Ki jönne Nyugatra?

Több
18 éve 3 hónapja #282735 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nekem sem volt ilyen élményem,de a korai haláltól nem félek azért mert sajnálom a még hátra lévö időt,de valóban ,nem egy korházban , vagy idegen helyen, vagy fájdalmas és szörnyü véget akarok, ha már úgy esnek a dolgok.Nyugott, szép helyen és boldogan teljenek az utolsó napjaim!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282728 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A halálnak olyan sok formája van...
Milyen szép az, amikor az ősöreg házaspár kéz a kézben alszanak el örökre. Meg amikor az öreg bácsi/néni a szerettei (gyerekek, unokák) között.
Betegen, fájdalmak közt...
Amikor az öreg nénit halálra gázolja egy autó.
Ha egy kislány belehal abba a gázolásba, amit egy tinédzser követett el egy pár perce lopott motoron....
Vagy ha valaki önkezével vet véget az életének? Egy tinédzser. Vagy egy egyedülálló anya!
A halál csak öregkorban és természetes módon szép.
Amúgy az is érdekes, h manapság már nem a halál utáni dolgoktól félnek, hanem magától a haláltól, az esetlegesen vele járó fájdalomtól...

De ez már tényleg OFF

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282718 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Csagatar írta:

Celebrom írta: Én is így gondolom, hogy ez a természet rendje.


No én csak azt akarom megkérdezni mindazoktól akik igy vélekednek, hogy voltak-e már igazán közel ahhoz, hogy meghaljanak?

Mert azután bizony egy kicsit másképp látja az ember a dolgokat, és könnyű addig beszélni amig egyszer nem az orvosok rángatnak vissza a túlvilágról!

Nem, nem voltam még ilyen helyzetben, szerencsére. Minden esetre most így gondolom. Szeretném leélni azt a kb. 70 évet, ami nekem adatott, de viszonylagos egészségben. Csak annyi, hogy jelenleg nem félek a haláltól betegesen. Persze, ha olyan sokk érne, mint amit említettél, valószínűleg tényleg megváltozna a gondolkodásom.

Üdv.: Pókkirálynő

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282706 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Missy írta: Milyen túlvilágra gondolsz? A keresztényre? Mennyország és Pokol?


Én így konkrétan, nem. Mivel nem hiszek benne.... igazándiból, sztem értelmezze, ki hogy akarja. Elég sokfjta "választási lehetőség" van.

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282689 Írta: Csagatar
Csagatar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Celebrom írta: Én is így gondolom, hogy ez a természet rendje.


No én csak azt akarom megkérdezni mindazoktól akik igy vélekednek, hogy voltak-e már igazán közel ahhoz, hogy meghaljanak?

Mert azután bizony egy kicsit másképp látja az ember a dolgokat, és könnyű addig beszélni amig egyszer nem az orvosok rángatnak vissza a túlvilágról!

erinqua telmalya Ambaresse, torninya: ammára handelyanen silie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282685 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én is így gondolom, hogy ez a természet rendje.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282516 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Celebrom írta: Az emberek túlnyomó része inkább a korai haláltól fél, mert sok idős embertől hallottam akik már 80 is évnél idősebbek voltak,h nem félnek a haláltól, és inkább ők menjenek el,mint egy fiatalabb ember.Sajnos ezzel kapcsolatban van egy rossz tapasztalatom , mert nemrég egy olyan 47 éves ismerősöm ment el váratlanul aki egy 2 gyermekes családot hagyott itt, s sok idős embertől hallottam a fentieket akkoriban.Szerintem,ha az ember egyre idősebb lesz egyre jobban beletörödik az élet rendjébe, és úgy érzi mint aki egy napi kemény munka után elégedetten ledöl és hagyja hogy elnyomja az álom.

Én is így gondolkodom, de vannak, akik annyira betegesen ragaszkodnak az élethez még öreg korukra is. Ők általában azt is traumaként élik meg, nehezen dolgozzák fel, hogy megöregedtek. Gondolom, ők azok, akiket Dindae említett, akik kihagytak sok mindent az életükből, és félnek, hogy nem lesz alkalmuk bepótolni.
Én részemről elfogadom a halált a természet rendjeként, és a lélekvándorlásban hiszek. Szóval szerintem az ember sosem hal meg igazán. A teste igen, de a lelke mindig megújul.

Üdv.: Lloth

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282459 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Milyen túlvilágra gondolsz? A keresztényre? Mennyország és Pokol?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282421 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Háténnemtudom.... igazándiból, tudok bizonyos "felmérésekről"( druva szó rá, tudom, de sajnos, jobb nem jutott eszembe :oops: :oops: ), és minden attól függ, hogy kinek milyen volt az élete, és hogy ki milyen szinten vallásos. Mert ha valaki hisz a túlvilágban, és az élete is úgy alakult, hgy érzi, megtett mindent, amit megtehetett, és nem szalasztotta el a lehetőségét, az tényleg úgy tekint a halálra, mint egy pihenésre. De sokaknak nem feltétlen ilyen életük volt... és olyan is előfordul, hogy komoly fizikai tünetei is vannak a tiltakozásdnak ellene( még akkoris, amikor nem feltétlen az illető tehet arról, hogy semmi nem jött össze. Mert olyankor már mindenki saját magát hibáztatja).. Így az sem biztos, hogy szép lesz minden...

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282274 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Az emberek túlnyomó része inkább a korai haláltól fél, mert sok idős embertől hallottam akik már 80 is évnél idősebbek voltak,h nem félnek a haláltól, és inkább ők menjenek el,mint egy fiatalabb ember.Sajnos ezzel kapcsolatban van egy rossz tapasztalatom , mert nemrég egy olyan 47 éves ismerősöm ment el váratlanul aki egy 2 gyermekes családot hagyott itt, s sok idős embertől hallottam a fentieket akkoriban.Szerintem,ha az ember egyre idősebb lesz egyre jobban beletörödik az élet rendjébe, és úgy érzi mint aki egy napi kemény munka után elégedetten ledöl és hagyja hogy elnyomja az álom.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282226 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Az emberek túlnyomó része úgy fogja fel a halált, mint az élet végét, egy átkot, ahogy montátok és rettegnek tőle, mert nem ismerik. a haláltól és annak mikéntjétől is félnek. Én ebben a tekintetben kicsit más véleményen vagyok.
A haláltól nem kell félni, nem is megérteni-nem tudjuk- csak el kell fogadni. szerintem egy utazás kezdete. Nem a test utazik tovább, hanem a lélek.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282202 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Pán Péter szerint: "a halál a legnagyobb kaland kezdete"-és lehet benne valami:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282085 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én mindig biztosra megyek. ,,Az életben a legbiztosabb dolog a halál. A legbizonytalanabb pedig a halál időpontja."-mondta volt drága jó tanárom.

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277738 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Estelio írta: De nem maradhat örökké csupán vágy az, hogy az ember érzékelhesse a tökéletességet?
Ez így olyan szomorú...


Miért van az, hogy bár a halál az emberek ajándéka, mi ezt mégis átokként fogjuk fel? Ha ajándék, akkor utána biztos szép lesz minden... De hogy vajon mi várhat ránk a világ körein kívül... Szeretném hinni, hogy a halál után elérhetjük a tökéletes boldogságot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277674 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
De nem maradhat örökké csupán vágy az, hogy az ember érzékelhesse a tökéletességet?
Ez így olyan szomorú...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277328 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Angwen írta:

Estelio írta:

3.Aragorn írta: Pedig az Út létezik, csak számunkra veszett el. Talán még eljön az idő, hogy Valinor földjét újra halandó tapodja, ha a Valák is úgy akarják...

De vajon ki méltó erre? Létezik-e egyáltalán olyan ember aki méltó rá?
Bár teljes megtisztulással (amibe az emlélkek teljes elvesztését jelentené, én legalábbis így képzelem el) talán lehetséges lenne az, hogy bármelyik halandó megtehetné...
Vajon ez az Út nem egyenlő-e a halállal?

Értsétek meg, az emberek nem büntetésből nem tehetik a lábukat Valinorba, hanem a saját érdekükben. Egyszerűen az a sorsuk, hogy elhagyják ezt a világot, és az ottani tökéletesség egyrészről siettetné, másrészről fájdalmasabbá tenné az elválást. Az ember nem arra született, hogy itt a földön tökéletes világban éljen. Ez az, amit Númenor emberei nem tudtak fölfogni, és telve voltak sértett daccal--ami aztán tudjuk, hová vezetett...


Egyébként is, a tökéletesség unalmas. Az emberi lelkülettől teljesen idegen dolog. (a tökéletességre törekedni ettől még jó)
Nem vagyunk tündék.
/Ezzel kapcsolatban idézném Smith ügynököt a Mátrixből, "az első Mátrix tökéletes világ volt, de az emberek nem fogadták el. Nagyon sok embert vesztettünk. Az ember a valóságot a szenvedésben látja." az idézet nem pontos, de a lényeg remélem bennevan/
Az csak Szauron sikeres propagandájának köszönhető, hogy azt hisszük, hogy ihaj de jó volna Valinorban élni, mert örök élet meg nagy boldogság, meg minden szép, minden jó (kivéve a Két Fa csonkját, ahova lehet menni és sírni a Régi Szép Időkön) és mindenki mindennel meg van elégedve.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277309 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Estelio írta:

3.Aragorn írta: Pedig az Út létezik, csak számunkra veszett el. Talán még eljön az idő, hogy Valinor földjét újra halandó tapodja, ha a Valák is úgy akarják...

De vajon ki méltó erre? Létezik-e egyáltalán olyan ember aki méltó rá?
Bár teljes megtisztulással (amibe az emlélkek teljes elvesztését jelentené, én legalábbis így képzelem el) talán lehetséges lenne az, hogy bármelyik halandó megtehetné...
Vajon ez az Út nem egyenlő-e a halállal?

Értsétek meg, az emberek nem büntetésből nem tehetik a lábukat Valinorba, hanem a saját érdekükben. Egyszerűen az a sorsuk, hogy elhagyják ezt a világot, és az ottani tökéletesség egyrészről siettetné, másrészről fájdalmasabbá tenné az elválást. Az ember nem arra született, hogy itt a földön tökéletes világban éljen. Ez az, amit Númenor emberei nem tudtak fölfogni, és telve voltak sértett daccal--ami aztán tudjuk, hová vezetett...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277291 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Estelio írta: Vajon ez az Út nem egyenlő-e a halállal?


Ezzel kapcsolatban ld a tavalyi vitát ugyanebben a topicban. Igen, szerintem is bizonyos értelemben egyenlő a halállal, sőt, akár a halál szimbolikus kifejezésének is tekinthető. Vannak erre utaló jelek. Lapozz vissza.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277134 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Estelio írta:

3.Aragorn írta: Pedig az Út létezik, csak számunkra veszett el. Talán még eljön az idő, hogy Valinor földjét újra halandó tapodja, ha a Valák is úgy akarják...

De vajon ki méltó erre? Létezik-e egyáltalán olyan ember aki méltó rá?
Bár teljes megtisztulással (amibe az emlélkek teljes elvesztését jelentené, én legalábbis így képzelem el) talán lehetséges lenne az, hogy bármelyik halandó megtehetné...
Vajon ez az Út nem egyenlő-e a halállal?



Talán az Idők Végéhez közeledve születik majd egy, aki méltó lesz rá... bár a Valák szemében már rég elástuk magunkat... :roll:

Teljes megtisztulással... Eru tudja... Talán hinni szeretnénk, hogy egyszer megláthatjuk Halhatatlanföldét, még ha ez egyenlő is lenne a halállal...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276920 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Estelio írta:

3.Aragorn írta: Pedig az Út létezik, csak számunkra veszett el. Talán még eljön az idő, hogy Valinor földjét újra halandó tapodja, ha a Valák is úgy akarják...

De vajon ki méltó erre? Létezik-e egyáltalán olyan ember aki méltó rá?
Bár teljes megtisztulással (amibe az emlélkek teljes elvesztését jelentené, én legalábbis így képzelem el) talán lehetséges lenne az, hogy bármelyik halandó megtehetné...
Vajon ez az Út nem egyenlő-e a halállal?


Hát van, pl E¨arendil.
Vannak akik csak Tol Eresseamehettek.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276906 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

3.Aragorn írta: Pedig az Út létezik, csak számunkra veszett el. Talán még eljön az idő, hogy Valinor földjét újra halandó tapodja, ha a Valák is úgy akarják...

De vajon ki méltó erre? Létezik-e egyáltalán olyan ember aki méltó rá?
Bár teljes megtisztulással (amibe az emlélkek teljes elvesztését jelentené, én legalábbis így képzelem el) talán lehetséges lenne az, hogy bármelyik halandó megtehetné...
Vajon ez az Út nem egyenlő-e a halállal?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272699 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Noredhel (Voronwë) írta:

3.Aragorn írta:

Gandalf írta:

3.Aragorn írta:

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta: Én itt Ar-Pharazónékra céloztam.

Jah, oké. :oops:


Akkor tisztázzuk!
Velük mi lett?


Lásd: A szilmarilok. :wink:


Kösz!


"Jééé, de furcsák ezek a hegyek... mintha omlanának lefele vagy mi..."


Aha, már emlékszem! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272697 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

3.Aragorn írta:

Gandalf írta:

3.Aragorn írta:

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta: Én itt Ar-Pharazónékra céloztam.

Jah, oké. :oops:


Akkor tisztázzuk!
Velük mi lett?


Lásd: A szilmarilok. :wink:


Kösz!


"Jééé, de furcsák ezek a hegyek... mintha omlanának lefele vagy mi..."

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272685 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Gandalf írta:

3.Aragorn írta:

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta: Én itt Ar-Pharazónékra céloztam.

Jah, oké. :oops:


Akkor tisztázzuk!
Velük mi lett?


Lásd: A szilmarilok. :wink:


Kösz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272683 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

3.Aragorn írta:

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta: Én itt Ar-Pharazónékra céloztam.

Jah, oké. :oops:


Akkor tisztázzuk!
Velük mi lett?


Lásd: A szilmarilok. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272682 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta: Én itt Ar-Pharazónékra céloztam.

Jah, oké. :oops:


Akkor tisztázzuk!
Velük mi lett?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272679 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Alyr Arkhon írta: Én itt Ar-Pharazónékra céloztam.

Jah, oké. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272678 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

3.Aragorn írta:

Gandalf írta: + megjegyzés: A History of the Lord of the Rings valamelyik kötetében Christopher egy jegyzetében arra utal, hogy Frodóék nem Valinorba mentek, csak Tol Eresseára! (Saját vélemény: itt azért jobbak a "túlélési esélyeik" valamennyire. :wink: )



Kifejtenéd bővebben?

Hát Valinorban hamarabb "elsorvadnak" a Valák közvetlen jelenlétében, Tol Eresseára ugyan Valinor Fénye vetül, de ott nem olyan erős mindez. Erre gondoltam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272677 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta: Azonkívül pedig nem jutottak el Valinorba.
Éppen csak partraszálltak Halhatatlanföldön, még meg sem láthatták a városokat. (emlékeim szerint)

Több verzió is létezik (emlékeim szerint volt már ezekről szó itt):
1. Amant megpillantva vagy a partjára lépve a boldogságtól haltak meg. -> Ez esetben az elhajózás egy szép halál.
2. Partraszálltak és ott éltek egy darabig, de gyorsan "elsorvadhattak" ott . -> Rövid, de boldog élet.
3. Partaszálltak és boldogan éltek nagyon sokáig. -> Ez naon szép verzió, kérdés, mennyire reális.

+ megjegyzés: A History of the Lord of the Rings valamelyik kötetében Christopher egy jegyzetében arra utal, hogy Frodóék nem Valinorba mentek, csak Tol Eresseára! (Saját vélemény: itt azért jobbak a "túlélési esélyeik" valamennyire. :wink: )


Én itt Ar-Pharazónékra céloztam.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272674 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta: Azonkívül pedig nem jutottak el Valinorba.
Éppen csak partraszálltak Halhatatlanföldön, még meg sem láthatták a városokat. (emlékeim szerint)

Több verzió is létezik (emlékeim szerint volt már ezekről szó itt):
1. Amant megpillantva vagy a partjára lépve a boldogságtól haltak meg. -> Ez esetben az elhajózás egy szép halál.
2. Partraszálltak és ott éltek egy darabig, de gyorsan "elsorvadhattak" ott . -> Rövid, de boldog élet.
3. Partaszálltak és boldogan éltek nagyon sokáig. -> Ez naon szép verzió, kérdés, mennyire reális.

+ megjegyzés: A History of the Lord of the Rings valamelyik kötetében Christopher egy jegyzetében arra utal, hogy Frodóék nem Valinorba mentek, csak Tol Eresseára! (Saját vélemény: itt azért jobbak a "túlélési esélyeik" valamennyire. :wink: )



Kifejtenéd bővebben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.551 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére