Tábortűz (Beszélgetések)

Több
15 éve 8 hónapja #365315 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Na, én is szavaztam: alapszínnek szürke (ha az nincs, akkor világoskék vagy szürkéskék), és hozzá több címer egyéni színekkel. [size=9:1h1brw6e]Ha meg csinálunk zászlót is, akkor ahhoz lehet majd egy közös címer, kicsit eltérő koncepcióval (aminek már a hold a központi eleme), de annak a megtervezésére még bőven ráérünk. Addigra úgyis lesz kicsit több infónk is elvileg.[/size]
(A világoskék kellőképpen eltér a türkiztől, de fehér csapat már van, és tavaly is volt. Ha mégis a fehér nyer, én akkor is az egyéni színeket javaslom - ilyen kombináció nem is volt -, és szürke köpenyt kiegészítőnek.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365205 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Metaflora írta: Hát, azt látom, hogy te seperc alatt tudsz gyártani. :D

Jó, de számítógéppel könnyű. Én pont azt akartam mondani, hogy egy kézzel rajzolt, sőt, akár firkált verzióból is könnyen gyárthatunk a helyszínen sablonokat (amit körbe lehet aztán majd rajzolni, kontúrnak).

Metaflora írta: Lesz valami külön alkalom, ahol fontos a csapatmegjelenés, vagy csak úgy általában kéne pl. hordani ezeket? Mert egy pólóval ez annyira nem oké, ebből a szempontból jobb valami jelvény vagy ilyesmi.

Szoktak lenni ilyen alkalmak, igen. De természetesen nem kell folyamatosan hordani.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365190 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Sil írta: De ti is rajzolhattok, akár kézzel is, nem muszáj magát a címert (címereket) tábor előtt eldönteni. Sablont a táborban is seperc alatt tudunk gyártani, csak körző, vonalzó és olló kell hozzá. Tükrözni meg forgatni meg már gyerekjáték az egyes elemeket, ha ki vannak vágva.


Hát, azt látom, hogy te seperc alatt tudsz gyártani. :D Nagyon tetszenek ezek a tervek!

Namarie írta: Póló: magunknak kell beszerezni? ha csapatszinten lesz véve, ha lehet, ne legyen költséges. Pólófestés: rettenetes macera, rettenetes hőségben. Szerintem ez legyen egyéni ízlés dolga. ha pólót akarunk, és hozzuk, a legpraktikusabb a fehér.


Lesz valami külön alkalom, ahol fontos a csapatmegjelenés, vagy csak úgy általában kéne pl. hordani ezeket? Mert egy pólóval ez annyira nem oké, ebből a szempontból jobb valami jelvény vagy ilyesmi. A fehér alapszínt nem pártolom, mert a legtöbb ilyen "alkalmi" pólónak alapszíne, mert azt a legegyszerűbb szerezni, arra nyomtatnak a legtöbb helyen képet, stb., és sztem rém hülyén néz ki, hőség-okokból pedig a legtöbb világos szín majdnem olyan jól megfelel.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365182 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Sil írta: Csináltam még két "egyéni" verziót, mintának, hogy el tudjatok vonatkoztatni a virágostól.
Geometrikus (mondjuk nyílhegyek, dárdahegyek...):
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-3.jpg
Leveles:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-4.jpg

Még egy, csillagos-napos:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-5.jpg
[size=9:2jq4jzzr](Emlékeztetőül a virágos, ha valaki még nem látta volna:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-1.jpg )[/size]

De ti is rajzolhattok, akár kézzel is, nem muszáj magát a címert (címereket) tábor előtt eldönteni. Sablont a táborban is seperc alatt tudunk gyártani, csak körző, vonalzó és olló kell hozzá. Tükrözni meg forgatni meg már gyerekjáték az egyes elemeket, ha ki vannak vágva.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365167 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Namarie írta: Póló: magunknak kell beszerezni? ha csapatszinten lesz véve, ha lehet, ne legyen költséges. Pólófestés: rettenetes macera, rettenetes hőségben. Szerintem ez legyen egyéni ízlés dolga. ha pólót akarunk, és hozzuk, a legpraktikusabb a fehér. (Tudom, fene a püarktikus gondolkodásomba. :) ))

Táborba, festésre elég egy sima kínais póló, az meg 300Ft volt, ahol néztem. Egyébként nem olyan nagy macera egy ilyen holdas címert (mint amiket eddig rajzolgattam) kifesteni, ez egy hagyományos címernek kb 1/3-a. A többi részt elég kontúrozni.
A fehér nem annyira praktikus, mert az koszolódik a legkönnyebben. (Nekem amúgy a tavalyi Fehérszirt csapat jut róla eszembe, és idén is lesz másik fehér csapat is. Igaz, nekem is közel áll a szívemhez a piros mint Curufinces szín, szóval meg tudlak érteni.)

Namarie írta: Zászló: gyorsabb a címer, ráadásul zászlóval nagyjából el lehet rekeszetni a Dunát. (LEP-en, és egyéb helyeken marha jól muatatnak a címerek is... 8) )

Ezt nem értem, a címer nem önmagában való dolog, valamire rá kell festeni. Zászlóra, pólóra, köpenyre, pajzsra, kendőre... Olyan nincs, hogy csak címer...

Namarie írta: Mit tudunk? Tudjuk-e ezt pl. hogy mi tündék vagyunk? Másokról tudjuk-e, hogy ők kik? Mi az, aMit nem tudunk, mi az, amit tudunk? (Az idézeteket olvastam, de ebből nem jött le)

Azt tudjuk, hogy tündék vagyunk. Másokról egyelőre nem tudjuk, hogy kik, mert még nem találkoztunk velük. Azt sejtjük, hogy nem vagyunk egyedül az erdőben.

Namarie írta: Jut eszembe: nem akarunk holdas fejéket készíteni magunknak? Akár drótból hajtogatva, akár ezüstös kartonból kivágva, és összeragasztva?

Hmm, az olyan ünnepi viselet. (Inkább drótból, mint kartonból, tartósabb és elegánsabb. Dróthajlításhoz kifejezetten béna vagyok, bár a Curufinceknek csináltam anno pár tiarát. Kézműves van a csapatban?) Egy csapat-bevonuláshoz pl valami jelentősebb népgyűlésre el tudom képzelni, de akkor már köpeny is dukálna hozzá.

Jut eszembe, nem kéne szétválasztani a szavazást a színekről és a címerek mennyiségéről?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365106 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Póló: magunknak kell beszerezni? ha csapatszinten lesz véve, ha lehet, ne legyen költséges. Pólófestés: rettenetes macera, rettenetes hőségben. Szerintem ez legyen egyéni ízlés dolga. ha pólót akarunk, és hozzuk, a legpraktikusabb a fehér. (Tudom, fene a püarktikus gondolkodásomba. :) ))


Zászló: gyorsabb a címer, ráadásul zászlóval nagyjából el lehet rekeszetni a Dunát. (LEP-en, és egyéb helyeken marha jól muatatnak a címerek is... 8) )

Más: nekem a keretjáték sajnos nem teljesen tiszta.

Mit tudunk? Tudjuk-e ezt pl. hogy mi tündék vagyunk? Másokról tudjuk-e, hogy ők kik? Mi az, aMit nem tudunk, mi az, amit tudunk? (Az idézeteket olvastam, de ebből nem jött le)

Színek: fehér-ezüst kombinációra szavaztam, mert az olyan elegáns, és mind a kettő a hold színe.


Jut eszembe: nem akarunk holdas fejéket készíteni magunknak? Akár drótból hajtogatva, akár ezüstös kartonból kivágva, és összeragasztva?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365100 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Egyébként a szürke/szürkéskék/sötétkék alapvetően 3 különböző szín, a "/"-t anno "vagy"-ként értettem. Ráadásul pólóként az ezüst alapszín egyenlő a szürkével.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365046 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Alapvetően nem kell kötelezően se pajzs, se zászló, de tüncök lévén sztem ráérünk az ilyesmire :P

Varrógépek elvileg lesznek, de megfelelő anyagból nem kell feltétlenül ott rögtön beszegni a köpenyt, vagy tévednék? (Másnem 0. nap lenyúljuk a gépet, megkérdezzük hogykell és beszegjük :P :D )

Festékek meg alapvetően lesznek gondolom, de akkor nyomatékosítom hogy igényeljük az ilyesmit. :)

Nyah szóval szavazzatok színről, meg nyilatkozzatok póló/egyébjelvény (pl. kagylómedál) ügyében! Meg szóljatok már egy szót Caladril gyöngyös-tollas kitűzőkezdeményéről is, szerintem kezdő verziónak tök jó, aztán ki lehet találni h. pontosan mit szeretnénk belőle! ;)

Legyetek jók/rosszak, kinek mi fexik :P holnap este re ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365043 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Kincső (Thilanna) írta: Az viszont a szavazás összeállításakor nem világlott ki számomra, hogy ennyire szeretnénk pólót - bár én csak örülök, ha szeretnénk :D

Én szeretnék. :integet: Remek csapatidentitás-hordozó eszköz, és előbb kész van, mint egy zászló (amit egyébként szintén pártolok). És ez már kész lehet a tábor elején (pláne így, ha csak kb az egyharmadát kellene kifesteni, a többit csak kontúrozni), míg a zászlóhoz eleve csak akkor láthatnánk hozzá, amikor már több a csapatidő.

A világoskék is egy egészen jó szín, az ilyen címer-3-féle pirosas összeállítások is egész jól néznének ki rajta szvsz, megy hozzá a sárga és a narancssárga is, meg persze a kékek... csak a zöldekkel kell vigyázni (bár mondjuk egyféle sötétzöld díszítésként, valami sárga + más színű alapon, az talán használható lenne még hozzá).

Kincső (Thilanna) írta: (bár sztem felcserélted a linkek megnevezését, de rájöttünk :) )

Ja, tényleg, bocsi... :oops: Szerkesztve.

Kincső (Thilanna) írta: de utóbbiból hogy jut-e, az attól is függ, mennyi/milyen anyagot szeretnénk, pl. köpenyt-e.)

A köpenyt be is kell szegni, tehát nem ártana tudni, lesznek-e varrógépek. Lásd tavalyi tábor. Illetve hogy egyáltalán tud-e valaki varrógéppel varrni a csapatból.

Kincső (Thilanna) írta: Ha meg van speciális színigényünk, talán még festékügyben is sikíthatunk Dorwnak, ha gyorsan tesszük... :idea:

Hát, pl némi ezüst nem ártana. Esetleg sötétkék... Közepes kékem van, sárgám is, fekete, fehér is... Pirosat és narancssárgát szvsz tudok még venni. Akrilfestékből csak kékeim nincsenek (de persze ezek ilyen kisüvegesek, tehát nagy felületekre, pl díszletfestéshez kevés, kellékekhez jó).
Kell csinálni idén is csapatpajzsot, vagy most zászlók lesznek, vagy alapból egyik se, csak ha szeretnénk? Mert attól függ, hogy milyen festékből kell esetleg nagyobb mennyiség, akrilból vagy textilfestékből.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365042 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Noigen, a szürke póló... a miénk 2004-ben végül világosszürkés lett, sztem egész jó szín, de valóban többnyire csúnyákat ill. sötétszürkéket lehet kapni (ezért mindenképp érdemes egyvalakinek megvenni az összeset, hogy egyforma legyen). Az viszont a szavazás összeállításakor nem világlott ki számomra, hogy ennyire szeretnénk pólót - bár én csak örülök, ha szeretnénk :D

A bordót, a lilát meg a zöldet azért nem tettem bele a szavazásba, mert előbbi kettőnek ellenzői akadtak, utóbbinak meg alig volt támogatója (plusz van már zöld csapat és miközeaholdhoz :P ).

Amúgy a "címer 3" nagyon wow :) (bár sztem felcserélted a linkek megnevezését, de rájöttünk :) ) És gyöngyházas medált is, igenigen! Úgyhogy aki kreatív bolt felé jár, az nézze meg hogy van-e! (Ártól függően összedobjuk vagy kérünk rá keretet a tábori kasszából, de utóbbiból hogy jut-e, az attól is függ, mennyi/milyen anyagot szeretnénk, pl. köpenyt-e.)

Ha meg van speciális színigényünk, talán még festékügyben is sikíthatunk Dorwnak, ha gyorsan tesszük... :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365025 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Sil: nekem a cimer-3 című darab tetszik a legjobban, és egyúttal az abban szereplő színek. [size=9:6tu6bh0w]Remélem tudod, mit jelent, hogy tetszik... *wink*[/size]

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365023 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Én is voltam egyszer szürke csapatban, és valóban nem volt könnyű szürke pólót találni. Valószínűleg idén se lesz ez másként.
Az gyöngyházas medál tetszik. Majd megyek én is kreatív boltba, és körülnézek, miket hehet kapni.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365021 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Sil írta: Nem megy esetleg valaki a héten kreatív bolt felé a pestiek közül? (Pl WestEnd?)

Ha kell, mehetek, elég sok fölösleges időm van mostanában, és úgyis a Nyugatinál szoktam beülni az Alexandrába olvasgatni.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #365020 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Csináltam még két "egyéni" verziót, mintának, hogy el tudjatok vonatkoztatni a virágostól.
Geometrikus (mondjuk nyílhegyek, dárdahegyek...):
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-3.jpg
Leveles:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-4.jpg
Szóval nem muszáj virágot, bármivel ki lehet tölteni. A szürkéhez, fehérhez gyakorlatilag minden szín megy, de a világoskékhez is meg lehet találni azokat az árnyalatokat, amikkel jól néz ki.
Még nem döntöttem el, mire fogok szavazni, még vacillálok a szürke és a világoskék között. Ma voltam kicsit körülnézni (kínai boltokba pl csak ilyenkor teszem be a lábam), pólókból láttam egészen szép világoskékeket, és nagyon ocsmány szürkéket (nem az a szép szürke volt, hanem ami leginkább valami piszkos rongynak néz ki, meg volt még "hangyás" verzióban is). Volt még szép bordó is, ezenkívül nagyon sötét zöld és sötétkék, többféle sárga, meg türkizkék. Kékből közepes színt nem is láttam. Majd hétfőn még nézelődök.
Kincső, te voltál már szürke csapatban, akkor lehetett kapni normális szürke pólót?

Voltam az itteni egyszem kreatív boltban is (pénteken akartam menni, de persze nem értem oda nyitvatartási időn belül), hogy feltöltsem a tavalyi táborban megcsappant festékkészleteimet. Rettenetesen ki voltak fogyva, alig volt textilfestékük (pl ezüst és arany egyáltalán nem volt). Próbálkozok még a héten, hátha kapnak árut (akrilfestékekkel jól állok, de textilfestékből tényleg kellene pótolnom). Állítólag leltározott a nagyker most hónap elején, azért nem tudtak eddig hozni. És nem volt olyan gyöngyházas kagylómedál sem, amit pedig mutatni akartam, hogy hogy nézne ki ráfestett holdacskával. Maga az alapanyag így néz ki egyébként:
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/medal.jpg
Nem megy esetleg valaki a héten kreatív bolt felé a pestiek közül? (Pl WestEnd?)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365016 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Arra szavaztam, hogy "egyéni színek (címerben is) + alapszín: szürke/szürkéskék/sötétkék", de az alapszínhez nem ragaszkodom, csak a fehér és világoskék meg a fehér és ezüst kombinálása mint két-két világos szín nekem nem szimpatikus, meg álljunk minél távolabb a már felhasznált színektől.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365000 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
No, olvassátok el figyelmesen az opciókat, és szavazzatok! És azért írjátok is le, hogy mit szavaztatok, a fenti csak az összesítés megkönnyítésére van ;)

/me a szomszédban írta: A holdmotívumot szerintem eldöntöttük 8)

Mostmár viszont döntenünk kéne lassan a szín(ek)ről is, mert még beszerezni is kell! Számomra úgy tűnik, h. a köv. opciókból kéne választanunk:

:arrow: világoskék (bár türkizkék csapat már van)
:arrow: fehér valami mással együtt (t.i. van már fehér csapat!!): pl. halványkék vagy ezüst
:arrow: szürke/ezüst/szürkéskék
:arrow: a hold színe (nyilván az alaptól is függően, és akkor ha nem maga a címer az ilyen alakú): fehér/szürke/ezüst/arany/sárga/vörös/narancssárga
:arrow: valamely alapszínhez (javallanám pl. az ezüstöt) egyedileg választott színek, amellyel a hold alakú címer is egyedileg kitölthető (ha jól értettem Sil lentebbi javaslatát)

Szerintem átalakítom ideiglenesen szavazássá a beszélgetős topicot. :idea: :)


FONTOS KÖZLEMÉNY: holnap (vasárnap) reggel elutazom és hétfő este leszek megint netközelben. Reggel még jövök azért :) De jó lenne, ha hétfő este tudnánk dönteni szín-ügyben! :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364964 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

fqqdk írta: nam, minden ötletet azonnal osszál meg velünk, ne tartsd magadban, megromlik!


köszönöm!

Rengeteg van, volt amit meg is írtam Kincsőnek..
annyira szeretlek Titeket, már most!!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364799 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
nam, minden ötletet azonnal osszál meg velünk, ne tartsd magadban, megromlik!

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364763 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
akkor lehet, hogy azt hallom?? :D :D

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364759 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Na, én folyamatosan agyalok, úgy fel vagyok pörögve, mint egy búgócsiga.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364479 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Metaflora írta: Úgy látszik, ma este minden topicban hülyeségeket mondok, akkor megyek is aludni, hogy ne rontsam nagyon a hírnevemet.


ugyanmár :) :D gyere vissza majd gyorsan :D

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364354 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Ha nincs OFF akkor hülyeség sincs :mrgreen:
De igen, sajna a kalózidentitást ellőttük tavaly (tavaly Dreamer csapvezsegédje voltam). :P

Ellenben most lusta vagyok átmenni a másikba: azért szerintem nem kell annyira depisnek lennünk, ha "beleőrülünk" kicsit a homályba, simán lehetünk bolondtüncök :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364342 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Úgy látszik, ma este minden topicban hülyeségeket mondok, akkor megyek is aludni, hogy ne rontsam nagyon a hírnevemet.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364339 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Metaflora írta: Azjóóó, nem leszünk tünde kalózok? :D :D:D

Azok Dreamerék voltak tavaly. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364313 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
De hát itt nincs off! *pislog csodálkozón*
Azjóóó, nem leszünk tünde kalózok? :D :D:D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364277 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
OFF:


Én tavaly nem tündét játszottam, hanem kalózt...

HARRRR!!

/Egy eltévedt főszervező/

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364217 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Én még nem láttam olyan csapatot, akiknek azt mondják hogy "nincs OFF" és ezt nem használják ki :D remélem ez csak a kezdeti megilletődöttség, illetve amiatt van h. tartalmas dolgokat is meg kell beszélnünk :)

Úgy gondoltam addig is írok ide némi infókat, hogy mi is ez a tábor meg csapat meg egyéb amibe itten némelyek váratlanul csöppentek bele. :) Lehet h. kicsit ismétlem amit a másik topicban már írtam, csak hogy egyben legyen...

Első és legfőbb tudnivaló: táborba azért megyünk, hogy jól érezzük magunkat: egyszerre lazák legyünk és bulizzunk ill. Középföldén érezzük magunkat. 8) :D Ehhez több szempontból segítség lehet a csapat.

Egyrészt ugye van egy keretjáték: maga az, hogy legyen keretjáték, immár 6 tábor óta hagyomány. Mindig valahol Középföldén (helyesebben Ardán, mert tavaly pl. Valinorban, ami nem Középfölde :P ) volt a táborhelyszín, különböző korokban. Általában az volt a koncepció, hogy különböző népcsoportok találkoznak, és a tábor végére valami közös célt kell elérniük, vagy közös döntést hozniuk. Ez azért jó, mert van 10 nap az évben, amikor akinek van igénye erre, azt játszhatja hogy ő most tünc/törp/ember/hobbit/stb. De sohasem volt kötelező vééérkomolyan venni az ilyet, mindazonáltal többnyire valamilyen szinten mindenki bekapcsolódott, mert a közösség adta hozzá a hangulatot. :)
Ez tehát a csapatok egyik funkciója, ami idén is megvan, csak egyelőre nehezebb a dolgunk emlékek hiányában. De majd... ;)

Másrészről amikor először szerveztek nekünk tábort 5 éve, akkor rájöttek, hogy 100-120 ember (és akkor még nagyon sokan nem vagy alig ismertük egymást) könnyebben feloldódik és alkot közösséget, ha vannak kisebb közösségek, ahová tartozhatnak a tábor során. Ez a másik ok, amiért lettek csapatok :) Rendek viszont nem minden évben voltak - kreaítv tevékenység mindig volt, de nem mindig csoportos, szervezett, irányított formában. Én pl. nagyon szeretem a csapatosdit, mert gyakorlatilag minden évben volt egy-két ember az aktuális csapatomból, akivel a közös élmények megalapoztak egy barátságot. De ha nem is, akkor is jó közelebbről megismerni olyanokat, akiket akár évek óta ismerünk már futólag, és azt hinnénk hogy tök más mint mi, aztán kiderül hogy van bennünk közös... :)

Így neten keresztül kissé nehéz dolgom van, hogy egyszerre kell "régiekhez", "újakhoz" és "közepesenújakhoz" szólnom, főleg azért, mert csak próbálom kitalálni, hogy mik lehetnek a felmerülő kérdések :P de biztos vagyok benne, hogy személyesen a táborban ez már gördülékenyebben fog menni ;) Csak azt éreztem, hogy van némi bizonytalanság és információéhség a levegőben.
Egyébként azért vagyok (többek közt), hogy KÉRDEZZETEK: itt is lehet, mert biztosan a többiek is szívesen válaszolnak, de tőlem is, akár priviben, akár msn-en (kincso'kukac'axelero.hu).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #363457 Írta: Kincső
Tábortűz (Beszélgetések) téma létrehozva Kincső által
Sziasztok!

Miközben emlékvesztetten vándorolunk, és valami megmagyarázhatatlan erő hajt minket előre hegyeken-völgyeken, erdőkön-réteken át, kihalt, néptelen tájakon, ahol a néhány messziről megpillantott élőlény menekül előlünk, esténként a tábortűz mellett van időnk melegedni, beszélgetni. Ezt szimbolizálja ez a topic, ahol "nincs OFF", persze a jóízlés és a netikett határait betartva. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.515 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére