Tábortűz (Beszélgetések)

Több
15 éve 9 hónapja #365912 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Sil írta:

Kincső (Thilanna) írta: Háttööö... az anyag szélességével sztem kevéssé tudunk variálni, mivel a legelső peremfeltétel az olcsóság.

Szóval 1,5 m szélesség esetén 3 m kéne fejenként?! 8O Az 300 Ft-os anyag esetén is 3*11*300=9900 vagyis majdnem egy tízes :?
Nem lehet valami takarékosabb szabás szerint? Sima téglalap/trapéz alakú anyag elöl összekötve/megtűzve? (Zugisoknak nem olyan volt annó?)

Szvsz a Zugisoknak nem volt köpenyük, legalábbis csapatszinten tuti nem. Ille mint zugistárs? A gondoriaknak volt akkor, nem?
Lehet másmilyen szabás is, max nem fog annyira ráncolódni. De ha a pénz a gond, beszállhatok, ha akarjátok, kifizetem a kettő közötti különbséget. Ne a pénzen múljon. (Tényleg, majd lemérem este a tavalyi köpenyemet, mekkora volt.)


Ööö... akkor lehet h. nem csapatszinten volt... de én tavaly a csapatdarabunkhoz (a Piroska kapitányaként :P ) Gilgtől kaptam kölcsön az ő piros zugis köpenyét :)
A felajánlást meg köszönjük! 8) Alapvetően én is beszállhatok, bár egyre inkább úgy néz ki, h. kicentizem a nyári dolgokra a pénzem, a spóroltat meg nem szívesen dézsmálom :P de a csapatért nyilván ;)
Akkor ennek fényében tárgyalok Dorwval...

UPDATE: az a helyzet, hogy alapvetően 2-3000 Ft jutna csak csapatonként :? tehát még a nemfélkörös 1,5 m / fő (+2m zászló) verzió is 6-8000 Ft-ra jön ki, a félkörös meg 10-12-re :( DE! Mindjárt átbattyogok a raktárba, ahol Dorw talált sok világosszürke, némi kék/lila beütésű anyagot, és megnézem h. az szép-e. :) Kénytelenek lesztek az én ízlésemre hagyatkozni :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365911 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Kincső (Thilanna) írta: Háttööö... az anyag szélességével sztem kevéssé tudunk variálni, mivel a legelső peremfeltétel az olcsóság.

Szóval 1,5 m szélesség esetén 3 m kéne fejenként?! 8O Az 300 Ft-os anyag esetén is 3*11*300=9900 vagyis majdnem egy tízes :?
Nem lehet valami takarékosabb szabás szerint? Sima téglalap/trapéz alakú anyag elöl összekötve/megtűzve? (Zugisoknak nem olyan volt annó?)

Szvsz a Zugisoknak nem volt köpenyük, legalábbis csapatszinten tuti nem. Ille mint zugistárs? A gondoriaknak volt akkor, nem?
Lehet másmilyen szabás is, max nem fog annyira ráncolódni. De ha a pénz a gond, beszállhatok, ha akarjátok, kifizetem a kettő közötti különbséget. Ne a pénzen múljon. (Tényleg, majd lemérem este a tavalyi köpenyemet, mekkora volt.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365905 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Metaflora írta: kepfeltoltes.hu/080708/kagylomedal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az első szerintem jó lenne.
A Westend-beli Kreatív Hobbyban én is jártam, és ott olyanok voltak, mint a második, oldalról lehet őket felfűzni.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365903 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Háttööö... az anyag szélességével sztem kevéssé tudunk variálni, mivel a legelső peremfeltétel az olcsóság.

Szóval 1,5 m szélesség esetén 3 m kéne fejenként?! 8O Az 300 Ft-os anyag esetén is 3*11*300=9900 vagyis majdnem egy tízes :?
Nem lehet valami takarékosabb szabás szerint? Sima téglalap/trapéz alakú anyag elöl összekötve/megtűzve? (Zugisoknak nem olyan volt annó?)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365898 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Pólóméret: nekem inkább: S/XS. :!:
Olyan óriásiak azok a pólók, hogy általában háromszor beleférek.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365892 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Kincső (Thilanna) írta: Kérdés: Egy köpenyhez gondolom átlag 1,5-1,7 m hosszú (alapból 1-1,5 m széles) anyag elég lesz, de nem értek hozzá... akinek volt már köpenye: mekkora? és mégfontosabb: a zászlóhoz mennyi kéne?
Amúgy aszonta Dorw, h. valszeg bélésselymet kapunk, különben egy vagyonba kerülne...

Félkör alakú szabásmintával köpenyenként kétszer olyan hosszú anyag kell, mint amilyen széles. Az anyag szélessége határozza meg, hogy meddig fog érni maximum a köpeny (sőt, még lejön belőle a nyakkivágás is, szóval annál még valamivel rövidebb is, de nem baj, mert nem muszáj földig érnie...). Mivel vannak elég magas fiúk is a csapatban, szvsz érdemes minél szélesebb anyagot venni (inkább vágjunk le belőle, mint hogy túl rövid legyen).
Zászlóból milyen alakút akarunk? A hagyományos háromszög alakú tündezászlókhoz duplán szoktuk venni az anyagot (pláne, ha bélésselyem, mert annak nem egyforma a két oldala), ha elég széles ehhez az anyag, akkor úgy, hogy a hossza = a zászló hossza (+ a szegés), keskenyebb anyagból viszont több kell, mert ott ki kell vágni 2x és rendesen összevarrni.

A pólóméret szvsz jó, a kínai pólók általában tényleg nagyobbak, mint a méretezés alapján gondolná az ember.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #365888 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Pólókérdés... én a következő méreteket saccolom (akit nem ismerek, iwiwen néztem meg :P ):

Caladril M/L
efkú L
Idril M/L
Ille S/XS
Ingwea S/M
Kincső M/L
Maglor L/XL
Metaflora S/M
Namarie L/XL
Rodarth XL
Sil M/L

Kínai pólóban gondolkodjatok, az inkább férfi méret szerint számoz mint női szerint... ha szerintetek valakiről nagyon rosszul tippeltem, azt is mondjátok, magatokról meg pláne! :wink:

Kérdés: Egy köpenyhez gondolom átlag 1,5-1,7 m hosszú (alapból 1-1,5 m széles) anyag elég lesz, de nem értek hozzá... akinek volt már köpenye: mekkora? és mégfontosabb: a zászlóhoz mennyi kéne?
Amúgy aszonta Dorw, h. valszeg bélésselymet kapunk, különben egy vagyonba kerülne...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365883 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Kincső (Thilanna) írta: Szolúsön-javaslat: fiúknak világoskék helyett szürkéskék?! :wink:

Az is jó. Meg tudja valaki venni? Nálunk sajna nincs akkora bolt, ahol lenne ekkora készlet pólókból (max 1-2 darab színenként).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365879 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
perme egyetért

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365834 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
mindkettőre: HELYES! :D 8)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365825 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Szolúsön-javaslat: fiúknak világoskék helyett szürkéskék?! :wink:

Amúgy nagyon világosra, ellenben ízlésesre (nem bugyikékre :P ) gondoltam. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365799 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
de mennyire lesz 'világos' az a kék????


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365793 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
ha nagyon ragaszkodtok hozzá.... :?


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365749 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Kincső (Thilanna) írta: És még azt mondjátok meg, hogy a zászló alapszíne szürke vagy világoskék legyen?

A köpenyhez úgyis kell anyagot venni, szvsz a zászló simán lehet ugyanolyan anyagból.
(Szerk.: Ha lehet, ne olyan orkános legyen, mint a tavalyi sötétkék, mert az nemcsak a vizet, hanem a festéket is taszította...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365743 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
EZÜÜÜÜSTKÖPEEEEEENY ZSíííííííííRRRRR

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365727 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Színek: bár nem a kedvenceim, de a körülményeket figyelembe véve abszolút megfelelőnek tartom a világoskék póló, ezüst köpeny kombinációt, az egyéni színezésű címerhold ötletét kifejezetten pártolom

Bevásárlás: a Hobbyművészig nem mentem el, a gyöngyboltban voltam és a nagy kreatívban, ez utóbbiban nem igazán láttam bent gyöngyöket, csak egy külön részben, kívül, ott nem láttam ilyesmit, bár persze lehet, hogy van, csak nem vettem észre; a festék, ahogy így csomagoláson keresztül látom, szimpla gyöngyházas ezüstszürke, másféle ezüst textilfestéket nem láttam, illetve ruhafilc sötét anyagra van arany és ezüst színben; a kagylómedálokat illetően: a középen lyukasztottak elég egyértelműen kagylóból, egyik fele gyöngyházas, másik fele durvább, ahogy leírtad, az első kettő fogalmam sincs, miből, mindkét felük gyöngyházas, tapintásra simák, és igen, a kék függőlegesen középen van átfúrva; ez mind elég pici, kb. ujjpercnyi, a holdas magassága kábé egy hüvelyk, vagyis két és fél centi (akartam vonalzót rakni melléjük a képre, de elfelejtettem)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365726 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Maglor írta: *jelentkezik* :oops:
nekem vhogy nem jön be a világoskék... de a csapat érdekében bármit!!!!!!


akkor mi legyen? :roll: a "csapatért bármit" azt jelenti h. azért mehet?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365721 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
*jelentkezik* :oops:
nekem vhogy nem jön be a világoskék... de a csapat érdekében bármit!!!!!!


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365715 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Juteszembe, rákérdeztem Dorwra és lesz sok festék mindenből. ;)

Viszont! Holnap reggel szeretném lezárni, hogy milyen színünk legyen, mert még be is kell szerezni a dolgokat.

Van-e valakinek kifogása a világoskék póló - szürke/ezüst köpeny - köpenyen fehér hold - mindenkinek egyedi színezésű hold alakú címer a pólóra összeállítás ellen? Az most szóljon, vagy hallgasson örökre! ;)

És még azt mondjátok meg, hogy a zászló alapszíne szürke vagy világoskék legyen?

És vállalja valaki hogy beszerzi a pólókat?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365706 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Metaflora írta: Ma az Üllői úton és a Károly körúton sétálgatva benéztem minden útbaeső boltba, ahol kreatív cuccokat vagy gyöngyöket láttam.

Az Üllői úton kell lennie legalább három ilyen boltnak. Egy Kreatív Hobby, mint a WestEndben, valami gyöngybolt nagyjából mellette (az egyik 18, a másik 16/B), és van egy Hobbyművész is a 36-os szám alatt. Olyan medál, amit linkeltem, leginkább a Kreatív Hobbyban és a Hobbyművészben esélyes, hogy legyen. Vagy a gyöngyök közt lehet, vagy azon a részen, ahol ilyen kagylók, csigák meg üvegkavicsok találhatók. Nem egyesével árulják, hanem csomagban, és viszonylag kicsik, de medálnak nem is kell nagy. És konkrétan kagylóból van (az egyik fele tényleg gyöngyházas, a másik meg sötétebb és durvább felületű, mint a kagylóhéj).

Metaflora írta: Az első kettőt darabonként 60 forintért lehet kapni, de nagyobb mennyiség esetén asszem -20% (Készítők Gyöngyboltja - Üllői út). A másik háromnak most ügyesen nem találom a nyugtáját, de asszem, 20, 20, 50 Ft volt a Károly körúton, és pontosan tudom, hol, szóval megtalálom a boltot.

Ezek miből vannak, és kb mekkorák? A 3-5-ig nem jó, azokon középen van a lyuk, mint egy gombon. A 2-es nem rossz, bár az inkább gyöngyszerűnek néz ki, a közepén megy át a lyuk, függőlegesen? Az 1-es tetszik, az mekkora? Lehetne használni pl a fejdíszekhez is, ha elég nagy. :idea:

Metaflora írta: találtam féláron (500 Ft - 50 ml) "006 - Iridescent Silver" színű vizes bázisú, vasalóval fixálható, világos színű textilanyagok festésére ajánlott festéket.

Iridescent? Az színjátszós? Inkább valami sima fémes árnyalat kéne szvsz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365679 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Sil írta: Rettenetesen ki voltak fogyva, alig volt textilfestékük (pl ezüst és arany egyáltalán nem volt). Próbálkozok még a héten, hátha kapnak árut (akrilfestékekkel jól állok, de textilfestékből tényleg kellene pótolnom). Állítólag leltározott a nagyker most hónap elején, azért nem tudtak eddig hozni. És nem volt olyan gyöngyházas kagylómedál sem, amit pedig mutatni akartam, hogy hogy nézne ki ráfestett holdacskával.

Ma az Üllői úton és a Károly körúton sétálgatva benéztem minden útbaeső boltba, ahol kreatív cuccokat vagy gyöngyöket láttam.
Főleg kagylómedált próbáltam keresgélni a képek és leírás alapján, én ugyanis nemigen tudtam, milyen az, ilyesfélékre akadtam:
kepfeltoltes.hu/080708/kagylomed ... es.hu_.jpg
Az első kettőt darabonként 60 forintért lehet kapni, de nagyobb mennyiség esetén asszem -20% (Készítők Gyöngyboltja - Üllői út). A másik háromnak most ügyesen nem találom a nyugtáját, de asszem, 20, 20, 50 Ft volt a Károly körúton, és pontosan tudom, hol, szóval megtalálom a boltot.
Voltam az Üllői úti Kreatív Hobbyban is (ilyen van a Westendben is, csak kisebb, oda is elmehetek, ha kell), ott medálokat nem láttam (mondjuk nem is kérdeztem, csak nézelődtem), viszont textilfestékből (nem tudom, hogy pontosan milyen fajtát kerestél) találtam féláron (500 Ft - 50 ml) "006 - Iridescent Silver" színű vizes bázisú, vasalóval fixálható, világos színű textilanyagok festésére ajánlott festéket.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365578 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Sil írta: Igen, rokon, és kifejezetten tetszik. És a szürke köpeny menne a világoskék pólóhoz is. [size=9:2ph584fv](Most már láttam viszonylag tűrhető szürke pólót is, ami nem piszkosrongy/mákos/sötétszürke, de az sem teljesen egységes színű, hanem különböző árnyalatokból áll. A világoskékek sokkal szebbek voltak.)[/size]


Ez az összeállítás nekem is tetszik. Legyen világoskék póló (ha az szebb), és szürke köpeny. Az olyan ezüstös hatású, és nem is olyan egyhangú. Szerintem szép lenne.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365562 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Sil írta: Az anyanyelvünkre emlékezünk legalább nyomokban (pl hogy egyáltalán quenya vagy sindarin), vagy csak a közös nyelvet beszéljük?


Megkérdeztem: közös. :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365551 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Namarie írta: Sil: igazad van, zászlóra is rá lehet festeni a címert. Én konkrétan a tavalihoz hasonló dologra gondoltam, vagyis címerpajzsra. Mindkettő nagy macera?

Hát, a címerpajzs nagyobb macera szvsz, mert először is kell hozzá olyan falapszerűség, amit ki kell vágni fűrésszel (esetleg valami fogantyút is ráapplikálni valamikor). Azt alapozni kell (mind a két oldalát külön), és meg kell várni, míg megszárad. Utána lehet ráfesteni a mintákat, szintén hagyni száradni a kontúrozás után és az egyes színek között... Az akrilfesték teljes száradási ideje kb 24 óra szokott lenni, de legalább egy olyan 8 órát nem árt várni az egyes rétegek közt akkor is, ha sietünk. Esetleg lakkozni, hogy ne ragadjon vagy ne olvadjon le róla a festék a melegtől... (A mienkről tavaly így is lejött valahogy egy darabon a festék a számháború hevében, úgy kellett utánafestenem.) A textilfestés jóval gyorsabb, már csak a száradási idők miatt is, meg mert nem kell külön alapozni.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365547 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Ha a fehér mellett szavazunk, ha nem, tuti, hogy pont olyan cucca, mint nekünk, semmilyen esetben sem lesz egy másik csapatnak. :P

Akármi is lesz a vége, nekem tuti tetszeni fog a megoldás. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365546 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)

Kincső (Thilanna) írta: Fehér + egyéni szín meg azért nincs, mert fehér csapat alapból van, és ha a fehérhez különböző színeket teszünk, akkor nem térünk el sokban a másik csapattól... ami meg még konfliktusforrás is lesz.

Ja, OK.

Kincső (Thilanna) írta: Keretjáték: nyugodtan kérdezzetek, max. azt mondom h. nem tudjuk :D De Sil helyesen válaszolt: a fajunkat tudjuk, mert látjuk h. hegyes a fülünk / szakállunk van / nincs, másokkal még nem találkoztunk de az ő fajukat is felismerjük, de a fajokról alkotott tudásunk csak egy homályos életérzés, képekből, benyomásokból, nem konkrét tudásból áll egyelőre.

Az anyanyelvünkre emlékezünk legalább nyomokban (pl hogy egyáltalán quenya vagy sindarin), vagy csak a közös nyelvet beszéljük?

Kincső (Thilanna) írta: Pólófestés: szerintem jó buli, és ezt úgy mondom h. nemigen van kézügyességem így a kontúrjaim is mindig elég egyediek lesznek. De ha valaki esetleg teljesen rosszul érzi magát ettől, annak biztos lesz egy kedves csapattárs aki segít... de szerintem egy ilyen holdas mintát majdhogynem a reggeli 1-1 csapatóra alatt kifestünk ;)

Én szeretek festeni pólót is meg zászlót is. És az az igazi, amikor bevonulunk a saját zászlónk alatt... :nosztalgiázik: És tényleg vettem több 0-ás ecsetet, azzal kontúrozni is könnyebb még a bénábbaknak is. (Én se vagyok annyira ügyes, csak jól leplezem. :P )

Kincső (Thilanna) írta: Ellenben a két egyeduralkodó szavazási opciót talán egyeztetni lehet: szürke póló (mivel pólóban az az ezüst), ezüst köpeny, a köpenyen fehér hold, a pólón egyéni színű hold alakú címerek - ergo aki a fehér dominanciáját igényli, annak sok fehér minta a címerében :idea: Ez asszem Sil 3-mal lentebbi javaslatával rokon :)
[size=9:hre5dc9z](esetleg lehet gondolkozni a világoskék alapban (talán pólóban is könnyebb beszerezni), hogy egyéni címerben lehessen fehér-ezüst címerminta)[/size]

Igen, rokon, és kifejezetten tetszik. És a szürke köpeny menne a világoskék pólóhoz is. [size=9:hre5dc9z](Most már láttam viszonylag tűrhető szürke pólót is, ami nem piszkosrongy/mákos/sötétszürke, de az sem teljesen egységes színű, hanem különböző árnyalatokból áll. A világoskékek sokkal szebbek voltak.)[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365525 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Szerintem legyen az alapszín világoskék/szürke (ez a két szín bizonyos árnyalataiban elég hasonló tud lenni, viszont erőteljesen eltér a türkizkéktől), és mindenki egyéni színekben fessen rá címert.
Amúgy bármit is választunk, biztos nem lesz pont ugyanolyan egy másik csapatnak. (Kivéve a fehér, de az már úgyis van.)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365524 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
A szavazásról: gondolom h. a szürke/szürkéskék/sötétkék három különböző szín, csak arra gondoltam hogy ha netán az nyer, csak megegyezünk már. Így is nagyon sok opció lett szerintem... :roll: :P Fehér + egyéni szín meg azért nincs, mert fehér csapat alapból van, és ha a fehérhez különböző színeket teszünk, akkor nem térünk el sokban a másik csapattól... ami meg még konfliktusforrás is lesz.

Keretjáték: nyugodtan kérdezzetek, max. azt mondom h. nem tudjuk :D De Sil helyesen válaszolt: a fajunkat tudjuk, mert látjuk h. hegyes a fülünk / szakállunk van / nincs, másokkal még nem találkoztunk de az ő fajukat is felismerjük, de a fajokról alkotott tudásunk csak egy homályos életérzés, képekből, benyomásokból, nem konkrét tudásból áll egyelőre.

Pólófestés: szerintem jó buli, és ezt úgy mondom h. nemigen van kézügyességem így a kontúrjaim is mindig elég egyediek lesznek. De ha valaki esetleg teljesen rosszul érzi magát ettől, annak biztos lesz egy kedves csapattárs aki segít... de szerintem egy ilyen holdas mintát majdhogynem a reggeli 1-1 csapatóra alatt kifestünk ;)

Jut eszembe, nem kéne szétválasztani a szavazást a színekről és a címerek mennyiségéről?

Nem egészen értem ezt a kérdést :)

Csapatgyűlésről: ha jól emléxem a programtáblára, minden reggel lesz csapatos felvonulás, ahol az elejétől lehet parádézni a jelvényekkel. De ha netán visszanyerjük az emlékeinket, akkor biztos lenne alkalom tiarás-köpenyes teljes díszben felvonulni is, népünk hajdanvolt dicsőségét (tüncök lévén tuti dicsők voltunk) reprezentálandó ;)

A szavazók figyelmébe ajánlanám, hogy ha a pólót többször ilyen alkalmi viseletre használnánk, akkor kevéssé praktikus a fehér szín. Ellenben a két egyeduralkodó szavazási opciót talán egyeztetni lehet: szürke póló (mivel pólóban az az ezüst), ezüst köpeny, a köpenyen fehér hold, a pólón egyéni színű hold alakú címerek - ergo aki a fehér dominanciáját igényli, annak sok fehér minta a címerében :idea: Ez asszem Sil 3-mal lentebbi javaslatával rokon :)
[size=9:19djapz5](esetleg lehet gondolkozni a világoskék alapban (talán pólóban is könnyebb beszerezni), hogy egyéni címerben lehessen fehér-ezüst címerminta)[/size]

nyah remélem sikerült összeszednem a dolgokat 8O :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365480 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Sil: igazad van, zászlóra is rá lehet festeni a címert. Én konkrétan a tavalihoz hasonló dologra gondoltam, vagyis címerpajzsra. Mindkettő nagy macera?
Fejdísz-féleség: tényleg jobb a drót.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365437 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábortűz (Beszélgetések)
Nekem tetszik a szürke alapszín, és a szürke köpeny is zsír (2004 óta akarok egyet magamnaaaaak) :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.485 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére