Frodó

Több
22 éve 6 napja #51835 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Frodó magányában senki sem oztozhat, ezért nem nősült meg később sem.

''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #51781 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem elég egyszerű a válasz erre: mert nem talált magának megfelelő társat. 8)

A nehéz kérdés az inkább az hogy: Tolkien miért nem akarta hogy megnősüljön?

És Frodó olyan kis zárkózott lett! Hogy szerethet így belé bárki is, ha egyszer nem is ismeri?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51681 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Lehet, hogy Tolkien sem tudta, hogy miért nem nősült meg Frodó soha, és csak az az oka ennek, hogy még különcebbnek látszódjon és a történet végén ne a szerelmétől való elválás legyen a fő, hanem az, hogy a barátaitól (legjobb barátjától, Samutól) kellett elbucsuznia.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51675 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
De Sesy idézete nem indokolja azt, hogy a Megyébe visszatérés után miért nem nősült meg. Egyébként Samu sem tette meg előtte, pedig nem is nagy Frodó meg közte a korkülönbség...
Mikor először olvastam, végig reménykedtem benne, hogy végül letelepedik újra a Megyében. Nagyon megérdemelte volna! De a régi időket nem lehetett visszahozni, és akárcsak a régi gimnáziumi osztálytársak mindenki (a 4 hobbit) a maga útját kezdte járni. Én nem találtam magyarázatot arra, miért nem lett felesége és gyerekei. Hiszen a többiek is túltették magukat ezeken az óriási, kiállt megpróbáltatásokon. Így hobbit-énje szerint hamar meggyógyult volna a lelke. De a tünde-énje sem ad magyarázatot, hiszen a tündéknek is vannak gyerekeik annak ellenére, hogy - tisztelet a kivételnek - az elveszett múltat siratják.
(Bocs a zavaros mondatokért, azért remélem kiderül, mit akartam leírni...)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51642 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Az is lehet, hogy csak Tol Eresseába mehettek el, de Valinorba már nem...

''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51617 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
bocs... de a gépem szórakozik... :oops:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51612 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Ez nem Frodóra vonatkozik, de mivel annyira hasonlított Bilbóra, rá si vonatkozhat:
"...Ott aztán azt mondták, nem nősült meg. Ezt különösnek találtam, bár sejtettem az okát. A legtöbb hobbit szerint azért, mert korán magára hagyták, és most a maga ura akar lenni. De én tudtam, hogy nem az az igazi ok. Rájöttem, hogy továbbra is >>szabad<< szeretett volna maradni, persze számára sem volt világos miért: nem tudta, vagy egyszerűen csak félt végig gondolni. Mindenesetre független akart lenni, ha majdeljön az alkalom, ott hagyja a Megyét. Tán a bátorsáfot gyűjtötte: emlékszem, mint zaklatott folyton, hogy beszéljek azokról a hobbitokról, akik állitásuk szerint el-elhagyták a Megyét."
Vagyis, ha felesége lett volna, akkor nem kószálhatott volna el messze az otthonától, és talán az utra sem vállalkozhatott volna, hiszen nem volt független?

aman, rendben, majd valamikor elolvasom, ha lesz időm. :roll: Ez nem Frodóra vonatkozik, de mivel annyira hasonlított Bilbóra, rá si vonatkozhat:
"...Ott aztán azt mondták, nem nősült meg. Ezt különösnek találtam, bár sejtettem az okát. A legtöbb hobbit szerint azért, mert korán magára hagyták, és most a maga ura akar lenni. De én tudtam, hogy nem az az igazi ok. Rájöttem, hogy továbbra is >>szabad<< szeretett volna maradni, persze számára sem volt világos miért: nem tudta, vagy egyszerűen csak félt végig gondolni. Mindenesetre független akart lenni, ha majdeljön az alkalom, ott hagyja a Megyét. Tán a bátorsáfot gyűjtötte: emlékszem, mint zaklatott folyton, hogy beszéljek azokról a hobbitokról, akik állitásuk szerint el-elhagyták a Megyét."
Vagyis, ha felesége lett volna, akkor nem kószálhatott volna el messze az otthonától, és talán az utra sem vállalkozhatott volna, hiszen nem volt független?

aman, rendben, majd valamikor elolvasom, ha lesz időm. :roll:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51524 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
igen, érdemes elolvasni


Sesy Olórea írta: Nos, egy idézet:

"És akkor azt érezte, mint álmában, annak idején, Bombadil házában, hogy a szürke esőfüggöny ezüstös fátyollá válik és felgördül, és fehér partot látott, azon tul nagy tágas zöld mezőt a felragyogó napsütésben."

Én ebből azt a következtetést vonom le - lehet, hogy hibásan, de nem kell megkövezni érte -, hogy Valinorban vannak erdők, mezők, szóval olyan tájak, mint Középföldén, csak sokkal szebbek, és mentesek a betegségektől (csak egy hátrány: nincs Mallorn fa).
Szóval, szerintem vannak ilyen tájak, ahol fantasztikus lehet egyszerűen kószálni, és nem lehet az utakat kitaposottnak és unalmasnak látni. Szóval az én véleményem az, hogy voltak ilyen helyek, ahol Frodó kóborolhatott, hiszen azt szerette. És ha ez valamiféle Mennyország, akkor miért ne tehetné mindenki azt, amit a legjobban szeret? A lényeg, hogy teljes lelki megnyugvást leljen, és kipihenje a fáradalmait, és a Középföldén szerzett sebeket. (Amugy nem tudom, de Valinor kivan dolgozva, pl. a Szilmarilokban? Vagy Tolkien ezt is az olvasó fantáziájára bízta?).

Amugy, kicsit idevág, de ezt a képet muszáj megnéznetek, ez gyönyörű .
Ha Valinor megközelítőleg ennyire gyönyörű volt, ott Frodó szerintem rögtön lelki békét lelt.[/url]



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51483 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Nos, egy idézet:

"És akkor azt érezte, mint álmában, annak idején, Bombadil házában, hogy a szürke esőfüggöny ezüstös fátyollá válik és felgördül, és fehér partot látott, azon tul nagy tágas zöld mezőt a felragyogó napsütésben."

Én ebből azt a következtetést vonom le - lehet, hogy hibásan, de nem kell megkövezni érte -, hogy Valinorban vannak erdők, mezők, szóval olyan tájak, mint Középföldén, csak sokkal szebbek, és mentesek a betegségektől (csak egy hátrány: nincs Mallorn fa).
Szóval, szerintem vannak ilyen tájak, ahol fantasztikus lehet egyszerűen kószálni, és nem lehet az utakat kitaposottnak és unalmasnak látni. Szóval az én véleményem az, hogy voltak ilyen helyek, ahol Frodó kóborolhatott, hiszen azt szerette. És ha ez valamiféle Mennyország, akkor miért ne tehetné mindenki azt, amit a legjobban szeret? A lényeg, hogy teljes lelki megnyugvást leljen, és kipihenje a fáradalmait, és a Középföldén szerzett sebeket. (Amugy nem tudom, de Valinor kivan dolgozva, pl. a Szilmarilokban? Vagy Tolkien ezt is az olvasó fantáziájára bízta?).

Amugy, kicsit idevág, de ezt a képet muszáj megnéznetek, ez gyönyörű .
Ha Valinor megközelítőleg ennyire gyönyörű volt, ott Frodó szerintem rögtön lelki békét lelt.[/url]

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51422 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Hmm... jó kérdés... ez attól is függ, hogy hogyan képzeljük el Valinort. Arra gondolok, hogy lehetséges, hogy Valinorban is akadtak ''kalandlehetőségek'', persze nem olyan értelemben, hogy meg kell küzdeni, mondjuk Szauronnal, hanem egyszerű vándorlások, felfedezések képében.
Sztem ott mindnki megtalálhatja azt ami őt érdekli, őt teszi boldoggá...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51419 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem az Út után Frodó már nem látta szépnek a Megyét, mint előtte. És lehet, hogy a hobbitokban is csalódott? Bár ezt nem hiszem. Szerintem Valinorban nagyon jol érezhette magát - tényleg, a tündék, akiket ugy szeretett, és azokat meg is értette, ugy ahogy, és persze az "Édenkert" látványa is már nagy boldogság. Ennek ellenére szerintem hiányozhatott a Megye, de szerintem azután, hogy felnőtt, már jobb volt neki Valinor.

Lehet, hogy a Másodszülötteknek a halandóság az ajándék, de szerintem annak semmi értelme nem lett volna, ha Frodó betegen hal meg, akkor sem, ha előtte járt Valinorban.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51414 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Szólj, ha túl lila lennék, de Frodó a nagy adag tündeségével egy idő után nem vágyott el, mondjuk valami kaland után... Vagy szerinted már annyira elfáradt, "mély a seb, amit kapott", hogy AKÁR az örökkévalósákig pihenlen?

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51410 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Tehát, sztem, ha Frodó abba a Megyébe tér vissza, amit az indulása előtt elhagyott, akkor esetleg (hangsúlyozom, esetleg) boldog lehetett volna.
Ehhez hozzá kell tennem, hogy valószínűleg nem is a Megye változott meg, hanem inkább Frodó nézőpontja az őt körülvevő világról!
Ebből az következeik, hogy Frodó nem tudott volna boldog lenni a Megyében.
Ezzel szemben Valinor (legalábbis az én szememben) olyan, mint valamiféle Mennyország: itt csak boldog tud lenni egy ember (hobbit, vagy tünde :) ). Persze lehet, hogy nem teljes mértékben, egész életet alatt boldog, inkább elégedett, belenyugvó, békés, stb....

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51397 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Én most egész konkrétan nem arra voltam kíváncsi, hohy halhatatlan-e Frodó vagy nem...
Inkább arra, hogy Valinor vagy Megye jelentené-e neki at igazi boldogságot... Persze Valinor valóban Édenkert-gyönyörű lehet, és ráadásul Frodóban van egy nagy adag tünde-jellem, de hobbit énje nem lett volna boldogabb a Megyében, amiért -bár nem csak ezért- vállalta az Utat?...
Persze, ha nem nekem válaszoltál, az más...
De ez most már nagyon érdekel! (Tehát: Megye vagy Valinor?)

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51390 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó

ÉSzAH írta: Frodó ajándékul nyerte volna el a halhatatlanságot a valáktól? Nem hiszem. Hiszen a Szilmarilokban külön kiemelik: a halandóság a valák ajándéka a másodszülöttek - Középfölde minden halandó lénye - számára. Nem tudom megitélni, hogy Frodó halhatatlan lett-e Valinorban. Szerintem már maga a lehetőség is ajándék, hogy megláthatta. Az olyan, mint ha valamelyik embernek megadatna, hogy meglássa az Édenkertet. A kérdés az, hogy vajon az Édenkertben való élet magával hozza-e a halhatatlanságot? Vagy a halandó halandó marad, a halhatatlan pedig halhatatlan ott is?


szerintem a halandóság Ilúvatar ajándéka az Embereknek - a Valáknak nem volt kezük benne, hiszen ők nem hallották Ilúvatarnak ezt a dallamát


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51382 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Ez jó kérdés... Meg lett-e jutalmazva Frodó? Legelőször úgy éreztem - bár kissé :cry: -módon - hogy az, hogy a Megyét meg tudta menteni, (bár nem a maga számára) az elég volt neki. És biztos voltam benne, hogy az általa olyannyira szeretett tündékkel igazán jól fogja érezni magát, ha halhatatlan lesz, ha nem...
De most elbizonytalanodtam. Talán az igazi mégis a Megye lett volna neki?...

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51364 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Frodó
Nem tudom:olyan jó lenne örökké élni,hogy azt jutalmul adják?

Persze ott,ahová Frodó ment,ki tudja...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51358 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Frodó
Frodó ajándékul nyerte volna el a halhatatlanságot a valáktól? Nem hiszem. Hiszen a Szilmarilokban külön kiemelik: a halandóság a valák ajándéka a másodszülöttek - Középfölde minden halandó lénye - számára. Nem tudom megitélni, hogy Frodó halhatatlan lett-e Valinorban. Szerintem már maga a lehetőség is ajándék, hogy megláthatta. Az olyan, mint ha valamelyik embernek megadatna, hogy meglássa az Édenkertet. A kérdés az, hogy vajon az Édenkertben való élet magával hozza-e a halhatatlanságot? Vagy a halandó halandó marad, a halhatatlan pedig halhatatlan ott is?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51312 Írta: Tameri
Tameri válaszolt a következő témában: Frodó
Nem lehet, hogy Gandalf tette amit kell, de ő is eszköz volt valami nagyobb erő kezében (és utólag állt neki is össze teljesen a kép, hogy mit miért tett?).
Talán nem is szabad előre ismernie a végeredményt hiszen ez biztosan befolyásolta volna.
Elrond mondja valahol a jövőről: és minek ismerni addig valamit, amíg nincs itt az ideje (még egy tündének is elégcsak annyira előre látni, ami közvetlenül rátartozik... szerintem)
... A gyűrű szerintem "kézzel-lábbal" tiltakozott volna Bilbo személye ellen, ő aztán végképp nem szolgálja a céljait. Én a gyűrű helyében valami orkot választottam volna (így gyorsan Szauronhoz juthatott volna)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51278 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, így más a dolog.... Olórinnak természetesen van akora hatalma. hogy tudjon a Gyűrűről előre. Én most nagyon a "Gandalf" inkarnációhoz ragaszkodtam. Talán az zavart meg, hogy ennek ellenére Gandalf azért reménykedik, hogy tévedett az Egy dolgában, és ezt annak tudtam be, hogy nem ismerte a pontos körülményeket.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51276 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
A Gyűrű keresése c. könyvből:

Frodó: A Gyűrűháború története c. munkájából idézet, mikor a koronázás után Minas Tirithben beszélgettek:
"Gimli... Gandalfra függesztve tekintetét, így folytatta:
_ Vajon ki fonta ezt a hálót? Azt hiszem, erre még nem is gondoltam eddig. Mindent előre kiterveltél, Gandalf? Ha nem, akkor miért vezetted Tölgyfapajzsos Thorint egy kevés jóval kecsegető útra? Felkutatni a Gyűrűt, elrejteni valahol a messzi nyugaton, majd kiválasztani a Gyűrűhordozót...valld be, ugye ez volt a célod?
..."

Gandalf:
"- Magam sem tudom. Ugyancsak megváltoztam azóta, és Középfölde sorsa semnyomaszt már. Akkoriban neked is olyasféle válaszokat adtam volna, mint Frodónak a múlt év tavaszán. ... Azon a nagyon távoli napon annyit mondtam egy ijedt hobbitnak: Bilbó dolga az volt, mert nem lehetett másként, hogy rátaláljon a Gyűrűre, így a tiéd az, hogy elvidd. S hozzátehettem volna: az enyém pedig az, hogy a segítségemmel mindketten eljussatok eddig.... Ám az, hogy mit sejtettem belül, s miről tudtam, mielőtt e szürke partokra léptem volna - mindez nem ide tartozik."

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51262 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Frodó
Tameri: én Valinorra értettem azt, hogy Frodó ott megtalálta a lelki békét. Természetes, hogy Középföldén ez nem sikerülhetett volna neki, attól a világtól már eltávolodott a küldetése végére.
Abban, hogy a Gyűrű Frodóhoz került, szerintem csak és kizárólag a Gyűrűnek volt szerepe. Gandalf nem biztos benne, hogy az a gyűrű az Egy. Még Frodónál sem tudja biztosan, Bilbónál meg végképp nem. Az lehet, hogy megérezte, hogy Bilbót kell választania, kimozdítania otthonról a törp-kincs megtalálása érdekében, de szerintem a Gyűrűről ő sem tudott. Még Gandalf sem láthat mindent előre - a jövő állandóan mozgásban van... (Jaaaa, oppá, az már másik mese :wink: )
Középfölde dolgaiba nem sűrűn avatkoznak be külső erők - sem a valák, sem Illúvatar. Egyetlen "külső" erő létezhet szerintem, és ez a sors.
Minden szereplőnek láthatólag megvan a maga sorsa - bár kérdés, hogy ezt mennyire tudják befolyásolni, vagy tudják-e egyáltalán? Nem tudom, sikerült-e valakinek elkerülnie a sorsát a történet folyamán...?

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51250 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
Tameri: tényleg nem véletlen, hogy a Gyűrű Bilbóhoz majd Frodóhoz került. A Gyűrű keresésében az bolt, hogy Gandalf elmeséli a hobbitoknak ezt az egész történetet és az ő szerepét benne. És Ő volt az, aki még A babó-történet előtt, kiválasztotta Bilbót arra, hogy elhozza a Gyűrűt úgy, hogy az érintett nem is tudott róla. Kiskorában észrevette róla Gandalf hogy mennyire érdeklődik a külvilág iránt, és évekkel később így jutott eszébe. De akkor már elkényelmesedett Bilbó, és szelíden rá kellett beszélni, hogy induljon el Thorinékkal... Szóval ezek szerint Gandalf tudta, hogy itt jó helyen lesz a Gyűrű, és így szervezte a dolgokat.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51227 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Azért nem lehettett Gwaihir hátán csak úgy berepülni Mordorba, mert Szauron észrevette volna őket odafennt! Direkt hangsúlyozzák mindíg, hogy titokban és észrevétlenül kell eljutni a Hegyhez, hogy ne derüljön ki, mi is a tervük a Gyűrűvel. Ha nyílegyenest nekimentek volna a Hegy kapujának, Szauron előtt egyből lelepleződött volna a tervük, s ez esetben megakadályozta volna. Mert csak úgy volt esélyük, hogy Szauron nem tudott valódi céljukról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51157 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Ez a kérdés már felmerült régebben is, és az is szóba került, hogy Frodóhoz egy tünde lány illene. Az egyszer biztos, hogy nem illene hozzá egy amolyan egyszerű hobbit lány, hiszen Frodó annyira révedező, főleg, miután visszatért az Útról, annyira nem a földön járt, és egyébként sztem egy ilyen egyszerű hobbit "megőrült" volna melette. Tudom, hogy ez rossz szó, inkább úgy fodalmazom, hogy nem tudta volna megérteni, hogy miért ennyire elzárkózó, beteges stb.
De ennek ellenére sztem ezt egy tünde sem értené meg jobban. De, ha választani kéne, akkor tényleg inkább egy tünde lány állna hozzá közelebb, mint egy hobbit.
Sztem egyébként ez így volt jó, hogy nem nősült meg, hisz amúgy is elhajózott, és ott kellet volna hagynia... de sztem nem is merült fel benne soha, hogy megnősülhetne, egyszerűen ez nem szerepelt abban a képben, amit a lehetséges jövőjéről kialakított...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51152 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Bennem néha olyan dolgok is felmerültek (ez pl. akkor, mikor néztem a filmet) hogy miért kellett ekkora utat meg tennie ennek a szövetségnek? Gandalf Gwaihir hátán ott repült a hegyek felett. És a könyv végén is a Végzet hegye felett repültek. Miért nem lehetett volna beledobni a Tűzbe a hátáról? Miért kelett egy ártatlan lényt így megcsonkítani?

Más: Frodó és a nők.
Erről már irtam. Szerintem a jelleméhez - mint ahogy Bilbóéhez sem - nem illettek a hobbit-lányok. Inkább a tünde jelleműek.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51121 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Arról nem is beszélve, hogy ha még a remény is elveszettnek látszik, lézteznek olyanok, akik ennek ellenére végig csinálják, ami feladatuk, vagy annak éreznek. (Ld. Frodó :P )
Még régebben felmerült egy nemigazán megválalaszolt kérdés, ami arra utalt, hogy Frodó csak a GY miatt nem nősült meg? És milyen nő illene hozzá?

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51023 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Persze, hogy más erők is munkálkodnak a világban!
Még olyankor is van remény, amikor úgy tűnik, hogy minden elveszett!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51022 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
Svin: én nem mondtam, hogy meg is kapta az öröklétet, hanem, hogy ez nem a Valákon múlott, ez kizárólag Ilúvatar döntése lehetett volna


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51013 Írta: Tameri
Tameri válaszolt a következő témában: Frodó
Áfonya: azt írtad Frodó megtalálta lelki békéjét, és megygógyult, én inkább ugy éreztem, hogy Középföldén ő már sosem találhat nyugalmat, furcsa, hogy végül is megmentette Középföldét és utána valahogy kivül keveredett középfölde hétköznapi gondjain (ahelyett hogy boldogan élt volna utána amig meg nem hal...)
... a másik ami felmerült, hogy vajon felsőbb erő beavatkozott-e Középfölde dolgaiba? valaki igenis beavatkozott, ahogy Gandalf mondotta, nem véletlen, hogy a Gyűrű Bilbohoz majd Frodohoz került, más erők is munkálkodnak (ez a mondat egyébként nagyon jó érzéssel töltött el, olyan megnyugtató :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.590 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére