Gollam

Több
20 éve 2 hónapja #174863 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gollam

Celeb írta: Ez tényleg érdekes! Bilbó is öregedett a gyűrű elvesztése óta/legalábbis a filmben... - na ezt úgy mondtam mintha teljesen a filmre hagyatkozhatnánk./ és a gyűrű utáni sóvárgása megmaradt. Őneki miért kellett megöregednie?


Azért benne sokkal kevésbé volt sóvárgás, és ő nem 500 (pontosabban 497) évig élt együtt a Gyűrűvel...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174862 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gollam
Lehet, hogy alábecsültük a nyers hal jelentősségét a táplálkozásban...
:lol:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174671 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Gollam
Teljesen igazad van, Bilbó tényleg öregedett, a könyv szerint is. Mikor visszatérnek a Gyűrű megsemmisülése után visszatérnek Völgyzugolyba, "Bilbó karosszékben ült egy fényes kis tűz előtt, nagyon öregnek látszott, de békésnek és álmosnak is."

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174653 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Gollam
Ez tényleg érdekes! Bilbó is öregedett a gyűrű elvesztése óta/legalábbis a filmben... - na ezt úgy mondtam mintha teljesen a filmre hagyatkozhatnánk./ és a gyűrű utáni sóvárgása megmaradt. Őneki miért kellett megöregednie?

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174525 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Gollam

Nimrais írta: Valószínüleg tárgyaltátok már a témát.Ennek ellenére felteszem kérdésem:
Gollam miért nem öregszik meg a Gyűrű nélkül? Nála 60évig nincs mégis elég fitt marad. Tudom hogy veszít régi erejéből, és külseje is leronygyolódik( már ha még jobban leronygolódhat) a Köd heygségbeli alakjához képest, de meg nem hal.miért?


Szvsz mivel olyan sokáig volt nála a Gyűrű, és nagyon vágyott rá, talán a "drágaszág" utáni sóvárgás tartotta benne az életet, meg a Bilbó iránti gyűlölet. Na meg, Gandalf is mondta, hogy szívós maradt és erős, nem halványodott el...
Lehet, hogy hülyeséget írok, szóljatok rám.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174313 Írta: Nimrais
Nimrais válaszolt a következő témában: Gollam
Valószínüleg tárgyaltátok már a témát.Ennek ellenére felteszem kérdésem:
Gollam miért nem öregszik meg a Gyűrű nélkül? Nála 60évig nincs mégis elég fitt marad. Tudom hogy veszít régi erejéből, és külseje is leronygyolódik( már ha még jobban leronygolódhat) a Köd heygségbeli alakjához képest, de meg nem hal.miért?

"Legkülömb ember, aki bátor.
S csak egy külömb van: aki bátrabb."
-A tűz csiholója-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173840 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Zarándok:felmerül a kérdés,h honnantól nem épeszű az ember.
A Gyűrű elött kicsit furcsa volt(nem tok rá jobb szót)de sztem alapból nem volt gonosz.Sztem a Gyűrű azt ,,fogta meg benne",h nem foglalkoztak vele és ezt ,,sulykolta bele"és ezért lett oan amien.
(remélem kb érthető..)
Alyr:megint én voltam hüle,bocs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173469 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Gollam
Erről írnak a gyu filozófiájában is. De szerintem még ez sem feltétlen rossz. Ez egy kicsit offtopic, de hasolatnak jó: a mostani emberek is kiváncsiak mások intim szférájára, ezért van sikere a valóságshowknak. ( mondjuk az én részemról nem...)
Szméagol sztem viszont alapból rossz karakter volt. Az a baj, hogy nagyon keevset lehet tudni a gyűrű előtti életéről. :roll:
Amikor már teljesen tudathasadásos, akkor is inkább a kitaszított ember szeretetkeresése van benne, nem az alapvető jó utáni vágy. Nekem úgy jött le az egész, hogy a gyűrű előtt sem volt népszerű, és pont e miatt hatott rá annyira az elejétől fogva.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173456 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta:

Alyr Arkhon írta: ...Persze az erkölcsi tartás erős csorbákat szenvedett a kíváncsisága miatt...


Mért persze?
csak nem látom a kettő között az 1értelmű összefüggést


Az a kíváncsiság mértékétől függ...
Előbb utóbb kíváncsi lesz, mi a manót (vagyis mi a hobbitot) csinálhat valaki a szobájában amikor egyedül van bent, mit tart a ládikájában amit mindig zárva tart, stb...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173268 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Alyr Arkhon írta: ...Persze az erkölcsi tartás erős csorbákat szenvedett a kíváncsisága miatt...


Mért persze?
csak nem látom a kettő között az 1értelmű összefüggést

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173252 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gollam

Drowse írta: Talán az, h a gyökerét kereste mindennek csak egy utalás, h a sötétség közelebb áll hozzá a fénynél. Mert nemcsak h a gyökerét kereste mindennek, de elfordult a fénytől is.


A fényt csak később utálta meg, és addigra már a Gyűrű munkált a lelkén...
Persze valahol mélyen sohasem szerette, hiszen a Gyűrű mindig is a legbelső vágyakkal csábította el a hordozóit.

Az hogy mindennek a gyökerét és kezdetét kereste, még egyáltalán nem rossz, sőt, mutatja hogy okos volt és érdeklődő, mert nem csak a napi gondok foglalkoztatták.
Persze az erkölcsi tartás erős csorbákat szenvedett a kíváncsisága miatt, ezt a Gyűrű csak rontotta, mert sokkal könnyebben el tudott bújni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172932 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gollam
Talán az, h a gyökerét kereste mindennek csak egy utalás, h a sötétség közelebb áll hozzá a fénynél. Mert nemcsak h a gyökerét kereste mindennek, de elfordult a fénytől is.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172924 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméa:Igen,én is ezért nem értem.ha kiváncsi vagy a dolgok miértjére,meg h honnan jön...sztem ez pont nem negativ jelző.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172902 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Igen, igazatok van. És mégis... Jaj, olyan hosszú lenne elmagyarázni. Egyszer mindenképpen el fogom, de most nincs erőm. :)

Rago: Nem tudom. Én szeretem a fényt, de én is mindig mindennek a miértjét, mélyét kutatom, szóval ebben is hasonlítok rá, nem csak az ellentétes gondolkodásomban, mégsem vagyok rossz ember. Persze gondolom nála más rossz tulajdonságokkal is társult. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172775 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172762 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Az,h mindennek a gyökerét kereste mért rossz?
Mindíg negativ jelzőként jelenik meg...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172325 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, már előtte sem volt az a jókisfiú, és a Gyűrűt is rosszra használta az elejétől fogva, ellentétben pl Bilbóval...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172291 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gollam
Lehet, h a gyűrű adta meg a végső lökést Szméagolnak, és amúgy sem állt messze valami hasonló őrülettől...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172226 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gollam
Hát igen, a könyv is írja, hogy már erdetileg mindennek a gyökerét
kutatta, aztán meg már re se nézett a napra...
Szegény kici Szméagol...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172223 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Igen.
Lehet,h alapjáraton is Szméagol kicsit agresszív volt.A kis drága...
érdekes!Jó felvetés!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172135 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gollam
Én nem hasonlítanám olyan nagyon Frodót Szméagolhoz. Ha a gyűrű akkoriban, mikor szméagolhoz került, nem volt még annyira aktív, akkor Szméagol sem volt valami nemes lélek, mert rögtön ahogy meglátta a gyűrűt, belecsavarodott. Frodó (bár lehet h ezt rosszul tudom) tudott "Bilbó gyűrűjéről", de nem igazán emlékszem olyasmire, h kitekerte volna a nyakát, vagy eltörte volna az ujjait, vagy ilyenek, és mikor Gandalf a tűzbe dobta, nem rúgta fel, meg semmi hasonlót nem csinált.
És a második rész végén Szméagol olyan hamar, már-már lelkesen beleegyezett Samu szemeinek kiszúrásába, meg mindkét hobbit megölésébe, hogy az gyanús.
A mi kis szméagolunk nem valami kedves fickó alapjáraton sem...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170686 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméa:de attól,h vhol mélyen ott van Gollam,attól ,,az számunkra láthatatlan marad"nincs ereje feltörni.
Sztem volt az a zug mindíg is,csak az volt a kérdés,h Gollam hagyja-e előbújni Szméagolt...szal az a zug maradt,de Szméagol veszített..
ez megint nemtom mennyire volt érthető...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170642 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ragoran írta:

Ellana írta: "a Banyapók gonosz indulatának feketesége átjárta minden gondolatát, elvágta őt a fénytől és megbánástól."


ez nagyon igaz.
Mondjuk sztem ha nem találkozik a Banyapókkal már Mordor közelsége is kiölt volna belőle mindent jót


Nem. Ahogy Frodóból sem. Persze mondhatnánk rögtön, hogy rá még korántsem hatott úgy a Gyűrű, de vegyük azt, hogy úgymond "aktívabb" volt az ő idején. :roll: Frodó hitte, hogy Gollamban van egy zug, ahova beszüremlik a fény. Nem a napfény. A szemek csillogása. Mert a szemek a sötétben is csillognak. :wink: És Szméagol, még ha "aludt" is látta ezt fényt éber álmában...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170633 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Ellana írta: "a Banyapók gonosz indulatának feketesége átjárta minden gondolatát, elvágta őt a fénytől és megbánástól."


ez nagyon igaz.
Mondjuk sztem ha nem találkozik a Banyapókkal már Mordor közelsége is kiölt volna belőle mindent jót

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170005 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: A könyvben ennél a résznél volt még 1általán Szméagol?


Nem, szerintem a Banyapóknál már nem volt benne egy csöpp jóság sem, mert "a Banyapók gonosz indulatának feketesége átjárta minden gondolatát, elvágta őt a fénytől és megbánástól."

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #169817 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
1etértek,fő az optimizmus;o)

És a Filmben?Ott vajon volt még Szméagol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #169792 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ragoran írta: Asszem a Banyapókos támadáshoz gondoltam eme kérdést..


Nem. Nem hiszem. Ha elolvassuk azt a támadásos részt, ott semmiféle megtorpanás nincs. Csupán az olyan heves gyűlölet Samu iránt, ami miatt elvéti támadást, hogy hamarabb szólal meg mielőtt még megölhetné. Mert a könyvben ugye Samut támadja meg, ami sokkal logikusabb, az ígéret miatt. :roll:
De én mégis hiszem, hogy Szméagol sosem hal meg csupán örökre eltemetődik a mordori út során. :) És ha a nem esik bele a Gyűrűvel együtt, de a Gyűrű elpusztul, Szméagol visszatér. De lehet, hogy csak én vagyok ilyen jóhiszemű. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #169695 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Asszem a Banyapókos támadáshoz gondoltam eme kérdést..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #169616 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: A könyvben ennél a résznél volt még 1általán Szméagol?

Melyik résznél?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #167104 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
A könyvben ennél a résznél volt még 1általán Szméagol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.641 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére