Lothlórien - Tündék

Több
22 éve 1 hete #50287 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lothlórien valóban gyönyörű de félelmetes is. Az emberek, szerintem nem tudják felfogni a tündék bölcsességét és hatalmát. Idegesíti őket, hogy valakik okosabbak, bölcsebbek és hatalmasabbak náluk. (Ez a mai kor embereire is jellemző egyébként.)

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50279 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Azért sztem Lórienben sem unatkoznak az odatévedők! Ott másmilyen az élet; nem mondanám izgalmasnak, ahol mindig történik valami, de a hely varázsa nem hagyná, hogy ott unatkozzon vki...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50234 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Narquelie: Középföldén nem mindig pörgött az élet. Mondjuk a Gyűrűháborúban talán túlságosan is, de pl Lórienben végképp nem. Ott valahogy minden változatlan volt, vagy csak lassan változott.
Az viszont tényleg érdekes lenne, ha találkozhatnánk az ott élő népekkel: gondoriak, rohírok, dúnadánok, törpök, tündék, meg talán a mordori orkok... Egyik jobb, mint a másik. De én is főleg a lórieni tündékre lennék kíváncsi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50015 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Annyiszor belegondoltam már, hogy milyen lenne, olyan világba élni. Asszem jobban élvezném... Jobban pörög az élet. Rengeteg érdekesség, sokféle nép, annyira érdekes lenne. Találkozni a tündékkel...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #49894 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Pedig a világnak még manapság is szüksége lenne tündékre, ha értitek, mire gondolok...
Milyen jó lenne pl. most, így a választások idején, ha egy tünde pártra szavazhatnánk...

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33787 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Asszem a film elején mondják, hogy a Gyűrűháború idején még nem idegenedtek el egymástól az emberek és a tündék. Ebből kifolyólag most már igen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33786 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én úgy tudom, hogy Gondor kifejezetten tündebarát volt, csak az idő szépen eltelt, az ottani emberek már egyre kevesebbet találkoztak tündékkel, mert az idejük lassan tényleg lejár és elszoktak tőlük. Annyira szomorú, hogy a végén elutaznak Középföldéről. Olyan rossz volt olvasni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33785 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
az emberek talán ösztönösen gyanakodnak, félnek a nemestündéktől? igaz, mint ahogy azt Elanor is mondta, a tündék kora lejárt, és következett az embereké, a tündék elhajóztak a Szürkerévből...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33784 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Gondorban és Rohanban emberek élnek, akik mindig tarottak egy picit a tündéktől. Lórienben még több van a tündék varázsából (talán itt van a legtöbb), ezért lehet, hogy ennyire tartanak tőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33783 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintetek miért félnek Lórientől pl. Gondorban meg Rohanban? Miért tartják Galadrielt 'boszorkánynak'? Ez is egy jele annak, hogy a nemestündék kora lejárt, és az emberek már nem tudják felfogni a hatalmukat? De miért nem úgy emlékeznek rájuk, mint jótékony lényekre az ősi regékből, miért félnek tőlük?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33781 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lórinent sokan szörnyű helynek tartják...mert titokzatos, és félelmetes, és túl szép...és...:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33780 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, én is kétszer láttam, de az az a rész még mindig olyan... furcsa, nem illik oda.... nem így volt a könyvben, Galadriel nem volt ilyen...de igaz ami igaz a legjobb jelző Galadrielre: FÉLELMETESEN GYÖNYÖRŰ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33777 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Háthien: igen, igazad van! Hiába viselem a szépséges tünde úrnő nevét, akkor is be kell vallanom, hogy ez így igaz.... :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33776 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Galadriel tényleg olyan félelmetesre sikerült. Kicsit túlságosan is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33770 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!<br> Látom tetszik a topikom! Örülök hogy ilyen sokan írtatok!<br> Ulmo: Galadriel néha tényleg hátborzongató, és Lórient is világosabbnak, vidámabbnak láttam, de ez a fajta megjelenítése is nagyon szép és jó volt! ( szerintem)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33769 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én akárhányszor nézem meg a filmet, mikor Galadriel megszólítja Frodót az erdőben, már futkározik a hideg a hátamon! Többek közt az ilyen jelentek miatt is 13 feletti a film. <br> De azért Lórien szép. Főleg, mikor továbbindulnak a csónakokkal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33768 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Most nem azért de én tökre megijedtem, amikor a Galadriel ott meresztgette a szemét, nameg amiko zölddé változott. Na nekem azóta nem szimpi szegény...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33767 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sztem filmben túlságosan is eltúlozták ezt a varázslatosságot, és így inkább félelmetesre sikerült... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33766 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Úszik a műfényben... uff.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33765 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
De szerintem a filmben is, meg a könyvben is. De lehet, hogy a filmben csak azért érzem ezt így, mert végig éjszaka mutatják Lórient.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33764 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem ez azért van, mert egy embernek (/hobbitnak/törpnek) Lórien varázsa egy kicsit idegen, és nem tuda mire számíthat, ha ott száll meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33762 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem Völgyzugoly tényleg otthonosabb, Lórien pedig titokzatosabb. Vz-ban mindenki menedékre lel, kétségektől mentesen pihenhet. Lórien is ilyen, de sztem, aki ide betér, annak a szíve mélyén lesznek kérdései a hellyel kapcsolatban, tehát vhogy nem tud annyira nyugodtan pihenni.<br> Ne értsetek félre, ez is csodás hely, pihenésre alkalmas, de van benne vmi varázslatos, titokzatos, ami talán egy picit nyugtalanító is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33763 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem Lórien varázslatosabb, de Völgyzugoly otthonosabb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33761 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én most hétvégén megkaptam a filmzenét, és ha összehasonlítjátok a 9.-10. és a 14.-15. számokat, akkor azt hiszem, rögtön érthetőbbé válik, hogy a filmben miért nem jött vissza Lórien olyan csodálatosnak, mint amilyen a könyvben volt...összehasonlítva Völgyzugollyal.<br> Lórien zenéje a filmben (Lothlorien + The Great River eleje) szinte csak Gandalf siratása, míg VZ-hoz kapcsolódik a kettő (szerintem) legszebb rész (Many Meetings, The Council Of Elrond - featuring Anárion).<br> Egyébként szerintem ebben is van valami...mármint, hogy Völgyzugoly - amelyet eredetileg Elrond azért alapított, hogy legyen egy Utolsó Menedék a Sötét Úr elől, otthonosabb hely, mint az Aranyerdő, ahonnan senki sem távozik 'változatlanul', és Rohan&Gondor majd' egész népe úgy tudja, hogy félelmetes hely...<br> De azért az Úrnő hatalma nem csak abból áll, mint azt a film alapján gondolná az ember...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33760 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg a filmben: valahogy szerintem ez a hely nem vihető vászonra, valahogy...túl szép...afilmben sem volt olyan gyönyörű, szép volt persz, de nem annyira, mint ahogyan Gimli, a törp emlékszik rá... :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33759 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Melyik a varázslatosabb? Vz? v.s: Lothlórien? szerintem Lórien...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33758 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Celeborn? Szerintem nem lett olyan jó eltalálva, túlságosan másodhegedűs Galadriel mellett (mondjuk ez talán így van a könyvben is, de talán nem ennyire?)<br> Itt lehet Elronról, meg a többi tündéről beszélni?<br> vagy azt inkább Völgyzugolyban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33757 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem meg inkább Völgyzugoly olyan egy kicsit, mint Lórien. Hiszen mint tudjuk, Völgyzugolyban mindenből van egy kicsi! =:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33756 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lórienben még az idő is máshogy múlik. Nem is lehet észre venni az idő múlását. Olyan, mint Völgyzugoly, de mégis más... valahogy varázslatosabb, titokzatosabb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #33755 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lothlórien nagyon szép, egy tiszta, betegségektől mentes terület a Homályon belül. Magas, aranylevelű fák, szép rétek...<br> Sajnos ez a filmben nem jött át, Lorien olyan rideg volt:(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.662 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére