Gollam

Több
20 éve 2 hónapja #166999 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ragoran írta:

Szméagol írta: Melyik dumát? Amikor könyörgöt neki az első Banyapókos támadás után a filmben? Mert szerintem ott egy pillanatra újra Szméagol volt. Csak mikor meglátta a Gyűrűt, lett újra Gollam és támadott Frodóra... :roll:


Sztem ez itt nem 1értelmű...mert amikor annál a pocsolyánál v minél beszélget"magával" 1ik énje sem ellenkezik már a banyás-5let ellen.Szal már a Gollamos én is "rossz" lett->nem volt minek feltámadnia.Ez megint nem volt érthető? :oops:


Igen, ebben van valami... *sóhaj* De én mégis úgy kitartok az előző véleményem mellett. Egy részt azért, mert hiszek abban, amiben Frodó, hogy még maradt egy kis napfény a lelkében másrészt azért, mert Gollam, akkor már Mordorban volt és olyan erőszakosan hatott rá, hogy ha nagy ritkán előjött belőle a szeretet és a megbánás az olyan heves volt... Na ezt most gondolom nem értitek. :P De lényeg, hogy én értem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #166822 Írta: Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #166643 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Szóval szerintem azt nem mondhatjuk, hogy nem építette a karaktert. Legföljebb túlzás volt.


Sztem csak mást emelt ki...építette a karaktert,csak más irányba...

Ragoran írta: De lehet,h (mivel Mordor közelebb volt) megint előjött benne,a fogságba eséstől teljesen függetlenül Szméagol


Gollamot akartam írni,bocsánat.... :oops:

Szméagol írta: Melyik dumát? Amikor könyörgöt neki az első Banyapókos támadás után a filmben? Mert szerintem ott egy pillanatra újra Szméagol volt. Csak mikor meglátta a Gyűrűt, lett újra Gollam és támadott Frodóra... :roll:


Sztem ez itt nem 1értelmű...mert amikor annál a pocsolyánál v minél beszélget"magával" 1ik énje sem ellenkezik már a banyás-5let ellen.Szal már a Gollamos én is "rossz" lett->nem volt minek feltámadnia.Ez megint nem volt érthető? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #166187 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Nóli írta: Nekem minden Gollamos pillanat fájt ami eredetileg nem volt benne a könyvben, mert nem építette a karakterét. Csak gonoszságot raktak pluszba belőle... Teljesen egyetértek Nimrodel Meliannal, tudatosan gonosz volt...


Úgy érted a film jelenetei nem tetszettek? Végülis, ha belegondolsz csupán ki akarták hangsúlyozni az alattomosságát... Mondjuk az a lembasos dolog amiatt kellett, hogy elküldjék Samut, ugyebár, az meg nekem eleve nem tetszett :roll: , bár valahogy mégis beleillik a filmbe. (Szauron még az ellenségei között is viszályt kelt, gondolom ezt akarták vele jelképezni, a másik szálon ez volt Théoden daca, hogy esetleg nem megy Gondor segítségére a bajban, de ez már OFF.) Szóval szerintem azt nem mondhatjuk, hogy nem építette a karaktert. Legföljebb túlzás volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #166136 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Melyik dumát? Amikor könyörgöt neki az első Banyapókos támadás után a filmben? Mert szerintem ott egy pillanatra újra Szméagol volt. Csak mikor meglátta a Gyűrűt, lett újra Gollam és támadott Frodóra... :roll:


Szerintem is ez történt!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #165980 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Lyra írta:

Nimrodel Melian írta:

Ragoran írta: Mi a vélemenyetek Gollamra a RoTK-ban?
Sztem nagyon jó!a sztori helyenkénti megváltoztatásáról nem ,,ő tehet"..

Annyira megváltozott. A Két Toronyban még viccesnek is találtam, elnevetgéltem a hülyeségein ("Mi az a kolompér, drágaszágom?" stb.), és sajnáltam is szegénykét, és nagyon szerettem. De a RotK-ben olyan szörnyen gonosz, alattomos, számító kis dög lett. Már nem tudok rá úgy gondolni, mint édes aranyos kicsi Gollamra. Régebben maximum szánalom volt a legrosszabb érzésem iránta, most meg idönként, ha visszagondolok a Film egy-két jelenetére, kifejezetten utálom. A Könyv olvasása után azért nem maradtak róla ilyen rossz érzések bennem.
Gollam megette Szméagolt. :(

Egyetértek! Az a lembasos dolog különösen nagyon gonosz volt! :cry:
Bár a "sompolygós párbeszédben aranyos volt, de akkor is, hogy lehet ennyire gonosz!!! Pedig előtte úgy szerettem! (na jó, nem tagadom azért ki, még most is aranyos :oops: )

Nekem minden Gollamos pillanat fájt ami eredetileg nem volt benne a könyvben, mert nem építette a karakterét. Csak gonoszságot raktak pluszba belőle... Teljesen egyetértek Nimrodel Meliannal, tudatosan gonosz volt...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165883 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Gollam

Nimrodel Melian írta:

Ragoran írta: Mi a vélemenyetek Gollamra a RoTK-ban?
Sztem nagyon jó!a sztori helyenkénti megváltoztatásáról nem ,,ő tehet"..

Annyira megváltozott. A Két Toronyban még viccesnek is találtam, elnevetgéltem a hülyeségein ("Mi az a kolompér, drágaszágom?" stb.), és sajnáltam is szegénykét, és nagyon szerettem. De a RotK-ben olyan szörnyen gonosz, alattomos, számító kis dög lett. Már nem tudok rá úgy gondolni, mint édes aranyos kicsi Gollamra. Régebben maximum szánalom volt a legrosszabb érzésem iránta, most meg idönként, ha visszagondolok a Film egy-két jelenetére, kifejezetten utálom. A Könyv olvasása után azért nem maradtak róla ilyen rossz érzések bennem.
Gollam megette Szméagolt. :(

Egyetértek! Az a lembasos dolog különösen nagyon gonosz volt! :cry:
Bár a "sompolygós párbeszédben aranyos volt, de akkor is, hogy lehet ennyire gonosz!!! Pedig előtte úgy szerettem! (na jó, nem tagadom azért ki, még most is aranyos :oops: )

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165815 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Mi a vélemenyetek Gollamra a RoTK-ban?
Sztem nagyon jó!a sztori helyenkénti megváltoztatásáról nem ,,ő tehet"..

Annyira megváltozott. A Két Toronyban még viccesnek is találtam, elnevetgéltem a hülyeségein ("Mi az a kolompér, drágaszágom?" stb.), és sajnáltam is szegénykét, és nagyon szerettem. De a RotK-ben olyan szörnyen gonosz, alattomos, számító kis dög lett. Már nem tudok rá úgy gondolni, mint édes aranyos kicsi Gollamra. Régebben maximum szánalom volt a legrosszabb érzésem iránta, most meg idönként, ha visszagondolok a Film egy-két jelenetére, kifejezetten utálom. A Könyv olvasása után azért nem maradtak róla ilyen rossz érzések bennem.
Gollam megette Szméagolt. :(

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165810 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gollam

Aldarion írta: Szerintetek az volt a döntő fordulat, mikor az emberek fogségba ejtették?

A könyvben a fordulópont a Fekete kapu elötti pusztaság gödrében az önmagával folytatott párbeszéd, amit Samu kihallgatott. És ahol Gollam a Banyapók mellett dönt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165760 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ragoran írta: Sztem Frod,tényleg elhitte a dumát...de az is lehet,h akkor visszatért megint egy kicsit a régi énje(mmint Gollamnak)...


Melyik dumát? Amikor könyörgöt neki az első Banyapókos támadás után a filmben? Mert szerintem ott egy pillanatra újra Szméagol volt. Csak mikor meglátta a Gyűrűt, lett újra Gollam és támadott Frodóra... :roll:

Ellana: Az utóbbi hozzászólásoddal egyetértek. Mordor közelében Szméagolnak már egyre kevesebb esélye volt felülkerekedni Gollamon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165747 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: De lehet,h (mivel Mordor közelebb volt) megint előjött benne,a fogságba eséstől teljesen függetlenül Szméagol


Hmmm... hogy Mordor közelsége miatt felülkerekedett volna a jó Szméagol? Nem hiszem. Hiszen a sötétség földje a gonoszokat vonzza, és ezért nem valószínű, hogy a jó énje jött volna elő. Meg persze a Gyűrű akaratereje is erősebb...

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165697 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
De lehet,h (mivel Mordor közelebb volt) megint előjött benne,a fogságba eséstől teljesen függetlenül Szméagol

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165692 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Gollam

Aldarion írta: Mégis jó, hogy Frodó nem zavarta el Gollamot. Elég alattomos volt, de pl.: Végül is bevezette Mordorba. :roll:
A TTT-ben még sokkal több "ártatlan Gollam arcot" láthatunk. Szerintetek az volt a döntő fordulat, mikor az emberek fogségba ejtették?


Szerintem mindenképpen. Mert Samu hiába nem bízott meg benne, Szméagol az elején még valóban jó volt...valóban volt egy időszaka, amikor el tudta nyomni magában a Gollamot. De miután az emberek fogságba ejtették, ő ezt úgy vette, hogy Frodó elárulta. Szegény nem fogta fel, hogy a 'gazdának' nem volt más választása, és hogy neki köszönheti az életét. Így ismét előjött benne a Gollam, mert meggyőződött róla, hogy őt valóban senki sem szereti.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165645 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Melyik fogságba ejtésre gondolsz?
Mondjuk,ott ahol Samut,,elhagyta"inkább maradhatott volna Golli.Onnantól már nem tudott eltévedni.igaz,h ezt akkor még Frodó nem tudta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165640 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Gollam
Mégis jó, hogy Frodó nem zavarta el Gollamot. Elég alattomos volt, de pl.: Végül is bevezette Mordorba. :roll:
A TTT-ben még sokkal több "ártatlan Gollam arcot" láthatunk. Szerintetek az volt a döntő fordulat, mikor az emberek fogségba ejtették?

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165637 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Aldarion:Talán,mert tudta,h Gollam pont azt akarja,h kiboruljon/nekiessen.Csak provokálni akarta és ezt Samu is tudta..csak Frod nem látott a szemétől.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165635 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165634 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: itt tényleg alattomos

És Samunak ehhez képest, még hidegvére volt. :x

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165632 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem Frod,tényleg elhitte a dumát...de az is lehet,h akkor visszatért megint egy kicsit a régi énje(mmint Gollamnak)...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
20 éve 3 hónapja #165630 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Hát Frodó túl 1üttérző volt,gondolom,mert a Gyűrű vmien szinten összekötötte őket.csak ezt Gollam nem így gondolta... :roll: arra lennék kiváncsi,h a Banya utáni ,,vallomását télleg úgy gondolta v csak rizsázott vmit hirtelenjében... Mert elötte(annál a pocsolyánál v minél meggyőzte ,,önmagát" a dologról és ott 1etértett a dologgal...

Szerintem akkor csak kitalálta, de a tapasztalatai alapján :arrow: Frodó már kezdett hinni neki.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165616 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Hát Frodó túl 1üttérző volt,gondolom,mert a Gyűrű vmien szinten összekötötte őket.csak ezt Gollam nem így gondolta... :roll: arra lennék kiváncsi,h a Banya utáni ,,vallomását télleg úgy gondolta v csak rizsázott vmit hirtelenjében... Mert elötte(annál a pocsolyánál v minél meggyőzte ,,önmagát" a dologról és ott 1etértett a dologgal...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165608 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Mi a vélemenyetek Gollamra a RoTK-ban?

Elég alattomos :D Olyan jól elő tudta adni a hazugságait :evil: Kár, hogy Frodó ennyire hitt neke. :x

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165598 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Mi a vélemenyetek Gollamra a RoTK-ban?
Sztem nagyon jó!a sztori helyenkénti megváltoztatásáról nem ,,ő tehet"..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165334 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
A Gyűrű kisértette meg,és mivel a megkisértett énjét nevezzük Gollamnak,akkor 1értelmű.h az már Gollam volt.
És Szméagol ártatlan bárányka volt szvsz.Nézd meg amikor örül a csónakban Deagol halának!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165293 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Vajon amikor megölte Déagolt az már a Gollam énje volt?

Szerintem nagyjából akkor "születhetett meg" Gollam.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165172 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Gandalf írta: Azért a Szméagol-énje sem volt egy ártatlan bárányka...


De! Vagy... Tényleg. Mennyire volt ártatlan Szméagol? Vajon amikor megölte Déagolt az már a Gollam énje volt? A könyvben Gandalf is sziszegve beszél, bár lehet, hogy csak azért, mert ő is sziszegve hallotta Gollamtól a történetet... De akkor már volt Gollam szerintem, bár nem volt még nevén nevezve, nem? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165103 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gollam
Azért a Szméagol-énje sem volt egy ártatlan bárányka...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #165002 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Csak nem volt olyan velejéig romlott...(velejében ott volt Szméagol;o)meg vmikor "jó" volt,nem úgy mint az orkok..
(oks az orkok is,csak sokkal régebben)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #164442 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ragoran írta: Szméa:De Gollam is gonosz lénynek minősül(t)?azért ő nem úgy volt gonosz,mint pl az orkok...vagy akkoriban mindíg a "Gollam-oldal" volt benne erősebb?


Szerintem mondjuk igenis gonosz lénynek minősült. Akármennyire szeretjük. És mondjuk mikor magányos volt mindig a Gollam oldal volt az erősebb. :roll:
Tudod mennyire bízott magában... Hogy ő milyen ravasz meg ügyesz. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.644 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére