Lothlórien - Tündék

Több
17 éve 2 hónapja #317020 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Anduin írta: Na azért Galdriel származását ne bolygassuk, hiszen ismertek a Gyűrű Keresésében található novellák a háromféle változatról.
Mindegyikben teljesen máshonnan származik, és a férje is egyszer sinda, másszor teler.


Igaz, de Tolkien a Szilmarilokat már ki akarta adatni, (hiába csak halála után sikerült), s mindíg tökéletességre törekedett, így hát a Szilmarilokat biztos forrásnak tekinthetjük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #317002 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Valószínüleg igazad van.
Úgy tudom, hogy a ház is kérdéses, de már régen olvastam.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316994 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Anduin írta: Na azért Galdriel származását ne bolygassuk, hiszen ismertek a Gyűrű Keresésében található novellák a háromféle változatról.
Mindegyikben teljesen máshonnan származik, és a férje is egyszer sinda, másszor teler.


Celeborn származása tényleg érdekes, de a teler vonal mindenképp ott van, akár Doriath hercege, akár pedig valinorból jött.

Galadrielnél nem a testvérmészárlásban való szerepe kettős? Egyfelől keményen harcolt anyja népének védelmében, másfelől kimaradt az egészből, fivéreivel együtt.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316950 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Na azért Galdriel származását ne bolygassuk, hiszen ismertek a Gyűrű Keresésében található novellák a háromféle változatról.
Mindegyikben teljesen máshonnan származik, és a férje is egyszer sinda, másszor teler.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316607 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mert az is volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316491 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gelmir írta:

Phaedra/Namarie írta:

Gelmir írta: Közöttük nem volt rokoni kapcsolet. Ők a tündék három csoportjának vezetői voltak.
Ily módon:
-Ingwe:vanya
-Finwe:nolda
-Elwe és Olwe:teler


Ez nem biztos. A Gyűrű keresése szerint Thingol rokonásgban volt Olweval, aki pedig rokonságban volt Galadrielékkel. Épp ezért háborodott föl nagyon Thingol, amikor fülébe jutott, hogy a noldák mit műveltek a telerekkel.


Olyan módban volt rokonságban, hogy Finarfin az alqualondei teler(!) Earwent vette feleségül. Így született Galadriel, Finrod, Aegnor, Angrod, és Orodreth.


Nem csak ilyen módon: Olwe mint "Elwe's brother" említődik szinte mindenütt a szövegekben.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316484 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta:

Gelmir írta: Közöttük nem volt rokoni kapcsolet. Ők a tündék három csoportjának vezetői voltak.
Ily módon:
-Ingwe:vanya
-Finwe:nolda
-Elwe és Olwe:teler


Ez nem biztos. A Gyűrű keresése szerint Thingol rokonásgban volt Olweval, aki pedig rokonságban volt Galadrielékkel. Épp ezért háborodott föl nagyon Thingol, amikor fülébe jutott, hogy a noldák mit műveltek a telerekkel.


Olyan módban volt rokonságban, hogy Finarfin az alqualondei teler(!) Earwent vette feleségül. Így született Galadriel, Finrod, Aegnor, Angrod, és Orodreth.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316353 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Akkor ezek szerint csak jót írtam???

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316351 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Nem ő volt Elwe? Vagy keverem valakivel?


De igen: Elwe Sindicollo, Elu Thingol


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316350 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem ő volt Elwe? Vagy keverem valakivel?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316348 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta:

Gelmir írta: Közöttük nem volt rokoni kapcsolet. Ők a tündék három csoportjának vezetői voltak.
Ily módon:
-Ingwe:vanya
-Finwe:nolda
-Elwe és Olwe:teler


Ez nem biztos. A Gyűrű keresése szerint Thingol rokonásgban volt Olweval, aki pedig rokonságban volt Galadrielékkel. Épp ezért háborodott föl nagyon Thingol, amikor fülébe jutott, hogy a noldák mit műveltek a telerekkel.


Hogy jön ide Thingol?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316347 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gelmir írta: Közöttük nem volt rokoni kapcsolet. Ők a tündék három csoportjának vezetői voltak.
Ily módon:
-Ingwe:vanya
-Finwe:nolda
-Elwe és Olwe:teler


Ez nem biztos. A Gyűrű keresése szerint Thingol rokonásgban volt Olweval, aki pedig rokonságban volt Galadrielékkel. Épp ezért háborodott föl nagyon Thingol, amikor fülébe jutott, hogy a noldák mit műveltek a telerekkel.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316302 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Közöttük nem volt rokoni kapcsolet. Ők a tündék három csoportjának vezetői voltak.
Ily módon:
-Ingwe:vanya
-Finwe:nolda
-Elwe és Olwe:teler

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316281 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Acho írta: Ingwe, Finwe és Elwe között volt rokoni kapcsolat?



Megtagadom a választ, olvass már végre Szilmarilokat. Sokminden nincs benne, de családi kapcslatok töméntelenül.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #316279 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ingwe, Finwe és Elwe között volt rokoni kapcsolat?
ui.:bocs,megvan a válasz. figyelmetlenül olvastam. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316164 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta:

Fingolfin írta: Legolas pontosan kiknek a leszármazotja,mer odáig tiszta vagyok,hogy az apja Thranduril[nembiztos ,hogy jól írom]a nagyapja meg Oropher,de ők a Teler szürke tündék leszármazotjai(?),akik megijedtek a köd-hegység magaslataitól és nemmertek tovább nyugatra menni?


Lehetnek sindák is. Ez nem teljesen tisztázott.

Szerintem ugyanarra gondoltok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316156 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fingolfin írta: Legolas pontosan kiknek a leszármazotja,mer odáig tiszta vagyok,hogy az apja Thranduril[nembiztos ,hogy jól írom]a nagyapja meg Oropher,de ők a Teler szürke tündék leszármazotjai(?),akik megijedtek a köd-hegység magaslataitól és nemmertek tovább nyugatra menni?


Lehetnek sindák is. Ez nem teljesen tisztázott.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316154 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Legolas pontosan kiknek a leszármazotja,mer odáig tiszta vagyok,hogy az apja Thranduril[nembiztos ,hogy jól írom]a nagyapja meg Oropher,de ők a Teler szürke tündék leszármazotjai(?),akik megijedtek a köd-hegység magaslataitól és nemmertek tovább nyugatra menni?

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315670 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: Elronf Vilya: Igen, de Tolkien eredeti koncepciójában (ld Elveszett mesék) a tündék sokkal alacsonyabbak és vékonyabbak voltak az embereknél.


Ilyenkor látszik, hogy milyen régen olvastam az Elveszett mesék könyvét. :oops:
A későbbi írásokban, meg azért már nem egészen ez a helyzet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315644 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta:

Alyr Arkhon írta: Elronf Vilya: Igen, de Tolkien eredeti koncepciójában (ld Elveszett mesék) a tündék sokkal alacsonyabbak és vékonyabbak voltak az embereknél.


Aztán gondolom, ez nem fért volna össze azzal, hogy kemény csatákban kellet helytállniok.


Az Elveszett mesékben is igen kemény csaták vannak. A helytállás egyébként sem méret kérdése.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315594 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: Elronf Vilya: Igen, de Tolkien eredeti koncepciójában (ld Elveszett mesék) a tündék sokkal alacsonyabbak és vékonyabbak voltak az embereknél.


Aztán gondolom, ez nem fért volna össze azzal, hogy kemény csatákban kellet helytállniok.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315568 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Elronf Vilya: Igen, de Tolkien eredeti koncepciójában (ld Elveszett mesék) a tündék sokkal alacsonyabbak és vékonyabbak voltak az embereknél.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315567 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nóli i linantea írta: Valóban. De ő már "kifejlett" tünde volt, megélt annyi évet hogy ne nézzen ki fiatalabbnak az embereknél... Ha meg enm erre gondoltál, akkor nem tudom hogy jött ez most ide.


A tündék növekedéséről jutott eszembe.
Nem rémlenek most a noldák névadási szokásai, teljes mértékben, de valamit azért össze tudok hozni.
Az anyai nevet arra tekintettel adják, hogy milyen lesz a gyermek felnőtt korában. Jelen esetben az átlagon felüli méret és erő miatt kapta a leányzó a Nerwen nevet.Ez némileg ellentmond annak, hogy a tündék magasabbak az embereknél.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315560 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Valóban. De ő már "kifejlett" tünde volt, megélt annyi évet hogy ne nézzen ki fiatalabbnak az embereknél... Ha meg enm erre gondoltál, akkor nem tudom hogy jött ez most ide.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315557 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A tündék általában magasabbak az embereknél, ha nem tévedek.
Viszont Galadriel anyai neve Nerwen, ami annyit tesz, hogy az ember lánya, és arra kívántak vele utalni, hogy kedvenc lothlorieni úrnőnk, még a noldák között is nagyon magasnak számít.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315555 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
OFF
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bocsánat, csak vizuáli típus vagyok, és megképzett előttem egy ork-ovi, kedves óvónénikkel
ON

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315529 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Sil írta:

Grion írta: A tündék ugyanúgy növekednek, mint az emberek? Úgy értem, pl 5 éves korukban 5 évesnek számítanak, és nem kevesebbnek, csak egy foknál megáll a külső öregedés.

Nem egészen. Lassabban nőttek, de szellemileg fejlettebbek voltak. Pl 1 éves koruk előtt már tudtak beszélni, és járni és táncolni is tudtak. 3 éves koruk után már észrevehető volt a különbség a növekedésben, Tolkien azt írja, hogy amikor egy embergyerek már elérte a végleges magasságát, egy tünde még csak kb hétévesnek tűnt ránézésre. Kb 50-100 éves korukra érték el a felnőttkort.



Hát akkor elég nehéz lehet,gyorsan tünde sereget toborozni egy vesztes csata után
gondolom az orkoknak gyorsabb a végkifejlődésük,vagy ők,már kifejlett harcra kész szörnyként születnek? :roll: :?

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315526 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Grion írta: A tündék ugyanúgy növekednek, mint az emberek? Úgy értem, pl 5 éves korukban 5 évesnek számítanak, és nem kevesebbnek, csak egy foknál megáll a külső öregedés.

Nem egészen. Lassabban nőttek, de szellemileg fejlettebbek voltak. Pl 1 éves koruk előtt már tudtak beszélni, és járni és táncolni is tudtak. 3 éves koruk után már észrevehető volt a különbség a növekedésben, Tolkien azt írja, hogy amikor egy embergyerek már elérte a végleges magasságát, egy tünde még csak kb hétévesnek tűnt ránézésre. Kb 50-100 éves korukra érték el a felnőttkort.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315522 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A tündék ugyanúgy növekednek, mint az emberek? Úgy értem, pl 5 éves korukban 5 évesnek számítanak, és nem kevesebbnek, csak egy foknál megáll a külső öregedés.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315469 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
így igaz. sok mindent valóban könyebb így megérteni a műveiben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.716 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére