Az emlékek krónikája

Több
15 éve 9 hónapja #364182 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Engem egyszer egy sirály, miközben mentem át egy hídon. Szerencsére tél volt, és sapka volt rajam, de akkoris. Egyszer pedig a tengerparton azthittem, hogy rámcsöppent egy kis sós víz, és már épp le akartam nyalni, amikor... Lehet, hogy jól jönne egy off-topik. :P


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364176 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta: mindjárt nyitok egy offtopicot :D :D

amúgy szvsz a legtöbb egymást legalább nagyjából ismerő embernek már gáz szokott lenni a bemutatkozósdi, ezt gondoltam, hogy a többieket megkímélem - meg amúgy is volt egy kis ilyen az elején.

az újoncokkal más a helyzet :D
[OFF]de mééér, mit akarsz kérdezni tőlem? :evil3:
és milyen csillag meg mivaaan? :lol:
a madarat meg feláldozzuk rituálisan a Táborban! hogy képzeli a kis dög...[/OFF]

ugye olvasgattok napilapokat mától? :szigorúrendveznénitekintet:


OFF

Hát, most perpill semmit, csak megjegyeztem. :lol:
Általában, ha vmi gondolatom van-ja nem, azokat írom le:-) de hülye vagyok ma :lol: is, de ma fokozottan. Szóval, ha valamit ki akarok emelni amire nincs emotikon, azokat 2 kiscsillag közé szoktam írni, de a laptopomon meg nem találom a kiscsillagot.

Jó, áldozzuk, de akkor azt is, amelyik meg 4 éve szart le, mikor mentem ki a kocsihoz. veréb volt. már akkor tudtam, hogy ezkkel nem csak egy futó kalandom lesz. :) Épp 3 órás útra készültünk...

ON

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364171 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
mindjárt nyitok egy offtopicot :D :D

amúgy szvsz a legtöbb egymást legalább nagyjából ismerő embernek már gáz szokott lenni a bemutatkozósdi, ezt gondoltam, hogy a többieket megkímélem - meg amúgy is volt egy kis ilyen az elején.

az újoncokkal más a helyzet :D
[OFF]de mééér, mit akarsz kérdezni tőlem? :evil3:
és milyen csillag meg mivaaan? :lol:
a madarat meg feláldozzuk rituálisan a Táborban! hogy képzeli a kis dög...[/OFF]

ugye olvasgattok napilapokat mától? :szigorúrendveznénitekintet:

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #364168 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta: Caladril, köszi szépen a bemutatkozást! ha neked egyéb kérdésed van a többiekkel vagy netán velem kapcsolatban, kérdezz nyugodtan.


OFF

Persze, neki mondod, hogy kérdezzen rólad mert új husszika, minekünk meg nem? :evil2: :P Ha fél óráig keresem akkor se találok ezen a hülye laptopon csillagot "egyre hangosabban sipít és duzzog, meg röhögve bőg is, mert ma ecsetexpedícióra menvén lehugyozta egy madár" :lol: még mindig nincs csillag

ON

Szia Caladril! Én 20 vagyok már..még..izé szóval annyi. :) Szerintem is jól fogod itten érezni magad, már a tavalyi tábor is nagyon jó volt, de van egy sanda gyanúm, hogy ez egyenesen állat lesz. :D

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364165 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Majdnem eltaláltad, de csak szeptemberben leszek 17 (és próbálom húzni az időt, mert igazából eléggé szeretek 16 lenni :D ).
Caladril, szerintem is jól fogod érezni magad. :) Eddig tudtommal mindenkinek sikerült. :P


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364158 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Caladril írta: természetes!
Azt megtehetem, hogy begépelek pár oldalt a könyvből és átküldöm neked...
köszönöm szépen a bíztatást :)

esetleg a korotokat megtudhatom?


hű, a könyvből pár oldalt nagyon megköszönném, igazán kíváncsi vagyok!

én 29 éves vagyok, Nido, a segédem 20, a többiek pedig vegyesen huszonévesek, illetve Ulmo a legidősebb közülünk, ő elmúlt 30 (hogy mennyivel azt majd ő elmondja :) ). korban Ancalima áll hozzád legközelebb, ő ha jól tudom 17.. remélem nem tévedek nagyot :oops:

szerintem az MTT olyan társaság, ahol igazán sosem számított, hogy ki mennyi idős, a korkülönbségek ellenére is jól megvagyunk együtt :) a közös bennünk - többek között - talán az, hogy mindannyian kicst "kattantak" vagyunk, de abszolút jó értelemben :D a többit meg majd meglátod kicsivel több, mint 1 hét múlva ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364154 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
természetes!
Azt megtehetem, hogy begépelek pár oldalt a könyvből és átküldöm neked...
köszönöm szépen a bíztatást :)

esetleg a korotokat megtudhatom?

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364153 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Caladril, köszi szépen a bemutatkozást! ha neked egyéb kérdésed van a többiekkel vagy netán velem kapcsolatban, kérdezz nyugodtan.

szerintem jól fogod érezni magad az MTT-ben, és a Táborban is!

olyan irományod sincs esetleg, ami iskolába készülő házidolgozat volt, és géppel készült?
milyen könyvet írsz? egy pár oldalt nem tudnál küldeni belőle?

a bogarakat én is utálom, a pókokat meg annál is jobban...

ha már az irományokról van szó, tegnap kaptam egyet Missytől, de más egyebet még nem. napközben munkahelyről csak fórumozni tudok, levelet nézni nem, sajnos le vagyok róla tiltva :( várom a többiektől is a küldeményeket, és hétvégén megnézem őket, sőt Nidonak is megmutatom, aztán majd reagálok/reagálunk is rájuk természetesen.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364120 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Orsie mivel kérted és igen nem hiszem, hogy ismertek akkor bemutatkoznék.

Ami a profilomban is megtalálható 16 éves vagyok Budapesti lakos.
Alaptermészetemben vidám vagyok és nagyon szeretek beszélni, no persze a nevetéssel sincsen semmi baj.Nemrég csatlakoztam csak a tolkien fórumhoz ( illetve regisztráltam ) ugyebár nincsen sok hozzászólásom inkább másokét olvasom.Ez lesz az első táborom, és az orvosi felé kacsingatok ( ha leteszem az éretségit, de az még kicsit odébb van ).

Az iskolaújságba még anno írtam egy-két cikket de leadtam őket, így nem nagyon tudok mit átküldeni illetve könyvet írók de még nincsen kész :)
a barátnőim is ajánlották, hogy a kézműves után ebbe a rendbe jelentkezzek, azt mondták illik hozzám majd meglátjuk de én örülök,hogy ide kerültem.Nem nagyon ismerem még az embereket a fórumon de pár rendezvényen már voltam.Remélem sikerül majd majdnem mindenkit megismernem.

Mozartól kezdve a Kornig mindent meghallgatok, nah jó kévéve talán a rapp-et.Inkább a tartalmasabb zenéket szeretem.
Van egy öcsém.Nagy állatbarát vagyok de a bogarakat nem szeretem.

És szerintem most befejezem.Nem tudok mit írni a kérdésetek van nyugodtan kérdezzetek meg.Msn-re is nyugodtan felvehettek :)

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #364014 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
jó reggelt mindenkinek! gyorsan írok munkahelyről, mert nem biztos, hogy lesz időm annyit fórumozni innét, mint tegnap :lol:

nyitottam 2 külön témát az jelképeknek és az anyagigényeknek, úgyhogy kérek mindenkit, hogy ezeket majd ott tárgyaljuk meg a továbbiakban, itt pedig maradjon a rendi tevékenységgel magával kapcsolatos ötletelés, OK?

Ancalima, valószínűleg megint lesz faliújság, ahogy tavaly, de idén ugye tervezzük a hang- és képanyagokat is. nem akarunk mindent előre eldönteni, csak körvonalazzuk az irányokat, természetesen figyelembe véve, hogy Ti mit szeretnétek, Nektek hogy lenne jó!

bár emlékőr vagyok, de csak homályosan és csak kevés dolog dereng, majd kitisztulnak fokozatosan a múlt halovány szálai, és segítenek abban, hogy milyen formában és hogyan örökítsük meg azt, ami lejegyzendő és fontos ;) /szóval lesznek dolgok, amiket a Táborban döntünk el, alkalmazkodva a körülményekhez :) /

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363933 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Hát annyira gyorsan brainstormingoltok, hogy fél nap alatt teljesen lemaradtam, de azért elmondom, hogy jaaaj nagyon ötlet a toll. De szerintem nem kéne túlzásokba esni, egy szimbólum elég, mert a végén minden ötlettől annyira fellelkesülünk, hogy tollal a homlokunkon és a kezünkön, csákóval és kalappal és töltőtollal a fejünkön fogunk mászkálni. Szerintem az egy henna elég (persze ha szerintetek meg nem, akkor büszkén fogom viselni a csákót és a kalapot :D ).

Pergamenes hatás meg elég a faliújságra (illetve lehet, hogy tök nagy hülyeséget mondok, mert elfelejtettem megkérdezni, hogy most megint faliújság lesz, vagy rendes újság, amilyet tavaly akartunk - akartunk??? lehet, hogy aludnom kéne egy picit, eléggé bennevagyok már most ebben az emlék-vesztve dologban -, vagy mindkettő?).


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363878 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
no látom kezd a dolog körvonalazódni, szerintem is maradjunk a toll motívumnál. szvsz legyen henna a kezünkön, a fejfedőt meg még kidolgozzuk. vizuális típus vagyok de ezt a lufis dolgot most nem értem..
azt ne felejétek, hogy ha valami speckó kellék kell, azt egyeztetnem kell Dorw-val, és tapétaragasztó az sztem ez a kategória. próbáljunk meg könnyen kivitelezhető dolgoknál maradni - mindazonáltal szívesen veszek minden vad ötletet, majd üösszegyúrjuk belőle a végeredményt és közben jól összekovácsolódunk :)

Caladril, örülök, hogy Te is megérkeztél! tudom, nem írtad első helyre a Krónikás rendet, mindazonáltal nagyon remélem, hogy itt is nagyon jól fogod magad érezni! telefonodnak, fényképezőgépednek, pendrive-odnak és minden egyéb felajánlásodnak nagyon örülünk :)

színes tinta lesz a raktárban, de ha tudsz hozni, szívesen vesszük, legalább ezt csak mi tudjuk használni.

a képregény illetve a rejtvény ötletnek nem rossz, és mivel úgyis sok rejtvényt kell megfejtenünk, hiszen még azt se tudjuk kik vagyunk, lehet, hogy ennek hasznát vesszük :)

kérlek mondj egy pár szót magadról mert azt hiszem téged ismerünk itt a legkevésbé, én egyelőre annyit tudok Rólad, ami a profilodban áll, illetve, hogy az idei TLV-n szerepeltél. Te mit szeretnél ebben a rendben csinálni? van valamilyen tapasztalatod újságírással kapcsolatban? tudnál nekem küldeni egyet az írásaid közül?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363829 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta: Nido, nekem nem annyira jön be ez az összekenős dolog. ez nekem olyan igénytelennek tűnik.. sorry. amúgy a henna jó ötlet, csak ne összekenés legyen. pl lehetne a kezünkre egy (írásra használatos) madártolltollat feste(t)ni, vagy egy medál a nyakba, amiben madártoll van (bármi amiről az írás jut eszébe az embernek - és megcsináltatjuk a kézművesekkel), most hirtelen nem nagyon jut eszembe más. illetve támadt egy perverz gondolatom, de ez inkább csak poén kedvéért: papírcsákó a fejünkre :P újságpapírból. de mondom ez csak móka, igazából nem gondolom komolyan. mondjuk én a babérkoszorút meg megvilágosodást szimbolizáló homlok-hennát sem érzem önteltnek, és inkább izgat, hogy kreatív legyen és figyelemfelkeltő.

Missy, abszolút jó felvetések! a kalligráfia jó, de kérdés, hogy ki tud közülünk szépen olyat készíteni? vagy van ilyen fontunk a word-ben? Nido? neked van sok fontod.

pergamen kinézetű lapot amúgy viszonylag egyszerűen lehet készíteni, a szélét meg kell kicsit égetni és a papírt belemártani némi halvány vízzel kevert barnás festékbe és aztán megvárni míg megszárad.

várom a többiek ötleteit is!


:D Továbbvive a csákót..Ciccentsünk a közepibe valami j nagy tollat is. :D [size=9:34fa0vek]Bocsi, de nem bírtam kihagyni..[/size]

DE

ezt most teljesen komolyan mondom, tényleg.ha nm papircsákó lenne, hanem "megpróbálhatnánk vmi szofisztikáltabb verziót, pl. tapétaragasztóval meg lufival levelet formálni belőle és kalapot csinálni, az még praktikus is, ha olyan idő lesz, mint tavaly. persze ez meg bonyolult, de legalább nudliéknak se kell majd unatkozni. ",

vagy akár csak egy kendő a fejre,arra festeni vmit, meg tűzni rá egy tollat vagy egy penna a fülünk mögé és a kézre is egy toll festve,. Ha kalap, akkor meg az oldalára közel a fülünkhöz, hogy úgy tűnjön, mintha csak odabiggyesztettük volna. ehhez viszont már tekintélyesebb, penna méretű tollacska kéne.

A kézen toll nekem is tetszik. :o

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363818 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Sziasztok!!

Az én telefonom is felajánlom készíthető vele 1,3megapixeles kép ami nem oylan rossz illetve van rajta mp3 és diktafon is :) hozok fényképezőgépet asszem 300 kép biztosan ráfér...ha valami még kéne és szólnátok megnézném tudok-e valamit még vinni.

Töltő tollat tudok vinni sőt színes tintákat is ha kell...
és van 1 GB-s pendrivet is azt is vihetek

egyépként lehet,hogy rossz gondolat de a lapba nem lehetne esetleg rejtvény vagy képregény is? mondjuk Tolkien műveihez kapcsolódóan?!
így fel lehetne dobni egy kicsit és játékos is lenne szerintem.

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363805 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
ezt természetesen nem gondoltam komolyan ;) viszont a papírcsákó meg falfestős dolog.

megpróbálhatnánk vmi szofisztikáltabb verziót, pl. tapétaragasztóval meg lufival levelet formálni belőle és kalapot csinálni, az még praktikus is, ha olyan idő lesz, mint tavaly. persze ez meg bonyolult, de legalább nudliéknak se kell majd unatkozni.

kalligráfia: attól függ, mennyire komolyra gondoltok. fontok vannak a gépemen persze, gép meg jön táborba. ezen kívül ha nagyon muszáj, énis össze tudok hozni egy-két gyengébb dolgot speckó töltőtollal.
a papír pergamenné csinálása ha nem megyünk bele nagyon, h hiteles legyen, nem gond egy nyomtatónak sem, szvsz. a vízfesték nyomtatás előtt, az égetése meg utána.
de bánjuk csínján a vizuális effektekkel, mert a végén rontja az olvashatóságot.

a kézen toll az tetszik.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #363803 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Nimdorc írta: mi lenne, ha mondjuk hennával összekennénk a jobb kezünk hüvelyk-, mutató- és középsőujját, mintha csak bénáztunk volna egy töltőtollal? ez tökre őszinte és szerény.


Mondd csak, láttad te a Rózsa neve c. filmet? Abban meghaltak azok, akiknek fekete folt volt a mutatóujjukon :)

Részemről egy jópofa hennafestést támogatnék kézfejen. Toll (esetleg tintásüveggel), vagy a "Krónika" szó tengwákkal (esetleg quenya nyelven).

Wordben sokféle font van (vagy le lehet tölteni, ha kell), pl akár gót betűket is, vagy a középkori kódexek iniciáléihoz használt cirádás betűket.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363787 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Nido, nekem nem annyira jön be ez az összekenős dolog. ez nekem olyan igénytelennek tűnik.. sorry. amúgy a henna jó ötlet, csak ne összekenés legyen. pl lehetne a kezünkre egy (írásra használatos) madártolltollat feste(t)ni, vagy egy medál a nyakba, amiben madártoll van (bármi amiről az írás jut eszébe az embernek - és megcsináltatjuk a kézművesekkel), most hirtelen nem nagyon jut eszembe más. illetve támadt egy perverz gondolatom, de ez inkább csak poén kedvéért: papírcsákó a fejünkre :P újságpapírból. de mondom ez csak móka, igazából nem gondolom komolyan. mondjuk én a babérkoszorút meg megvilágosodást szimbolizáló homlok-hennát sem érzem önteltnek, és inkább izgat, hogy kreatív legyen és figyelemfelkeltő.

Missy, abszolút jó felvetések! a kalligráfia jó, de kérdés, hogy ki tud közülünk szépen olyat készíteni? vagy van ilyen fontunk a word-ben? Nido? neked van sok fontod.

pergamen kinézetű lapot amúgy viszonylag egyszerűen lehet készíteni, a szélét meg kell kicsit égetni és a papírt belemártani némi halvány vízzel kevert barnás festékbe és aztán megvárni míg megszárad.

várom a többiek ötleteit is!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363746 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Nimdorc írta:

Orsie / Fraktál írta:
még valami: tavaly volt a Krónikás rendnek jelképe, amit viselhettünk megkülönböztetésként, egy babérkoszorú volt, műanyag levelekből. idén érdemes lenne valami mást kitalálni. kinek van ötlete?


idén lehetnénk kicsit szerényebbek. tavaly a bölcseknek hennatetkójuk volt, ami ilyen megvilágosodást szimbolizált, asszem. de az is eléggé öntelt.

mi lenne, ha mondjuk hennával összekennénk a jobb kezünk hüvelyk-, mutató- és középsőujját, mintha csak bénáztunk volna egy töltőtollal? ez tökre őszinte és szerény.


:-) )))) Nekem ahhoz nem kell henna, szimpla töltőtoll is elég..sőt, bármi, ami fog. Azonban megjegyezném, ha ezt választjuk-ami különben tetszik, mmint a hennás ujjazós dolog-akkor a hennának ajánlom a feketét, ugyanis, ha barnát használunk,akkor a többiek csöppet másra fognak gondolni. :lol: Egen, májfoltra gondolok természetesen... :D :D mi másra? :D

Más

Egy kósza ötletem támadt a nyomtatott cikkekhez, vagy napilaphoz, újsághoz,plakáthoz, akármihez.
Kalligráfia?
Szép is, mutatós is, elegáns is, figyelemfelkeltő, meg dekoratív is. Remekül fel tudja dobni a címlapot, vagy oldalt, ha nem képet használunk, vagy esetleg képpel kombinálva. Szinte mindenhez megy, na jó, a komolyabb témájú cikkekhez nyilván jobban (Pl.: egy kis szösszenet a Bölcsek rendjéről, vagy-ha lesz- komoly hangvételű színdarabról.

Ezzel azt szeretném javasolni, hogy ne szimplán csak írjunk és videózzunk, hanem a nyomtatott anyag készítésénél éljünk többféle művészet adta lehetőségekkel is.

Esteleg, ha nagyon ráérünk és a keretjátékhoz is jobban szeretnénk illeszkedni,akkor készíthetnénk pergamen hatású vagy kinézetű lapot is. Más kérdés, hogy hogyan lehetne azokra nyomtatni. Lehet nem is nyomtatni kéne rá, hanem pl. plakáthoz, vagy valami kiáltványhoz használni. Újsághoz kissé necces lenne.

Remélem használható ötletekkkel tudtam szolgálni. :)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363741 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta:
még valami: tavaly volt a Krónikás rendnek jelképe, amit viselhettünk megkülönböztetésként, egy babérkoszorú volt, műanyag levelekből. idén érdemes lenne valami mást kitalálni. kinek van ötlete?


idén lehetnénk kicsit szerényebbek. tavaly a bölcseknek hennatetkójuk volt, ami ilyen megvilágosodást szimbolizált, asszem. de az is eléggé öntelt.

mi lenne, ha mondjuk hennával összekennénk a jobb kezünk hüvelyk-, mutató- és középsőujját, mintha csak bénáztunk volna egy töltőtollal? ez tökre őszinte és szerény.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363734 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Nido: :D

még valami: tavaly volt a Krónikás rendnek jelképe, amit viselhettünk megkülönböztetésként, egy babérkoszorú volt, műanyag levelekből. idén érdemes lenne valami mást kitalálni. kinek van ötlete?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363733 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta: a tartalom kevésbé, a szöveg és a forma az, ami nekünk elsődlegesen számít. és nem kell ezeket mind olvasni, csak ezek közül egyet, és nem kell végigolvasni csak tanulmányozzátok át alaposan a rovatokat és nézzétek meg a különböző műfajokat. azért senki ne borzadjon el a rossz hírektől. de az jó, hogy Gandalf hozza mind mert lehet majd összehasonlítani őket ;) (nekem volt olyan, hogy kész voltam, mikor túl sokat olvastam és egy kis hegyi kunyhóba akartam menekülni a csúnya rossz világ elől :P aztán szerencsére elmúlt. no nem offolom szét a saját topicomat :) )


köszönöm :)
ezeknek csúnya hatásuk lehet, vigyázzatok velük...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #363729 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
a tartalom kevésbé, a szöveg és a forma az, ami nekünk elsődlegesen számít. és nem kell ezeket mind olvasni, csak ezek közül egyet, és nem kell végigolvasni csak tanulmányozzátok át alaposan a rovatokat és nézzétek meg a különböző műfajokat. azért senki ne borzadjon el a rossz hírektől. de az jó, hogy Gandalf hozza mind mert lehet majd összehasonlítani őket ;) (nekem volt olyan, hogy kész voltam, mikor túl sokat olvastam és egy kis hegyi kunyhóba akartam menekülni a csúnya rossz világ elől :P aztán szerencsére elmúlt. no nem offolom szét a saját topicomat :) )

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363721 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Orsie / Fraktál írta: update:
hála Gandalfnak, aki felajánlotta, hogy hoz nekünk a Táborba 4 féle napilapot: Népszabadságot, Magyar Nemzetet, Magyar Hírlapot, és Népszavát. :hello:
így ezeket nem kell Nektek hozni, csak a többit amit lejjebb leírtam. de olvasni előzetesen kell ;)


ezeket mind? ilyet nemondj embereknek, akiknek életük van és tudnak mosolyogni meg ilyesmi... vagy legalább hangsúlyozd, h csak függőlegesen és ne figyeljünk a tartalomra.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363718 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
update:
hála Gandalfnak, aki felajánlotta, hogy hoz nekünk a Táborba 4 féle napilapot: Népszabadságot, Magyar Nemzetet, Magyar Hírlapot, és Népszavát. :hello:
így ezeket nem kell Nektek hozni, csak a többit amit lejjebb leírtam. de olvasni előzetesen kell ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #363708 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
szia Sen! hű, még egy gyakorlott ember (törp? tünde? :) )
ennek nagyon örülök. várom szeretettel az irományokat tőled is, és természetesen megoldjuk a felzárkózásodat! pls naponta látogass el majd ide amíg el nem utazol.

klassz, hogy így beindult mindenki :) nagyon örülök, mert szeretném ha a táborig naponta készülnénk itt.

no akkor némi összefoglaló:
- aki akar "rádiós interjút" vagy egyéb "hangos" műfajban alkotni az hozzon diktafont
- Ulmo pls hozdd el akkor az 1GB-s pendrive-odat és a laptopod a goldwave-vel meg az óriási vincsivel :D és videoszerkesztőt is természetesen. azért nem vagyunk semmik, modern technika Középföldén :lol: futurisztikus rend vagyunk, de nem baj. alapból nem hinném, hogy középfölde népei sajtóztak volna (csak kb ilyen szél ura Gwaihir meg dúnföldi Crebainok módján), szóval innentől kezdve, hogy nekünk ez a dolgunk, szabadon mozoghatunk.
- Ry pls Te is hozz egy 1 G-s pendrive-ot
ha van 2 pendrive és 2 laptop akkor már sztem nagyon jól állunk. de aki még akar/tud hozni plusz pendrive-ot az még klasszabb.
- fényképezőgépeknek is örülök, egyrészt mert alapból jó ha fotózunk a táborban, hogy Rabynnak legyen mit feltöltögetni majd a Galériába :D meg a nyomtatott sajtótermékekhez jól jön a képi illusztráció.
- mindenkinél legyen sok toll és jegyzetfüzet.

- továbbá a rendszeresen újságot olvasók hozzanak újságot. legyen egy napilap, egy heti vagy havilap meg egy tematikus lap - ilyen pl a Pc World, és egy Hócipő meg HVG jó lenne. Nido pls hozz el 1-2 ÉS-t (Élet és Irodalom.) én viszek Népszabit meg Nők Lapját meg még körülnézek mit érdemes vinni.
az első nap megnézegetjük őket, hogy melyikre mi jellemző és tudok bennük műfajokat mutogatni. írjátok meg ki mit tud hozni!

és most egy kis házi feladat. mostantól a Táborig megkérnék mindenkit, hogy olvasson naponta napilapot. nem kell megvenni, a legtöbb van a neten is. én pl Népszabadságot szeretem ( www.nol.hu ) de ha valaki Magyar Nemzetet akar vagy mást, az is jó. sőt origo meg index is mehet, de ha lehet ezek mellett legyen egy napilap online verziója is. lényeg, hogy álljatok rá az újságolvasásra. a napilapon kívül pedig az Élet és Irodalmat is nézegessétek meg ( www.es.hu ), ez nagyon tanulságos, itt láthattok publicisztikát. a Nők Lapjában meg egyéb magazinokban riportok, interjúk vannak szép számmal. azért kérem ezt, hogy utána majd a Táborban tudjak nektek erről beszélni és már legyen némi képetek a dologról, valamint hogy el tudjátok majd dönteni, melyik az a műfaj, amiben majd szívesen alkotnátok (remélem lesz ilyen).

nyugi, senkitől se várok olyasmit, hogy azonnal mindent tudjatok (mondtam az elején, hogy 3 nap amúgyse elég túl sok mindenre sajnos), de így rá tudunk hangolódni a rendünk tevékenységére! az IN-es (keretjátékos) része majd a Táborban jön.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363707 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája

Ryana írta: Húú, Ulmo, valamilyen videoszerkesztőd van? (pinnacle, vegas, adobe premier? :) de ha ezek nem is, remélem egy kis múviméker azért található...)


Pinnacle Studio 11, Ulead Videostudio 11 van :)

Szia Sen! Azt hiszem, egy újabb profi a csapatban :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363704 Írta: Sen
Sen válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Sziasztok és alázatos üdv néked Orsie! Király rendünk lesz! :D

Bocsi, hogy nem jöttem hamarabb de nem jöttem rá, hogy hogy lehet elérni ezt a fórumot. No comment I know.

Nos, a médiával (filmtörténet és filmművészet, médiaismeret általánosságban és mozgóképkultúra) már gimiben megismerkedtem. Aztán most a Pázmány külsős sulijába kerültem, ahol tanulunk sajtóműfajokat, szóvivőit, újságírást, tömegkommunikációt, kommunikációelméletet, közéleti és politikai kommunikációt, médiajogot és etikát, személyközi kommunikációt... stb. Filmezést, rádiózást, újságírást sulikban tanultam/tanulom. Tudok küldeni pár dolgot, aztán elolvasod Orsie, amihez van kedved. :P

Ha minden igaz pendrivot (ami talán hangot is fel tud venni), diktafont, fényképezőgépet tudok hozni.

Ami a legfontosabb Orsie! 2 napot kések, tehát júl. 14-én este érkezek meg a táborba. Ugye meg tudjuk oldani a felzárkózásomat? Sajnos azért kések mert médiatáborban leszek, ahol ugyanúgy mesterdarabot kell készíteni, de legalább nem esek ki a formából és ha minden igaz, tudok cuccokat hozni. ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363687 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Húú, Ulmo, valamilyen videoszerkesztőd van? (pinnacle, vegas, adobe premier? :) de ha ezek nem is, remélem egy kis múviméker azért található...)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363684 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Laptopom természetesen a rend és szeretett rendvezünk rendelkezésére áll :) 250 gigán talán elférünk :) A gépen van mindenféle csatlakozó: USB, wlan, firewire, HDMI, 3 az 1-ben kártyaolvasó, bluetooth (Brutusz :) ), jöhetnek a cuccok nyugodtan. Goldwaveből nekem van egy megpatkolt (feltört...), teljes funkcionalitású verzió, mivel kelleni fog a videógyártáshoz (aláfestő zene), viszem azt is. Ja, és bár van MTT-s mikrofon, a biztonság kedvéért viszek egy sajátot is. Pendrive is lesz: 128 mega, 1 giga, 2 giga (mp3 lejátszó), tessen parancsolni :)

Hogy valami témába vágót is írjak: napilapok közül leggyakraban a Metro-t olvasom, régebben olvastam a Népszavát (manapság már csak alkalmanként). Hetilapok közül néha-néha a HVG-t veszem, egy időben a Fülest is vettük :) . Folyóiratok, havilapok közül Rubicon, Pc World, Hócipő, Kagylókürt, meg esetleg ami valamiért felkelti a figyelmemet.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363683 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Az emlékek krónikája
Nekem a telefonommal és a fényképezőgépemmel is lehet diktafonálni, az mp3-lejátszómmal is, de ahhoz annyira bonyolult a szoftver, hogy még nekem sincs meg (najó, csak az én gépemen nincs meg, a közösön megvan, de ez így jobban hangzott). Viszont van bluetooth- om, a kameráról meg elvileg bárhova fel lehet tölteni bármit.
Orsie, küldjek énis írást, vagy a tavalyi újságírásból elég? (igazából nincs semmi kifogásom az ellen, hogy küldjek, csak lusta vagyok, de nem legyőzhetetlenül :P )

Igen, szoktam mindenféle magazinokat olvasgatni (uhh, ez most megint jót tett az imidzsemnek ^^), sajnos a legtöbb német, szóval ezzel nemnagyon lehet mit kezdeni. Néha anyám jóvoltából (pl most, itt ülök egy helyben, és neeeeemlehetittsemmitcsinálni) ráfanyalodok a Nők Lapjára.


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.210 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére