Középfölde földrajza

Több
20 éve 9 hónapja #126309 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Elrond írta: Aragón: Folyó Spanyolországban (van egy Sil nevű is...)

Nocsak, nocsak... :itscool:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #126307 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Aragón: Folyó Spanyolországban (van egy Sil nevű is...)

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #126024 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nem tudom, ti mennyire szoktátok Arda mai térképeit nézegetni, de én (és barátnőm, aki nevét nem adja az akcióhoz, de ti is ismeritek) találtam néhány jó nebvű helyetdrága földünkön:
:arrow: Lorient (Franciaországban)
:arrow: Ammán (Jordánia fővárosa)
:arrow: Bilbao (Spanyolország)
Ti találkoztatok egyéb ilyen hellyel?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #126023 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ha egy kicsit visszafelé nézdegéltek, akkor egy csomó linkkel találkozhattok... Különben próbáljátok ki a (asszem): www.tolkien-archives.com/
lotrmaps.cjb.net/

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124408 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Nimrodel O Lorien írta: A Szilmarilok olvasásánál felmerült nálam egy olyan probléma, hogy nehezen értettem meg a történetet azoknál a részeknél, ahol a könyvben lévő térképen "kívül" jártak. Nem tudtok egy olyan helyet, ahol a Középföldén kívüli területekről találhatnék egy térképet?
Köszi!


nekem is volt azzal bayom,hogy nem tudtam elhelyezni az eseményeket a térken....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124172 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nimrodel:
Térképek, többek közt az Első és a Másodkorról is:
lotrmaps.middle-earth.us/mea/mea.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124167 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A Szilmarilok olvasásánál felmerült nálam egy olyan probléma, hogy nehezen értettem meg a történetet azoknál a részeknél, ahol a könyvben lévő térképen "kívül" jártak. Nem tudtok egy olyan helyet, ahol a Középföldén kívüli területekről találhatnék egy térképet?
Köszi!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120189 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Oisin:köszi a térképeket!Naon yók!
Szépen rayzolsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119858 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kicsit OFF leszek, de tényleg csak kicsit:

Érdekességképpen belinkelek nektek 2 világtérképet, amik nem a Tolkien-i Középföldét ábrázolják, hanem a saját, Tolkien által inspirált világomat. Évekkel ezelőtt rajzoltam őket, azzal a céllal, hogy a Tolkien által is felhasznált eredeti kelta / germán elképzelésekhez közelebb álló világot alkossak.

Metszet (oldalnézet)

Térkép (felülnézet)

Egy kis magyarázat: A Föld egy félgömb, ami a gömbölyű felével az Alsó Világ vizén úszik. Mi a félgömb lapos felén élünk. A félgömb szélén vannak a Világ Oszlopai. Ezek kb. úgy néznek ki mint Stonehenge kövei, és ezek tartják az Égbolt kristálykupoláját. Az Égbolt fölött hullámzanak a Felső Világ vizei (ezért kék az ég és ezért reszketeg a csillagok fénye). A Nap és a Hold a Hajnal Kapuin át (megint Stonehenge) lép be az Ég Alatti Világba, és az Alkony Kapuin át lép ki onnan, hogy az Alsó Vizek alatt átúszva újra keletre menjen. Közben megolvasztja a Föld gyökereit, és felforralja a Föld alatti vizeket (ahol ezek a felszínre törnek, ott vulkánok és hőforrások keletkeznek). A Föld kétféle (hagyományos és éteri) anyagból épül fel. Ezekre különböző fizikai törvények vonatkoznak, és normális körülmények között nincs közöttük kapcsolat: 2 külön világot alkotnak, de bizonyos helyeken vannak közöttük "átjárók". Az anyagi világ beszélő lényei az emberek, az éteri világé pedig a tündérek, akik csak varázslat, vagy az átjárók (sídhe-k) felhasználásával léphetnek kapcsolatba egymással. A szárazföldet tenger veszi körül. A Föld Keleti és Nyugati peremén az éteri világ tündérek lakta szigetei vannak. Északon és Délen az Örök Fagy Birodalmaiban jégóriások élnek. A Föld közepén van a világ tengelye, ami az anyagi világban egy hatalmas vulkánból feltörő füstoszlop, az éteri világban pedig egy hatalmas világfa formáját ölti. Végül: a Külső (Alsó és Felső) Vizek szigetei az Istenek és Démonok lakóhelyei. Eredetileg szerepjátékos világnak szántam, de nem fejeztem be.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119069 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Lalaith írta: Az elveszett mesék könyvében található egy rajz,ami a világhajót ábrázolja.Rajta van középfölde,Valinor,stb.De mi van ezeken kívül?Már mint a Külső tengereken kívül. :?


És akinek nincs meg a könyv? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118807 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Lalaith írta: Az elveszett mesék könyvében található egy rajz,ami a világhajót ábrázolja.Rajta van középfölde,Valinor,stb.De mi van ezeken kívül?Már mint a Külső tengereken kívül. :?


Cúma, a Semmi


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118801 Írta: Nienor N.
Nienor N. válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Az elveszett mesék könyvében található egy rajz,ami a világhajót ábrázolja.Rajta van középfölde,Valinor,stb.De mi van ezeken kívül?Már mint a Külső tengereken kívül. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118443 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
És akkor Nyugat vajon hol lenne?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117879 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

amanibhavam írta: Tegnap a Tolkien Klubon szóba keerült ez a két térkép, gondoltam, belinkelem:

rover.wiesbaden.netsurf.de/~lala ... e_Grid.jpg

rover.wiesbaden.netsurf.de/~lala ... e_Euro.jpg


Hmmm, ez a második térkép elég érdekes... Mikor először olvastam a GYU-t, Mordorról (a térképet nézegetve) nekem is rögtön a Kárpát-medence jutott eszembe... (Bár itt egy kicsit elcsúsznak egymástól.)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117407 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ulmo,Dínchamion:köszi a segítséget! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117386 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Tegnap a Tolkien Klubon szóba keerült ez a két térkép, gondoltam, belinkelem:

rover.wiesbaden.netsurf.de/~lala ... e_Grid.jpg

rover.wiesbaden.netsurf.de/~lala ... e_Euro.jpg


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117261 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Cerebrum írta:

Sil írta: Pl. ez lehet az Afrikás :? :
lotrmaps.middle-earth.us/mea/1st ... 3FIRST.GIF


Ez jól néz ki. De mennyire hiteles? Gondolom nem Tolkien rajzolta...


A térkép teljesen hiteles! Nem Tolkien rajzolta, de nekem megvan a Shaping of Middle Earth, abban benne vannak a Tolkien által rajzolt eredeti térképek, és ez teljes egészében megfelel azoknak, csak szebben van megrajzolva.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117244 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Orlando: nézd meg a Középfölde-térképet, és ha Európához hasonlítod, akkor a délnyugati részénél van (volt) Númenor, ott, ahol a földi mítoszokban Atlantisz is volt.

Lsd. még Plotz-levél.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117094 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
megtaláltam a releváns levélrészletet, 211-es levél:

I have, I suppose, constructed an imaginary time, but kept my feet on my own mother-earth for place. I prefer that to the contemporary mode of seeking remote globes in 'space'. However curious, they are alien, and not lovable with the love of blood-kin. Middle-earth is (by the way & if such a note is necessary) not my own invention. It is a modernization or alteration (N[ew] E[nglish] Dictionary] 'a perversion') of an old word for the inhabited world of Men, the oikoumen?: middle because thought of vaguely as set amidst the encircling Seas and (in the northern-imagination) between ice of the North and the fire of the South. O.English middan-geard, mediaeval E. midden-erd, middle-erd. Many reviewers seem to assume that Middle-earth is another planet!



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117085 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Orlando, láttad a térképet. Númenor sziget. Én fogalmaztam rosszul, Númenor nem Középföldén van, inkább Középföldéhez tartozik (tehát nem Amanhoz)
Ha Tolkien külön kezelte Középföldétől, az talán csak azért lehet, mert az ott élők is különböznek a többi embertől (valahol írja is, hogy inkább az eldákhoz hasonlítottak, mint az emberekhez :roll: .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117080 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
ÁÁÁÁ!Egyre yobban nem értem,hogy hol van.

Az én elképzelésem szerint vmi szigetszerűség. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117001 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Van egy olyan elképzelés is, mely szerint a középkort a kereszténységgel definiálták, tehát a nem-keresztény területeken nem "középkor" volt, hanem "az az idő, amikor a középkor volt Európában". Tehát a középkor kifejezés csak Európára érvényes.

Ha elfogadjuk a keresztény világkép párhuzamát Középfölde mitológiájával, ezt a gondolatot továbbvezetve azonosíthatjuk Középföldét Európával.

És Európához hozzátartoznak a Brit-szigetek is, így Középföldéhez Númenor.

De ez csak egy ötlet. Egyébként nekem a szövegekből úgy tűnt, hogy Númenort Tolkien külön kezelte Középföldétől...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116940 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
ezzel lehetne vitázni; Tolkien nem egy helyütt leírja, hogy Középfölde egyszerűen az óangol Mittelgeard fordítása, és a középkori szóhasználatban az összes, ember által lakott területet jelenti - ilyen értelemben Númenor is Középfölde része, és Aman is, egészen a világ gömbölyödéséig


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116920 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta: Orlando: Númenor Középföldén volt, amíg el nem süllyedt. Nézd meg ezt a térképet:

lotrmaps.middle-earth.us/mea/2nd ... SECOND.GIF

És ennek a térképnek az alját (ahol az Atalantë név van):

lotrmaps.middle-earth.us/mea/3rd ... 1THIRD.GIF



Már hogy lehetett volna Középföldén?????
Középfölde az egy kontinens, nem lehet rajta! van Eä, az a Világegyetem, Arda, az a Föld, és Azon belül vannak a kontinensek, pl.: Középfölde, és Númenor az egy sziget. Nem Középföldén belül van... Még nem néztem meg a térképeket, de ez, amit mondasz, fizikai képtelenség!!! :evil:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116258 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hahó

A Tolkien Klub következő rendezvényére 2003. április 18-án 17 órakor kerül sor az Almási téri Szabadidő Központban. A fő téma: "Helyszínek és történetük Középföldén" (előadó: Tallián Balázs alias Ulmo). Ez alkalommal a nyelvi szekcióban különleges csemege várja az érdeklődőket: "Ismerkedés a Sindarin nyelvvel".

A komoly program után szokás szerint sort kerítünk a bandázós/játékos talira is.

www.tolkien.hu/tolkienklub


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116177 Írta: Galadhriel
Galadhriel válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Tényleg szuperek!
Eddig össz. 2 térképet kaptam, azok sem voltak jó minőségűek...
De ezek nagyon jók.

Namarie!

Galadhriel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116009 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ya,Nagyon yók a térképek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116008 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ulmo:Köszi!Sokat segítettél!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #115729 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Orlando: Númenor Középföldén volt, amíg el nem süllyedt. Nézd meg ezt a térképet:

lotrmaps.middle-earth.us/mea/2nd ... SECOND.GIF

És ennek a térképnek az alját (ahol az Atalantë név van):

lotrmaps.middle-earth.us/mea/3rd ... 1THIRD.GIF

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #115672 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Sil írta:

amanibhavam írta:

finwe írta: Mekkora szerintetek Középfölde? Nekem úgy tünik nagyon kicsi, túl kicsi.
Most néztem egy térképet Numenorról és legkeskenyebb részén 250 mérföld ez elég kicsi és a könyv alapján középfölde se túl nagy



Tolkien szerint, ha Hobbiton nagyjából Oxford, akkor Gondor valahol Szicília magasságában van; én ezt nem mondanám kicsinek

Númenor pedig egy sziget, és annak nem éppen kicsi, ha jobban belegondolsz. :wink:


Númenor hol van pontosan?(Középföldén) :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.594 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére