Fangorn - Entek

Több
18 éve 5 hónapja #277671 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Mal-estel írta: Bundi egy fát látott.
Na már most ez elgondolkodtatott: az ent-asszonyoknak faalakja van?
Lehet hogy ostoba kérdés, de mi van, ha nem fák vagy méginkább: gyümölcsfa-szerűek. Bundi szilfát látott, nekem viszont sehogy se jön össze egy gyümölcsöst és kertet szerető ent-asszony egy "haszontalan" fával.
Szerintem inkább egy entet látott, aki csak elkóborolt vagy éppen az ent-asszonyokat kereste.
Ez hülyeség?


Tudtommal minden ent egy fára hasonlít, bár azt nem tudom, hogy Szilszakáll milyenre (t.i. az angol neve Treebeard, csak a Faszakáll hülyén hangzik magyarul :D ).
A Fimbrethil sudár bükköt jelent (köszönet Felagundnak érte).
Szerintem nincsen haszontalan fa - az entasszonyok kertjei nem azért voltak kertek mert minden hasznos és termő volt, hanem mert minden rendezett és olyan amilyennek ők akarták.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277648 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Bundi egy fát látott.
Na már most ez elgondolkodtatott: az ent-asszonyoknak faalakja van?
Lehet hogy ostoba kérdés, de mi van, ha nem fák vagy méginkább: gyümölcsfa-szerűek. Bundi szilfát látott, nekem viszont sehogy se jön össze egy gyümölcsöst és kertet szerető ent-asszony egy "haszontalan" fával.
Szerintem inkább egy entet látott, aki csak elkóborolt vagy éppen az ent-asszonyokat kereste.
Ez hülyeség?

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277646 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Niph/Nermi írta: Emlékezetem nem csal akkor a Barnaföldeken éltek...aztán aa háborúk után elmentek valamerre s az entetk ezt nem tudják hogy merre. De sok felé keresték őket......


A nagyotmodó, és habókus Bundi állítólag látott egyet, a megye északi fertályában... :roll:

Szilszakáll szerint is tetszett volna nekik az a hely

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277639 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

3.Aragorn írta:

Alyr Arkhon írta:

3.Aragorn írta:

Felagund írta:

3.Aragorn írta: Szvsz tetszik a feltételezés, hogy az eltűnt ent-asszonyokat a sötétség erői elfogták, megkínozták, megcsonkították, (esetleg keresztezték vmivel)... [size=9:ly7wvtkd]/ill. nem tetszik, mert ezek nagyon szörnyű dolgok, és még belegondolni is szörnyű, hogy az entek mit érezhettek volna ezzel kapcsolatban, ha megtudják.../ [/size]Szóval szvsz ez magyarázat lehet mind az ent-asszonyok eltűnésére, mind pedig a trollok születésére... De javítsatok ki, ha ez a spekuláció sántít...


1.) Nem valószínű, hogy ezt az elrablást az entek (és az entasszonyok) hagyták volna. Ráadásul akkor biztos emlékeznének rá, hogy konkrétan Morgoth rabolt el őket.
2.) Kötve hiszem, hogy Morgoth (ha ez igaz) kizárólag az entasszonyokra vadászott volna, és tett volna ezt olyan hatékonysággal, hogy a végén egy se maradt...



Előfordulhatott, hogy néhány tucat ent-asszony magányos kóborlása során belesétálhatott Morgoth csapdájába... aki képes lehetett úgy fogjul ejteni őket, hogy az enteknek ne legyen erről tudomásuk.Amúgy meg kitellik tőle, hogy pusztán gonosz szándékból levadászta őket, hiszen előszeretettel pusztított el mindent Középföldén, ami szép...
És ha néhányat sikerült élve kézre keríteni, hát eljátszott velük egy kicsit...

/Természetesen mindez csak feltételezés.../


Szilszakáll úgy mesélte, hogy az ent-asszonyok kertjei a Barna földeken voltak, és ezek a kertek Szauron és az emberek háborúja során pusztultak el (gondolom a Másdokor végén) és ezen esemény óta nem hallottak az entasszonyokról, úgyhogy szerintem a Mordoth általi elraboltatásuk így kiesik...
(arról nem is beszélve, hogy ha egy tucat entasszonyt elrabolt volna Morgoth, akkor a Fák Pásztorai nem a törpöket csapkodták volna le, hanem korábban felbukkannak a háborúk során)


Tudom, hogy az ent-asszonyok utolsó tagjai ott éltek...
De arról nem szól a történet, hogy korábban hol és merre jártak...[size=9:ly7wvtkd] /v. igen? én nem tudok róla/[/size]


Emlékezetem nem csal akkor a Barnaföldeken éltek...aztán aa háborúk után elmentek valamerre s az entetk ezt nem tudják hogy merre. De sok felé keresték őket......

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277609 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Alyr Arkhon írta: Az entek nagyrészt ott éltek, ahol a törpök előfordultak, az pedig Beleriandtól délre van.


Keletre, Alyr mester ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277467 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Ajánlom figyelmetekbe Szilszakáll egyik dalát:GyU II. 85-86.oldal

Tasarinan=Nan Tathren=Beleriand része
Ossiriand=Beleriand része
Neldoreth=Taur-na-neldor=Beleriand része
Dorthonion=Orod-na-thón=Beleriand része

Szóval azt hiszem Szilszakáll az idők során bejárta egész Beleriandot és Középföldét, aztán végül letelepedett a Fangorn-erdőben.
Az is lehet (és valószínű), hogy mindig is Fangorn volt a lakhelye, de néha pár napra vagy hétre kiruccant egy kicsit :D . Az ő sebességét és állóképességét tekintve ez egyáltalán nem lenne különös!
Egyetértek viszont veletek abban, hogy munkásságának fő területe a törpökhöz kötődik, tehát kb. Ossiriandig (nyugaton) és Középfölde északi határáig terjedt. :!:
Ezzel az előző hozzászólást is bebizonyítottam (Olorin.papa :wink: )

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277458 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Szürke Gandalf írta: "Az Entek jórésze, de Szilszakáll mindenféleképpen Beleriandban élt."

Ezt honan lehet tudni? Mert nem régen olvastam A Szilmarilokat, és nem emlitik benne Szilszakált. Valmi másik műben van róla szó?


Amikor Galadriel beszél Szilszakállal, a Király visszatérben, akkor megegyeznek, abban, hogy talákoznak Tasarinan Füzesében, és úgy beszéltek róla, mint akik már jártak ott...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277427 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Mostmár akkor értem,hogy miért nem Beleriandban éltek.Nagyon köszönöm.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277425 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Szürke Gandalf:
Szerintem Felagund pont az ellenkezőjét mondta annak amit te leszűrtél belőle. Azz entek nagyrészt ptt éltek, ahol a törpök előfordultak, az pedig Beleriandtól délre van.

Szerintem, mivel Szilszakáll maga Fangorn, aligha ment el Beleriandba élni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277424 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Felagund írta:

Szürke Gandalf írta: "Az Entek jórésze, de Szilszakáll mindenféleképpen Beleriandban élt."

Ezt honan lehet tudni? Mert nem régen olvastam A Szilmarilokat, és nem emlitik benne Szilszakált. Valmi másik műben van róla szó?


Az entek megjlennek Beleriandban legalább egyszer, amikor is elpusztítják a Menegrotht feldúló törpök maradékát. De arról, hogy konkrétan ott éltek volna, nincs adat.
Sőt, én inkább úgy gondolom, hogy valószínűleg Rhovanionban éltek. Ugyanis Yavanna a törpöktől való félelmében teremtette őket, és a törpök az Ered Luin és Khazad-Dúm által határolt területen ébredtek fel, azaz a harmadkori Középföldén, tehát logikus lenne, hogy az entek is itt tevékenykedtek...


Szóval ha jól értem , nem emliti Tolkien sehol, hogy Szilszakál Beleriandban él, de mivel ő a legöregebb ent , ezért valószinű ,hogy ott élt a többi enttel. Legalább is ezt szüröm le a hozzászólásod alapján.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277422 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Szürke Gandalf írta: "Az Entek jórésze, de Szilszakáll mindenféleképpen Beleriandban élt."

Ezt honan lehet tudni? Mert nem régen olvastam A Szilmarilokat, és nem emlitik benne Szilszakált. Valmi másik műben van róla szó?


Az entek megjlennek Beleriandban legalább egyszer, amikor is elpusztítják a Menegrotht feldúló törpök maradékát. De arról, hogy konkrétan ott éltek volna, nincs adat.
Sőt, én inkább úgy gondolom, hogy valószínűleg Rhovanionban éltek. Ugyanis Yavanna a törpöktől való félelmében teremtette őket, és a törpök az Ered Luin és Khazad-Dúm által határolt területen ébredtek fel, azaz a harmadkori Középföldén, tehát logikus lenne, hogy az entek is itt tevékenykedtek...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277418 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
"Az Entek jórésze, de Szilszakáll mindenféleképpen Beleriandban élt."

Ezt honan lehet tudni? Mert nem régen olvastam A Szilmarilokat, és nem emlitik benne Szilszakált. Valmi másik műben van róla szó?

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277414 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Ninniach írta:

Alyr Arkhon írta: Azon gondolkodtam Pest felé a vonaton, hogy vajon hova és ki ellen menetelhettek olyan sokat az entek?
Szilszakáll azt mondja Trufáéknak, hogy "ez lesz az entek utolsó menete"...
Ha csak az az egy volt, amikor lecsapkodták a törpöket, akkor nem így mondta volna szerintem. Az a szöveg alapján amúgyis elég spontán megmozdulásnak tűnt...


Alyr, szvsz nem az számít, hogy hányszor meneteltek eddig, hanem az, hogy ez az _utolsó_, azaz nincs tovább, vége, ennyi. Az ok, gondolom, világos.


Hát nem tudom.
Szerintem akkor nem így fogalmazott volna. Egyáltalán eszébe se jut, hogy ez az "entek menete"...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277392 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Alyr Arkhon írta: Azon gondolkodtam Pest felé a vonaton, hogy vajon hova és ki ellen menetelhettek olyan sokat az entek?
Szilszakáll azt mondja Trufáéknak, hogy "ez lesz az entek utolsó menete"...
Ha csak az az egy volt, amikor lecsapkodták a törpöket, akkor nem így mondta volna szerintem. Az a szöveg alapján amúgyis elég spontán megmozdulásnak tűnt...


Alyr, szvsz nem az számít, hogy hányszor meneteltek eddig, hanem az, hogy ez az _utolsó_, azaz nincs tovább, vége, ennyi. Az ok, gondolom, világos.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277369 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Alyr Arkhon írta: Azon gondolkodtam Pest felé a vonaton, hogy vajon hova és ki ellen menetelhettek olyan sokat az entek?
Szilszakáll azt mondja Trufáéknak, hogy "ez lesz az entek utolsó menete"...
Ha csak az az egy volt, amikor lecsapkodták a törpöket, akkor nem így mondta volna szerintem. Az a szöveg alapján amúgyis elég spontán megmozdulásnak tűnt...


Az Entek jórésze, de Szilszakáll mindenféleképpen Beleriandban élt.
Szvsz volt az amikor lecsapkodták a törpöket, utánna biztosan volt még egy tömeges megmozdulás, menet, amikor elvándoroltak beleriandból, és utánna még párszor felzúdulhattak az entasszonyok keresése végett, és aztán a megindulásuk, hogy legyakják Vasudvardot...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277324 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Azon gondolkodtam Pest felé a vonaton, hogy vajon hova és ki ellen menetelhettek olyan sokat az entek?
Szilszakáll azt mondja Trufáéknak, hogy "ez lesz az entek utolsó menete"...
Ha csak az az egy volt, amikor lecsapkodták a törpöket, akkor nem így mondta volna szerintem. Az a szöveg alapján amúgyis elég spontán megmozdulásnak tűnt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277300 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

3.Aragorn írta:

Felagund írta:

Phaedra/Namarie írta: Szerintem egy enetet nem lehet olyan egyszerűen elpusztítani, hiszen láthattuk, hogy Vasudvard ostrománál egy nagy seregből szerencsére csak egy áldozat van. (Természetesen őérte is kár).


egyről _van említés_... ;)


Hol? [size=9:1h0ngx2a]/csak mert nem tudom.../[/size]


Vasudvard ostromáál, hogy egy Bükkbél nevű ent kigyulladt és nagy valószínűséggel elégett...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277247 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Felagund írta:

Phaedra/Namarie írta: Szerintem egy enetet nem lehet olyan egyszerűen elpusztítani, hiszen láthattuk, hogy Vasudvard ostrománál egy nagy seregből szerencsére csak egy áldozat van. (Természetesen őérte is kár).


egyről _van említés_... ;)


Hol? [size=9:11kwqhv3]/csak mert nem tudom.../[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277213 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Phaedra/Namarie írta: Szerintem egy enetet nem lehet olyan egyszerűen elpusztítani, hiszen láthattuk, hogy Vasudvard ostrománál egy nagy seregből szerencsére csak egy áldozat van. (Természetesen őérte is kár).


egyről _van említés_... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277165 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Nem lehet, hogy egész egyszerűen áldozatául esetk a háborúknak, vagy a kertejeik elvesztése miatti fájdalomba belehaltak?

Szerintem egy enetet nem lehet olyan egyszerűen elpusztítani, hiszen láthattuk, hogy Vasudvard ostrománál egy nagy seregből szerencsére csak egy áldozat van. (Természetesen őérte is kár).

Azt gondolom, hogyha az entasszonyokat elkapták volna, az enetk azonnal lépnek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277152 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Alyr Arkhon írta:

3.Aragorn írta:

Felagund írta:

3.Aragorn írta: Szvsz tetszik a feltételezés, hogy az eltűnt ent-asszonyokat a sötétség erői elfogták, megkínozták, megcsonkították, (esetleg keresztezték vmivel)... [size=9:216dx16u]/ill. nem tetszik, mert ezek nagyon szörnyű dolgok, és még belegondolni is szörnyű, hogy az entek mit érezhettek volna ezzel kapcsolatban, ha megtudják.../ [/size]Szóval szvsz ez magyarázat lehet mind az ent-asszonyok eltűnésére, mind pedig a trollok születésére... De javítsatok ki, ha ez a spekuláció sántít...


1.) Nem valószínű, hogy ezt az elrablást az entek (és az entasszonyok) hagyták volna. Ráadásul akkor biztos emlékeznének rá, hogy konkrétan Morgoth rabolt el őket.
2.) Kötve hiszem, hogy Morgoth (ha ez igaz) kizárólag az entasszonyokra vadászott volna, és tett volna ezt olyan hatékonysággal, hogy a végén egy se maradt...



Előfordulhatott, hogy néhány tucat ent-asszony magányos kóborlása során belesétálhatott Morgoth csapdájába... aki képes lehetett úgy fogjul ejteni őket, hogy az enteknek ne legyen erről tudomásuk.Amúgy meg kitellik tőle, hogy pusztán gonosz szándékból levadászta őket, hiszen előszeretettel pusztított el mindent Középföldén, ami szép...
És ha néhányat sikerült élve kézre keríteni, hát eljátszott velük egy kicsit...

/Természetesen mindez csak feltételezés.../


Szilszakáll úgy mesélte, hogy az ent-asszonyok kertjei a Barna földeken voltak, és ezek a kertek Szauron és az emberek háborúja során pusztultak el (gondolom a Másdokor végén) és ezen esemény óta nem hallottak az entasszonyokról, úgyhogy szerintem a Mordoth általi elraboltatásuk így kiesik...
(arról nem is beszélve, hogy ha egy tucat entasszonyt elrabolt volna Morgoth, akkor a Fák Pásztorai nem a törpöket csapkodták volna le, hanem korábban felbukkannak a háborúk során)


Tudom, hogy az ent-asszonyok utolsó tagjai ott éltek...
De arról nem szól a történet, hogy korábban hol és merre jártak...[size=9:216dx16u] /v. igen? én nem tudok róla/[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277151 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

3.Aragorn írta:

Felagund írta:

3.Aragorn írta: Szvsz tetszik a feltételezés, hogy az eltűnt ent-asszonyokat a sötétség erői elfogták, megkínozták, megcsonkították, (esetleg keresztezték vmivel)... [size=9:2haai12t]/ill. nem tetszik, mert ezek nagyon szörnyű dolgok, és még belegondolni is szörnyű, hogy az entek mit érezhettek volna ezzel kapcsolatban, ha megtudják.../ [/size]Szóval szvsz ez magyarázat lehet mind az ent-asszonyok eltűnésére, mind pedig a trollok születésére... De javítsatok ki, ha ez a spekuláció sántít...


1.) Nem valószínű, hogy ezt az elrablást az entek (és az entasszonyok) hagyták volna. Ráadásul akkor biztos emlékeznének rá, hogy konkrétan Morgoth rabolt el őket.
2.) Kötve hiszem, hogy Morgoth (ha ez igaz) kizárólag az entasszonyokra vadászott volna, és tett volna ezt olyan hatékonysággal, hogy a végén egy se maradt...



Előfordulhatott, hogy néhány tucat ent-asszony magányos kóborlása során belesétálhatott Morgoth csapdájába... aki képes lehetett úgy fogjul ejteni őket, hogy az enteknek ne legyen erről tudomásuk.Amúgy meg kitellik tőle, hogy pusztán gonosz szándékból levadászta őket, hiszen előszeretettel pusztított el mindent Középföldén, ami szép...
És ha néhányat sikerült élve kézre keríteni, hát eljátszott velük egy kicsit...

/Természetesen mindez csak feltételezés.../


Szilszakáll úgy mesélte, hogy az ent-asszonyok kertjei a Barna földeken voltak, és ezek a kertek Szauron és az emberek háborúja során pusztultak el (gondolom a Másdokor végén) és ezen esemény óta nem hallottak az entasszonyokról, úgyhogy szerintem a Mordoth általi elraboltatásuk így kiesik...
(arról nem is beszélve, hogy ha egy tucat entasszonyt elrabolt volna Morgoth, akkor a Fák Pásztorai nem a törpöket csapkodták volna le, hanem korábban felbukkannak a háborúk során)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277143 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Felagund írta:

3.Aragorn írta: Szvsz tetszik a feltételezés, hogy az eltűnt ent-asszonyokat a sötétség erői elfogták, megkínozták, megcsonkították, (esetleg keresztezték vmivel)... [size=9:1noytgbm]/ill. nem tetszik, mert ezek nagyon szörnyű dolgok, és még belegondolni is szörnyű, hogy az entek mit érezhettek volna ezzel kapcsolatban, ha megtudják.../ [/size]Szóval szvsz ez magyarázat lehet mind az ent-asszonyok eltűnésére, mind pedig a trollok születésére... De javítsatok ki, ha ez a spekuláció sántít...


1.) Nem valószínű, hogy ezt az elrablást az entek (és az entasszonyok) hagyták volna. Ráadásul akkor biztos emlékeznének rá, hogy konkrétan Morgoth rabolt el őket.
2.) Kötve hiszem, hogy Morgoth (ha ez igaz) kizárólag az entasszonyokra vadászott volna, és tett volna ezt olyan hatékonysággal, hogy a végén egy se maradt...


Előfordulhatott, hogy néhány tucat ent-asszony magányos kóborlása során belesétálhatott Morgoth csapdájába... aki képes lehetett úgy fogjul ejteni őket, hogy az enteknek ne legyen erről tudomásuk.Amúgy meg kitellik tőle, hogy pusztán gonosz szándékból levadászta őket, hiszen előszeretettel pusztított el mindent Középföldén, ami szép...
És ha néhányat sikerült élve kézre keríteni, hát eljátszott velük egy kicsit...

/Természetesen mindez csak feltételezés.../

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277142 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

3.Aragorn írta: Szvsz tetszik a feltételezés, hogy az eltűnt ent-asszonyokat a sötétség erői elfogták, megkínozták, megcsonkították, (esetleg keresztezték vmivel)... [size=9:2ao0c1rh]/ill. nem tetszik, mert ezek nagyon szörnyű dolgok, és még belegondolni is szörnyű, hogy az entek mit érezhettek volna ezzel kapcsolatban, ha megtudják.../ [/size]Szóval szvsz ez magyarázat lehet mind az ent-asszonyok eltűnésére, mind pedig a trollok születésére... De javítsatok ki, ha ez a spekuláció sántít...


1.) Nem valószínű, hogy ezt az elrablást az entek (és az entasszonyok) hagyták volna. Ráadásul akkor biztos emlékeznének rá, hogy konkrétan Morgoth rabolt el őket.
2.) Kötve hiszem, hogy Morgoth (ha ez igaz) kizárólag az entasszonyokra vadászott volna, és tett volna ezt olyan hatékonysággal, hogy a végén egy se maradt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277138 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Estelio írta:

Felagund írta:

Estelio írta:

Felagund írta:

icke írta: Én Szilszakáll, Középfölde egyik legvénebb teremtménye emlékezőtehetségében valahogy meg tudok bízni :D


Egy dolog a jó emlékezet, de kötve hiszem, hogy ott lett volna mikor Morgoth az első trollokat legyártotta, azt meg, hogy gondolatolvasó, és Melkor agyában turkál szándékokat keresve még annyira se hiszem...

Ha csak az ent-asszonyokra gondolunk már az is elég bizonyíték szvsz...


Mire?

Az ent-asszonyok eltűntek, ki tudja hová, és még maguk az entek se tudják...ezek szerint mégsem olyan jó az emlékezetük...



Szvsz tetszik a feltételezés, hogy az eltűnt ent-asszonyokat a sötétség erői elfogták, megkínozták, megcsonkították, (esetleg keresztezték vmivel)... [size=9:1ifnmtys]/ill. nem tetszik, mert ezek nagyon szörnyű dolgok, és még belegondolni is szörnyű, hogy az entek mit érezhettek volna ezzel kapcsolatban, ha megtudják.../ [/size]Szóval szvsz ez magyarázat lehet mind az ent-asszonyok eltűnésére, mind pedig a trollok születésére... De javítsatok ki, ha ez a spekuláció sántít...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277002 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Alyr Arkhon: Kösz!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276996 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Alyr Arkhon írta: Mal-estel: tanulni sosem késő.

Nem is mivel 15 vagyok :D Majd ha lesz felsőfokúm esetleg megpróbálom :wink:
Egyébként tényleg jó lenne ha mindenki mindig megadná, hogy ez vagy az honnan van és nem kéne félórákat rászánni mire megtalálom a forrást (HA megtalálom) Ez most csak úgy eszembe jutott.
Mondjuk múltkor én is lehagytam szóval "pont te beszélsz" :oops:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276990 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

Anduin írta: (honnan lehet beszerezni a HOME-öt?


Meg kell rendelni, esetleg a Silverland nevezetű boltban lehet kapni egynémely kötetét.

Mal-estel: tanulni sosem késő.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276986 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek
Ja, ha Tolkien pontosan megmondta volna, miért ülna gép elött, és én miért írnám ezt!
Sőt, az egész fórum erről szól: Kiböngészni, bebizonyítani azt, ami nincs leírva, el van rejtve.

(honnan lehet beszerezni a HOME-öt?

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276962 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Fangorn - Entek

amanibhavam írta: Tessék, egy másik nézőpont.

The Treason of Isengard:411.

Difference between trolls - stone inhabited by goblin-spirit, stone-giants, and the 'tree-folk'. [Added in ink: Ents].


OFF: Megint a HoME!!!!! :cry: :cry: :(
Miért nem tudok jól angolul, miéééééééért?

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.564 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére