Kérdések

Több
11 éve 5 hónapja #407023 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
Tevildo:ez a két könyv amit említettél ezek is Tolkien könyvei?vagy mik ezek?

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407021 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: A HoME a Cartaphilusnál, a mesék a Partvonalnál, az összes többi az Európánál, így osztották fel a hazai piacot.


Igen, kb. így fest a helyzet. Bár a Cartaphilus (HoME helyett) most kihozza a "Father Christmast", ami eszerint talán inkább a Partvonal területe lenne... ill. ott van még a Ciceró, akinek ott lapul a tarsolyában a Középfölde Atlasza, a Tolkien-életrajz, és persze a Tótfalusi-féle Hobbit...

és kérdés még, hogy ki vállalkozik a Sigurd and Gudrúnra, ill. a hamarosan megjelenő Fall of Arthurra.

A Sigurd német fordítását olvastam: egészen kiváló (mondjuk a német területen ugye van irodalmi előzménye a témának) - ami különösen tetszett, hogy kétnyelvű kiadás: a páros lapokon (baloldalt) a fordítással, a páratlanokon vele szemben az eredetivel. Ha valaha lesz magyar fordítás is, érdemes lenne hatni a kiadóra, hogy kövessék ezt a példát.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407020 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Nohát, a Partvonal lesz a "mesés" Tolkien-kiadó.

A Hobbit Születésnap rendezvényén az Európa Könyvkiadó szerkesztője említette, hogy a Tolkien-meséket sosem akarták megszerezni, mivel nem foglalkoznak gyermekkönyvekkel, és emiatt A hobbit kapcsán is sokat gondolkodtak anno.

A HoME a Cartaphilusnál, a mesék a Partvonalnál, az összes többi az Európánál, így osztották fel a hazai piacot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407016 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések
Hopp... és hogy aki kihagyja az október "Hobbitot" (pl: én), annak se maradjon degesz a pénztárcája:

www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=725844

"Tolkien meséi" Alan Lee illusztrációival a Partvonal kiadó jóvoltából.

Benne:

Kóborló és a varázsló
A sonkádi Egyed gazda
A woottoni kovácsmester
A levél

Vagyis a Bombadil Toma hibádzik, talán majd külön kötetben?

Sajnos puhatáblás...

partvonal.hu/jrr-tolkien-tolkien-mesei

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407015 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta:

Tevildo írta: Előkészületben:

A Gy. Horváth-féle "Hobbit" kartonált kiadása:

europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1882

kemény 200 forinttal olcsóbb, mint a kötött... :D


Ráadásul új, filmes borítót kap, és terminológiailag is lesz benne néhány pontosítás/változás a 2011-eshez képest!


Időközben változott az ár: a jelenlegi híresztelés szerint 2990 lesz a kartonált kiadás, ami 90 Ft-tal még drágább is lesz, mint volt a keménykötésű, fűzött feketeborítós... ami egyébként néhány hete eltűnt a boltokból.... :shock:

mondjuk nekem már megvan...

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407013 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések

Tevildo írta: De vajon mi lesz ez az utóbbi?


No, végül fellebbent a titok a fátyolról... [igen, tudom. direkt]

A Cartaphilus (Karácsony alkalmából?) a "Télapó leveleit" adja ki decemberben... (Letters from Father Christmas)

Ezzel egyre teljesebbé válik a hazai Tolkien-korpusz...

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #406957 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések
Érdeklődtem a Cartaphilus-fórumon a HoME-sorozat felől:

Kedves “Tevildo”!
Valóban akadtak a gondok a kiadási jogokkal, ezért a sorozatot nem tudjuk folytatni. A karácsonyi könyvvásárra azonban megjelenik majd egy (nem ebbe a sorozatba tartozó) Tolkien-kötet. Üdvözlettel: A szerk.


Ezek szerint karácsonyra három könyv is lesz Tolkien-rajongók számára: a két említett az Európánál, plusz ez a Cartánál...

De vajon mi lesz ez az utóbbi?

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406754 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Tevildo írta: Előkészületben:

A Gy. Horváth-féle "Hobbit" kartonált kiadása:

europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1882

kemény 200 forinttal olcsóbb, mint a kötött... :D


Ráadásul új, filmes borítót kap, és terminológiailag is lesz benne néhány pontosítás/változás a 2011-eshez képest!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406753 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések
Előkészületben:

A Gy. Horváth-féle "Hobbit" kartonált kiadása:

europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1882

kemény 200 forinttal olcsóbb, mint a kötött... :D

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406666 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések
Hű, mennyi jó hír! :D :lájk:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • erwinkli
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #406630 Írta: erwinkli
erwinkli válaszolt a következő témában: Kérdések
Hatalmas köszönet a segítségért!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406604 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A Befejezetlen regékről már írtam, az A Gyűrű keresése felülvizsgált változata lesz.
A Hobbit képeskönyv (nem tudom, mi lesz a pontos magyar címe) az Art of The Hobbit c. kiadvány lesz, amely Tolkien rajzait és festményeit tartalmazza, némi magyarázó szövegekkel: www.amazon.co.uk/The-Art-Hobbit-J-Tolkien/dp/0007440812

Mindkét könyvet az Európa Könyvkiadó adja majd ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • erwinkli
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #406603 Írta: erwinkli
erwinkli válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm szépen az infókat!
Egyik ismerős, említette, hogy az Európa kiadónál volt szó, erről a két kötet megjelenéséről (az idén);
-A hobbit-képeskönyv
-Befejezetlen regék Númenorból és Középföldéről
Hallottál erről valamit?

Az esetleg lehet tudni, hogy a; "A Gyűrű keresése idén megjelenik kijavítva Befejezetlen regék címmel, érdemes megvárni" melyik kiadóhoz köthető? Illetve, hol lesz érdemes keresni?

Még egyszer, nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406602 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Szia!

- A Gyűrűk Urából a 2008-as a legfrissebb.
- A Hobbitból két változat van: a Ciceró-féle kiadásból a 2006-os szövegkritikai kiadást érdemes megvenni (zöld borító), az Európa-féle kiadásból a 2011-eset (fekete borító). Terminológiailag kicsit eltérnek egymástól, de nem olyan nagyon, mint a korábbi kiadásaik.
- A Szilmarilokból egy-két éven belül várható javított, átdolgozott kiadás.
- A Gyűrű keresése idén megjelenik kijavítva Befejezetlen regék címmel, érdemes megvárni
- Az Elveszett Mesék Könyve 2011-es kiadását érdemes megvenni - ez a könyv egyébként nehéz olvasmány, A Szilmarilok történeteinek korai szövegváltozatait tartalmazza, nem része a végleges Középfölde-kánonnak, pusztán egy szöveg-történeti érdekesség.
- A Tolkien meséi tényleg meséket tartalmaz: A sonkádi egyed gazdát, a Wooton-i kovácsmestert, a Levelet, a Tom Bombadil kalandjainak egy töredékes változatát
- A Húrin gyermekeiből még csak egy magyar kiadás van, szerintem nem várható újabb a közeljövőben. Apróbb hibák vannak csak benne, amúgy korrekt fordítás.
- A Wooton-i kovácsmester meséje kétféle fordításban létezik, a kettőnek nincs köze egymáshoz, mivel nem Középföldéről szól, nem is szükséges egyiket sem felülvizsgálni.
- A Bombadil Toma kalandjait érdemes külön könyvként megvenni, mert a Tolkien meséi-ben található változat töredékes. A külön könyvben sok vers kétféle fordításban is megtalálható, Uhrmann Iváné közelebb áll A Gyűrűk Ura terminológiájához, míg Tótfalusié - nem meglepő módon - A babóéhoz.
- Belátható időn belül csak A Gyűrű keresésének (Befejezetlen regék) és A Szilmariloknak lesz felülvizsgált változata.
- Ajánlom még a Szörnyek és ítészek c. könyvet, abból is A Levél és a Tündérmesékről szóló írásokat, melyek ugyan más kiadványokban is szerepelnek (pl. Fa és levél), de ez a magyar szöveg a legpontosabb, és még plusz lábjegyzetekkel is el van látva (Lamorak által).
- Illetve ajánlom H. Carpenter: J. R. R. Tolkien élete című könyvét is.

A magyarul megjelent Tolkien-könyvek listája:
volgyzugoly.uw.hu/tolkien/magyarkiadv.php

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • erwinkli
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #406601 Írta: erwinkli
erwinkli válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!
Belemélyedtem az elmúlt pár hónapban Tolkien atyánk műveiben és annyira megtetszett a világa, mit teremtett, hogy egy kicsit be is vásároltam!
Megvettem a legújabb kiadású 3 részes Gyűrűk Urát, A szilmarillokat és a Hobbit-ot is.
Lassan a háromnegyedét végig olvastam és annyira megtetszett, hogy beszeretném szerezni az összes írását e világról...
Ma vettem meg a; Hurin gyermekeit (abból a 2008-as kiadást, mert nem találtam frissebbet).

Szeretném megkérdezni, hogy melyik köteteit érdemes még beszerezni, ami kapcsolódik a témához és az elmúlt időben nem várható e frissebb, ami újított fordítás vagy bővített?
A Gyűrű Keresése hamarosan várható (Év vége tájt, új kiadásban, ahogy lejjebb írták), amit most terveztem beszerezni... Így ezzel is várjak?
Az; Elveszett mesék könyve is érdekelne, mert a 2011-es fordítást, úgy gondolom, hogy nem a közeljövőben frissítik vagy bővítik. Jól gondolom? Beszerezhetem?
Azzal sem vagyok teljesen tisztában, hogy a "Tolkien meséi" és az "Az elveszett mesék könyve" eltér, vagy ugyan az? Esetleg más a kiadás és ezért a neve is?
A woottoni kovácsmester két kiadásban jött ki, amit ugyancsak beszeretnék szerezni, de a fordításokat más készítette.. Azt szeretném megtudni, hogy az újabb kiadás, javított is esetleg?
Bombadil Toma kalandjai 2002-es kiadású, s ennek a kis mesének esetleg várható, bővítése, vagy új fordítása? Ha nem akkor melyiket érdemes megvásárolni?

Bocsánat a sok kérdésért, de kicsit új vagyok a témában...
Előre is nagyon szépen köszönök minden infót.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406560 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Gabor97 írta: És a HoMe 3. könyvéről van hír,hogy mikor jelenik meg? :oops:

Továbbra sincs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406559 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
És a HoMe 3. könyvéről van hír,hogy mikor jelenik meg? :oops:

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406514 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Tevildo írta:

haattila írta: Ugyanis írtam a Szukits Kiadónak és ott azt a választ kaptam, hogy a kiadási jogok elkerültek tőlük és ők már biztosan nem fogják kiadni.


hm. Ez érdekes infó. Engem is érdekelne, ha tud erről valaki valamit. Homályos célzásokat is szívesen veszek... ;)


Talán már elárulhatjuk, hogy A Gyűrű keresése a tervek szerint még idén év végén meg fog jelenni az Európa Könyvkiadónál, Befejezetlen regék címmel. A magyar fordítás az új cím ellenére a régi marad, de az MTT lektorai által kijavított és átdolgozott lesz, valamint hozzáigazítják az elnevezéseket az egységes terminológiai jegyzékünkhöz is. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406512 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések

haattila írta: Ugyanis írtam a Szukits Kiadónak és ott azt a választ kaptam, hogy a kiadási jogok elkerültek tőlük és ők már biztosan nem fogják kiadni.


hm. Ez érdekes infó. Engem is érdekelne, ha tud erről valaki valamit. Homályos célzásokat is szívesen veszek... ;)

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406287 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ardeth írta: Halbarad és Aragorn milyen rokonságban állnak?


Tudomásom szerint Tolkien nem ír semmi konkrétat rokonságukról, de A GyU-ban többször is angolul "kinsman"-nek szólítja ami nagyjából férfirokonnak fordírható ha jól tudom. Bár eszembe ötlött az is hogy mint két sok évtizedet együtt élt jóbarát csak testvériességből szólítja így egymást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406286 Írta: haattila
haattila válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv!

Nem tudom jó helyre írok, de nincs semmi információtok arról, hogy a Gyűrű keresése című könyvet ki fogják adni újabb kiadásban. Ugyanis írtam a Szukits Kiadónak és ott azt a választ kaptam, hogy a kiadási jogok elkerültek tőlük és ők már biztosan nem fogják kiadni. Valaki tud valamit erről, mert A Hobbit, A Szilmarilok és a Gyűrűk Ura is az új kiadásba van meg és szeretném ezt is beszerezni. :)

Válaszotokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406259 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Kérdések
Halbarad és Aragorn milyen rokonságban állnak?

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405127 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Kérdések
Mit tudunk David Day munkáiról? Több Tolkien világával foglalkozó enciklopédiafeleségével is összefutottam antikváriumokban (Angliában), de szerintem soha korábban nem hallottam róla, és a google csak két említését adta itt az oldalon. Korrekt vagy fura?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #404929 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm! :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #404928 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Grondir írta: MI a különbség az Elessar és az Elassar között? Mert egyszer így szerepel a könyvekben, egyszer úgy. Gondolom az egyik a kő neve, másik Aragorné, de melyik melyik? :)

Aragorn a kőről kapta a nevét, ezért mindkettő Elessar. Az Elassar félregépelés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #404927 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Kérdések
MI a különbség az Elessar és az Elassar között? Mert egyszer így szerepel a könyvekben, egyszer úgy. Gondolom az egyik a kő neve, másik Aragorné, de melyik melyik? :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404196 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Finwe írta: Érdeklődnék hogy esetleg neten vagy bárhol lehet találni Tolkien leveleiből akár csak részleteket, ha lehet magyarul de ha nincsen angol is érdekel?
Ilyesmi könyv jelent már meg?

Az egyik, itt meg nem nevezendő magyar könyvkiadó majdnem lefordíttatta, de azután menet közben mégis elállt a szándékától. Néhány levél - még valószínűleg félkész fordításban - megvan a fordítóknál.

Angolul megtalálod a teljes kiadványt a neten - illegálisan. Ezt a beszerzési útvonalat természetesen senkinek sem ajánljuk! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404195 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Érdeklődnék hogy esetleg neten vagy bárhol lehet találni Tolkien leveleiből akár csak részleteket, ha lehet magyarul de ha nincsen angol is érdekel?
Ilyesmi könyv jelent már meg?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404188 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
köszi jó kis családfa bár beletelik egy kis idöbe mig végig megyek rajta :)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404187 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem kérdés, de nem tudtam, hová a gondolattal: azon töprenkedtem, hogy Aragorn és Arwen szigorúan nézve rokonok... hisz Arwen Aragorn ük-ük-ük-ük-ük-ük-ük-(stb)-nénje... :lol:

fúj, milyenmá'... ;) :P :geek:

PS.: egyébként ezen a címen van egy klassz családfa, amin az összes kis vérfertőzés jól visszakövethető:
www.taibu.net/stammbaum/
:lol:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.016 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére