Moria - Törpök

Több
18 éve 11 hónapja #251561 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niph/Elentári írta: De ők a tündék után ébredtek fel???


Nem, egy idően az elsőszülöttekkel. :)

Eru:"...Nézd! Amikor a Gyermekek fölébrednek, életre kel Yavanna gondolata is, s távoli szellemeket hív magához, akik a kelvar és az olvar között élnek majd, akiket tisztelnek, s akik jogos haragját félik..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #251551 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta:

Niph/Elentári írta: És aztán fogta őket és mély álmot bocsátott rájuk. Mert azért mégis csak az ő gyermekei ébredjenek fel előbb. Ha már egyszer úgy tervezte. ???


Pontosan.
Minek a három kérdőjel?


Hát ha nem jól emlékeztem, de ez igy OFF.
Tudom nem ide tartozi de ha már itt tartunk akkor ezek után Yavanna megijedt hogy az ő gyönyörű erdőit majd puff megsinylik. Ezért Manwe-hoz ment ugye tanácsért. Az Entek is jöttek mejad. De ők a tündék után ébredtek fel???

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #251550 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niph/Elentári írta: És aztán fogta őket és mély álmot bocsátott rájuk. Mert azért mégis csak az ő gyermekei ébredjenek fel előbb. Ha már egyszer úgy tervezte. ???


Pontosan.
Minek a három kérdőjel?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #251549 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
És aztán fogta őket és mély álmot bocsátott rájuk. Mert azért mégis csak az ő gyermekei ébredjenek fel előbb. Ha már egyszer úgy tervezte. ???

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #251547 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niph/Elentári írta:

Ecthelion írta: Aule megteremtette őket, de mivel nem Ilúvatar gyermekei, ezért nem kellhettek fel! Ám Ilúvatar magsajnálta Aulét és életben hagyta a törpöket, ám csak a tündék után ébredhettek fel, ez volt a kikötés!
De majd a világ vége után Ilúvatar örökbefogadja őket :lol: 8)


Ja de először Aule mikor rájött mit is tett, meg ugye kissé "égett" a feje Eru előtt, szétakarta zuzni őket. És a törpök menekültek előle... Ugye ilyen is volt??????? :lol:


Igen, volt. Ekkor már Eru beléjük tette a feájukat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #251542 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Ecthelion írta: Aule megteremtette őket, de mivel nem Ilúvatar gyermekei, ezért nem kellhettek fel! Ám Ilúvatar magsajnálta Aulét és életben hagyta a törpöket, ám csak a tündék után ébredhettek fel, ez volt a kikötés!
De majd a világ vége után Ilúvatar örökbefogadja őket :lol: 8)


Ja de először Aule mikor rájött mit is tett, meg ugye kissé "égett" a feje Eru előtt, szétakarta zuzni őket. És a törpök menekültek előle... Ugye ilyen is volt??????? :lol:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #251378 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Akár többről is!

Keress rá az "Angerthas Moria", vagy az "Angerthas Erebor" kifejezésre egy keresőben ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #251375 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Tud valak pontos kidolgozott törp abc-ről. Mert érdekelne.
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250536 Írta: panzerjanos
panzerjanos válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Persze-persze... A tündék keltek fel előbb... De azt hiszem hogy a törpök jobban éltek a földi javakkal... és több gyakorlatiasságuk volt... (de csak szerintem...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #249740 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Terminus-tisztázásképpen - Ilúvatar a következő szavakat mondja Aulënek a Szilmarilokban: ;)

"De amikor eljön az idő, majd fölébresztem őket, s ők lesznek a te gyermekeid; és gyakran lesz viszály a tiéid s az enyéim, fogadott és szívem szerint választott gyermekeim között."

'But when the time comes I will awaken them, and they shall be to thee as children; and often strife shall arise between thine and mine, the children of my adoption and the children of my choice.'


Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #249701 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

3.Aragorn írta: Áttételesen ők is Ilúvatar teremtményei...


Áttételesen Ilúvatar teremtményei, de nem a gyermekei ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #249587 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Áttételesen ők is Ilúvatar teremtményei...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #249091 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Aule megteremtette őket, de mivel nem Ilúvatar gyermekei, ezért nem kellhettek fel! Ám Ilúvatar magsajnálta Aulét és életben hagyta a törpöket, ám csak a tündék után ébredhettek fel, ez volt a kikötés!
De majd a világ vége után Ilúvatar örökbefogadja őket :lol: 8)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #249057 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
előbb lettek teremtve de később felkeltve

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #249030 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Tharkún írta: Így volt, de arról nem szólt a Szilmarilok, hogy a Törpök Hét atyja pont egyidőben ébredt volna a tündékkel? :wink:


Mint már számtalanszor írtuk, mondtuk, bizonyítottuk, hogy a törpök a tündék UTÁN ébredtek fel, hogy mennyivel, azt nem tudni.
Ebbe már belekellene nyugodnod...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #249012 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Így volt, de arról nem szólt a Szilmarilok, hogy a Törpök Hét atyja pont egyidőben ébredt volna a tündékkel? :wink:

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #248687 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Thalion írta: Kedves fórumozók szerintetek kik éltek elöbb a törpök vagy a tündék. A törpöket tutommal elöbb megteremtették de nem volt feájuk. Ez igaz?
:gimliaxe:


Ha elolvasod a Szilmarilokat, abból viszonylag egyértelműen kiderül.
A törpök léteztek azelőtt, hogy a tündék Ardára érkeztek volna. De azért cserébe, hogy Ilúvatar feát adott nekik, aludniuk kellett a tündék eljöveteléig, és csak utánuk ébredhettek fel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #248686 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Kedves fórumozók szerintetek kik éltek elöbb a törpök vagy a tündék. A törpöket tutommal elöbb megteremtették de nem volt feájuk. Ez igaz?
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248069 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Egyszerűen ilyen kardot akartak kovácsolni, és ilyen sikerült ;)
Tolkiennél nagyon fontos az úgynevezett "másodteremtés", ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a teremtés művét Eru csak nagy vonalakban készítette el, a kiteljesítése az ő teremtményeinek feladata, ezért szinte mindenki (Valák, Maiák, tündék) rendelkeznek egyfajta hatalommal, amit beleplántálhatnak az alkotásaikba, és ezáltal teljesebbé tehetik a világot (pl Fëanor szilmariljai ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248065 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: Na megint...
Középföldén nem létezett tanulható mágia.
Ami volt itt vagy ott, az mind a használójának lényéből fakadt. (szvsz ezt továbbra is hívhatjuk mágiának, csak nem olyasfélének mint amit ma értünk rajta) Olyan képessége volt mint az embernek az, hogy tudja használni a kezét vagy a madarak tudnak énekelni, repülni.


Ezt nem is vitattam, és nem állítottam ezzel ellenkezőt!
Gondolin tünde-kovácsai által készített Glamdring-ot Orcrist-et és Fullán-ot "bűbájjal" látták el. Ezek a pengék az orkokra különösen veszélyesek, egyéb kardoknál könnyebben vágják át a fémet, így a páncélokat, láncingeket és orkok közelében kék fényben izzanak.
Így értem, azt hogy mágia segítségével lehetséges felerősíteni tárgyakat. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247945 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Ezért is kételkedem ebben a gyűrű erősítős dologban...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247875 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Gilgolwen Nimrandir írta:

Ecthelion írta: Gilgolwen: Olvastam valahol hogy a Númenoriak varázslat segítségével tették ellenállóbbá a kardjaikat meg a felszereléseiket, de ha jól emlékszem akkor ezt a felvetést később Tolkien elvetette. Talán azért mert a Númenoriak nemtudtak varázsolni... 8)


Elsősorban nem a Númenoriakra gondoltam, sokkal inkább a tündékre, törpökre. Bár, hogy az emberek között kevésbé elterjedt a mágia használata, az még nem jelenti azt hogy nincs.


Na megint...
Középföldén nem létezett tanulható mágia.
Ami volt itt vagy ott, az mind a használójának lényéből fakadt. (szvsz ezt továbbra is hívhatjuk mágiának, csak nem olyasfélének mint amit ma értünk rajta) Olyan képessége volt mint az embernek az, hogy tudja használni a kezét vagy a madarak tudnak énekelni, repülni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247786 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Tudom hogy mire gondoltál. Csak ez egy jó kiindulási alap lehet ebben a varázslosmegerősítős dologban szerintem 8) Mármint hogy ez tényleg lehetséges volt-e vagy sem :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247780 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Ecthelion írta: Gilgolwen: Olvastam valahol hogy a Númenoriak varázslat segítségével tették ellenállóbbá a kardjaikat meg a felszereléseiket, de ha jól emlékszem akkor ezt a felvetést később Tolkien elvetette. Talán azért mert a Númenoriak nemtudtak varázsolni... 8)


Elsősorban nem a Númenoriakra gondoltam, sokkal inkább a tündékre, törpökre. Bár, hogy az emberek között kevésbé elterjedt a mágia használata, az még nem jelenti azt hogy nincs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247772 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Gilgolwen: Olvastam valahol hogy a Númenoriak varázslat segítségével tették ellenállóbbá a kardjaikat meg a felszereléseiket, de ha jól emlékszem akkor ezt a felvetést később Tolkien elvetette. Talán azért mert a Númenoriak nemtudtak varázsolni... 8)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247761 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: Fehér Szaraumán: Nem Fekete Ancalagonra gondoltál?

Szvsz nem tudta úgy megerősíteni a Gyűrűt hogy saját kovácstüzében se olvadjon meg, másrészt meg nem gondolta hogy bárki is ellenállhat neki annyira hogy bedobja a Tűzbe. (ebben igaza is lett)


De, arra a sárkányra.

Amúgy a másik téma: igen, elgondolkoztam, és valóban, Középföldén nem volt minden sarkon varázslat.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247751 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Phaedra/Namarie írta: Szvsz a tűznek, amiben a gyűrűket kovácsolják, semmiféle mágikus hatalmuk nincs, csak azoknak van, kaik készítik a gyűrűket, és a tüzet felhasználják. Az Orodruin tüze sem mágikus, és még abban sem vagyok biztos, hogy Szauron "megbabonázta" volna, Az megint más téma, hogy ki mire használja a tüzet.

Szvsz ha lett is volna uo. erős tűz Középföldén,. mint a Végzet Katlanának tüze, akkor sem lehette volna msáhol elpusztítani az Egyet.

idézet írta: Szerintem nem kell magasabb rendű tűznek lennie. 'Csak' legalább akkorának, mint amilyenben kovácsolták.
Viszont lehetséges mágia segítségével felerősíteni, ellenálóbbá tenni egy tárgyat.


A két gondolat nem tartozik egybe. Az eleje az adott témához, a második fele Fehér Szarumán hozzászólására vonatkozik.

Kicsit jobban kifejtem, hogy mire gondoltam: szerintem mágia segítségével lehetséges úgy felerősíteni egy gyűrűt, egy kardot, vagy egy tetszőleges tárgyat, hogy az pl ellenállóbb legyen a hővel-, vagy az idő vasfogával szemben. Bár a Középföldén jelen levő mágia, főként ahogy ezt a filmben kezelték nem hasonlítható össze egyéb történetekben szereplő mágiával. Itt nem használnak mágiát "minden sarkon", mégis a mindennapok része (na ez itt már off :oops: ) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247710 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Phaedra/Namarie írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: Szerintem nem kell magasabb rendű tűznek lennie. 'Csak' legalább akkorának, mint amilyenben kovácsolták.
Viszont lehetséges mágia segítségével felerősíteni, ellenálóbbá tenni egy tárgyat.


Szvsz a tűznek, amiben a gyűrűket kovácsolják, semmiféle mágikus hatalmuk nincs, csak azoknak van, kaik készítik a gyűrűket, és a tüzet felhasználják. Az Orodruin tüze sem mágikus, és még abban sem vagyok biztos, hogy Szauron "megbabonázta" volna, Az megint más téma, hogy ki mire használja a tüzet.

Szvsz ha lett is volna uo. erős tűz Középföldén,. mint a Végzet Katlanának tüze, akkor sem lehette volna msáhol elpusztítani az Egyet.


Az Orodruin erősen kötődött Szauronhoz, csak akkor égett benne a tűz ha Szauron "begyújtotta".

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247677 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Gilgolwen Nimrandir írta: Szerintem nem kell magasabb rendű tűznek lennie. 'Csak' legalább akkorának, mint amilyenben kovácsolták.
Viszont lehetséges mágia segítségével felerősíteni, ellenálóbbá tenni egy tárgyat.


Szvsz a tűznek, amiben a gyűrűket kovácsolják, semmiféle mágikus hatalmuk nincs, csak azoknak van, kaik készítik a gyűrűket, és a tüzet felhasználják. Az Orodruin tüze sem mágikus, és még abban sem vagyok biztos, hogy Szauron "megbabonázta" volna, Az megint más téma, hogy ki mire használja a tüzet.

Szvsz ha lett is volna uo. erős tűz Középföldén,. mint a Végzet Katlanának tüze, akkor sem lehette volna msáhol elpusztítani az Egyet.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247652 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Fehér Szaraumán: Nem Fekete Ancalagonra gondoltál?

Szvsz nem tudta úgy megerősíteni a Gyűrűt hogy saját kovácstüzében se olvadjon meg, másrészt meg nem gondolta hogy bárki is ellenállhat neki annyira hogy bedobja a Tűzbe. (ebben igaza is lett)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.544 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére