Tanulószoba

Több
15 éve 9 hónapja #362350 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Éééérett vagyok :)
:kiörömködimagát:

Töriből kihúztam a reformációt :P P így meglett a 100% :D és számtechből se húztam nehezet: meghajtók, könyvtárak, fájlok és kezelésük - az összességében 96% lett, ebből azt számolom h. külön a szóbeli 29 v. 30, szóval zshír. :-) Úgyhogy hasonló jó húzást aki még húzogat! ;-) :D

(ja és még tegnap megtudtam az olasz emeltet: 16 pontos lett a szóbelim, én is kb annyira saccoltam, de ez nekem tökéletes, mert így 78% és már 60-tól megvan a nyelvvizsga :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362349 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Huh, a bátyám is megérett. Végigszenvedtem vele, és tegnap este 11-kor még estimeseként elmondtam neki, miről szól a Bánk bán :) Naná, hogy azt húzta!! És nagyon jól ment neki, úgyhogy agyba-főbe köszöngeti nekem :D
Infóból a nyomtatókat húzta... 3 perc alatt eldarálta.
Töri: török uralom. Erre is nagyon büszke volt.
Az angolt meg valahogy összehozta annak ellenére, hogy dadogott a félelemtől szegény, ezzel kezdett reggel.
Szóval nagyon örülünk neki! ^^ Csak ennyit mondott nekem, miután mindennel végzett: "Újjászülettem." :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362146 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nekem a szóbeli elég jó lett, sajna elrontottam nagyon az írásbelit :(
az irodalom-nyelvtan maxpontos lett, az angolban 4 pontot veszítettem a töri meg 9 pontot veszítettem (ha nyolcat akkor meg lett volna az ötös :( ) ...
köszönöm szépen a szurkokat :D :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362107 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Acho: grat a némethez, az előrehozott angol szóbelim nekem is pont ugyanennyi pontos lett :) (pedig vsz "kicsit" hosszabb ideig tanultam angolt mint Te németet :roll: :P )

Én meg megtudtam hogy pénteken utolsóelőttinek osztottak be, úh. most megnyugodtam. 8) (Írtam egy emailt ofőmnek, aki a magyartanár és így az OKTV miatt megvolt az e-mail címe (mer' a pályamunkámat kül.fázisokban át "kellett" küldözgetnem neki), hogy nem árulná-e el véletlenül nekünk is akik nem voltunk már egy ideje bent a suliban (aki a héten volt bent, az a sajátját tudta), és elárulta, legalábbis a nevek sorrendjét :) ).

*megy vissza sztech tételezni* :roll: :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362100 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Grat, cortez! Gondolom,megkönnyebbültél. ;-)
Nékem befejeződött még hétfőn az érettségi, egy 33/31 pontos német szóbelivel lezártam a dolgot, és hivatalosan én értem meg először az osztályból ( szigorúan elméletben és papíron :D ). Így a német 86% lett a végén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362079 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta:

keshu írta: Szeretnék egy kis segítséget kérni:
Esetleg tudnátok irodalmat ajánlani olyanhoz, hogy Mo. külpolitikája 1918-tól?
Előre is köszi :D

A már lentebb emlegetett Romsics Ignác: Magyarország története a XX. században nem rossz választás, nemzetközi tanulmányok szakon is alapirodalom (kívülről-belülről tudni kell xD) és viszonylag használható is :)

Továbbá, mint tudjuk, minden jó könyv egyben ugródeszka is.
Nézd meg a Romsics könyv hátulját, remélhetőleg van benne irodalomjegyzék.
És amik oda bekerültek azok a könyvek nagy valószínűséggel jók és megbízhatóak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362075 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

keshu írta: Szeretnék egy kis segítséget kérni:
Esetleg tudnátok irodalmat ajánlani olyanhoz, hogy Mo. külpolitikája 1918-tól?
Előre is köszi :D

A már lentebb emlegetett Romsics Ignác: Magyarország története a XX. században nem rossz választás, nemzetközi tanulmányok szakon is alapirodalom (kívülről-belülről tudni kell xD) és viszonylag használható is :)

Tegnap volt benn anyukám SZMK-s ülésen az érettségi büfével meg a bankettal kapcsolatban és találkozott az ofővel is, így most már tudom a töri eredményeimet :)
Fellebbezés után az írásbelim 80,5 pont lett (tehát tényleg 9 pontot kaptam vissza), a szóbelim pedig 58 pont a 60ból (2 pontot éppenséggel simán levonhattak, örültem, hogy ezt a témát legalább ennyire el tudtam mondani, mert mindenféle sajnáltatás nélkül mondom, hogy az emelt töris diákok egybehangzó véleménye szerint a 21-est és a 15-öst senki nem szerette volna kihúzni, szóval ez tényleg az egyik legnehezebb téma volt, amire tanulni sem lehetett). A végeredmény így sem rossz, főleg ahhoz képest, hogy fellebbezés előtt álmodni sem mertem ilyen százalékról... 92% lett a vége, ezzel én tökéletesen boldog vagyok, mert így minden tárgyam 90% felett van :) Már csak vegyenek fel aztán felejtsem el ezt az hülye új rendszert :( (144 pontom lenne az előző rendszerben, most meg 468 lesz)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362073 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szeretnék egy kis segítséget kérni:
Esetleg tudnátok irodalmat ajánlani olyanhoz, hogy Mo. külpolitikája 1918-tól?
Előre is köszi :D

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361921 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Apró, topikgazdai megjegyzés: a jókívánságokat az odaillő fórumtopikokban tessék osztogatni, ott viszont bármennyit lehet. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361914 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Brannorion írta: emelt infó szóbeli: 24/30 :( azt hittem jobban sikerült.... holnap középszint szóval még utóljára egy kis szurkot ha lehet :D

Szurok, szurok, Brannorion!! :bounce: ^^

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361905 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Tanulószoba
emelt infó szóbeli: 24/30 :( azt hittem jobban sikerült.... holnap középszint szóval még utóljára egy kis szurkot ha lehet :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361877 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Én is csak guglin tudok keresgélni:

tetel12b.freeblog.hu/files/11.1956.doc
poweroflearning.extra.hu/tetelek/Tori%20tetel%20kidolgozasa%20XIX_XX%20-%20egyesitendo.doc
we-dek.blog.hu/media/file/tori/T ... 1gharc.doc
tb10a.uw.hu/1956.doc

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361876 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: Próbáltam Neked segítséget kérni a mi középszintezőinktől, de nekik nem tétel 56 :(

Azért köszi :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361875 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: A mi sulinkban? Az én töritanárom? :D
Olyan feleletekre adott tavaly-tavalyelőtt 4-es 5-ösöket ahol úgy kellett kikönyörögni a diákból hogy atlasz segítségével rájöjjön mit kell mondania :roll: :P Amely tételekre jutott idő konzultáción, annak egy része úgy néz ki, hogy az adott tankönyv adott 1 db leckéjét kell tudni, oszt'csá... ja és mellesleg ott az összes forrás hozzá kimásolva... ezzel a tétellel csak az a gondom h. a negyedikes könyv eleve nem annyira jól felépített mint a Száray III., és magából a leckéből nem derülnek ki annyira a szűk forradalmon kívüli összefüggések, a korszakot meg nem tudom annyira mert nem jutott rá idő h. rendesen átvegyük, nemhogy dogát írjunk.

Úgyhogy gondoltam bepróbálkozom hátha másnak is volt ez tétele, de ha nem hát nem :roll: :)

Próbáltam Neked segítséget kérni a mi középszintezőinktől, de nekik nem tétel 56 :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361873 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Gandalf írta: Most épen megy a Nagy Imre-per hanganyagának lejátszása, azokról vannak összefoglalók, érdemes hozzárakni. :wink: Tudom, ez nem a tétel maga, csupán kiegészítő anyag, de ha ezt húzod, az aktualitás miatt könnyen rákérdezhetnek erre is.


A mi sulinkban? Az én töritanárom? :D
Olyan feleletekre adott tavaly-tavalyelőtt 4-es 5-ösöket ahol úgy kellett kikönyörögni a diákból hogy atlasz segítségével rájöjjön mit kell mondania :roll: :P Amely tételekre jutott idő konzultáción, annak egy része úgy néz ki, hogy az adott tankönyv adott 1 db leckéjét kell tudni, oszt'csá... ja és mellesleg ott az összes forrás hozzá kimásolva... ezzel a tétellel csak az a gondom h. a negyedikes könyv eleve nem annyira jól felépített mint a Száray III., és magából a leckéből nem derülnek ki annyira a szűk forradalmon kívüli összefüggések, a korszakot meg nem tudom annyira mert nem jutott rá idő h. rendesen átvegyük, nemhogy dogát írjunk.

Úgyhogy gondoltam bepróbálkozom hátha másnak is volt ez tétele, de ha nem hát nem :roll: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361860 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Most épen megy a Nagy Imre-per hanganyagának lejátszása, azokról vannak összefoglalók, érdemes hozzárakni. :wink: Tudom, ez nem a tétel maga, csupán kiegészítő anyag, de ha ezt húzod, az aktualitás miatt könnyen rákérdezhetnek erre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361859 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alyr Arkhon írta:

Kincső (Thilanna) írta: Hmm... nincs valakinek egy jó '56-os tétele? (okok-események-következmények) Az az érzésem, hogy amit a Dupcsik-Repárszky könyvből ki tudtam írni az egy maxpontközeli, azaz teljesen logikusan felépített felelethez nem elég, és órán is már csak nagyon rohamtempóban vettük át úgyhogy nincsenek meg igazán a fejemben az összefüggések... :roll:

Nagyon megköszönném! :o

A lentebb emlegetett Romsics könyvet tudnám ajánlani, nem túl hosszú benne '56 és egész jól bennevan.
Már amennyit tudni lehet róla.

Azt nem hiszem hogy most elkezdem vadászni a köv. 3 napban :P nekem bőven elég egy kidolgozott tétel ami neten átküldhető. :) *szépenpislog*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361857 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Hmm... nincs valakinek egy jó '56-os tétele? (okok-események-következmények) Az az érzésem, hogy amit a Dupcsik-Repárszky könyvből ki tudtam írni az egy maxpontközeli, azaz teljesen logikusan felépített felelethez nem elég, és órán is már csak nagyon rohamtempóban vettük át úgyhogy nincsenek meg igazán a fejemben az összefüggések... :roll:

Nagyon megköszönném! :o


A lentebb emlegetett Romsics könyvet tudnám ajánlani, nem túl hosszú benne '56 és egész jól bennevan.
Már amennyit tudni lehet róla.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361803 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hmm... nincs valakinek egy jó '56-os tétele? (okok-események-következmények) Az az érzésem, hogy amit a Dupcsik-Repárszky könyvből ki tudtam írni az egy maxpontközeli, azaz teljesen logikusan felépített felelethez nem elég, és órán is már csak nagyon rohamtempóban vettük át úgyhogy nincsenek meg igazán a fejemben az összefüggések... :roll:

Nagyon megköszönném! :o

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361718 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszi mindenkinek!
cortez: gratula! ;-)

update: most jöttem rá,hogy nem 89%, csak 87... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361712 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
No, állítólag a mi fellebbezésünk meg szóbelink is megjött a suliba. A médiatanárunkkal jóban vagyok, aki ráadásul emellett töri- és magyarszakos tanár is, szóval benne van az iskolai életben, és ő mondta, hogy állítólag 8 és fél pontot kaptam vissza az írásbelire :) Hát, nem mind a tizenakármennyit, amennyire fellebbeztem, de már ennek is borzasztómód örülök, mert így 71/90 pontról mindjárt 80/90 pontra csúszik fel az írásbelim. Remélem, a szóbelimet sem pontozták le (tehát a 60ból kapok 55 pontot), és akkor meglesz a 90%, ami az összeredményt tekintve 466 pontot generál majd nekem. Azzal már talán nem izgulnék annyira :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361704 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: Mi majd csak a záráskor tudjuk meg, közvetlen bankett előtt :(

Legalább lesz miért berúgni. Ki ezért, ki azért... :)

Viccet félretéve, Acho, az a 89% sztem is egész jó, nekem asszem kevesebb lett tavaly (asszem, bár most csak az írásbelire emlékszem pontosan, az egészre nem). Amúgy grat mkinek mindenhez! :) (bár a középszintű történelem és matematika írásbeli szerintem egy kva nagy vicc volt, de ah látom, úgyis emelteztetek, szal mindegy)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361703 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Én a tanáromnak irtam a Wiwen :D mert ő is vizsgáztatott, csak nem engem...de azt mondta, hogy nem tudott belenézni és még az iskolának se küldték el..szal ha elég rendes tanárotok van akkor elmondja amikor megérkezik az iskolába...amugy Acho grat, ha nekem ilyen jók lennének :roll: szal tényleg örülj neki ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #361702 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: Grat a szóbelikhez, ezek tök szép pontok!
Mi sem kaptunk még róla eredményt... Kincső, Nektek a megnyitón elmondják? :o Mi majd csak a záráskor tudjuk meg, közvetlen bankett előtt :(


Hát legalábbis ezzel biztatott minket az ofőnk, hogy az elnök ilyenkor el szokta mondani... meg ugye addigra legalább a tanárok már tudják, szóval valakit csak rá lehet venni h. szivárogtasson. :roll: :P

(Mondjuk őszintén szólva így legalább nem kell már bemenni - külön ezért - a suliba, mert az nem hiányzik, hiába 10 p gyalog. :P )

szerk. Acho, ez lehet az oka... nálunk a hétfő-kedd a B-seké, a szerda az előrehozottazóké (mert olyan sokan vannak, mi meg csak 21-en - hivatalosan hozzánk vannak beosztva de ofő-igh. megbeszélte az elnökkel h. ezért nekünk nem kell bemenni szerdán megnyitóra, csak csütörtökön), a csüt-péntek a mienk (=D-sek), a köv. hétfő-kedd meg az E-seké. (És nálunk a 3 osztály a kevés, mert a 4. volt nulladikos.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361701 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Grat a szóbelikhez, ezek tök szép pontok!
Mi sem kaptunk még róla eredményt... Kincső, Nektek a megnyitón elmondják? :o Mi majd csak a záráskor tudjuk meg, közvetlen bankett előtt :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #361700 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
6? 8O Nálunk hétfőn, kedden lesznek a közepes szóbelik... Jah,mondjuk nálatok nyilván nem egy osztály végez (nálunk a nulladik miatt alakult így).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361699 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Köszi szépen, csak hát a tudat, hogy miért lett ennyi...
Nekünk elhozták az eredményeket. Miért, ti még nem kaptatok?


Nekünk aszonták hogy majd a középszintű szóbelik megnyitóján elmondják... :roll: Mindegy, az már csak 6 nap, szal inkább tanulhatnék "rinyálás" helyett. :P :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361698 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszi szépen, csak hát a tudat, hogy miért lett ennyi...
Nekünk elhozták az eredményeket. Miért, ti még nem kaptatok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361696 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Te honnan tudod az emeltes szóbelijeidet?! 8O

De a törihez grat! Akárhogy is lesz, ez már tök jó eredmény, tessék büszkének lenni rá. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361695 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Emeletes szóbeli eredmények:
-angol: 30/22 ( mennyi lett volna,ha nem blokkolok le... :cry: ) :arrow: az egész 150/117, ami 78%
- magyar: 50/45 (tartalomra 21, előadásra 24 pontot kaptam, előbbivel nem vagyok elégedett)
:arrow: az egész 150/108, ami 72%
- és végül a töri, aminél különösen verem a falba, az írásbeli elszúrása miatt:
60/60. Nem hittem el,hogy meg lehet csinálni, bár Kar'sa például említette,hogy igen. :arrow: Az egész így 89% lett. ( Ha nem nézem be az esszéválasztást, 95%... :( )
Jövő héten jön a német közép. Fura, hogy a második nyelves szóbelimen múlhat a felvételim...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.944 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére