Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 10 hónapja #58391 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
moriquendek mindazok, akik sosem jutottak el Amanba

a Bakacsinerd?ben zöld-tündék éltek, de királyaik sindák voltak (igy Legolas is)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58358 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Egy kérdés annak, aki olvasta a Szilmarilokat:
a Bakacsin-erdei tündék a teler tündék leszármazottai? És ők a moriquendek?

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58014 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Elentári
Elementári, az valami egészen elementáris egy vala lehet:-))


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57997 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57961 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ki a Csillagok Úrnője?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57945 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A külső emberi szemlélő valóban ennyit foghat fel belőlük. Kicsit másként, más törvényekszerint élnek /"kicsit"!!/de ha egyszer egy tünde emberrel barátságot köt, másképp is lehet őket ismerni. Olyan, mint a himalája mélyén fortyogó, ki nem alvó tűz...ami engem zavart...Nem olvastam tünde gyerekkorról, gyerekekről...hiányoztak.egy faj nem csak felnőttekből áll.
Mégvalami:más, ahogy egy ausztrál filmben megjelentetnek valakit, és más az, amit a szöveg takar.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57780 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sztem ebben az esetben a hideg és a rideg eléggé rokon fogalmak... sőt sztem a rideg vmivel keményebb is...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57636 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szóval szerintetek a hideg jellemző rájuk?
Én inkább a rideg szót találnám helyénvalónak... Olyan titokzatosak, távoliak, visszahúzódóak, emiatt érezhetik az emberek, hogy hidegek.
Távoliak, mint a hófödte hegyek, s átláthatatlanabbak, mint az erdő sűrűje... És mégis nyíltak és egyenesek... eléggé ellentétes dolgok ezek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57616 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Círdan lehet, de az ő eredete nem ismert

Elwe Singollo is, igen (Elu Thingol), csak ő meghalt Doriathban

rajta kívül Ingwe és Olwe van említve

Celeborn apja Galadhon, de róla nem mondják, hogy ős-tünde lenne

valaki kiszámolhatná, hogy a 144 tünde, ha fele-fele arányban nők és férfiak, és mondjuk 70 évig tart egy generáció, s minden tündepárnak átlag 2 gyereke él, akkor a Gyűrűháború idejére hány tündének kellene lennie... :-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57594 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

amanibhavam írta: most olvasom az Encyclopedia of Ardán, hogy a GyU idején még legalább ketten életben voltak abból a 144 tündéb?l, akik els?ként ébredtek fel Cuiviénen tavánál: Olwe és Ingwe
vajon hánynak a neve ismert? (Finwe is közöttük volt)


Szerintem kozejuk tartozik Cirdan is, es ha jol tudom Olwenek volt egy testvere (Elwe Singollon kivul, aki kimaradt fentebb - mar ha lehet testverrol beszelni ebben az esetben), akit Tolkien Celeborn apjakent vagy nagyapjakent emleget. A neve most nem ugrik be.
Es meg ott a nandak vezere Lenwe is.
Tobb nekem se jut eszembe hirtelen, de lehet Tolkien meg emlit parat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57578 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ereinion
ha jól emléxem


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57572 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mi volt Gil-galad eredeti neve?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57337 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A meleg nem jó, de szerintem a hideg az közel van a valósághoz...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57334 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nekem ez a hideg-meleg jelző nem igazán nyerte el a tetszésemet... nem elég kifejezőek, nem ragadják meg igazán a lényeget. Csavardi uram megfogalmazása valahogy letisztultabb, átérezhetőbb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57304 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem volt benne..., nem? Szerintem a film, jó lett, de a könyv magasan a legjobb lett. Azon gondolkoztam, hogy fogok-e valaha is ilyen tökéletes könyvet olvasni... :( . Viszont a filmmel más a helyzet. Az is nagyon érdekes és szép, de nem annyira, mint a könyv. Ez nem baj, mert szerintem lehetetlen lett volna, hogy olyan... olyan... olyan ISTENI legyen. Mondjuk filmek közül nálam a 7., ami jó :?: :!: :) :( ...
Szerintem a tündék inkább hidegek, mint melegek... nem túl kedvesek első látásra. Persze ez megváltozik (jó esetben)...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57271 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
hol volt Thranduil a filmben???


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57168 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Bocs az offért...

Yavanna: egy nagy albumban, azt hiszem Tolkien Évei a címe, festmények és elkészítésük története van benne. (Sajnos drága.)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57162 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
"a mallornfákat arany papsajtfáknak írták!!!!!!!!" :?

Dez! Hol sikerült ezt olvasnod? :lol:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57159 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ma ezt olvastam, és nem hittem a szememnek:
a mallornfákat arany papsajtfáknak írták!!!!!!!! :twisted:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57156 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg én azon tünődtem, hogy Tolkien a tündéket egyszerre, hidegnek és melegnek, egyszerre fiatalnak és öregnek mutatja. Ez nem derült ki a filmből. Mondjuk tényleg elég nehéz lenne megvalósítani.

Szerintem minden tünde más. Gondolj csak Galadrielre, Elrondra, Legolasra, vagy akár Thranduilra. Galadriel "nehezen meghatározható egyéniség", és kissé megfáradt. Elrond egy kicsit kishitűnek tűnik a filmben(bocs). És mintha rajta is látszana a "kor". Legolas nem sokkal fiatalabb Elrondnál, de mégis fiatalos, ruganyos, mintha tényleg kortalan lenne. Thranduil pedig egyáltalán nem az a "tipikus" tünde. De valahogy a Bakacsin-erdei, a Lórieni és a Völgyzugolyi tündék mind mások, nem?[/quote]

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57155 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Őszintén szólva Lórien egy kicsit csalódás volt. Olyan kies, és talán egy kicsit rideg is. Persze Tolkien is írta, hogy Lórien akkorra már sokat vesztett régi fényéből, de én valahogy sokkal barátságosabbnak (nem ez a jó szó) képzeltem. A filmben valahogy inkább kísérteties, míg a könyvben varázslatos, és egy kicsit talán vidámabb is.

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57086 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Gandalf, ez a kis beszólás már nagyon kellett ide! :lol:
Haldírhoz írva, őt sem így képzeltem! Olyan önző, önelégült feje van!
A témához nem írva, jó lenne, ha Bombadil Toma fórumához írnátok valamit!!!! Már több, mint egy hete nem volt ott senki. Még lezárják a témát. Szegény Toma. :(
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56971 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jaj, Gandalf, Gandalf... :lol: :lol:

Szóval egyetértek az előttem szólókkal; sztem könyvben sokkal jobban le lehet írni vmit, mint filmben megjeleníteni, főleg akkor, ha az író olyan tehetséges, mint Tolkien, és hát ez a GYU esetében be is következett, hogy a könyveb sokkal jobban ki van fejtve a tündék lénye, egyénisége. De sztem ez természetes, hiszen mégiscsak a könyv az Első, a film pedig soha nem érhet a nyomába...

(Hmm, ez mintha egy pickét off lett volna... :) )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56950 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg én azon tünődtem, hogy Tolkien a tündéket egyszerre, hidegnek és melegnek, egyszerre fiatalnak és öregnek mutatja. Ez nem derült ki a filmből. Mondjuk tényleg elég nehéz lenne megvalósítani.
Igen nagyon sötét lett a Lórienes rész. Szerintem az volt a baj, hogy még Aragornra is ráment a Gyűrű, pedig ez ha jól emlékszem nem volt benne a könyvben!
És ez engem kifejezetten zavart!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56854 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igazatok van! Szerintem a filmben is nagyon szomorú volt! Egyszer sem mosolygott, csak az egész lénye olyan kísérteties volt. Valóban bölcsesség sugárzott belőle, de valahogy olyan misztikus, kísérteties volt az egész. Én ha nem olvasom el a könyvet, és a filmet látom először, biztos hogy először gonosznak nézem Galadrielt. Mert valahogy nem olyan kedves bölcsnek csinálták meg, hanem először olyan gonoszos volt. Aztán meg ott van az is, hogy mindenkihez olyan telepatikus úton szólt, Frodóhoz is. Akkor olyan éles volt a hangja, kitágult a szeme, és a moziban a mellettem ülő barátnőm rögtön megkérdezte, hogy akkor ez a nő most gonosz???!!!
Szóval szerintem a filmben Galadriel nagyon jó volt, csak épp egy kicsit a lényét szúrták el.
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56677 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
most olvasom az Encyclopedia of Ardán, hogy a GyU idején még legalább ketten életben voltak abból a 144 tündéb?l, akik els?ként ébredtek fel Cuiviénen tavánál: Olwe és Ingwe
vajon hánynak a neve ismert? (Finwe is közöttük volt)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56669 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen én is ezt éreztem! Végtelen szomorúság és bölcsesség lengte őt körül! Én mindezt az elmúlás fájdalmának, a bölcsesség súlyának tudtam be.

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56665 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én teljesen úgy éreztem végig, hogy Galadrielt mindig átitaja valami szomorúság...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56661 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Azért azt nem állítanám, hogy Galadriel egyértelműen szomorú lett volna a távozás miatt! Ez olyan "mennék is meg maradnék is" dolog lehetett nála! Az biztos, hogy egyfelől nagyon vágyott már Nyugatra, mert ott volt az eredeti hazája és elsorvasztotta már a sok fájdalom, ami Középföldén érte őt; de másfelől az is vitathatatlan, hogy nagyon szerette Lórient! :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56652 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, mert pl rengetegszer elmondta, hogy Froró csak a bajt hozza rájuk. De ő akkor is segít. Persze a szomorúsága is közrejátszott a viselkedésében. Tudta, hogy mindenféleképpen el kell hagyniuk Lórient.

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.683 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére