Ki jönne Nyugatra?

Több
21 éve 5 hónapja #80127 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Üdv! Már megint itt vagyok! Cueddo nem tudnál nekem adni valami lecke félét? Vagy szótárat. Amúgy Elanor köszönöm a tanácsot. A másik kedvenc helyem a "nyelvek és írások" topic. Amúgy lefordította már valaki, hogy mi van a Gyűrűk ura könyv fejlécére írva? Van egy jó sztorim: németóra alatt olvastam a Gyűrűk ura 3.részét és lebuktam. Óra végén azzal fogadott atanárnő, hogy szeretné kölcsönkérni a könyvet. Úgyhogy legalább egy hónapig nála voltak a könyveim. u.i: Menjünk Középföldére!

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80067 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Néha nekem is jól jönne egy saját Nyugat, de nem ismerem az Egyenes Utat: vezetőre, segítségre van szükségem, hogy eljussak oda. Nem elég élénk a fantáziám ahhoz, hogy önmagában védelmet nyújtson. Tolkien például megmutatott valamennyit az Útból, és ezért sokat köszönhetek neki.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79965 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Estel Adániel írta: Elanor... azt hiszem, ezzel a tanáccsal már elkéstél... ;)


Eh...ez komoly? Na, nembaj, jobb későn, mint soha ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79812 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Cueddo írta: hobbit: én tudok icon_wink.gif


Asszem Te vagy az első és egyetlen ember, aki ezt így ki meri jelenteni magáról...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79790 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Elanor... azt hiszem, ezzel a tanáccsal már elkéstél... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79778 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
hobbit: nézz be a Nyelvek és Írások topicba, ott nagyok sok olyan embert fogsz találni, aki tud tündéül... ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79729 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

hobbit: én tudok :wink:
és kössél ki minél többször közöttünk, nem fogod megbánni!
egyébként Középfölde itt van, ez nem is kérdés - maga Tolkien is sokszor utalt rá.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79674 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok! Egyet értek veled Esticsillag. Tolkien tudta, hogy kell enyhítést adni az embereknek, amikor fáj az élet. Én nem csak atündékben hiszek, hanem abban, hogy Középfölde itt van, és mi formáljuk. Én még nem sokat voltam itt, de egyre többet kötök ki köztetek./ bár ezen az oldalon még nem voltam/ és ez úgy hat rám, mintha otthon lennék. Sok olyan ember, aki csakúgy mint én, tud hinni még a mesékben. Nekem sajnos nagyonsok kiégett ismerősöm van, és rossz látni őket. Hát szerintem a Gyűrűk ura és Középfölde, meg az egész fantáziavilág egy mentőkötél. Hát igen. Ezért jó nekünk. Jut eszembe: tud valaki közületek tündéül?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79490 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Esticsillag!nemis hiszed,mennyire igazad van!amikor eloszor olvastam,nagyon sok bajom volt,es Kozepfolde szinte terapiasan hatott ram!nem csak azert,hogy elmenekuljek es hatatforditsak a valosagnak,(mert ugye az sem megoldas),hanemhogy felfedezzem az igazi ertekeket,amikrol azt hittem elvesztek,es ne a mai cinikus szemmel nezzem a dolgokat,es hogy lassak egy szebb,tisztabb vilagot!
nem szeretem a kozhelyeket,de ez a mai vilag tenyleg felgyorsult,kegyetlen,es szukseg van egy helyre,ahova mindig elkalandozhatunk,hacsak a kepzeletben is,es ahol minden tokeletes!
ugyhogy higgyunk a tundekben! :D
es szeressuk egymast,gyerekek :D :D :D !!!!!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79465 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!
Szerintem épp a rossz napokban a legjobban szükségünk a megnyugvásra, és ezt hol máshol találhatnánk meg a legjobban mint az álmok világában!Oda bármikor elmenekülhetünk a sok rossz elől!
Egyébként, szerintem valóban léteznek tündék, bár nem sok ember képes a másikban felfedezni a valódi értéket, de ha jobbankörülnézünk, rádöbbenhetünk, hogy valójában közöttünk élnek, a lelkünkben.
HISZEK A TÜNDÉKBEN! (meg a tündérekben is)

Üdv.

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #78738 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Vagyis nektek a Nyugat az álmaitok világa. Nos, ilyenem nekem is van, legfeljebb nem Nyugatnak hívom, csak mostanában olyan rossz napjaim vannak, hogy nem is tudok teljesen elmerülni ebben a világban. :(
Eurynome: Mit gondolsz, miért ez az aláírásom?!
Üdv :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74074 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nekem, hogy milyen a "Nyugat" az a hangulatomtól függ legjobban. Ha nyugalomra van szükségem akkor mást képzelek oda, mint amikor esetleg örülek a fejemnek. Lassan egy álomvilággá kezd hasonlítani.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74051 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Elrond, én is pont így, oda szoktam "visszavonulni", ha megbántanak, vagy ha nagyon örülök valaminek. Tudod amikor azt irtam, hogy Nyugat nekem egy erdőt jelent, akkor azt szó szerint értettem.Ez egy gyönyörű,szinte mesebeli igazi erdő,lakóhelyemhez közel.

Üdv.

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73841 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én a kis "Nyugatomban" nem töltök mindig nagyon hosszú időt: néha ha felidegesítem magam akkor szoktam "oda" elvonulni, és elmélkedni a dolgokon. És néha elalvás előtt is elmegyek oda.

Ui.: Nekem is egy erdő létezik benne, tisztásokkal, tavakkal, patakokkal. És akkora, hogy még be sem jártam teljesen.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73366 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Eglarcarien:Tudod nekem is ez az, ami igazán hiányzik még a nyugatomból! :cry:
Egy társ, aki ugy gondolkodik és érez ahogy én, képes ...jaj de nehéz leírni....képes ugyanúgy értelmezni a dolgokat, amelyek körülvesznek minket, és akinek a gondolatai egybeforrnak az enyémmel.Na és a legfontossabb, képes ugyanúgy szeretni, ahogy én szeretném.(Attól félek, hogy túl messze van tőlem, és hoy nem sikerül megtalálnom.Mindennap imádkozom érte, hogy megtaláljam.)

Cueddo!Sok sikert!

Üdv.
Ui.:Nekem Nyugat egy erdőt jelent, ami szerintem a legszebb a Földön!

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73052 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Eurynome írta: "Valahányszor egy gyerek azt mondja, hogy nem hisz a tündérekben, egy tündér holtan esik össze."

:D Szeretem azt a filmet:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #73044 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
"Valahányszor egy gyerek azt mondja, hogy nem hisz a tündérekben, egy tündér holtan esik össze."

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #72933 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Azok pedig még boldogabbak, akik fel is ismerik, hogy megtalálták.
Én személy szerint még sohasem voltam hozzá ennyire közel, mint most... remélem, ezúttal nem rontok el megint valamit :roll:
Eglar: én is vmi hasonlót szeretnék, mint amit apróbetűvel írtál - sajnos eddig még senkitől sem kaptam meg igazán... és minden azért ment szét körülöttem, mert iszonyatosan idegennek érzem magam ettől a világtól.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72013 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Boldog ember az, aki ebben a mai rohanó világban megtalálja a saját 'Nyugat'-át, Esticsillag. :)
[size=9:2fvnx65i]Ebben a világban én idegennek érzem magam, ha nincsenek a közelbenolyan emberek, akikkel meg tudom osztani mindazt, amit gondolok, úgy, hogy FEL IS FOGJÁK a szavaim értelmét, s nem tartanak 'furcsának', mert a többség szerint ők is 'furcsák'. [/size]

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #69855 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nyugat............

Érdekes kérdés.Én úgy érzem, hogy megtaláltam a saját kis nyugatomat. :roll: Ahol ha bármi bajom van megvígasztalódom, felüdül a lelkem és újra értelmet nyer
minden!(na jó, majdnem minden)Minden vágyam az, ha itt élhetnék ezen a helyen életem végéig, azokkal akiket szeretek!És ha sohasem pusztulna el.De félek, hogy az emberek szemetje egy szép napon ezt is tönkreteszi!! :bawling: :rmad2:
Szóval én maradok a saját nyugatomban!!!

Üdv. mindenkinek utólag is!!! :oops:

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #69518 Írta: Aryante
Aryante válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
nyugat = Aman, a Boldog Birodalom, a Halhatatlanok lakhelye, ahová a tündék elhajóznak a Harmadkor végén.

Aryante

Az ég bűneinkért haragszik ránk, a világ erényeinkért. (Novalis)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66432 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ne haragudj, ÉSzAH. :wink:
A nyugatot hogy érted? Amerikát, vagy esetleg középföldére gondoltok? Bocs, hogy ilyen értetlen vagyok.
Üdv :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66391 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Rogue/Arwen, először is az nevem ÉSzAH, ha nem bánnád! :-)

Szerintem a Föld akkor fog elpusztulni, amikor a Nap először vörös óriássá változik, aztán meg fehér törpévé.
De én azt mondtam, hogy magunkat fogjuk kiirtani. És ha jól látom, ebben egyetértetek.


Igen, valóban ez a csillagászatilag korrekt válasz. :-) Én azonban tartok tőle, hogy ezt csak a bolygó fogja megélni, az emberiség nem. Talán jobb is. :-)

Na de tényleg, vissza a témához ...

Ki mikor, miért, hogyan menne Nyugatra vagy miért nem?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66211 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
ha az emberiség nem is tudja teljesen kiirtani magát, lesz aki besegít abba, hogy megtizedelje a lakosság életképtelenebb részét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66178 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ok, csak még pár szót, kedves Moderátor :wink:
Szerintem a Föld akkor fog elpusztulni, amikor a Nap először vörös óriássá változik, aztán meg fehér törpévé.
De én azt mondtam, hogy magunkat fogjuk kiirtani. És ha jól látom, ebben egyetértetek.
Miről szól ez a topic? nem jártam még itt, csak bekószáltam tegnap, és én mennék nyugatra!! :)
Üdv :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65936 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A Föld haldoklik? Lehet. De szerintem már többször meghalt, most mégis itt van és ilyen, amilyen. Több kell ahhoz, mint egy civilizáció, hogy egy bolygószellemet elpusztítson. (Láttátok a Final Fantasy-t? Sokan buta rajzfilmnek tartják, de szerintem nagyon ott van mondanivaló tekintetében.) Nekem meggyőződésem, hogy több civilizáció született, élet és pusztult már el a bolygónk felszínén. Jöttek, láttak, eltűntek. De ő, a Föld még mindig itt van. És itt is lesz, hacsak nem robbantjuk aszteroidákká, vagy egy kozmikus kataklizma nem pusztítja el. Én hiszem és remélem, hogy kevesek vagyunk a végső elpusztításához. Felperzselhetjük, beszennyezhetjük (akár rádioaktivitással is), kiírthatjuk az élővilágát, kiszáríthajuk tengereit, de ne felejtsétek el, hogy ő évmilliárdokban számol. Egy civilizáció számára csak egy múló pillanat minden rombolásával együtt.
Ami engem illet nem szeretném megélni, azt, amikor az ember másik bolygóra költözik. Nagyon sajnálnám azt a bolygót.
Viszont kissé eltértünk a rovat témájától (magammal szemben is kritikát gyakorolok és önvizsgálatot tartok ezügyben), próbáljunk meg némiképp visszakanyarodni.
Addig is olvassatok Asimovot!

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65921 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Rogue/Arwen:az ember lehet,hogy elpusztítja önmagát,de ha szerencsénk van,akkor mi már máshol leszünk.A Föld pedig alapvetően haldoklik.De nem adja könnyen magát :wink: .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65895 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
En meg nem irtam ide, csak most elorebbolvastam es egyetertek Eszah-hal abban, hogy az emberi ver "higul". Mert ugye regen mas volt, pl. a spartaiak ledobtak a gyenge gyerekeket a hegyrol, es ez nagyon kegyetlennek tunik, de lehet, hogy olyan szempontbol jobb volt, hogy nem oroklodtek a rossz tulajdonsagok.
Szerintem az emberi faj egyre gyengul.
Ja, ha mar ebbe belebonyolodtam, elmondom azt is, hogy abban is hiszek, hogy az emberi faj ki fogja irtani magat. Ugysem fogjuk abbahagyni a Fold szennyezeset, es elobb-utobb kiirtjuk az elovilagot, es igy magunkat is. Jo, tudom, meg van addig ido, most tobb szaz, ezer evrol beszelek. Lehet, hogy egy katonai laboratoriumbol elszabadul egy virus (Stephen King: Vegitelet - ki olvasta?), es kipusztul az emberiseg. Sot meg az atombombainkkal is ugykodhetunk :)
Na hu de sokat irtam.
Udv :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64818 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szerintem az egész történet annyira gyönyörű... :oops:
Érdekes megfigyelni a családok történetét is, hogyan válnak szét és aztán hogyan egyesülnek újra + a 3 szilmaril sorsa. Na jó, most nem megyek bele ilyen mélyen. :roll:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64775 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Engem Túrin és Nienor története fogott meg!

:oops: nade nem offolok! :oops:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.565 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére