Lothlórien - Tündék

Több
17 éve 5 hónapja #304051 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jajj, nagyon szépen köszönöm! Nagyon érdekes, amit írtál! Sajnos idáig még nem terjed a tudományom... :( de azért igyekszem mindent megtudni ilyen kérdésekről. :wink:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304044 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha jól tudom valami olyasmi volt itt a háttérben, hogy a tüncök lakhelyének Valinor volt szánva, és az embereké lett volna Középfölde. Ennek értelmében a valák az első kor végén (Morgoth bukása után) felszólították a tündéket, hogy menjenek haza Valinorba, különben az elhalványodás vár rájuk: testetlen szellemekké válnak. Ha jól tudom/emlékszem ezt jelenti az, hogy lejár az idejük Középföldén.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304041 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

*Nessa* írta: Halihó!
A legjobb barátnőm pont most olvassa a GyU-t. ha valamit nem ért, mindig tőlem kérdez. A legújabb kérdése, hogy miért járt le a tündék ideje? Ez nekem vhogy magától értetődő, de neki nem tom elmondani. Tudnátok segíteni?


Érdekes szerintem azért.
Egyrészt megromlott a kapcsolatuk mind az emberrel mind a törpökkel.
Meg az emberek egyre többen lektek míg ők egyre kevesebben.
Miután elkezdtek fogyatkozni akkor egy nagy részük elment Amanba újra:D


De engem is érdekel ám :) miért járt le az idejük.
Megfogalmazni én sem tudom :roll:

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304029 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Halihó!
A legjobb barátnőm pont most olvassa a GyU-t. ha valamit nem ért, mindig tőlem kérdez. A legújabb kérdése, hogy miért járt le a tündék ideje? Ez nekem vhogy magától értetődő, de neki nem tom elmondani. Tudnátok segíteni?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303823 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Sil írta:

Cunnir írta:

Missy írta: Szerintem előbb mindenképp a Szilt kéne elolvasni, csak utána a Meséket( a vázlatok miatt is).


Nekem Gandalf (Mester) Gy.U, Szil, ha akarom Hobbitot kéne és utána a MEséket :)
Persze én nem így fogom :)
Gy.U , Szil, és a Mesék:D

A Szil és a Mesék közt van még egy ajánlott "lépcső": A Gyűrű keresése. De szerintem ráérsz majd akkor tervezgetni, ha a Gy.U.-t már kiolvastad. :wink:



KÖnyvmoly vagyok:D nem lesz gond:)

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303821 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta:

Missy írta: Szerintem előbb mindenképp a Szilt kéne elolvasni, csak utána a Meséket( a vázlatok miatt is).


Nekem Gandalf (Mester) Gy.U, Szil, ha akarom Hobbitot kéne és utána a MEséket :)
Persze én nem így fogom :)
Gy.U , Szil, és a Mesék:D

A Szil és a Mesék közt van még egy ajánlott "lépcső": A Gyűrű keresése. De szerintem ráérsz majd akkor tervezgetni, ha a Gy.U.-t már kiolvastad. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303811 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Missy írta: Szerintem előbb mindenképp a Szilt kéne elolvasni, csak utána a Meséket( a vázlatok miatt is).


Nekem Gandalf (Mester) Gy.U, Szil, ha akarom Hobbitot kéne és utána a MEséket :)
Persze én nem így fogom :)
Gy.U , Szil, és a Mesék:D

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303795 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem előbb mindenképp a Szilt kéne elolvasni, csak utána a Meséket( a vázlatok miatt is).

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303786 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta:

Nóli i linantea írta:

Cunnir írta: Egészen pontos legyek :) pénteken
A Szil az december környékén jön meg ha BP-ről lehozzák.
De én az Elveszett Mesékre vagyok nagyon kiváncsi mivel abban van szó a tündékről végképp, egy szép kis mese, legalábbis ezt mondják.

Hát Tolkien könyveiben általánosságban vannak történetek Tündékről, én s Szilmarilokat akánlom ez esetben leginkább, az Elveszett Mesék könyve igen nehéz olvasmány, de tény hogy sok adat van benne.


Szeretem a nehéz olvasmányokat :)
Elveszett Meséket is megszerzem idővel, utolag.


Azu Elveszett mesékben valóbvan sok adat van, de jónéhány esetben előzetes "vázlatokat" is tartalmaz. Ami igazán mérvadó lehet tündeügyileg, az a HoME többi része, de leginkább a GyU ill. a Szilmarilok.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303677 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Celebrom írta: Tényleg nehéz, de ha ki tudod szedni belőle, sok új infóhoz juthatsz.


Egyszer én is jó leszek, csak szépen kikell olvasni mindent és értelmezni. :)
Utána meg jöhet a többi és ahogy halad az idő meg lesz a gyümölcse.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303638 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tényleg nehéz, de ha ki tudod szedni belőle, sok új infóhoz juthatsz.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303635 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nóli i linantea írta:

Cunnir írta: Egészen pontos legyek :) pénteken
A Szil az december környékén jön meg ha BP-ről lehozzák.
De én az Elveszett Mesékre vagyok nagyon kiváncsi mivel abban van szó a tündékről végképp, egy szép kis mese, legalábbis ezt mondják.

Hát Tolkien könyveiben általánosságban vannak történetek Tündékről, én s Szilmarilokat akánlom ez esetben leginkább, az Elveszett Mesék könyve igen nehéz olvasmány, de tény hogy sok adat van benne.


Szeretem a nehéz olvasmányokat :)
Elveszett Meséket is megszerzem idővel, utolag.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303627 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta: Egészen pontos legyek :) pénteken
A Szil az december környékén jön meg ha BP-ről lehozzák.
De én az Elveszett Mesékre vagyok nagyon kiváncsi mivel abban van szó a tündékről végképp, egy szép kis mese, legalábbis ezt mondják.

Hát Tolkien könyveiben általánosságban vannak történetek Tündékről, én s Szilmarilokat akánlom ez esetben leginkább, az Elveszett Mesék könyve igen nehéz olvasmány, de tény hogy sok adat van benne.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303601 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ez egy nagyon helyes hozzáállás ;) [/quote]

Egészen pontos legyek :) pénteken
A Szil az december környékén jön meg ha BP-ről lehozzák.
De én az Elveszett Mesékre vagyok nagyon kiváncsi mivel abban van szó a tündékről végképp, egy szép kis mese, legalábbis ezt mondják.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303585 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta:
Én még nagyon kezdő vagyok, meglévő tudásom a tündékről, olvasás a neten, innen, és bfme2ből jön meg a filmből.


Hát, én már nem vagyok annyira kezdő, de inkább egy bizonyos Tolkien nevű fazon által írt könyvekre hagyatkozom ilyen kérdésekben ;)

Cunnir írta: Könyveket nem sokára megveszem


Ez egy nagyon helyes hozzáállás ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303571 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Cunnir: a tündékre általánosítani azt, hogy főleg íjászkodtak, erős túlzás, és némi szerepjátékos szemléletet tükröz. A tündék elsődlegesen karddal-lándzsával harcoltak, csak azokban az időkben, mikor már kevesen voltak, és partizánharc-jelleggel kellett megvédeni a határaikat, vált fontosabbá számukra az íj.



De ahogy én láttam olvastam, mindíg is volt olyan fegyvernemük mint az íjászat. Bár kezdetben kard-lándzsa dominált, bár ha kezdettől fogva íjászkodtak akkor nem tudom mi lett volna.
De ügyebár miután megfogyatkoztak vissza szorultak és nem is partizán harcnak nevezném.
Ha nem inkább védekező hadviselésnek :D

Nem játszok szerepjáttékal :S

Én még nagyon kezdő vagyok, meglévő tudásom a tündékről, olvasás a neten, innen, és bfme2ből jön meg a filmből.
Könyveket nem sokára megveszem amint megjön a pin kódom, és akkor tudok jobban csatlakozni és jobb tagja lenni a társaságnak, addig bocsánat ha hülyeséget írok.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303549 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Cunnir: a tündékre általánosítani azt, hogy főleg íjászkodtak, erős túlzás, és némi szerepjátékos szemléletet tükröz. A tündék elsődlegesen karddal-lándzsával harcoltak, csak azokban az időkben, mikor már kevesen voltak, és partizánharc-jelleggel kellett megvédeni a határaikat, vált fontosabbá számukra az íj.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #303547 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Köszi a felvilágosítást.
De lényegében csak később vált az íjászat a fő fegyvernemükké ezt én is mondtam.
Amikor még a tündék voltak túlsúlyban akkor a fő fegyvernemük a kard és a lándzsa volt akkor az íjászok egészen kis számban voltak.
Később mikor már megfogyatkoztak és védekező hadviselést fejleszettték tökélyre akkor már íjászkodtak. És elég jól. :roll:

de javítsatok k :!:

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303541 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
[quote=""Cunnir"
Amíg még sokan voltak utána már csak íjat használtak.

Ha jól tudom a halott tündékből lettek az ork katonák.
De ha tévedek javítsatok ki[/quote"]

Nem csak íjjat, de akorra már elsődleges fegyverükké vált az ijj, a beleriandi háborúk idején még a kardot tartották fő fegyverükül.


Másik:
NEM halott tündékből léettek az orkok, hanem még az idők számolása előtt Melkor elfogott, és "átalakított" megrontott jó pár tündét, és belőlük lett az orkok fajtája.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303507 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: Összemosod a kettőt.

A tünde belehalhat a bánatba, vagy meghalhat harc során.
De nem hal meg öregségben, betegségben, stb.


Rosszul írtam :D .

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303506 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Összemosod a kettőt.

A tünde belehalhat a bánatba, vagy meghalhat harc során.
De nem hal meg öregségben, betegségben, stb.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303502 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

Cunnir írta: Nem találtam rá jobb szót, hogy ösztönös.
Kötödnek az erdőhöz ami él, minden állathoz minden fához.


És a kövekhez, a fémekhez és a világ minden alkotórészéhez.



Ez igaz.

Hogy kifejezzük mindenhez kötődnek ami szerves és ami szervetlen.
És akkor ebben benne van minden kategória.
Köszi a könyv címet kiolvasom majd.

Én még valamit nem értek.
Egy tünde belehalhat a bánatba a harc során.
Bezzeg az ember ha meghal a barátja a társa a csatamezőn az fogja magát és annyi ellenséget kaszabol le és küld át a másvilágra amennyit csak bír.

Ezzel szemben a tünde az olykor olykor belehal a bánatba.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303492 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta: Nem találtam rá jobb szót, hogy ösztönös.
Kötödnek az erdőhöz ami él, minden állathoz minden fához.


És a kövekhez, a fémekhez és a világ minden alkotórészéhez.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303490 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem találtam rá jobb szót, hogy ösztönös.
Kötödnek az erdőhöz ami él, minden állathoz minden fához.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303489 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta: A fegyvereket leírtuk már jó párszor :)
lándzsa, kard, később íj.

A fegyverek használata, nem értem mit gonfolsz ez alatt.:S



Magas termethez nem kell olyan nagy súly, de így is erősek voltak a Tündék.
Ösztönösen kötődnek a természethez .
Egy akkori ember kb: akkora volt mint egy Tünde, vagy kisebb.
Szerintem is könnyebek voltak a Tündék ha rá nézünk, szerintem a magasságuknak köszönhetik a testsúlyukat.
Midenki mást mond :) 80kg,75kg stb.


fegyverek: Hogy mire gondolok, megérted, csak olvasd el a Szilmarilokat.

A tünde amennyiben nem név, nem nagybetű. Egyébként a tündék nagyobb termetűek és erősebbek voltak az embereknél, különösen a korai időkben. (de Elrondot is tagbaszakadt illetőnek írja Tolkien)

A természethez és a világhoz való kötődésükre szerintem kevés az "ösztönös" szó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303488 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A fegyvereket leírtuk már jó párszor :)
lándzsa, kard, később íj.

A fegyverek használata, nem értem mit gonfolsz ez alatt.:S



Magas termethez nem kell olyan nagy súly, de így is erősek voltak a Tündék.
Ösztönösen kötődnek a természethez .
Egy akkori ember kb: akkora volt mint egy Tünde, vagy kisebb.
Szerintem is könnyebek voltak a Tündék ha rá nézünk, szerintem a magasságuknak köszönhetik a testsúlyukat.
Midenki mást mond :) 80kg,75kg stb.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303485 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hogy a tündék könnyebbek volnának, azt így nem mondanám, de mindenképpen mások voltak mint az ember.
Jobban kötődtek Ardához, mint azt mi fel tudnánk fogni, és persze rendelkeztek egy másodlagos teremtőerővel (will), amivel a valák és maiák is, igaz, sokkal nagyobb mértékben.

Feanornak és a valinori tündéknek Melkor tanította meg a fegyverek készítését és használatát. (meg valamelyest valószínűleg Oromë)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303483 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tünde varázserő ez érdekes kérdés , és válasz.
De tényleg. :)
halhatatlanok voltak, volt idejűk.
De a Tündék csak ideig használtak kardot, lándzsát.
Amíg még sokan voltak utána már csak íjat használtak.

Ha jól tudom a halott tündékből lettek az ork katonák.
De ha tévedek javítsatok ki

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303482 Írta: gul
gul válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Amúgy valahol írja is a GyU, hogy a tündéknek voltb varázserejük. GOndolom nem olyan most látsz, most nem látsz stílusban, meg persze nem dobáltak tűzgolyókaz, stb. Én ezt a varázserejüket egyszrűen annyival magyaráztam, hogy ők átlagban könnyebbek az embereknél, de nem azér, mert a maguk 2 méteréhez 50 kilók. Csak könnyebbek oszt' kész, így születnek.
A szilmarilokban meg ott van, hogy az avárok, (vagy nem? nem emlékszem, légyszi javítsatok ki ha rosszat mondtam :lol: :roll: ) leszakadtak a nyugatra tartóktól, vándoroltak hegyekben, és ők voltak a legerősebbek, mert a vadonban meg kellett védeniük magukat (gondolom).
Amikor meg Feanor fellázadt, pontosabban kezdett lázadozni, akkor egyszer csak hirtelen tudott kardot kovácsolni, és tök jól használta. (még egy asszem, nem veszem zokon a javítást).
A szilmarilokban az is benne volt, hogy a tündék, meg az emberek mind ainuk, szóval rá lehet fogni, h "istenek" pontosabban lehet ilyen erejük, és az emberek nek azért nem volt ilyen, mert ők nyeszlettebb ainuk voltak. Mondjuk.( tudom kicsit hülyén írtam, de elért a laza vok korszak.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303477 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát igen.


Még milyen jó ,hogy ilye sok Tünde nemzet van :D
Nem vagyok ennyire jártas még.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.707 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére