Moria - Törpök

Több
18 éve 11 hónapja #255222 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
A móriai törpök mikor haltak meg és egyátalán meddig tartott a csata?
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254968 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niph/Elentári írta:

Felagund írta: Szvsz tudott a balrogról. Szerintetek miért nem akart bemenni oda?


Előbb a "könnyebb utat" akarta választani. És Mórán már egyszer átkelt és akkor se voltak vmi jó tapasztalatai.

EMBEREEEK! Bocsánat, de a film hatására ennyire elfelejtitek a könyvet? A könyvben Gandalf az, aki azt hajtogatja Aragornnak, hogy Mórián keresztül kéne menni, és Aragorn az, aki az utolsó pillanatig ellenzi ezt a megoldást--épp az alant idézett aggodalma miatt.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254965 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
"- Egy balrog - dünnyögte Gandalf. - Most már értem. - Megtántorodott, csak a botja tartotta meg. - Micsoda balszerencse! S én már amúgy is kikészültem."

:deal:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254907 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Felagund írta: Szvsz tudott a balrogról. Szerintetek miért nem akart bemenni oda?


Előbb a "könnyebb utat" akarta választani. És Mórán már egyszer átkelt és akkor se voltak vmi jó tapasztalatai.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254890 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Felagund írta: Szvsz tudott a balrogról. Szerintetek miért nem akart bemenni oda?


Tudta, hogy ott van Durin Veszte, és nem lehet kispályás valaki.
De határozottan meglepődött amikor szembekerült a balrog hatalmával ajtózárás közben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254888 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Szvsz tudott a balrogról. Szerintetek miért nem akart bemenni oda?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254887 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: Gandalf nem tudta, hogy ott balrog van.


Viszont sejtései lehettek. És valami ilyesmire utalnak Aragorn szavai is: "ja neked ha beteszed a lábad Moria kapuján..." Persze lehet, hogy csak az orkokra célzott, vagy valami másra :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254877 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niph/Elentári írta:

Alyr Arkhon írta:

Gilgolwen Nimrandir írta:

Alyr Arkhon írta: az orkoknál is ősibb és ocsmányabb teremtmények laknak

Nem is gondoltam, hogy ez esetleg a Tó Őrére is vonatkozhat, de miért is ne? Van benne valami! :)


Van valami célzás rá, hogy a Hegy alatti vizekből jött, csak én tegnap lusta voltam kinyitni a könyvet, most meg nincs nálam.


Nemrég olvastam szvsz, a balrogra vonatkozik......de ez csak az én véleményem.


Sztem nem.
Gandalf nem tudta, hogy ott balrog van.
És kétségtelen, hogy éltek ott egyéb, sötét, gonosz és ősi lények amik "rágják a világot" - Gandalf Két Torony béli bezsámolója alapján.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254874 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta:

Gilgolwen Nimrandir írta:

Alyr Arkhon írta: az orkoknál is ősibb és ocsmányabb teremtmények laknak

Nem is gondoltam, hogy ez esetleg a Tó Őrére is vonatkozhat, de miért is ne? Van benne valami! :)


Van valami célzás rá, hogy a Hegy alatti vizekből jött, csak én tegnap lusta voltam kinyitni a könyvet, most meg nincs nálam.


Nemrég olvastam szvsz, a balrogra vonatkozik......de ez csak az én véleményem.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254871 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Gilgolwen Nimrandir írta:

Alyr Arkhon írta: az orkoknál is ősibb és ocsmányabb teremtmények laknak

Nem is gondoltam, hogy ez esetleg a Tó Őrére is vonatkozhat, de miért is ne? Van benne valami! :)


Van valami célzás rá, hogy a Hegy alatti vizekből jött, csak én tegnap lusta voltam kinyitni a könyvet, most meg nincs nálam.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254863 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta: Valamikor az Ó-időkben vagy a külső sötétségből jött, vagy (ezt hiszem én is) Morgoth hatására torzult el, aki a vizeket szerette volna vele meghódítani, vagy legalábbis megrontani, de ez nem sikerűlt neki, és a gazdája bukásakor, a föld gyökereinél folyó sötét vizekben elvándorolt Mória alá, (lehet, hogy a balrog után jött) és ott gonosz álomba merűlt... többit lásd fenn...


Ez olyan feltételezés, amit tudtommal egyetlen hitelesített tolkieni írás sem erősít meg...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254850 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: az orkoknál is ősibb és ocsmányabb teremtmények laknak

Nem is gondoltam, hogy ez esetleg a Tó Őrére is vonatkozhat, de miért is ne? Van benne valami! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254849 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Én úgy emlékszem, hogy a tavat külön a törpök miatt hozták létre, és a Gyűrűtársaság miatt duzzasztották fel. Amondó vagyok, hogy ez az izé a Ködhegység alatti mély vizekből jött (ahova, megjegyzem, Gandalf is esik a balroggal küzdve, és a helyről cseppet sem bizalomkeltő beszámolót ad.) s ott a mélyben mint azt Gndalf a kapun beérve megjegyzi (a könyvben is) az orkoknál is ősibb és ocsmányabb teremtmények laknak. Szvsz a Tó Őre ezek egyike, aki néha fel-felnéz ha megkérik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254847 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Eregion virágzásának idején, amikor tündék népesítették be a területet, még nem lehetett ott, mert valami nyoma biztosan lett volna és akkor a tündék tettek volna valamit ez ügyben. Akkor kerülhetett oda amikor Sauron leigázta a területet...
Amint az mások is említették már, szerintem is halandó lehetett, de arról még nem volt szó, hogy mi lett vele a Gyűrű Háború után?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254822 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta: :oops: Szeretném még hozzáfűzni:
Nem tudom, hogy egy polip hány évig él, de az a tó már időtlen idők óta el volt vágva minden nagyobb víztől, és régebben nem is volt olyan nagy, hogy egy ekkora lény meg tudjon benne élni. (lehet, hogy ott nőtt meg), de az én véleményem az, hogy a föld alatt bujkált, vagy aludt a Balroggal együtt, amíg a törpök, vagy a gonosz hatalom fel nem ébresztette. Akkor valami módon kijutott a felszínre, ott elgátolta a folyót, és azután már Ő volt a Tó Őre.
Ha valaki ennél jobb magyarázatot tud adni a származására, azt szívesen olvasom.
:D


Persze: a vizekről szálldosó szitakötők ejtették bele a petéjét vagy tojását vagy milyét a tóba, ez egyértelmű. ;) :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #254816 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
:oops: Szeretném még hozzáfűzni:
Nem tudom, hogy egy polip hány évig él, de az a tó már időtlen idők óta el volt vágva minden nagyobb víztől, és régebben nem is volt olyan nagy, hogy egy ekkora lény meg tudjon benne élni. (lehet, hogy ott nőtt meg), de az én véleményem az, hogy a föld alatt bujkált, vagy aludt a Balroggal együtt, amíg a törpök, vagy a gonosz hatalom fel nem ébresztette. Akkor valami módon kijutott a felszínre, ott elgátolta a folyót, és azután már Ő volt a Tó Őre.
Ha valaki ennél jobb magyarázatot tud adni a származására, azt szívesen olvasom.
:D

*ezt utólag írom be:*
Valamikor az Ó-időkben vagy a külső sötétségből jött, vagy (ezt hiszem én is) Morgoth hatására torzult el, aki a vizeket szerette volna vele meghódítani, vagy legalábbis megrontani, de ez nem sikerűlt neki, és a gazdája bukásakor, a föld gyökereinél folyó sötét vizekben elvándorolt Mória alá, (lehet, hogy a balrog után jött) és ott gonosz álomba merűlt... többit lásd fenn...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254811 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Nem feltétlen kell pár ahhoz hogy egy lény szaporodjon, tudtommal vannak olyan lények amik maguktók csinálják, tehát nem kell hozzá pár. Vagy tévedek? Egyébként nem hiszem, hogy szaporodott volna...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254805 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Például... :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254803 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Van egypár lény Tolkien írásaiban, aki egyedi, pl. a Banyapók is ilyesmi lehet. :roll:
Olyasmi, mint az Entek, hosszú életű, csak már egyedül maradt... hosszú-hosszú ideje.
És még most sem jött el a halála...
Majd ha lecsapolják a tavát, hogy lakótelepet építsenek a helyére
:wink: :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254799 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Nem vagyok benne biztos, hogy feltétlenül kellett volna szaporodnia...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254798 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Jó, de mondjuk hogyan szaporodna, ha tudna is? Mivel? Ha az asszony is ekkora, nem tudom, hogy tudott csak úgy "elbújni"... És attól még, hogy mondjuk egyedi, mert fajtájának utolsó képviselője, még lehet halandó...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254785 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Könyörgöm, 28 éves élettartammal még simán lehet halandó!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254783 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
huszonnégy évvel Frodóék érkezése előtt, már létezett a Tó Őre, ugyanis vastagon benne volt a csápja Oin halálában.
Ha tényleg szaporodott, és meghalt, egy akkora lény teteme, aki ki tudott tépni egy Ősöreg magyalfát, teljesen megmérgezhette volna ató vizét, feltéve, hogy nem falták fel a gyerekek.
És ha generációnként nem egy pár születik, akkor el kellett volna szaporodnia, ha egy pár, akkor meg jelentősen fenn áll az elkorcsosulás veszéje.
Ezért én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy egyszeri és egyedi lény volt, örök élettel.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254733 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Ery írta: Mellesleg Ossét majdnem megkörnyékezte Melkor, de aztán nem lett belőle semmi...

De még mennyire, hogy lett! ;) Csak aztán az asszony (Uinen) visszakönyörögte Ossét Ulmohoz... :roll: :D
Egyébként Ancalima, szerintem ott a pont. Miért kell minden fa mögött maiákat meg a külső sötétséget látnunk? Miért kéne örökéletűnek lennie a Tó Őrének? Szvsz valami csúnya csápos lény, az átlagos polipénál jóval fejlettebb intelligenciával, feltehetőleg Szauron befolyása alatt.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254628 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta:

Ancalima Anarórë írta:

Alyr Arkhon írta: Esetleg valami olyan lény amit Melkor hatalma eltorzított még az első sötétségben


Nem lehet, hogy esetleg kivételesen az volt, aminek látszott, vagyis egy bázinagy, randa polip? :hein: :oops:


Csak az alakja volt polip, mintahogy Ungoliath alakja pók!
De maga nem lehetett polip, mert azok nem örökéletűek.
Valszeg fogott egy "bazi" polipot az Ó-időkben, hatalmából adott neki valamit, kissé átformálta, (szerinte tökéletesítette) majd elengedte, ez a szerencsétlen meglátta magát egy víztükörben, és szégyenében elbujdosott... :P


Szerintem kevéssé tudatos volt a dolog. A Szilmarilok elején olvasható, hogy pusztán Melkor "statikus" hatalma (tehát nem konkrét tevékenysége) által Középfölde állatai karmos-fogas szörnyekké lettek a homályban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254592 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Hát, a könyvből csak annyit tudunk, hogy sok csápja volt, de hogy pontosan hogy nézhetett ki, nem tudni. Csak a csápokat látták Frodóék, nem úgy, mint a filmben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254587 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Ancalima Anarórë írta:

Alyr Arkhon írta: Esetleg valami olyan lény amit Melkor hatalma eltorzított még az első sötétségben


Nem lehet, hogy esetleg kivételesen az volt, aminek látszott, vagyis egy bázinagy, randa polip? :hein: :oops:


Csak az alakja volt polip, mintahogy Ungoliath alakja pók!
De maga nem lehetett polip, mert azok nem örökéletűek.
Valszeg fogott egy "bazi" polipot az Ó-időkben, hatalmából adott neki valamit, kissé átformálta, (szerinte tökéletesítette) majd elengedte, ez a szerencsétlen meglátta magát egy víztükörben, és szégyenében elbujdosott... :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254585 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: Esetleg valami olyan lény amit Melkor hatalma eltorzított még az első sötétségben


Nem lehet, hogy esetleg kivételesen az volt, aminek látszott, vagyis egy bázinagy, randa polip? :hein: :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #254584 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Egyedi kategória. ;)
Akárcsak földünkön a Nessiteras Rhombopteryx, avagy ismertebb nevén a Loch-Ness-i szörny. :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254583 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: Esetleg valami olyan lény amit Melkor hatalma eltorzított még az első sötétségben


...Ezesetben hova sorolható be (mint faj, vagy rend)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.528 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére