Kérdések

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39756 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok engam Aragorn/ Viggo Érdekelne. Tudnátok segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39755 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
KÖSZÖNÖM Estel(Olórin)!!! ha most tudnék tündéül, úgy mondanám, de tündéül sajna eddig csak ezt sikerült el sajátítanom: noro lim! így nyugoriul mondom: köszönöm a válaszokat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39754 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
képeket a KÉPEK c. topikban keress<br> a nyelvekről pedig a Nyelvek és írások topikban olvashatsz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39753 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!<br> Lenne pár kérdésem (mint a legtöbb embernek ezen az oldalon), és ezek nagy részét OLÓRINhoz intézem, de bárki válaszolhat.<br> Szóval az első: KÉPEK.<br> Hol találok jó képeket?<br> Mondanátok pár oldalt?<br> És a versek...?<br> Pl amit Olórin a Boromir oldalon fordított, az csúcs, nagyon király.<br> Ja, n8n-nek üzenem, hogy szerintem Legolas Thranduil fia, de ez csak egy tipp.<br> Húúú, most hirtelen nem jut eszembe semmi, pedig annyi mindent akartam még...na mind1.<br> Akkor majd még jövök, most ennyire futja...<br> Jaaaaa, 1 megvan, de egyértelműen Olórinnak szól:<br> Olórin, te tudsz tündéül?!<br> Nahát, én mentem, nem rontom a levegőt, helló mindenkinek... :) ))!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39752 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi! Megleltem. Most nézem oket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39751 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
www.tolkien.hu/images/talalkozo <br> <br> Itt mindkét Találkozó képeit megnézheted!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39750 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Ki akarta így?<br> Egyébként téged üldözlek. Hol lehet megnézni a szombati képeket?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39749 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Mert lehet, hogy így akarta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39748 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem is lenne egy kérdésem: Ha Arwen - féltünde lévén - az embersorsot választotta, és így neki is megadatott, hogy akkor haljon meg, amikor akar, akkor miért könyörgött Elesszárnak, hogy maradjon még, ne haljon meg? Miért nem együtt távoztak akkor az élok sorából? Kéz a kézben. Miért kellett Arwennek visszamennie a haldokló Lórienbe, ahol már senki nem élt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39747 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, mennem kell...<br> Nail hiruvalye Valimar! Namárië!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39746 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Akkor hát ez itt a reklám helye:<br> Völgyzugoly / Közösség / Talányok a sötétben<br> Gandalf, előre is nagyon szívesen!<br> ;-) )<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39745 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Estel:<br> <br> Talányok?<br> Részletesebben?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39744 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Igyekszem...<br> ;-) <br> Gandalf Talányait is én fejtettem meg először hibátlanul (és utoljára is, úgy tűnik...)<br> Ráférne egy kis reklám!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39743 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Estel:<br> <br> Kalapot/sisakot le!<br> Tökéletes válaszok! :) <br> <br> Annyit tennék hozzá, hogy Minas Ithil egyszerűen csak a Hold Tornya, kelésről nincs szó :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39742 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Bocs, törp...(A Babóban még törpe)<br> :-D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39741 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Talán ehhez nem is kell Olórin...<br> -Tulajdonképpen Gandalffal... :-) <br> -Igen.<br> -Az egyik törpe Bilbó egykori utazótársai közül (A Babóban). És iszonyat kövér volt... :-) <br> -Thranduilnak, aki a Bakacsinerdő tündéinek volt a királya.<br> -Igen, de a harmadkorban (épp 2002-től) már Minas Morgul volt, a boszorkányság tornya.<br> -Völgyzugolyban a tündék szíverősítője. <br> -A harmadkor 2911-edik évében.(kb<br> 90 évvel a GYU I. könyv kezdete előtt. Tehát Bilbó 21 éves korában.)<br> Szívesen, máskor is!<br> ;-D<br> Namárië!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39740 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Olórin, köszke a szakirodalmat! a Szilmarilok vannak csak meg, lsz egy kis dolgom!<br> ja, és vannak még kérdéseim (szólj ha az agyadra megyek! :) <br> -Elrond házában kivel beszélget először Frodó? (II. könyv eleje)<br> -ugye morgul tőrrel, és nem morgul karddal akarták a Gyűrű lidércei megölni (lidércé tenni) Frodót?<br> -ki az a Bombur? és h nézett ki?<br> -kinek a fia legolas?<br> -Minas Ithil minek is a tornya? kelő hold?<br> -Miruvor?<br> -Mikor volt az Ádáz tél?<br> köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39739 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Aha, azt én is megvettem. <br> Csakhogy:<br> - Nincs benne kép Boromirról<br> - Nincs benne kép Legolasról<br> - Van benne kép Szarumánról és az orkokról, ami nem tetszik.<br> - A hobbitokról készült kép nem túl jó<br> - A csatajelenetes kép túlfelén van a kép Aragornról, nem tudom eldönteni, melyiket szeretném inkább látni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39738 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Látom sokan kerestek posztert.<br> Én vetten egy posztermagazint.<br> háromszázhetvenegynéhány Ft-ba kerül.Egy kicsit átverés: mindkét oldalán van kép, tehát kettőt kell belőle venni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39737 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Völgyzugoly filmrovata régen volt frissítve... A szereplőgárdánál becsúsztak apró hibák, de a listánál David Wenham van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39736 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
mert sokáig az ? neve kerengett valószín? kandidátusként, gondolom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39735 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Miért írják azt a völgyzugoly.hu-n, hogy Ethan Hawke lesz Faramir, amikor pedig nem is???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39734 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Hm, nos tegnap olvastam a januári Cinemában, hogy P.J. fel akarta dobni a költőien finom lelklkű tünde alakját, ezért keresztezték Éowynnal. Meg tudja nekem magyarázni vk., hogy miért tettek ilyet, amikor Tolkiennél észrevehetően nem a gyilkos amazonok, hanem a finom és nőies hölgyek vannak favorizálva, ld. Éowyn változása a végén? Akkor most majd Liv fegyverletételének lehetünk szemtanúi???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39733 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
1., 2., 4. nálam kipipálva! :-) <br> (Tényleg csak az Elveszett Mesék vannak meg magyarul. Sajnos...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39732 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
n8n:<br> <br> Íme a ''kötelező és ajánlott irodalom'' :) <br> Lehet kipipálni majd, amivel már végeztél:<br> <br> -- A Hobbit (A Babó)<br> -- A Gyűrűk Ura I-III.<br> -- A Szilmarilok<br> -- Unfinished Tales (A Gyűrű Keresése)<br> -- History of Middle Earth (Középfölde története) I-XII.<br> <br> Ez utóbbi 12 kötetes sorozat részei (tudtommal csak az Elveszett Mesék jelentek meg magyarul, de nem tudom biztosan...):<br> <br> <b>1-2.: Book of the Lost Tales (Elveszett Mesék Könyve I-II.)</b><br> Ebben Tolkien legkorábbi írásai vannak, amiben felvázolja Valinort és Középföldét. Ezekből az írásokból alakult ki később a Szilmarilok tartalma.<br> <br> <b>3.: The Lays of Beleriand (Beleriand Dalai)</b><br> Ez a könyv a Húrin- és a Leithian-éneket tartalmazza, elemzésekkel<br> <br> <b>4.: The Shaping of Middle-Earth (Középfölde megformálása) </b><br> Ebben olyan írások vannak, amelyek a tolkieni világ időrendjét és földrajzát vázolják fel.<br> <br> <b>5.: The Lost Road and other writings (Az Elveszett Út és más írások)</b><br> Ebben Tolkien fia vall Középfölde elképzeléséről, a GyU megírása előtti időkben.<br> <br> <b>6.: The Return of the Shadow (A Homály Visszatér)</b><br> <br> <b>7.: The Treason of Isengard (Vasudvard árulása)</b><br> <br> <b>8.: The War of the Ring (A Gyűrűháború)</b><br> <br> <b>9.: Sauron defeated (Szauron legyőzése)</b><br> <br> <b>10.: Morgoth's Ring (Morgoth Gyűrűje)</b><br> <br> <b>11.: The War of the Jewels (Az Ékszerek Háborúja)</b><br> <br> <b>12.: The peoples of Middle-Earth (Középfölde népei)</b><br> <br> üdv<br> Olórin<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39731 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
tudom, nem tudok írni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39730 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Szilmarilok? milyne kiegészítő könyvek cvannak ég? rengetek info van, én már nem győzőm. még a függelékeket sem, nemhogy a Szilmarilokat (az is csak info tömeg? nemtom) lehagott?? irjuk be a szótárvba, nekem tetszik :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39729 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
''Lehagott''... bravó Olórin.<br> Jó hogy nem lehágott. Miket írsz már össze?<br> <br> ELHAGYOTT üregekre gondoltál, igaz?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39728 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
n8n:<br> <br> meg fogsz lepődni: Tolkien könyveiből szedem a tudományom :) <br> <br> Amúgy a trollok természetesen nem építkeznek, se kicsit, se nagyon. Lehagott üregekbe, romokba telepedtek, tökmindegy, csak naptól védve legyen...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39727 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Olórin, honnan tudsz te ennyi mindent??? (ez illik ide. ez kérdés volt!) jó vagy!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.152 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére