Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 11 hónapja #56646 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igazad van, Narquelie, a könyvben sem volt könnyen meghatározható személyiség Galadriel, de azért ott sokkal egyértelműbb volt, hogy segíteni akar a Szövetségnek, s jó oldalán áll, mint a filmben.

Sztem Tolkien nagyon jól kidolgozta a személyiségét (mint ahogy az összes szereplőnek). Végig érdekes, titokzatos, homályos, amiket Galadriel tesz, vagy mond.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56643 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az igaz, hogy a filmben amikor Galadriel először megjelent, akkor elég kétes személy volt + a megkísértés sem tett az ellen, hogy rossz, szóval aki nem olvasta az nem kapcsolt az elején. De egyébként a könyvben sem úgy írták le, hogy 100% jóság. Meg ne kövezzetek :!: , nem azt mondom, hogy gonosz, hanem félelmetes, és mégis jó, de azért bennem mindig ott bújkált a könyv eleje felé, hogy ez a tünde tényleg "furcsa". Nem mondom, hogy rossz, hanem olyan beszámíthatatlannak tűnt.
Mondjuk a végén mikor mondta (itt a könyvről beszélek), hogy "érzem a földben...", akkor már olyan megfáradt, jóságos (ez nem annyira jó szó) volt.
Nekem azért még tetszett Lórien, csak tényleg sötét volt, de tényleg nem így képzeltem el...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56583 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mondom, eredetileg sok nappali jelenetet is forgattak, de hála a New Line ollójának, az egész Lórieni rész megváltozott, sötétté és kiismerhetetlenné vált, magyarul teljesen felborult az egyensúlya. Mind a történet, mind a film (mint technika, nyersanyag, művészeti forma) szempontjából. Van egy olyan érzésem, hogy főtt is PJ feje rendesen emiatt (is).

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56523 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

galad írta: Én úgy képzeltem,hogy Lórien közepe táján van egy jó nagy rét.Vagy egészen friss zöld fűvel ,vagy tele virágokkal.(Ez nem dőlt el bennem teljesen :wink: ) De az biztos,hogy a rét közepén áll egy nagyon magas és erőt sugárzó fa.


Nem ismered véletlenül a Tolkien-évek című könyvet? Gyönyörű festmények vannak benne a Hildebrandt testvérektől, akik Tolkien illusztrátorok. Na, és abban van egy kép Lórienről, és kb úgy néz ki, ahoghyan Te leírtad :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56499 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én úgy képzeltem,hogy Lórien közepe táján van egy jó nagy rét.Vagy egészen friss zöld fűvel ,vagy tele virágokkal.(Ez nem dőlt el bennem teljesen :wink: ) De az biztos,hogy a rét közepén áll egy nagyon magas és erőt sugárzó fa.

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56494 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nálam is volt olyan, hogy akik nem ismerték a történetet kérdezgették, hogy ő most jó, vagy rossz.

Az addig rendben van, hogy mi tudjuk, hogy ő jó, de gondolhattak volna azokra is, akik eddig nem ismerték a GYU-t... most erre lehet azt mondani, hogy a DVD változatban benne lesz az ajándékozás, stb, ahol megmuatatkozik Galadriel jó oldala is, de akik csak megnézték a filmet, és nem fogta meg őket különösebben, azok úgysem veszik meg a DVD-t...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56490 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én is sokkal világosabban, aranyosabban képzeltem el!!!!! Nekem a filmben nem tetszik a Lórienes rész. Olyan sötét, és furcsa. Meg az az epizód is rosszul sült el, amikor Gimli mondja, hogy Galadriel egy sötét boszorkány.... Anyám azt hitte, hogy Galadriel gonosz. Pedig ez nem igaz!!!! A megkísértés is túl hosszú ideig tart, olyan nyomasztó, és agyon van szórva speciális effektekkel. Ez sem volt jó a filmben.
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56459 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én tényleg nem akartam semmi rosszat, de nem arról volt szó, hogy kinek hogy látszik a szeme? Hát beírtam Legolast, mert őt figyeltem meg így. Galadriel@13 meg elég gyorsan felkapta a vizet. Morgananak igaza van, akinek nem tetszik ne olvassa el.
Egyébként én egy kicsit máshogy képzeltem el Lórient mint a filmben volt. Kicsit aranyosabban :) (itt a színre gondoltam)... Nem?

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja - 21 éve 11 hónapja #56396 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lothlórien misztikájához: én kiszámolgattam, hogy teljesen logikus, hogy sötét van, ugyanis elég sokat mennek, csak míg az erdő határáig is érnek, aztán onnan a szívébe, tehát egyszerűen csak lement a nap. Galadriel el is küldi őket aludni. Másnap pedig a hajnali köddel, derengéssel indulnak. A kivágott jeleneteken látszik, hogy forgattak nappali részeket is, és ott az Aranyerdő valóban ragyog.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56393 Írta: Konrad Ravens
Konrad Ravens válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kár, hogy a filmben nem szerepeltek sokat a tündék.
Egyébként szerintetek mit szólnának a tündék a mai világhoz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56390 Írta: Kyra
Kyra válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
gondoltam berakok két képet,ha nem tetszik töröljétek.

keptar.demasz.hu/keptar/magyar/p ... rdo_m.html

www.tolnaart.hu/majer/006.htm

tünde-barátok!ne veszekedjetek!Lothlórienben BÉKE van!

Namárie!
Nurcúwen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56312 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Galadriel@13: én sem azért írtam, hogy összevesszek veled, csupán bátorkodtam megemlíteni Legolast is... :roll:

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55931 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nekem van egy képem Livről, amin tökre látszik, hogy kontaktlencséje van. Én is csak azért vettem észre, mert én magam is kontaktlencsés vagyok, de ez olyan illúzióromboló, nem? Sajnos csak 2-szer láttam a filmet, így a szemeket nem nagyon figyelhettem meg. Galadriel@13, bocsi, hogy én is erről dumáltam! :D
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55903 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha valakinek elég sötét színű kék a szeme - és ilyen az is többnyire, ha kék kontaktlencsét kap -, akkor ha árnyék vetül rá, bizony feketének látszik.
De ha EGYSZER láttátok kék szemmel, akkor kék neki egész film alatt, csak legfeljebb sötétnek látszik. Ilyen Arwen szeme is.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55722 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Valóban! Legolasnak vannak jelenetei, ahol (lehet hogy csak én képzelem) barna a szeme. Amikor először láttam a filmet, nem is igazán foglalkoztam vele, de aztán még megnéztem jó párszor :roll: és nem tudtam ekdönteni, hogy kék-e vagy barna. Meg nagyon csalókák a film-képek is. A közelieken kék, a távoliakon meg barna.

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55699 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szijjasztok!!!! Régen jártam itt és lehet, hogy nem jól vettem a lapot, de ez a kék szem, meg nem kék szem megfogott. Szóval én Legolast láttam hol kék szemmel hol barnával... Nem figyeltétek?

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55643 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
sziasztok!
Bár nagyon rég voltam a fórumon, akárcsak Galadrielhez, Lothlorienhez is mindig van hozzászólnivalóm! Szerintem a filmben olyan misztikus volt, és sötét! Szerintem lehetett volna világosabb is! Viszont Caras Galadhon nagyon szép volt így is! Azok a hatalmas fák, meg minden! És Galadriel tükre is nagyon jó volt!
Hát egyelőre most nem jut több az eszembe, de majd ha eszembe jut valami, beírom!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55604 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55531 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Na erről beszéltem! Egyes távolabbi jelenetekben határozottan sötétnek látszik egyes szereplők szeme, de a közeliknél mindig kék! Szerintem Samué is, de majd megnézem! Ennek oka állítólag az, hogy a színészek a távoli jeleneteknél nem rakták be a kontit'. Azt hiszem Orlando is azt nyilatkozta valahol, hogy rosszul látott a lencsékkel!
De lehet, hogy tévedek... :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55503 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lehet,hogy csak én vagyok ien tudatlan,de teljesen újként érintett a dolog. :oops:
Böngésztem a könyvet és eccercsak megakadt a szemem rajta,hogy a tündéknek lehet szakáluk! 8O
"Ahogy elérték Mithlond kapuját, eléjük jött Círdan, a Hajóács, és köszöntötte őket.Termete, mint a szálfa,s a szakálla is hosszú, vénségesen vén és szürke, csak a szeme szúr mint a csillagok; és rájuk nézett és meghajolt,és így szólt:-Minden készen áll." :?

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55434 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A tündéknek? Nem csak nekik! Egy alkalommal, amikor a filmet megnéztem x-edszerre, erre külön figyeltem! Saruman, Gollam és az orkok kivételével minden szereplőnek van olyan jelenete, ahol kék szeme van!
Hogy miért, az előttem is titok!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55425 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jó. :?
Arwenről meg csak annyit írtak, hogy megragadó tekintete, szemei vannak, és Frodó még a szoba másik végéből is látta szemét csillogni (kb. ennyi a könyvben). De a filmben miért volt kötelező minden tündének a kék szem? Sőt még külön kontaklencsét is kaptak.
Egy barna szem nem lehet ugyanolyan gönyörű, megragdó? (vagy talán zöld)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55422 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55350 Írta: deagol
deagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
:roll: nem tudom...eredetileg galadrielt fekete hajúnak képzeltem el, csak a film után néztem meg, és tényleg sötétszőke... 8O

"Én csak egy szegény medvebocs vagyok, különben is az agyvelőm meg van hűlve..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54907 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Azt ki találta ki, hogy a tündéknek csak kék szemük lehet és egyenes hajuk? :?
Miért nincs köztük egy göndör hajú, barna szemű? Vagy talán a féltündék között akadnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54830 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg sztem ők az a nép, akik végre megtanulták, hogy ilyen magatartás nem vezet semmi jóra. Inkább azzal érnek el több mindent, ha türelmesek, várnak, nem rohannak a vakvilágba.
Ezt kéne a többi népnek is megtanulnia, csak ők még túl fiatatok hozzá, hogy ezt a saját bőrükön megtapasztalják... :(

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54778 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Aiya!

A Szilmarilokban a tündék egy fiatal nép, még tapasztalatlanok, ismerkednek a világgal. A kíváncsiság, és a vágy a tudásra és a képességek megszerzésére uralkodik rajtuk. Az idők folyamán aztán tapasztaltabbak lesznek, bölcsekké válnak, így a Gyűrűháború korában már nehéz őket kísértésbe vinni. Addigra éretté váltak, és meg is fáradtak a világ örök körforgásában. Úgy érzik, ideje eltávolodniuk ettől, ezért is hagyják el Középföldét. Az ő idejük lejárt, bár még Középföldén tartózkodnak, de már kívülről szemlélik az eseményeket.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54772 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem tudom egy fura dolog jutott az eszembe.
A Gyűrűk Urában olyan tökéletesnek írja le a Tündéket Tolkien,
de a Szilmarilokban pedig olyan könnyen elcsábíthatónak.
Akkor most hogy is van ez?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54771 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem Lothlórien létezik! Voltatok már Ausztriában? Főleg Tirol emlékeztet rá. Olyan szép, hibátlan, és meseszerű táj. Már csak a tündék építménye kéne oda egy nagy fa tetejére, és el is hinné az ember, hogy az aranyerdőben van. Azt hiszem, ha teljesen felnövök, odaköltözöm, és megépítem az én saját Lórienemet!
A Ha eljön Joe Black nekem az egyik kedvenc filmem. Brad Pitt tényleg nagyon jól játszik benne.
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54679 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem sem unalmasak, elég csak arra gondolnunk, ahogyan a Szilmarilokben leirja Tolkien, hogy mivel múlatták az időt Valinorban. Szerintem az életmódjuk nem sokban különbözik a mi 'ideális' életmódunktól, csak mindezt más ritmusban és hozzánk képest egészen tökéletesen élik meg.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.671 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére