Lothlórien - Tündék

Több
16 éve 11 hónapja #324087 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tolkien sehol nem ad meg pontos adatot a tündék magasságát illetően(mert a Gyűrű keresésében a númenori hosszmértékekről szóló leírásban olvasható, hogy a númenoriak magassága hanyatlásuk után is úgy 190-195 cm között volt-tehát a tündák átl. magassága 2 m felett lehetett? :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #323456 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

dorwinion írta:

Isilrohir írta: Érdekes módon, Feanor olyan szapora volt, mint a nyúl, mégse szerette a feleségét, és szerintem ő nem volt egy gyereknevelős-típus...


Ezt meg honnan veszed? Nerdanel hagyta magára állandóan szegény párát... :wink: Ha annyira pocsék apa lett volna, akkor azért maradt volna nyoma nem? Ha más nem, csak 1-2 fiú lenne, nem 7, no és valószínűleg nem követték volna olyan lelkesen az apjukat a száműzetés(ek)be.


Izé.. a potencia és jó apaság nem feltétlenül függ össze.

Nerdanel jó okkal hagyta ott Feanort- elég nagy oka lehetett, ha egy tünde nő 7 gyerekkel otthagyja a párját. Feanor egész egyszerűen kezdett annyira egocentrikussá és gőgössé válni, valamint csak a munkájával törődni, hogy nerdanel ezt nem bírta tovább.

Más: a tündék termékenysége: ha biztonságban érzik magukat, akkor vállalnak csak gyereket. Ne feledjük, hogy Finarfinnak is 5 gyermeke volt. Két, nem túl pozitív tünde apáról van szó a Szilmarilokban: Curufin, akit tettei miatt celegorm megtagadott, és Eöl, Maeglin apja.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #323368 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

Nóli i linantea írta:

Isilrohir a Kreatív szekció/Tánc topicban írta: A tündéknek milyen táncuk van?


Szép.

lyály XD

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #323364 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nóli i linantea írta:

Isilrohir a Kreatív szekció/Tánc topicban írta: A tündéknek milyen táncuk van?


Szép.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #323345 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Isilrohir a Kreatív szekció/Tánc topicban írta: A tündéknek milyen táncuk van?


If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322817 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Végülis...
Ja, és köszönöm a terhességi információt! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322774 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Isilrohir írta: Érdekes módon, Feanor olyan szapora volt, mint a nyúl, mégse szerette a feleségét, és szerintem ő nem volt egy gyereknevelős-típus...


Ezt meg honnan veszed? Nerdanel hagyta magára állandóan szegény párát... :wink: Ha annyira pocsék apa lett volna, akkor azért maradt volna nyoma nem? Ha más nem, csak 1-2 fiú lenne, nem 7, no és valószínűleg nem követték volna olyan lelkesen az apjukat a száműzetés(ek)be.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322736 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
12 hónapig


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322732 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ja, de a terhesség meddig tart? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322731 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Köszönöm! Ez elég fontos tudnivaló... Érdekes módon, Feanor olyan szapora volt, mint a nyúl, mégse szerette a feleségét, és szerintem ő nem volt egy gyereknevelős-típus...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322730 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Isilrohir írta: Tulajdonképpen a tündéknél hogy van a gyerekszületés? Mennyi ideig terhesek? És a gyerekkor is olyan lassan telik, mint ahogy amúgy? Vagy ez hogy van?


A tündék testileg lassbban fejlődnek, mint az emberek, akik kb. 3 éves koruktól elkezdik "lehagyni" az előbbieket, és amikor elérik teljes fejlettségüket, az ugyanolyan korú tünde mindössze hét éves gyermeknek tűnne mellettük. Csak ötven éves korukra érik el a tündék teljes érettségüket. Nem sokkal ezután házasodnak, rendszerint életre szólóan. Csak kevés gyermeket nemzenek, és csak olyankor, ha békében fel is tudják nevelni őket.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322725 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tulajdonképpen a tündéknél hogy van a gyerekszületés? Mennyi ideig terhesek? És a gyerekkor is olyan lassan telik, mint ahogy amúgy? Vagy ez hogy van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322720 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem szidtalak le! Csak tudod én is írtam Maedhrosról, és azt hittem, Noredhelt Tolkien találta ki... :oops: :oops: :oops: :oops: És ne haragudj, ha ezt kultúrálatlan megnyilvánulásnak vetted, csak megiedtem, hogy rossz, amit én írtam, mert Maedhrosnak tényleg volt gyereke. :oops: És a Galadriel naplója nagyon tetszik, és semmi baj azzal, hogy van benne Noredhel :oops: :oops: Csak így tovább, és én nem akartam senkit se megbántani! (Egyszerű elkeseredés volt... :( )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322708 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Isilrohir írta: Ne!! Ugye nem Maedhros lánya!!?? :x 8O :(


De igen. Nem kell kiakadni rajta, de reklamációnak a Humorban a helye.
Szeretném, ha kulturáltan vennéd tudomásul a tényt. Az írásom fan fiction, ezt tartsd szem előtt, kérlek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322659 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ne!! Ugye nem Maedhros lánya!!?? :x 8O :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322648 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
:?: Ha már Lothlóriennél tartunk, akkor Galadrel naplójából ki az a Noredhel? :roll: mert egy családfán se szerepel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #320696 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igazatok van, és az a lényeg hogy minden könyve nagyszerű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319659 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kanonizáltnak az olvasóközönség A Szilmarilokat tekinti, noha nem az volt a legvégső koncepció mindegyik történet esetében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319601 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nos, van egy elv, ez alapján az utolsó kéziratból kell kiindulni, ésezt a tézist kell elfogadni.persze olyan szerzőnél, aki egész életén át változtatta a koncepciót, megvan az olvasói-értelmezői szabdság.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319557 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Minden, amit a mester írt, bármikor és bárhol, része a legendának, és Ardának!
Nem biztos, hogy a lgutolsó változat a legjobb!
Sőt!
Azáltal, hogy elolvashatjuk A HOME sorozat köteteit, mi is átélhetjük, végigjárhatjuk, részesei lehetünk, és magunkba szívhatjuk Tolkien világának teremtését. Számomra ez olyan volt, mintha újra először olvasnám a Gyűrűk Urát, egyszerűen fantasztikus.

És ezáltal olyan apróságokat, amelyek jelen eseten nagynak tünnek, mint Galdriel születése, eltörpülnek za egység mellett, nem lehet végső variánst megállapítani!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319546 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Olorin.papa írta: EMBEREK!
Ez itt a Tolkien forum, és minden egy ember mesterművéért rajongunk.
És ez az ember nem "egyregényeshullócsillag", hanem egy zseni, akinek az életműve még ezidáig feldolgozatlan.
A számtalan variáns jól mutatja, hogy Tolkien professzor miként, és milyen formában dolgozta ki a Gyűrűk Urát. És ez, szvsz, nagyszerű!

Én a magam részéről nagyon örülök, hogy részese lehetek ennek a legendának, ennek a varázslatnak, ahogy a professzor életműve lassan kibontakozik, és egyre több titkot fed fel.


Nyugalom, csak beszélgünk, véleményeket ütköztetünk, ettől lesz színesebb a fórum (nem mellesleg meg nő a forgalma).

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319545 Írta: Legolas-92
Legolas-92 válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igazat szólsz!!

Minden a lövés pillanatában dől el!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #319543 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
EMBEREK!
Ez itt a Tolkien forum, és minden egy ember mesterművéért rajongunk.
És ez az ember nem "egyregényeshullócsillag", hanem egy zseni, akinek az életműve még ezidáig feldolgozatlan.
A számtalan variáns jól mutatja, hogy Tolkien professzor miként, és milyen formában dolgozta ki a Gyűrűk Urát. És ez, szvsz, nagyszerű!

Én a magam részéről nagyon örülök, hogy részese lehetek ennek a legendának, ennek a varázslatnak, ahogy a professzor életműve lassan kibontakozik, és egyre több titkot fed fel.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319541 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Csak a legenda halhatatlan. De attól, hogy halhatatlan, még nem kell igaznak lennie...egyébként nem tudok válaszolni a kérdésedre. Kidobni én se szívesen dobnám ki a könyveket, de ha már azok nem ,,hitelesek"...remélem, tévedek, de sajnos ezt a lehetőséget ezúttal nem tartom valószínűnek. :( sorry.


Rubens például számtalan módon ábrázolta Szűz Máriát a Kisdeddel. Akkor mondjuk az első három festmény "hitelét vesztette", mert Máriának más volt az arca, haja stb mint a későbbi festményeken?

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319527 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

amanibhavam írta:

Szméagol írta:

amanibhavam írta: Tolkien krónikásnak tekintette magát, aki csak továbbadja nekünk, olvasóknak ezeket a történeteket. Szerintem akkor járunk a legjobban, ha a különböző szövegváltozatokat legendáknak tekintjük, amelyek különböző variációkban léteznek, attól függ, hogy éppen ki meséli el őket - az "igazság" pedig valahol középen van.


Szerintem Tolkien nem azért írt sok változatot, hogy összezavarja az olvasókat, sőt, nem is a hatás kedvéért. Ha egy író egész életén át egy világ történetén gondolkozik, újabb ötletei támadnak, ezért írja át a korábbi írásait. Ha ez a logika igaz, Tolkien legkésőbbi jegyzeteire kell hallgatnunk.


Akkor viszont szinte kidobhatod az ablakon például majdnem a teljes Elveszett mesék könyvét, hiszen a legtöbb abban szereplő motívumot később átgondolta - de megtennéd-e ezt? Kevésbé érvényes lesz-e mindaz, ami a korai írásokban van, csak azért, mert később másképp képzelte?

A HoME XI. kötet tájékán gyakorlatilag teljesen újragondolta a Nap és Hold teremtésének történetét, mondván, az nem lehetett úgy, ahogy korábban kitalálta - akkor most mi lesz azokkal a szép legendákkal, amik a Nap és Hold születéséről szólnak, amiket mindenki annyira szeret?


Csak a legenda halhatatlan. De attól, hogy halhatatlan, még nem kell igaznak lennie...egyébként nem tudok válaszolni a kérdésedre. Kidobni én se szívesen dobnám ki a könyveket, de ha már azok nem ,,hitelesek"...remélem, tévedek, de sajnos ezt a lehetőséget ezúttal nem tartom valószínűnek. :( sorry.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319493 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta:

amanibhavam írta: Tolkien krónikásnak tekintette magát, aki csak továbbadja nekünk, olvasóknak ezeket a történeteket. Szerintem akkor járunk a legjobban, ha a különböző szövegváltozatokat legendáknak tekintjük, amelyek különböző variációkban léteznek, attól függ, hogy éppen ki meséli el őket - az "igazság" pedig valahol középen van.


Szerintem Tolkien nem azért írt sok változatot, hogy összezavarja az olvasókat, sőt, nem is a hatás kedvéért. Ha egy író egész életén át egy világ történetén gondolkozik, újabb ötletei támadnak, ezért írja át a korábbi írásait. Ha ez a logika igaz, Tolkien legkésőbbi jegyzeteire kell hallgatnunk.


Akkor viszont szinte kidobhatod az ablakon például majdnem a teljes Elveszett mesék könyvét, hiszen a legtöbb abban szereplő motívumot később átgondolta - de megtennéd-e ezt? Kevésbé érvényes lesz-e mindaz, ami a korai írásokban van, csak azért, mert később másképp képzelte?

A HoME XI. kötet tájékán gyakorlatilag teljesen újragondolta a Nap és Hold teremtésének történetét, mondván, az nem lehetett úgy, ahogy korábban kitalálta - akkor most mi lesz azokkal a szép legendákkal, amik a Nap és Hold születéséről szólnak, amiket mindenki annyira szeret?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319490 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

amanibhavam írta: Tolkien krónikásnak tekintette magát, aki csak továbbadja nekünk, olvasóknak ezeket a történeteket. Szerintem akkor járunk a legjobban, ha a különböző szövegváltozatokat legendáknak tekintjük, amelyek különböző variációkban léteznek, attól függ, hogy éppen ki meséli el őket - az "igazság" pedig valahol középen van.


Szerintem Tolkien nem azért írt sok változatot, hogy összezavarja az olvasókat, sőt, nem is a hatás kedvéért. Ha egy író egész életén át egy világ történetén gondolkozik, újabb ötletei támadnak, ezért írja át a korábbi írásait. Ha ez a logika igaz, Tolkien legkésőbbi jegyzeteire kell hallgatnunk.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319489 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tolkien krónikásnak tekintette magát, aki csak továbbadja nekünk, olvasóknak ezeket a történeteket. Szerintem akkor járunk a legjobban, ha a különböző szövegváltozatokat legendáknak tekintjük, amelyek különböző variációkban léteznek, attól függ, hogy éppen ki meséli el őket - az "igazság" pedig valahol középen van.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319487 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Azért ha elolvasod a Gyűrű Keresését, megérted, miért problámás a dolog.
Például a legkülönösebb variáció a halála elötti egyik utolsó írása.
Például azt az egész életén át tartó történet ellentmondását tekinted valósnak?
Szerintem egyszerűen nyitva kell hagyni a kérdést.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319477 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hahó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pang az egész fórum! Mi történt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.704 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére