem, József Attilát is, valamikor 2004 tájékán pedig megszerettem Pilinszkyt (vajon miért...). Később megvettem egy Karafiáth Orsolya kötetet (a Café X-et), kábé a címe miatt, és egészen elfogadhatónak tartom mindmáig. Van egy ismerősöm, egy nagyhangú szőke lány, akivel néha összefutunk egy kocsmában, akire akkor figyeltem fel, amikor a barátainak Falcsik Marit szavalt, természetesen részegen, és az is tetszett, de azt még nem olvastam.
Mau Rausert kedveltem még egy időben :P de ő mostanság nem ír túl gyakran :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365019 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: kedvenc*

Sötét Úr (a szomszédban) írta: Én úgy szeretném, ha más is írna a kedvenceiről, antikedvenceiről... Kevesebb, mint egy hetünk van, és addig még annyi mindent kellene olvasnunk egymásról, de ha nem írjátok be, akkor marha nehéz lesz. Nem is beszélve arról, hogy elég furcsa, hogy hozzászólások számában nem az élen áll a rendünk. (Jó, igaz, a nótafák offolnak ezerrel, de akkor is.)

Één szövegelek bármiről szívesen, de ritkán pont arról, amiről kell, inkább arról, hogy miért nem arról. Szóval kedvenceket azért nem írtam, mert ez egy nagyon nehéz kérdés, sosem tudok rá válaszolni.
Kedvenc költő például. Nem nagyon szoktam verseket olvasni. Amikor elkezdek ezen gondolkodni, az egyetlen, ami eszembe jut, hogy én önszántamból verseskötetet olvasok, az Arany János volt, de ott is a balladákat kerestem. Ja nem, a könyvhéten vettem egy Varró Dani kötetet is. Meg a szomszéd topicban említett Bitódalok... a végén még kiderül, hogy vannak. Elkezdhetném emlegetni azt is, hogy irodalomóráról mi maradt meg szép emlékként, de ez teljes mértékben attól függ, milyen tanárral vettük. A régivel kín volt az elemzés, az újjal pedig: el kellett olvasni pl. A magyar Ugaront, átfutottam gyorsan, nem tetszett, aztán órán megpiszkáltuk egy kicsit, és rájöttem, hogy csodálatos. Ha kedvenc verset kérnek, tüntetőleg Rejtő Jenő Sír (a) felirat című versét kezdem el felmondani, nem mintha verstanilag olyan zseniális lenne, inkább azokra emlékeztet, amiket én is írogattam.
Könyvek között pont fordítva, túl sokat kedvelek, és nehéz kiemelni egyet-egyet. A kevésbé általánosan ismertek közül nagy kedvencem J. Goldenlane (avagy Goldman Júlia), aki a reklámszöveg szerint Magyarország legnépszerűbb fantasy írónője, nagyon élvezem a könyveit, viccesek, kicsit rejtősen. No jó, már eddig is kitűnhetett, hogy Rejtő Jenőt is igencsak kedvelem, bár néha elcsodálkozom azon, hogy mennyire összedobált alap mondatok vannak a híres könyveiben, de nem csak azok vannak. Most gondolkozom, kit emlegethetnék még, hogy ne skatulyázzatok be ponyva-olvasónak, de így vizsgaidőszak környékén és után nagy szükségem van ezekre, bár most, hogy a vizsgáknak már vége, nekiláttam Faustot és Bibliát is olvasni az általános műveltségi szint érdekében. Ha jutnak eszembe további kedvencek, majd szólok. Ami Ecot illeti, nagyon meg tudom érteni a "Kicsi vagyok hozzá" dolgot. A rózsa nevét még újraolvasgatja az ember, de pl. A Foucault-ingát azzal az érzéssel tettem le, hogy most találkoztam valami nagyon naggyal, de nem esnék neki megint. (Ami azt illeti, a Loana ezt például egyáltalán nem nyújtja, de hát az tényleg egész más) - Ha már Eco, egy nekünk való idézet, mit gondoltok róla: Kamaszkorában mindenki ír verseket, ezeket aztán az igazi költők megsemmisítik, a rossz költők pedig publikálják.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363863 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: kedvenc*
Én most nem sorolom a kedvenceimet, hanem beteszek ide egy hasznos verset. Byron bácsi írta, Radnóti Miklós bácsi fordította.

Sénakherib pusztulása

Mint farkas a nyájra, lezúdul a vad
asszír had arany, bibor ékek alatt;
s csillagzik a dárda, akár ha a mély
Galiléa egén kivirágzik az éj.

Mint erdei lomb kora nyár derekán,
a had úgy zizegett a nap alkonyatán,
s mint erdei lomb, ha leverte az ősz,
hajnalra leverve hevert az erős.

Mert jött a Halál komor angyala, várt,
s arcukba lehelt feketén s tovaszállt;
nem mozdul a férfi, az éjbe mered,
páncélja se rezzen a szíve felett.

És fekszik a mén, leütötte a vész,
veres orrlikain elakadt lihegés,
tajtéka fehéren a fűre fagyott,
tenger se taszítja ki így a habot.

És fekszik a harcos alatta, haját
harmat lepi s rozsda a vértje vasát,
kókadt lobogója is elfeketült,
nem villog a lándzsa se, hallgat a kürt.

Bús asszonyi nép zokog özvegyi jajt,
Baál szobra sem állta a néma vihart;
kard sem suhogott s a pogány hatalom
szétolvad akárcsak a hó a napon.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363794 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: kedvenc*
Kedvenc költő nálam is József Attila. Leginkább a technika és a közlés harmoniáját kedvelem, a képeit, a megfogalmazás erejét, és azt a ritmus- és fogalmazási készséget, amivel a beszélt nyelv közelében tudja tartani a verseinek nyelvezetét úgy, hogy az értelem nem megy a forma rovására, vagy fordítva. Ugyanakkor szeretem a szürreálisnak tűnő metaforáit is ("zöld napsütés hintált", "ifjúságom, e zöld vadont - száraz ágak hogy zörögnek", stb.)

Prózaírók közül már nem tudok ennyire egyértelműen választani, de ha első hármat kell mondanom, akkor most éppen Terry Pratchett, Kurt Vonnegut és Eco jut eszembe. Pratchett-et ugyan nem illik ilyen társaságban írónak nevezni, de az angol nyelvű szövegeiben annyi apró finomságot lehet találni a "vásári" témához igazított megfogalmazás alatt, hogy ettől igencsak nagy a respektje nálam. A másik a rendkívül széles műveltség, amivel oda-odafricskáz, és sokszor csak sokadik olvasatra derül ki, hogy mekkora poént sütött el csak úgy mellesleg, sapienti sat mottóval - tudva közben azt, hogy az olvasói 80%-a észre sem fogja venni. Továbbá egyfajta világszemléletet közvetít, azzal, hogy bármit kifiguráz, mindenben megtalálja a visszást, és azt a humor alapjává teszi.

Vonnegut hasonló, nemrégiben a verses topikban Bounce-nak áradoztam róla egy kicsit. A fanyar kívülálló-szemlélet, a groteszkségig csavart nézőpontok mellett mély a humánum és nagyon jó szövegvezetés az, ami megragad tőle. Valamint a segglyuk irodalmi interpretálása, és a Sally in the Garden összefonása egy katonai reptérrel. (Vö. Jailbird című könyve.) Szóval polgárpukkasztóan bele mert menni olyan dolgokba, amit más, józan ember elkerül - és ráadásul ezeket úgy tálalja, hogy meglepően átértelmeződnek a dolgok. Az, ahogy a Sally in the Garden-t elővezeti, és elhelyezi a (szöveg)környezetében, egy olyan minta, aminek nagyon szeretném elérni a szintjét.

Ecoval egy kicsit gondban vagyok. Kicsi vagyok hozzá. Nem véletlen, elvégre nemcsak középkorász prof, de akad valami köze a szemantikához, szimbolikához is. :) Nála a szövegek többszintűsége és a karaktervezetés az, ami megfog, bár speciel a Holnap szigete nem az én cuccom. A Bábeli beszélgetés és az azonos című kötetbe sorolt társai viszont az elbeszélések mintatára, és ráadásul kiderül belőlük, hogy Karinthyhoz fogható humora is van a profnak.

Kihagytam a kedvenc írók közül Ptahhotepet, illetve a Szinuhe-regény névtelen szerzőjét (nem a Waltari-féle koppintásról van szó, hanem az eredetiről), amelyekben egy nyelv igen erőteljes, tömör és szemléletes alkalmazása mellett a képek használata lenyűgöz. A saját írásokra mutató linkek között található egyiptomi történet ebből is próbál átmenteni valami kis ízelítőt, mindamellett az óegyiptomi nyelvet próbáltam benne rekonstruálni egy ál-ókori szövegben - beleesve a szokványos egyiptomiszöveg-fordítások tipikus sztereotípiáiba is. :)

És ha már három kedvenc prózaírót akartam írni, akkor Pratchett, Vonnegut, Eco, Ptahhotep és a Szinuhe szerzője mellé még meg kell említenem Neil Gaimant is, nem is annyira a Csillagpor, vagy a számomra ismeretlen Sandman miatt, sokkal inkább a Pratchettel közösen írt (és általam is lefordított) Good Omens (hivatalos fordításban Elveszett próféciák) és a Hó, tükör, almák miatt. Leginkább nála az át- és újraértelmezés, és annak a minősége, szellemessége tetszik jól.

(Elnézvést a linkekért, de a Valinori kaland 40+ oldal, a Kőfaragó törénete is kilenc - nem tudtam, mennyit viseltek el a fórumon. És mivel ez is kezd elég terjedelmes lenni, most abba is fejezem...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363621 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: kedvenc*
Ha már ittvagyok, és szófosásom van, kezdem én.
:arrow: Kedvenc költőm József Attila. A miért, az egy nagyon jó kérdés. Nem tudom. Talán azért, mert az első vers amit önszántamból megtanultam az a "Mama", vagy azért, mert tök jól ábrázol, nem tudom. Még imádom tőle a Fekete Zongorát. Hogy abban mennyi a hangsúly!
Szeretem még Petőfit. Külföldiek közül sajnos nem ismerek sokat, de van egy Paul Verlaine kötetem, ha kell el tudom vinni a táborba (fq??).
:arrow: Kedvenc íróm Lois Lowry, Louis Sachar, Anne Fine.
Lois Lowry írta az Emlékek őrét. Imádom ezt a könyvet, mert nem ragaszkodik annyira a valósághoz, és mégse fantasy. Egyszerűen meg lehet érteni, nem túl bonyolult. Habár az első 20 oldal unalmas, a vége már egészen izgi. Lowry nagyszerű érzelem keltő eszközöket használ, és nagyszerűen leír mindent.

Louis Sachar inkább gyerekkönyveket ír. Csodállom, hogy mittomhányévesen (ami biztos nem 16 és 20) olyan könyveket alkot, amik az általános iskolában játszódnak.

Anne Fine-tól csak egy könyvet olvastam, a Kilencedik Felhőn-t, de imádom. A szerkezetét tekintve visszaemlékezős. Ian a barátja kórházi ágya mellett ül, és visszaemlékezik az régentörténtekre. Apró kis fejezetek, némelyik csak egy oldalnyi, de mégis jó. Szeretnék egyszer én is ilyen stílusban írni, mint ő. Annak ellenére, hogy igen rövid fejezetek, ő is nagyszerűen ábrázol érzelmeket. Habár nem olyan jól, mint Lowry vagy Sachar, de egy zseni ő is.

:arrow: Mellettük szeretem még Rowlingot (a szeretem kicsit túlzás, de néha-néha elolvasom amit írt), és Meg Cabot-ot. Róluk úgy bővebben nem tudok mit mondani, csak azt, hogy ők is jól ábrázolják az érzelmeket(ami ügye fontos egy könyvben).

Nah, zárom soraim. :wink:

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363604 Írta: fqqdk
kedvenc* téma létrehozva fqqdk által
ITT:
kedvenc költőid/íróid. (a legjobban szeretett és a legjobban gyűlöltek is!)
miért szereted (utálod) őket (ezt a lehető legrészletesebben).

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.178 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére