Frodó

Több
18 éve 9 hónapja #262204 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Frodó
Ez azért milyen fura!
Gondoljatok bele, mi lehetett a temetésén! Vajon ott állt Manwe meg Tulkas, meg mindenki? Az egyszerű kis hobbit temetésén, akit a Megyében a háta mögött beszéltek ki... :cry:
És hova temették! Mert ha minden igaz, 3-nál (Frodó, Samu, Gimli) nem sokkal több temetés volt Valinorban. :roll:
Hm... Vajon hogy volt... :?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262197 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Frodó

.Elessar király. írta: Szerintetek Frodó meghalt a végén? Nem tudom, hogy most meghalt, vagy nem, vagy ez csak egy jelképes ábrázolás?

Többnyire meg szoktak egyezni abban, hogy ez valóban a halál egyfajta jelképes ábrázolása: a "jó" halálé, ami a gyógyulás után következik be. Annyi biztos, hogy Frodó nem válhatott örökéletűvé; Valinor földjének nincs ilyen hatása (itt rontották el Ar-Pharazonék; bocsánat az offért).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262186 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Frodó
Valinorban elvileg maghalt, tudtommal... Eru ajándéka rá is várt.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262180 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintetek Frodó meghalt a végén? Nem tudom, hogy most meghalt, vagy nem, vagy ez csak egy jelképes ábrázolás?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261435 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Frodó
Miért nem értesz egyet azzal, hogy szerintem meglehet...? :D

Egyébként értem én... csak arra próbáltam utalni, hogy Gollamnak, ha már egyszer ott volt, nemigen "akadhatott más dolga"; :roll: azonkívül annyira egybefonódott a sorsa az Egy Gyűrűvel, hogy az ő kiiktatásával egész máshogyan történtek volna a dolgok.
Samu és Frodó vagy boldogult volna nélküle a Sammath Naurban, vagy nem. Ebben egyetértünk: ki tudja? ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261433 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Frodó

Estel Adániel írta: Ha Gollamot kivesszük a képből, hogy kerülnek Mordorba? ;) Ha egy szálat megbontunk, felfeslik a szőttes... :) Mindent összevetve nem hiszem, hogy Gollam nélkül létrejöhetett volna ugyanaz a szituáció.

Igen, persze igazad van, de most csak arra a szituációra vetítettük ki a dolgot, amikor Frodo már ott áll, a Véget Hegyének tüze felett...
("Gollam elvezette őket oda, de akkor éppen más elintézni valója akadt" :D )

Estel Adániel írta:
Meglehet, bukott volna a küldetés. Szerintem. :D

Ebben viszont mégsem értek egyet. Nem tudhatjuk, hogy mi történt volna ha... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261139 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Frodó
Ha Gollamot kivesszük a képből, hogy kerülnek Mordorba? ;) Ha egy szálat megbontunk, felfeslik a szőttes... :)
Mindent összevetve nem hiszem, hogy Gollam nélkül létrejöhetett volna ugyanaz a szituáció. Meglehet, bukott volna a küldetés. Szerintem. :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261060 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
Samu nem lett volna képes bántani Frodót, ebben teljesen biztos.
Azt sem hinném, h fizikai erejét bevetve próbált volna harcot felvenni vele. Azt hiszem az érzelemeire próbált volna hatni.
Az egy dolog, h a Gyűrű által elvakított Frodóra ez már nemigen hatott volna, de Samu nem fordult volna ellene semmiképpen. Vagy miután már másfél óráig próbált volna hatni az érzelmeire, az érzelmeivel, csak akkor folyamodott volna a fizikai meggyőzés eszközéhez. De akkor meg már késő volt.
Egyetértek: szerencse hogy ez csak elméleti fejtegetés...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261005 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Frodó
Samuban valóban nagyobb volt a Gazdája iránt érzett ragaszkodás, mint a küldetés tudat, ám nem volt olyan hatalmas a különbség. Szerintem nagyon is tisztában volt a küldetés fontosságával. Gondoljunk csak visza!Mi is történ, amikor azt hitte, hogy Frodo meghalt!?
Ha oda került volna a sor, Samu képes lett volna belevetni a Gyűrűt a katlanba viszont, hogy ezt Frodo élete árán is megtette volna!?... nem könnyű választ találni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260985 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Frodó

Felagund írta: Szerintetek, ha Gollamot kivesszük a képből, és Samu látja, amint Frodó a magáénak nyilvánítja a Gyűrűt, a Végzet Hegyének kellős közepén, vajon képes lett volna megküzdeni a Gazdájával (végső esetben belelökni a szakadékba), hogy beledobja a Gyűrűt a katlanba?
Más szavakkal: vajon átalakult Samu Frodó iránti ragaszkodása igazi küldetéstudattá az út végére és átlátta, hogy micsoda felelősség van rajtuk?

Úgy gondolom Samu Frodót soha nem ölte volna meg, még akkor sem, hogy látta a gyűrű mit tesz a gyűrűhordozóval. Samuban a feladat végrehajtása és ragaszkodása Frodóhoz, saját igéretéhez egyformán esnek latba. Kettejük kapcsolata tele van mély szeretettel, barátsággal. Ha Gollam e jelenetből hiányzott volna, Samut a kétségbeesés marcangolná, a mit tegyek kérdése. Bár Frodó őrületével egyedül Gollam szállhatott harcba, hisz őt a gyűrű 500 évig mérgezte.
Még szerencse, hogy ez csak elméleti fejtegetés! :wink:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260965 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem, ha Gollamot kivesszük a képből, Samu képes lett volna elvenni Frodótól a Gyűrűt, már csak azért is, mert fizikailag is még jobb állapotban volt, tehát erővel megszerezhette volna tőle. Sőt, még talán meg is bírta volna semmisíteni, mert bár egy rövid ideig ő is őrizte a Gyűrűt, korátnsem volt rá akkora hatással, mit gazdájára. De Frodót nem bírta volna megölni, még azért se, hogy elvegye tőle a Gyűrűt, az biztos.
Samu arra viszont nem lett volna alkalmas, hogy elvigye a Gyűrűt Mordorba, mert nem fogta fel egészen az ügy fontosságát, és így sokkal hamarabb a befolyása alá került volna. Ő csak Frodó iránti szeretete és hűsége miatt vállalta a megpróbáltatásokat.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260913 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Frodó
Ahoz, hogy belevesse a gyűrűt a katlanba, el kellett volna vennie Frodótól, aki csak úgy adta volna, ha meghal. Samu akkor éppen úgy a gyűrű befolyása alá került volna, mint a gazdája, és ő sem lett volna képes belevetni a katlanba...
Már Samu is érezte a gyűrű rettenetes erejét, és azt is látta, hogyan fordítja ki Frodót önmagából, és mivé lessz...
Nem tudta volna megölni Frodót, esetleg csak magával és a gyűrűvel együtt

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260909 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem Samu nem lett volna képes megölni a gazdáját. Szvsz a Gazdája iránti szeretet nagyobb volt benne, mint a küldetés iránti elkötelezettsége. A küldetést is Frodó miatt vállalta. És nem ő volt a gyűrűhordozója -bár egy kis ideig viselte a terhet- tehát elvileg nem vehette volna el a gyűrűt még ekkor sem Frodótól. :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260899 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Frodó

Felagund írta: Üdv!
Szerintetek, ha Gollamot kivesszük a képből, és Samu látja, amint Frodó a magáénak nyilvánítja a Gyűrűt, a Végzet Hegyének kellős közepén, vajon képes lett volna megküzdeni a Gazdájával (végső esetben belelökni a szakadékba), hogy beledobja a Gyűrűt a katlanba?


Ezt nem lehet tudni, de ha Samu erőt vesz magán, és levágja Frodót, és megpróbálja maga a katlanba vetni a gyűrűt, akkor arra Ő nem lett volna képes, esetleg csak úgy tudta volna megvalósítani, hogy magával rántja Frodót a szakadékba.
Végsősoron szvsz a döntés Samu fejben már megszületett, és meg is tette volna... :crying:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260897 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Frodó
Üdv!

Lehet, hogy a kérdés nem ide illik leginkább, de már régóta foglalkoztat:
Szerintetek, ha Gollamot kivesszük a képből, és Samu látja, amint Frodó a magáénak nyilvánítja a Gyűrűt, a Végzet Hegyének kellős közepén, vajon képes lett volna megküzdeni a Gazdájával (végső esetben belelökni a szakadékba), hogy beledobja a Gyűrűt a katlanba?
Más szavakkal: vajon átalakult Samu Frodó iránti ragaszkodása igazi küldetéstudattá az út végére és átlátta, hogy micsoda felelősség van rajtuk?

Köszi a válaszokat (ha lesznek :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260546 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó

Aragond írta:

Fehér Szarumán írta: Igen. Nincs középföldei erő, mely gyógyírt talált volna a testi-lelki sebeire.


És keleten meggyógyult? A barátai nélkül. Az emlákeit oda is magával vitte. Jó, hogy elment Nyugatra, de én majd elsírtam magam, amikor kiderült hogy elszakadnak. Ha úgy vesszük, Frodónak ott kettős terhet kellett viselnie, mert a Gyűrű mellett a barátai nagy részét is otthagyta.


Testi sebei nem gyógyulnak be (szvsz), és a barátai is hiányoznak neki, de a Gyűrű által okozott károkat a lelkében csakis az Áldott Birodalomban tudta elfelejteni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260519 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Frodó

Fehér Szarumán írta: Igen. Nincs középföldei erő, mely gyógyírt talált volna a testi-lelki sebeire.


És keleten meggyógyult? A barátai nélkül. Az emlákeit oda is magával vitte. Jó, hogy elment Nyugatra, de én majd elsírtam magam, amikor kiderült hogy elszakadnak. Ha úgy vesszük, Frodónak ott kettős terhet kellett viselnie, mert a Gyűrű mellett a barátai nagy részét is otthagyta.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #253156 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó

Fehér Szarumán írta: Igen, ennél jobb nem. Én valahogy nem tudom Frodót elképzelni, hogy "boldogan élt, míg meg nem halt", legalábbis úgy nem, hogy valahol Középföldén. Ez inkább Bilbó sorsának illene be... :) :lol:

De ő sem kapja meg ezt a sorsot...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #247145 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Frodó

Gilgolwen Nimrandir írta:

Onering írta: Ez olyan ilyesztő! Bele sem tudunk gondolni, milyen hatalmas lehetett az a teher, amit Frodó érezhetett, ha még a hazájában, a gyönyörű Megyében, szeretteivel sem enyhültek kínjai! :cry: És Tolkien milyen hihetetlenül foglalta soraiba ezt a történetet :P

igen igen. :) és szerintem ennél jobb befejezése nem is lehetne a történetnek, mit hogy Frodo Nyugatra hajózott...


Igen, ennél jobb nem. Én valahogy nem tudom Frodót elképzelni, hogy "boldogan élt, míg meg nem halt", legalábbis úgy nem, hogy valahol Középföldén. Ez inkább Bilbó sorsának illene be... :) :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #247038 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Frodó
Hát ja elég megható az biztos...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #247034 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Frodó

Onering írta: Ez olyan ilyesztő! Bele sem tudunk gondolni, milyen hatalmas lehetett az a teher, amit Frodó érezhetett, ha még a hazájában, a gyönyörű Megyében, szeretteivel sem enyhültek kínjai! :cry: És Tolkien milyen hihetetlenül foglalta soraiba ezt a történetet :P

igen igen. :) és szerintem ennél jobb befejezése nem is lehetne a történetnek, mit hogy Frodo Nyugatra hajózott...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #247024 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Frodó
Ez olyan ilyesztő! Bele sem tudunk gondolni, milyen hatalmas lehetett az a teher, amit Frodó érezhetett, ha még a hazájában, a gyönyörű Megyében, szeretteivel sem enyhültek kínjai! :cry: És Tolkien milyen hihetetlenül foglalta soraiba ezt a történetet :P

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #247017 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Frodó
Igen. Nincs középföldei erő, mely gyógyírt talált volna a testi-lelki sebeire.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #246720 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Frodó

Gilgolwen Nimrandir írta: Viszont Nyugatra hajózva - még ha teljesen nem is - biztosan felszabadult a lelke a terhek alól.

Csak ott enyhülhetett a Kín...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #246719 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Frodó
Viszont Nyugatra hajózva - még ha teljesen nem is - biztosan felszabadult a lelke a terhek alól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #246715 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Frodó
Ez kétségtelen. Mindkét sebe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #246592 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Frodó

Ille / Lórien írta: Szerintem biztos, hogy rendbe jött a keze. Gandalf is azt dondolja a végén, meg ha áttetsző maradt volna, azt bizonyára Frodó is észrevette volna. Ezen kívül, lidérccé sem változott.


Szerintem a keze újra "tömör"lett, de a sebe az élete végéig nyomasztotta a lelkét.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #246588 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, pontosan, és mindemellett éretté vált és bölccsé:)

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #245172 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Frodó
Azt azért nem mondanám, hogy Frodó kifordult magából- inkább azt, hogy olyan sérüléseket szerzett- testileg-lelkileg egyaránt- amik alapjaiban rázták meg. Lényegében teljesen tönkrement az élete. Viszont: lélekben megmaradt ugyanolyan jóságosnak és kedvesnek, mint amilyennek megismertük, sőt, ez még csak gazdagodott.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244741 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Frodó

olorin.papa írta: Gilgolwen!
Frodó annyi szenvedésen ment keresztül, és annyira kifordult magából, hogy máshol megnyugvást, mint Valinor nem lelhetett. :cry:
Samu is viselte a gyűrűt, és Ő rajta is hagyott nyomot, még ha nem is olyan súlyosat mint Frodón. Neki ezért kellett elutaznia, nem Frodó végett, mert szvsz mire Ő oda megérkezett valószínüleg Frodó már nem élt.

Frodo számára ez volt a legjobb megoldás... ebben nem kételkedem, ahogy írtam is már,akivel ilyen események történtek a nem is olyan távoli múltban, tényleg nem tudta volna felvenni a hétkoznapi élet fonalát.
Hogy, Samunak mi lett volna a legjobb..... :roll: sokat kellett kiállnia neki is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.540 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére