Vándorutak emlékei

Több
15 éve 9 hónapja #367140 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Hí for ALL :P
The camp in this year was very good :twisted:
Bocs a hülyülésért csak tudjátok minnél fáradtabb az ember annál hülyébb. 8)
Nagyon jók voltunk,vagyunk és fogunk is lenni.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367138 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
menjünk:)

ismerek ott néhány imeretlen folyosót:)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367134 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
mehetunk :D , nekem jo...

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367129 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
menjunk, menjunk :lol: de hova? es mikor? ...
A gollamos enekhez kinek van meg a szovege?

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367127 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei

Maglor írta: szerkesztve

amúgy, ha nagyon nem jön össze semmi, akár itt nálunk is lehet partyzni... van hegy, tó, szállás!


Menjünk el Pannonhalmára! Virágzik a levendula! :P *fan*

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367107 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
szerkesztve

amúgy, ha nagyon nem jön össze semmi, akár itt nálunk is lehet partyzni... van hegy, tó, szállás!


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367086 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Utolsó sorban nincs "már". ;) Úgy nem is jön ki dallamban.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #367085 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Ellopták az urukok a tornyot,
Benne volt még Szauron szeme.
Sírjál-sírjál Szauron szája,
Homlokon vert Szarumán keze.


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367084 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
hát nemteljesen tökmindegy?????:D a lényeg, h menjünk!!!!!!

szeretlek titeket vadformái a létnek!!!!!!!!!! (Magányos hegy rúlz!!!!)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367083 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Bennem is!! :D És hova?

Szervezhetnénk egy újabb tábort is akár, ilyen kirándulósat... :P Najó, csak vicc volt, de azért jó lenne kirándulni...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367082 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Halihó rendtársak!

mikor kirándulunk mán????? bennem van a mehetnék!


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367071 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Bizonyám, pici Raptorka! Kiemeltenis! 8)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367054 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei

Maglor írta: nagyon szeretek mindenkit!!!!! :D 8)


engem is? :twisted: Boccccs, ezt is muszáj volt... De természetesen én is téged.
A lényeg, hogy imádok minden kedves túrázó (szak/g)társat, iszonyat jó volt veletek járni az erdőt (és a kocsmát of course), tocsogni a sárban, és elázni az esőben. Köszi mindent!!!

Gondolkodtam, hogy írjak-e köszönőlistát, csak ilyenkor mindig kifelejtek valakit, vagy pedig, hogy mit akarok neki megköszönni, annyi minden van. Úgyhogy "csak" végtelenül hálás vagyok mindenkinek mindenért.

sebcsaba írta: Állítólag nedvesebb időnk lesz mint tavaly.


Ööö...igen. Egy kicsit. :P
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #367004 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
köszönöm, hogy voltatok, vagytok, lesztek nekem!
jók voltunk!
nagyon szeretek mindenkit!!!!! :D 8)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365790 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Üdv!

hozom, a 'Zöld kalandra fel' c. "könyvecskét is, amiben minden benne van, amit a túrázásról tudni ildomos.

ja, + nálam tényleg vagy 10 kgnyi 6ározó lesz :wink: 8)

köszönöm a belém vetett bizalmadat :wink: 8) :D


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365675 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Sziasztok!

Először is bocsánat a késlekedésért, sajnos az elmúlt hétvégén is volt egy fontos szervezési feladatom, a táborhoz hasonló nagyságrenddel, (erről majd mesélek annak akit érdekel...), de mostantól kezdve már csak a tiétek vagyok.

Látom a társaság nagyja már járt itt, bemutatkozások is megkezdődtek, hadd jöjjek akkor én.

Civil néven Sebestyén Csaba vagyok, megszólítás bármi lehet amire figyelek: Csaba, sebcsaba, sebcsa', szürke (egykori Szürke Gandalf nicknevemből), vagy egyszerűen "Cs!". (A túravezető sporttárs kifejezést kérem mellőzni.) Kinézetre valahol a hippi és a kocka között vagyok félúton, belülről szintúgy. Ja és ha nagy leszek akkor kecskepásztor szeretnék lenni. :wink:

Gyerekkorom óta járom a különböző erdőket, Magyarország talán minden hegységében megfordultam már, valamint Ausztria, Szlovákia, Thüringia nagyobb buckáit ismerem. Ezek ellenére nem tekintem magam profi túrázónak, csupán fanatikus amatőrnek. Imádom a nagy, magas hegyekről elém táruló hatalmas panorámákat, remélem fogunk ilyent látni a héten.
Kérlek ti is írjátok meg merre szoktatok járni, mekkora túrákra, hogy tudjam mekkorákat tervezzünk!

Másik nagy hobbim a tájékozódási autóversenyzés. Ezt csak azért gondoltam megemlíteni, mert ezzel jár a tájékozódás, térképészet szeretete is. Az ezen a területen összegyűjtött tudásomat szeretném veletek megosztani, hogy később ti is tudjátok "eltévedés(ek) nélkül járni az erdőt", ahogy Nibeniel fogalmazott. Viszont a természettel kapcsolatos többi tudományterületen nem vagyok nagyon jártas, ezért rátok is szükségem lesz. Kedvesem, Artemisz mint fanatikus biológus fog minket megállítani minden második fánál és bokornál, hogy egy csomó hasznos dolgot mondjon róluk (amit én sajnos öt perc alatt úgyis elfelejtek mindig). Maglorra szintén mint szakavatott természetismerőre számítok, Sirgonra mint geofizikusra, (akire úgyis ráfogjuk hogy geológus, akár tiltakozik ellene akár nem), Ankalimonra mint sereghajtóra, akarom mondani tábori filozófusra, és természetesen a mindenki másra, akikről sajnos még nem tudok eleget, de remélem megtaláljátok a helyeteket ebben a csapatban. (Hirdetés: gombászt keresünk, jelentkezés itt!)

Bár már nincs sok idő a táborig, nem árt egy kis felkészülés. Mivel viszonylag sokat fogunk gyalogolni (nagy ám az az erdő!), célszerű egy kis testmozgás bemelegítésnek. Legalább annyi, hogy aki nem sportol semmit (a filozófia nem sport!) az esténként egy-másfél órát sétáljon a szabadban a hátralévő napokban. Nem elég, de a semminél jobb.

Artemisz már elkezdte felsorolni hogy mit hozzatok feltétlenül, de megismétlem, hogy ne feledjétek:
:arrow: Strapabíró cipő. Ajánlott: túrabakancs. A lényeg, hogy kibírja a túrákat. Lehet, hogy egy hét alatt többet fogsz benne gyalogolni, mint máskor egy hónap alatt szoktál. Nem ajánlott: tűsarkú.
:arrow: Erdőbe való nadrág. Célszerű a hosszú szárú, a csalán meg egyéb szúrós növények és pláne a szúrós állatok ellen. (Én személyesen inkább rövidebb nadrágot szoktam hordani, mert nagyon izzadós vagyok, a szúnyogokkal nem foglalkozok, a kullancsokat meg mindig kiszedem.
:arrow: Érzékenyebb bőrűeknek vékony ing, sapka, naptej vagy egyéb leégés elleni kencefice. Ez utóbbiakhoz én nem értek.
:arrow: Esőkabát vagy vízhatlan kabát. Állítólag nedvesebb időnk lesz mint tavaly. Az esernyő inkább csak tartaléknak, meg poénnak napsütéses időre.
:arrow: Melegben váltótrikó, pláne ha izzadós vagy.
:arrow: Aki nem szereti az élősködőket, annak kullancsriasztó spray. Kullancs arrafelé van szép számmal, viszont szerencsére nem fertőzöttek.
:arrow: Valami kényelmes kis hátizsák vagy oldaltáska a túrára. Úgyis mindig hoztok magatokkal vizet, meg egy-két szükséges dolgot, de ne a 60 literes nagy málhazsákot kelljen végig hordani. Azt is lehet, hogy baráttal-barátnővel közösen, egy hátizsákba pakoltok és felváltva viszitek.
:arrow: Kulacs, termosz, pillepalack (bár az úgyis képződik, de jobb ha úgy indulsz otthonról hogy hozol egyet magaddal). Műanyag vagy hadtápbögre is jól jöhet (egy hónapja még volt egy forrás a környéken).
:arrow: TAJ-kártya, szükséges gyógyszereid.
:arrow: Ha nagyon dohányos vagy, és nem bírod ki a túrát cigi nélkül, akkor hamu- és csikkgyűjtő.

Ajánlott továbbá, ha van
:arrow: Térkép, iránytű, lépésszámláló, GPS.
:arrow: Állat-, növény-, gomba- vagy kőzethatározó. Ha öt kilónál nehezebb akkor megtapsolunk. (Én hozok, öt kilónál nehezebb, de önjáró, és Artemisznek hívják.)
:arrow: Fényképezőgép, művészi hajlamúaknak papír és színes ceruza.
:arrow: Túrabot, távcső, gukker. Ankalimon: nem, a nagy távcsövet nem hozzuk.
:arrow: Kis süti, csoki, keksz. A hegytetőn mindig jólesik valami édességet enni.
:arrow: Éjszakai túrához elemlámpa, láthatósági mellény.

Egyelőre ennyi, már így is nagyon sokat írtam. Írjatok nagyon sokat ti is ;]

Ne vigyél el semmit, csak az emlékeidet,
ne hagyj ott semmit, csak a lábnyomodat,
ne ölj meg semmit, csak az idődet!


"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365350 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei

Ankalimon írta: Remélem a rendvezeink kíméletes útvonalakat terveznek - vagy ha nem, akkor a felszereléshez tartozik tábori ásó sírgödör-készítés céljára.(Mondanám, hogyha elájulok, cipeljetek haza, de ehhez túl "tekintélyes" a termetem... :wink: )




Kíméletes útvonal? Nyehhehe... :P
Ugyan, Ankalimon, ez a túlélőtábor része lesz, hogy téged hazacipeljünk az erdőből - bár hegynek lefelé célszerűbb lenne gurítani.

Üdv köztünk! Neked is meglesz a nélkülözhetetlen szereped, mint másoknak, így nem tervezzük a kiirtásodat :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365336 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Úgy is mint bemutatkozás:

2002. nyara óta vagyok meghitten hírhedt alakja az MTT közösségének. Azóta mindenféle adminisztratív tisztségeket is betöltök, meg egy csomó MTT-s programot szerveztem. Pirulva vallom be, hogy 5 évvel ezelőtt az én találmányom volt a keretjáték köré épülő kreatív-közösségi tábor-típus meghonosítása a Társaság nyári programjaiban, és azóta minden egyes évben főszervező, csapatvezető, vagy rendi vezető voltam - sima táborozó még sosem.

Vagyis - kínos - igazából újonc vagyok: ez lesz életem első MTT-s tábora, amit egyszerű SZ.M. táborlakóként fogok átélni - végre... Ezt nagyon várom már. Terveim szerint a roppant intenzív csapat és rendi tevékenység mellett többéves szocializációs deficitet fogok behozni a 10 nap alatt.

A természetjárást nagyon szeretem, bár hajlamos vagyok rá, hogy jó kanapékrumpli módjára a Másfél millió lépés Magyarországon epizódjainak megtekintésével vezessem le ezirányú igényeimet... Remélem a rendvezeink kíméletes útvonalakat terveznek - vagy ha nem, akkor a felszereléshez tartozik tábori ásó sírgödör-készítés céljára.(Mondanám, hogyha elájulok, cipeljetek haza, de ehhez túl "tekintélyes" a termetem... :wink: )


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365079 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Még egy nap türelmet kérnék a "nagyvezír" nevében a kedves túrázóktól! Addig is tartsatok ki, őrizzétek meg a lelkesedést és ne igyatok mosatlan gyümölcslevet! :P

*ölelés*

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365062 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Én is gyorsan bemutatkozom... :D 15 éves vagyok, innen a rendből ismerem Nibenielt. Most megyek először táborba, és azért ezt a rendet választottam, mert szeretek kirándulni... Most igy nem nagyon tudok mást írni... :)

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364869 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
mivan nép? teljes tarvágás az erdőben? miért nem hirdet itt senki sem igét??????????? hol a nagyvezír pl?


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364034 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Hello!
Ha már én is ide kerültem. :) Igen-igen rövid bemutatkozás az újak számára:
Meglehetősen régi MTT-s vagyok bár nem alapító. A nagyon kevés idősebb közé tartozom. Nevem első fele rejti polgári nevemet. :P Örülök hogy közétek kerültem, mert szeretek kirándulni, a Kósza kommandónak is oszlopos tagja vagyok, és ennek ellenére idáig az előző táborokban mindig a bölcsek rendjében kötöttem ki a beosztáskor, úgy hogy azt már kicsit unom. Bár zöldteázás keleti mód a hőségben rulz! Valamennyit értek a kövekhez és kialakulásukhoz, bár én geofizikus vagyok, nem geológus. Tájékozódásban meg Szürke úgy is verhetetlen.

- Ha valakinek van eleve otthon a területről térképe, gondolom azt is hozhat. Nem baj, ha több is van nálunk.
- Én a'szem a magam részéről egy esernyőt is hozok, abba nehéz beleizzadni. Egyébként is az erdő közepén esernyővel sétálni az úton: rulz! Olyan Narniás - Tumnusos dolog. Bár a piros sálat a nyárra tekintettel elhagyom.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363999 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
momentán a Simon-féle kettőre gondoltam:D de hozom feltétlen! majd legfeljebb szétosztjuk:)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363813 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei

Maglor írta: üdv!

határozókat hozzak?


Hozhatsz, de elég a kicsi zsebbe tehető típusú, ne cipekedj fölösen emiatt. Gomba- növény- és rovarhatározó mindig jól jöhet! Előre is köszi! :D

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363555 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
üdv!

határozókat hozzak?


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363438 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
A profán gondokra visszatérve:

HOZZATOK:
:arrow: lelkesedést, energiát, derűlátást
:arrow: a túrákra vizet, de ezt úgyis ellenőrizni fogjuk
:arrow: sapkát, kendőt vagy kalapot (fejfedő nélkül nem engedek útra senkit, ez nem vicc!)
:arrow: váltózoknit
:arrow: vízhatlan dzsekit vagy esőkabátot (valami Matula bácsi említette egyszer, hogy kabát mindig legyen a hátizsákban!)
:arrow: NAGYON kényelmes, kipróbált, lehetőleg nem csúszós talpú lábbelit.
:arrow: napvédő kencét
:arrow: szúnyog- és kullancsriasztó sprayt, amennyiben szükségét érzitek.

Egyéb gyógyászati segédeszközöket nem kell hozni, lesz elsősegélyládánk.
Kulacs, kanálszett, bicska, kés nem árt, ha van, de nem feltétlen szükséges.
Kíváncsiaknak messzelátó (távcső), fényképezőgép.
Boka- vagy térdártalmakra hajlamosaknak fásli, térdszorító, bokarögzítő legyen kéznél! (nálam is lesz)

Amit NE hozzatok:
- lepkeháló
... ebből több nem jut eszembe, majd talán bővítem a listát

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #363437 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Drágáim!

Örülök a lelkesedésnek, mivelhogy magam is pörgős lény volnék. Igyekszem válaszolni a kérdésekre elfoglalt vezetőnk helyett is, ha kell.

Rémlik, hogy a hagyományos felépítést követi rendünk, hisz a férfi vezető mellett (aki megmondja, merre menjünk, miért és hogyan találjunk ösvényt) egy női segédvezető is jelen van, esetünkben szerénymagam, a rend javasasszonya, aki (nagyjából) ismeri az ehető és gyógyító fákat és virágokat, a gombákat és állatokat; ezen kívül a lelki kórok avatott ismerője és gyógyítgatója - tehát, kedves rendtársak, mindennemű testi-lelki problémával, úgymint napszúrás, napégés, rovarcsípés, kimerültség, búbánat, csemegére áhítozó pocak vagy kiszedendő kullancs, nyugodtan forduljatok hozzám. Tárt karokkal várom a rászorultakat.

Mivel a ködben bolyongva egy ideig saját nevem is elfelejtettem, alkottam magamnak egy újat, mely kifejezi azt, aki vagyok, és akivé válni szeretnék. Áldáskérőként gondolhattok rám, mert leghőbb vágyam, hogy mindig együttműködésre tudjam bírni a Természet jó szellemeit, hogy útjaink sikeresek legyenek, és senkit ne érjen kár!

Szeretettel kérlek Benneteket, Ti is válasszatok egy nevet magatoknak, amelyen az esetleges ünnepi alkalmakkor említjük majd egymást. Ugyanis találkozásainak nem csak a környezet, az utak, az erdők jobb megismerése lesz a célja, hanem az önmagunkban való eligazodás is, hisz hogy találhatnánk elmélyedésre alkalmasabb terepet a zöld lomboknál?

Az Erdő legyen Veletek!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363273 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
ööö...tipp volt. :P De eddig még senki sem cáfolta meg... :mrgreen:

Esetleg kapunk nemsokára valami plusz infot, hogy mit kell hozni, stb.? (Bocs, /me már nagyon tűkön ül és emiatt türelmetlen kicsit. :) )
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363229 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Ja hülye kérdés nem olvastam végig a mondatot.
Amúgy én 16.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363228 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Vándorutak emlékei
Honnan tod hogy hány éves vok? :hein:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.194 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére