Az emlékek krónikája

Több
15 éve 9 hónapja #363682 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Ryana írta: Az én mp3 lejátszómon van diktafon, nem profi minőségű, de egész jó.


az enyém meg pendrive.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363677 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Ry, akkor pls hozd az mp3 lejátszód és a pendrive-ot is. nekem is van USB-s mp3 lejátszóm, most jöttem rá, 512-es, és azon is van diktafon :D csak mióta megvan az új telefonom, azzal hallgatok zenét, szóval jól kiment a fejemből :D

oké, blogod szoktam olvasgatni, de a blog az alapvetően egy másik műfaj. egyelőre nézegetem azt, de azért nem mondok le a pesti gépeden lévő irományaidról. jössz még Pestre Tábor előtt? ha nem, akkor pendrive-on kérlek hozd le őket Kácsárdra.

szvsz Ulmo-t megkérhetjük, hogy adjon átmenetileg szállást a zenéidnek a laptopon, mivel elég nagy winchestere van. ugye, Ulmo?

egyébként szoktatok valamilyen újságot, napilapot, folyóiratot olvasni?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363636 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Az én mp3 lejátszómon van diktafon, nem profi minőségű, de egész jó. És azon meg rögtön usb van, szal laptoppal bármikor összehaverkodik. ;) (1G-s, szal pendrivenak is ok, de tudok vinni azt is.) Ha a zenéimet addig ideiglenesen fel lehet tenni valahova, akkor még egész sok minden rá is fér. ;)

Orsie, a saját irománnyal gondban vagyok, mert minden a pesti gépemen van. :P Addig ajánlom a blogomat stílustanulmányozásra. :D

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363634 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Ulmo, semmi gond, nyugodtan kérdezz, ez is a munkakörömbe tartozik, hogy felhomályosítsalak :D

az informatikai írás is jó lesz, ha nem nyüzsög a szakszavaktól mert akkor nem biztos, hogy értem... csak szeretném megnézni mindenkinek a stílusát, szóhasználatát. de ha van irodalmibb is, az mégjobb :) sőt, akinek több műfajban is van alkotása attól kérnék többet is, így még izgalmasabb :)

és ha már így beszélgetünk Ulmo, megkérdeznélek, hogy infrastruktúra szempontjából hogy lehetne megoldani azt, hogy hanganyagok a laptopodon landoljanak? amennyire tudom sok mobilon van ma már diktafon, pl enyémen is. bluetooth kapcsolatom is van. ha tehát ezt igénybeveszem, akkor tudunk-e olyat tenni, hogy ilyen formában felkerül egy hanganyag a gépedre és ott megvágjuk (szóval bluetoth adapter van-é a laptopon? ha nincs akor viszek mobilszoftvert és kábelt.) hangvágóprogramot tudok adni, ismerek egy jót, a goldwave-et, bár ez shareware, de szvsz a netről ingyeneset is lehet leszedni. így lelkes jelentkezők készíthetnek interjút, tudósítást, vagy egyebet. azért gondolkodom ilyesmiben mert az esti performanszoknál lehet majd variálni az írásos műveket (azt úgyis fel kell valakinek olvasni ha a nagyérdemű elé akarjuk tárni a tábortűznél) illetve a hanganyagokat és filmeket is. azért vagyok ilyen bátor mert segítesz nekünk és hozod a laptopod, amiről tudom, hogy egy erős és jó masina :D

a többiektől kérdezem, hogy mennyire nyitottak ilyenre, illetve rendelkeznek-e hangfelvételre alkalmas eszközzel, és ha igen, akkor azt milyen formában lehetne laptopra tenni?

még egy informatikai jellegű igényem lenne, pls sikítson aki tud hozni pendrive-ot. nekem nincs. lehet, hogy Tábor előtt beruházok, de nem árt ha van több, mert nyomtató pl csak 1 lesz ha jól tudom és lehet, hogy értelmesebb dolog a gépről pendrive-ra másolni a cuccokat és így nyomtatni, mint szenvedni a laptop cipeléssel és nyomtatóra telepítésével.

lesz még egy laptopunk, ami Nido tulajdonát képezi.

valamint nyomtatópapír is úgy tudom lesz, Dorwtól ezt hallottam.

Sen-t megpróbálom elérni, hogy kukkantson be a topicba, Caladrilt sajnos nem ismerem de megpróbálom őt is előkeríteni valahogy.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363627 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Köszönöm az infokat. Sorry, ha néha túl kíváncsi vagyok, de emlékek nélkül ez talán érthető :)

Orsie / Fraktál írta: szeretnélek Titeket megkérni, hogy küldjétek el nekem e-mailben valamelyik írásotokat. lehet iskolai esszé, házidolgozat, vagy bármilyen prózai alkotás. mondjuk olyat célszerű amit az utóbbi 1 éven belül írtatok, általános iskolai házifeladat nem lenne jó :) az e-mailcímem fraktal28'kukac'gmail.com. köszi![/color]


Az utóbbi időben főleg informatikai dolgokat írogattam :oops: Olyan is jó lesz, vagy keressek irodalmibb alkotást?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363597 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Ulmo írta:

Orsie / Fraktál írta:
az első 3 estén prezentálnunk kell valamilyen alkotást a többieknek, ennek fontos szerepe lesz a keretjáték szempontjából (de ez még nem mesterdarab). tehát már ezzel is tudtok gyakorolni.


Erről az alkotásról lehet tudni valamit, milyen formában, milyen témában kell majd előadni?

Látom, jó csapat leszünk :)

annyit már tudtok a keretjátékról, hogy emlékvesztettek vagyunk. (nem tudjuk, kik vagyunk, honnét jöttünk, milyen történelmünk van, mióta nincsenek emlékeink). nekem, mint rendvezetőnek halványan dereng egy pár dolog, de ott a Táborban fogunk mindannyian fokozatosan visszaemlékezni. tehát egyelőre csak annyit mondhatok, hogy minden nap lesznek keretjátékos események, ahol kapunk infómorzsákat, amik alapján kellene "krónikálnunk" valamit :) azért lesznek a foglalkozások, hogy szépen összedugjuk a fejünket és közösen eldöntsük, a megszerzett információt milyen formában tudjuk feldolgozni és megörökíteni ;)

szia Missy :)
[size=9:kwcohe7a]cukor az jóóóó :D [/size]

szeretnélek Titeket megkérni, hogy küldjétek el nekem e-mailben valamelyik írásotokat. lehet iskolai esszé, házidolgozat, vagy bármilyen prózai alkotás. mondjuk olyat célszerű amit az utóbbi 1 éven belül írtatok, általános iskolai házifeladat nem lenne jó :) az e-mailcímem fraktal28'kukac'gmail.com. köszi!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363584 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta:
az első 3 estén prezentálnunk kell valamilyen alkotást a többieknek, ennek fontos szerepe lesz a keretjáték szempontjából (de ez még nem mesterdarab). tehát már ezzel is tudtok gyakorolni.


Erről az alkotásról lehet tudni valamit, milyen formában, milyen témában kell majd előadni?

Látom, jó csapat leszünk :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363471 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Sziasztok!

Elnézést, hogy csak most tolom ide a képem, de még van egy vizsgám,tiszta para volttam eddig hétvégén és meg sem kockáztattam, hogy normális hozzászólást írjak .(Már abban is kételkedem, hogy ez a mondat normális lett...remélem az:-))

Hát..gimiben anno mi is csak nyelvtanon tanultuk a sajtóműfajokat és azokat is igen felületesen.
Itt egyetemen már volt Retorikánk és Esszéírásunk is, mindkettő jó lett, így olyan reménytelen mégsem lehetek írás terén(de szerintem csak a témát találtam el jól...)
Már tavaly is voltam táborban és akkor is szemeztem a renddel, de végül kézműveskedés lett belőle.

ja, és Orsie viszek cukrot! :lol: [size=9:14dwe9s3]Ha még emlékszel rá.. :-) [/size]

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363466 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Volt kultúrelmélet-, politika-, történet, meg mai magyar kultúra, az irodalmi folyóriatokról is volt kurzus, sajtótöri is volt, bár arra nemigen jártam... Lett volna tipográfia és szövegkritika, ha az egyiken nem a helyeírási szabályzatot magoltatja be, a másikon meg nem régi magyar szövegek átiratát készítjük el... Ezen kívül filmtöri (sajnos a filmezés technikájáról itt se volt szó), médiaismeretek, tv- ill. rádióműsorok és tárgyalástechnika. :)
Tehát sajtóműfajok nem voltak, arról annyit tudok, amit gimiben nyelvtanon tanultunk. ;)
Hanganyaghoz van ötletem, de azt majd csak személyesen a táborban, mert túl sokan látják a topicot. ;) :D

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363424 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Ulmo, 3 nap áll rendelkezésre a tábor elején, amikor a mesterséget elsajátítjátok, és a negyedik napon lehet mestervizsgát tenni. ez nem kötelező, de aki úgy érzi, hogy alkalmas rá és szeretné, az megpróbálhatja. én mindenképpen javaslom. azt, hogy mester leszel-e, én fogom eldönteni :)
a mestervizsga a tavalyi táborban olyan alkotás volt, ami nagyobb közönség előtt is prezentálható, pl Kapolcson, vagy LEP-en (és természetesen Tolkien-nal vagy a Társasággal, annak eszmeiségével kapcsolatos). ebben az évben is hasonló hordereje lesz. idén Kapolcs hivatalos formában nem lesz, de ha készítesz egy komoly munkát, akkor pl ha cikket írsz, és mesterdarab lesz belőle, akkor megjelenik a Lassiban, ha videóról van szó, akkor az akár LEP-en is lejátszásra kerülhet.

én mindenkitől azt kérem, hogy ha ez elsőre ijesztőnek hangzik is, várjátok meg az első napokat és utána döntsetek.

aki nem tesz mestervizsgát, az is kap majd kisebb feladatot, de ezt majd a Táborban megbeszéljük.

az első 3 estén prezentálnunk kell valamilyen alkotást a többieknek, ennek fontos szerepe lesz a keretjáték szempontjából (de ez még nem mesterdarab). tehát már ezzel is tudtok gyakorolni.

kérek mindenkit, hogy jegyzetfüzetet és sok tollat mindenképp hozzatok.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363402 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta:

a mestervizsga mindenkinek világos, hogy mit jelent?


Én kérnék szépen némi infot (beleértve a dátumot is).
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363392 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
hű Ry, ezt nem is tudtam, tök jó :) a Lassiba is szeretettel várunk ám!
el tudod mondani, nagyjából mit tanultatok eddig? sajtóműfajok voltak pl?
én egy műfajismertetővel szeretném majd kezdeni a munkát. viszek le könyvet és jegyzeteket is.
amúgy meg igyekszem majd ötleteket adni, hogy miről lehet írni de ha ha van saját ölteted, akkor írhatsz arról, és akkor nem lesz gond :)

remélem a többiek is idetalálnak nemsokára.

egyébként pedig megkockáztatom azt a kijelentést, hogy nem csak írásos formájú sajtótermékeket lehet készíteni, pl Ulmo videózni fog. ha meglesznek a technikai feltételek, akkor pl hanganyagot is lehet készíteni. de írásos anyagot is szeretnék mindenképpen. úgy fest a dolog, hogy a mestervizsga napja előtt az első 3 este prezentálni is kell majd valami alkotást.

a mestervizsga mindenkinek világos, hogy mit jelent?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363109 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Hellóóó! :)
Nos, én azért jelöltem ezt a rendet, mert a méltánhíreseltebétékán sikerült olyan szakirányt választanom, aminek az a neve, hogy szerkesztői ismeretek, ahol minket mindenféle újságírásra próbálnak nevelni. Ellenben mivel ilyen szakirány még soha nem volt, senki nem tudja mit kéne nekünk tanítani, rengeteg elméleti tárgyunk volt eddig, de így soha nem leszek szerkesztő. :D Szóval szeretnék tapasztalatot szerezni a szakmában. És tennék egy olyan elhamarkodott megjegyzést, h a továbbiakban a Lassi szerkesztésébe is szeretnék bekapcsolódni. ;)
Ugyanakkor nem szeretek úgy írni, ha megmondják, miről kell, ez azért vicces mert akkor lehet h kicsit szakmát tévesztettem. :D De majd igyekszem! :)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363063 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Ancalima Anarórë írta: [size=9:2b0np7oz](pl máig nem vagyok biztos benne, hogy anyám le tudja-e olvasni az órát, vagy csak úgy tesz, mert nem meri bevallani ezt a fogyatékosságot).[/size]


ez a példa ütött, mostanság tanulom az analóg órát... szóval már ez is egy előjele/tünete a káosznak. Aj-aj.

/off
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363054 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
örülök, hogy kezd itt beindulni az élet :D
Nido, kérésed számomra parancs, a rend tagjai:
Ancalima, Caladril, Missy, Ryana, Sen, és Ulmo.
kevesen vagyunk de így szvsz mindenkire elég figyelem jut majd, és a hangulat is családias lesz.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363046 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Akkor én is írok. :)
Tapasztalatom az annyi van, hogy tavaly is ebben a rendben voltam, de ha a blogolást annak számít, akkor blogolok is elég régóta, ami meg is lep újra meg újra, mert naplót még két napnál tovább nem sikerült vezetnem.

Ötleteim nincsenek, fantáziátlan ember vagyok. :P PP Nekem teljesen megfelelt a tavalyi koncepció, persze, kaotikus volt, de azt az életemben már megszoktam. :P [size=9:1wu6r341](pl máig nem vagyok biztos benne, hogy anyám le tudja-e olvasni az órát, vagy csak úgy tesz, mert nem meri bevallani ezt a fogyatékosságot).[/size]
És bármiről szívesen írok. :)


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363045 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Sziasztok!

Képzettségem nincs sok, néha kaptam dícséretet irodalomból az iskolában.

Tapasztalatként:
-Ha nincs csömöröm, olvasok újságot meg nézek tévét.
-Illetve szerkesztek Lassit Orsieval.
-Többször blogoltam, fél évnél soha tovább.

Viszont érdekel, mármit a szavak, meg a mondatok, meg a felhangok, meg a stílus... szóval hogy mik ezek, hogyan lehet csinálni őket, hogyan lehet velük ügyesen bánni... Talán van, amire már ráéreztem, és az majd értelmes gondolatként hat, de ez nem biztos. Fogok még utánaolvasgatni is ennek-annak, nehogy hülyeségeket beszéljek majd.

A tavalyi táborhoz képest talán nem csak az jelent majd "gyökeres különbözést", hogy más lesz a tábori koncepció, hanem az is, hogy tudjuk már most, hogy lesz ilyen újságírós-dolog. Tavaly ez spontán alakult, ami adott is neki valami varázst, de jópár gyermekbetegséget is. Most ilyesmire kevesebb mentség lesz, ez meg (számomra és gondolom Orsienak is) kihívás. Örülnék ha jó emlékek és egyéb pozitív dolgok jönnének ki belőle :D

Éppen ezért jó lenne, ha sokan hozzászólogatnátok ehhez a topikhoz, hogy előre tudjuk, mit szerettek/tudtok csinálni és főleg, h mit szeretnétek, illetve mit gondoltok, miről kéne szólnia ennek a rendnek is miért jelöltétek be. Aztán úgyis alakul ahogy alakul: remélem végül megint inkább tűnik majd spontán alkotómonkának, mint agyontervezett kurzusnak.

Ha nincs véleményetek, akkor is köszönjetek ide, hadd lássuk, hogy vagytok, olvassátok a topikot, csak mi kérdezünk hülyeségeket...

[size=9:23n036hy]Orsie: egy listát a tagokról, hogy lássa mindenki, légyszives tegyél be.[/size]
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362946 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
No, akkor kezdeném én a sort.

Médiatapasztalatom kimerül egy RTL Klubos és a Danubius Online-interjú szenvedő alanyának szerepében :) Ezen kívül egyszer elkövettem egy rövidebb írást a Hobbit fordítási munkájáról egy régebbi Lassiban. Úgyhogy azt lehet mondani, én a nulláról indulok, minden instrukciót szívesen veszek :)
Elképzelésem szerint kamerázgatni fogok a táborban, így videón keresztül próbálom majd bemutatni az eseményeket.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362802 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Ulmo, köszönöm :)

noshát, akkor üdv mindenkinek! én lennék a tábori rendi vezetőtök, de ezt már tudjátok.

a Táborig szeretném ha a lehetőségekhez képest aktívan hozzászólogatnánk ehhez a topichoz.

itt lehet majd előzetesen ötletelni, igényeket felmérni, beszélgetni.

elöljáróban annyi, hogy sajtóműfajokkal fogtok megismerkedni és gyakorolni azokat, és lehetőségetek lesz mesterfokozat megszerzésére is. ez nem kötelező, de aki kedvet érez magában, annak jó lehetőség. azt bizonyára tudjátok, hogy a Lassi Laurie főszerkesztőhelyettese vagyok, a főszerkesztő Nimdorci, aki ezen a 10 napon át a segédem lesz. ahogy a Lassinál is, itt is mindent közösen fogunk csinálni, a titulusok igazából nem számítanak :)

jómagam a Szegeti Tudományegyetem Budapest Média Intézetében végeztem 2005-ben, kommunikációszakon. 3 (1-1) éven át hallgattam nyomtatott sajtót, rádiós és TV-s ismereteket, majd 2 évig PR-t és médiainformatikát. bár azóta nem ezen a vonalon dolgozom, de azért tanultam egy keveset a szakmáról, és ennyi talán elég is lesz a mi közös 10 napunkhoz. nem az a cél, hogy profi újságírók legyetek egy röpke idő alatt, mert ehhez maga az egyetem is kevés. a lényeg annyi, hogy megismerjétek az alapvető fogásokat, műfajokat, és szabályszerűségeket. a Ti kívánságaitokat és igényeiteket figyelembe véve szeretnék Veletek együtt dolgozni. a cél az, hogy megörökítsük a tábori eseményeket olyan formában és tartalommal, hogy ez a többi táborlakó érdeklődésére számot tartson és tetsszen, és közben mi is jól is érezzük magunkat!

aki tavaly volt táborban, az már nagyjából tudja, mire számíthat, bár ahhoz képest szeretnénk újítani is, mivel az idei Tábor koncepciója gyökeresen különbözik a tavalyitól. aki most jön először, az pedig mindent meg fog tudni hamar.

sajnos nem lesz túl sok időnk, alapvetően 3 nap lesz olyan, amikor több órán keresztül együtt leszünk, és a többi alkalommal csak 1-1 óra, és 1 nap a mestervizsgákról fog szólni.

senkit nem szeretnék sablonos bemutatkozásra rávenni, de pls egy pár szóban mondjátok el magatokról azt, amit ennek a tevékenységnek a szempontjából fontosnak tartotok. pl miért jelöltétek ezt a rendet, van-e valamilyen tapasztalatotok, és bármi ötlet, javaslat, kérés.


"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362789 Írta: Ulmo
Az emlékek krónikája téma létrehozva Ulmo által
Itt lehet felkészülni a tábor krónikájának elkészítésére. Bővebbet majd szeretett rendvezünktől :)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.177 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére