Ki jönne Nyugatra?

Több
17 éve 11 hónapja #290832 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Halhatatlanság: lehetne-e elviselhetővé tenni? igen, talán, azáltal, hogy rengeteget dolgozhatnánk, mások javára, és tökéletesíthetnénk a tudásunkat. Vigazstaló lehetne talán za a tudat is, hogy az idő múlásával a bölcsességünk is mélyülhet.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290813 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Finwe írta: Én ezt a kérdést, hogy Ki jönne Nyugatra, nem úgy értem, hogy "kiruccanna ki egy lászt minit utazás keretében Nyugatra?" hanem úgy hogy ki az aki tényleg szívéből elszeretne jutni oda. Magyarul idehaza megfáradt, elvégezte dolgát, nem kér már ebből a törekvő létből és szeretne belekóstolni az örökkévalóba. Ami viszont szerintem csak az ego feladásával (teljes?) lehetséges.
Magyarul az ottani létezés, élet távolról sem ugyanolyan mint az itteni földi élet. Egotlan vagy legalábbis sokkal egotlanabb. Az emberi itt célokra törekszik, ambíciói vannak, valamit el akar érni és épp ezért unalmasnak találja a változatlanságot. De ha elfáradt, bevégezte dolgát, akkor megkíván pihenni, és egyszerűen csak örül annak ami van és csodálja a világot.
De ha valaki úgy akar eljutni oda, hogy még tele van ambícióval az úgy jár, mint Ar-Pharazón. Csak birtokolni akarja, nem pedig megpihenni rajta


Remek gondolatok. Egyébként nem tudom, ismeritek-e az ún. keresztény misztikusok tanításait. Na, ők valami ilyesmiről beszélnek. Az ego teljes feloldódásáról az örök isteni létben. Tehát már itt a Földi lét során is képesek voltak egyesek megszüntetni individuális énjüket, ezáltal egyfajta differenciálatlan létbe lépnek be.

De szerintem Tolkien - legalábbis A szilmarilok tanúsága szerint - egyáltalán nem ilyennek képzelte a halhatatlanságot. Ők nagyon is kötődtek a világhoz, mondhatni, túlságosan is - ezért fáradtak el a világgal együtt a Harmadkorra (legalábbis a tündék mindenképpen). Valinor azonban felszabadítja őket e teher alól, itt örökké boldogan tudnak élni, de itt sincs szó az ego ilyenfajta feladásáról.

Abban azonban mindenképpen igazat adok Finwének, hogy a halhatatlanság teljesen más létmód, vagy létsík, tehát nem csupán örökké tartó életről van szó, hanem merőben más életről. Ez egy halandó számára elviselhetetlen lenne egy idő után.

A tolkieni halhatatlanságnak annyiban köze van a misztikusokhoz, hogy ahhoz, hogy valaki halhatatlanná váljon halandóból (ami ráadásul Tolkiennál nem is lehetséges), ahhoz teljesen át kell alakulnia. Tehát szó sincs arról valaki gondol egyet és aztán örökké tud majd élni.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290798 Írta: Eredion
Eredion válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szerintem egy halandó természetes, hogy fél, vagy legalábbis kicsit tart a halhatatlanságtól.Mert ismeretlen számára.Valószínüleg egy örökéltűnek más az elméje, már csak azért is, mert képesnek kell lennie végtelen sok dologra emlékezni.És teljesen más szemszögből látja a világot.Például, mert nincs benne a sürgetés, egyszerűen végtelen sok ideje van.

Amúgy a Nyugatra menésben csatlakozok.Én is megfáradtam már.De még nem találtam hajót, ami elvitt volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 napja #289482 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Finwe írta: Én ezt a kérdést, hogy Ki jönne Nyugatra, nem úgy értem, hogy "kiruccanna ki egy lászt minit utazás keretében Nyugatra?" hanem úgy hogy ki az aki tényleg szívéből elszeretne jutni oda. Magyarul idehaza megfáradt, elvégezte dolgát, nem kér már ebből a törekvő létből és szeretne belekóstolni az örökkévalóba. Ami viszont szerintem csak az ego feladásával (teljes?) lehetséges.
Magyarul az ottani létezés, élet távolról sem ugyanolyan mint az itteni földi élet. Egotlan vagy legalábbis sokkal egotlanabb. Az emberi itt célokra törekszik, ambíciói vannak, valamit el akar érni és épp ezért unalmasnak találja a változatlanságot. De ha elfáradt, bevégezte dolgát, akkor megkíván pihenni, és egyszerűen csak örül annak ami van és csodálja a világot.
De ha valaki úgy akar eljutni oda, hogy még tele van ambícióval az úgy jár, mint Ar-Pharazón. Csak birtokolni akarja, nem pedig megpihenni rajta

Belefáradtam az ittenbe, de nem folytatnám úgy másutt, hogy akkor ott maradjak az idők végezetéig. Innen szívesen elmennék máshová, de legyen bármily szép és romlatlan is az a hely ezzel szemben, semmiképp nem vállalnám a halhatatlanságot, akárhol vagyok is. de szerencsére ezt nem is nyújtja Aman. Halandóként azt hiszem elmennék, de az sem biztos. Csak ha jönnének velem néhányan. Egyedül gyáva vagyok.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 napja #289477 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én ezt már korábban is mondtam, hogy akkor mennék, ha itt már nincs dolgom.

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 napja #289453 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

szerintem ha elmész, és örökké élsz, ráadásul minden megmarad körülötted, akkor már az életnek sincs értéke, csak tengeted a napjaidat.

Én ezt a kérdést, hogy Ki jönne Nyugatra, nem úgy értem, hogy "kiruccanna ki egy lászt minit utazás keretében Nyugatra?" hanem úgy hogy ki az aki tényleg szívéből elszeretne jutni oda. Magyarul idehaza megfáradt, elvégezte dolgát, nem kér már ebből a törekvő létből és szeretne belekóstolni az örökkévalóba. Ami viszont szerintem csak az ego feladásával (teljes?) lehetséges.
Magyarul az ottani létezés, élet távolról sem ugyanolyan mint az itteni földi élet. Egotlan vagy legalábbis sokkal egotlanabb. Az emberi itt célokra törekszik, ambíciói vannak, valamit el akar érni és épp ezért unalmasnak találja a változatlanságot. De ha elfáradt, bevégezte dolgát, akkor megkíván pihenni, és egyszerűen csak örül annak ami van és csodálja a világot.
De ha valaki úgy akar eljutni oda, hogy még tele van ambícióval az úgy jár, mint Ar-Pharazón. Csak birtokolni akarja, nem pedig megpihenni rajta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 napja #289448 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
szerintem ha elmész, és örökké élsz, ráadásul minden megmarad körülötted, akkor már az életnek sincs értéke, csak tengeted a napjaidat.

egyébként a halált a tündék (halhatatlanok) áldásnak
az emberek (halandók) átoknak mondták.

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288983 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sztem ha halhatatlanként mennél nemigazán telne az idő rajtad. Ha minden örök körülötted az idő semmisnek tűnhet. Vagyis nem veszed észre az évek múlását.

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288872 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

ö...Biztos hogy jó lenne az Neked? Itt a földön mindenki meghalna melletted akit szeretnél. Nyugaton valszeg sokkal jobban érezhetnéd magad, ha már halhatatlan lennél

Hoppá, ez félreérthető volt.... Úgy értettem, hogy ha ezáltal halhatatlanná válnék, akkor nem mennék. NEM akarok örökké élni

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288846 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Igazad van Finwe. Ahhoz hogy oda jusson valaki ahhoz se kell kevés dolog, nemhogy még visszajönni.

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288756 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Finwe írta: Aki azt mondta hogy menne az halandóként is menne???

Természetesen! Sőt, talán úgy volna az igazán jó! (Már megint azt akarom, ami abszurd: halandó tündévé lenni)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288745 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Hmmm.
Lehet, hogy ha egyszer meglátnánk mi van ott, nemigazán lenne kedvünk visszajönni, és a dolgok amiket most szépnek látunk, már kevésbé tünnének annak.
Van hátránya is a dolognak.
De előnye is.

Azért mindennek van határa:) Az egy dolog, hogy halandó létünkre arról álmodozunk, hogy akár el is mehetnénk Nyugatra, de hogy vissza is jöhetnénk? :mrgreen:

Én halhatatlanként nem is mennék...

ö...Biztos hogy jó lenne az Neked? Itt a földön mindenki meghalna melletted akit szeretnél. Nyugaton valszeg sokkal jobban érezhetnéd magad, ha már halhatatlan lennél.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288744 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hmmm.
Lehet, hogy ha egyszer meglátnánk mi van ott, nemigazán lenne kedvünk visszajönni, és a dolgok amiket most szépnek látunk, már kevésbé tünnének annak.
Van hátránya is a dolognak.
De előnye is.

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288741 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
én mindenképpen halandó MARADNÉK, és ha választanom kellene, inkább Középföldén halnék meg. nem tudom miért, ez csak olyan megérzés, vagy mittoménmi, de biztos nem értékelném Nyugatonn rendesen ezt a világot, pedig ez is szép... :?

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #288682 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Akár halandóként is elmennék. Úgy se lehet rossz.
De halhatatlanként egy idő után biztos.

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288633 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én halhatatlanként nem is mennék...
De jó lenne egy romlatlan helyen tölteni hátralévő napjaimat...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288612 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Aki azt mondta hogy menne az halandóként is menne???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288608 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ez két irányú.
Sok jót tehetsz a hosszú idő alatt, vagy sok rosszat.
Néhány évszázad alatt öszzeszednék egy csomó tudást,viszont szar lenne látni, hogy az emberek megöregszenek mellettem. Tehát miután a sok tudást jó célokra fordítottam, meg amig léteznek semmirekellő a világon addig maradok, aztán irány Nyugat.

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Annedun írta: én inkább meghalnék.
szerintem nem jó túl dokáig élni, nincs rételme és eértéke az életnek...
tudjátok ez affajta emberi gondolkozás:)


Nyugaton is meg lehet halni.
Nem lesz azáltal valaki halhatatlanná, hogy Halhatatlanföldre lép.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288536 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
én inkább meghalnék.
szerintem nem jó túl dokáig élni, nincs rételme és eértéke az életnek...
tudjátok ez affajta emberi gondolkozás:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288406 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Phaedra/Namarie írta:

jbworld írta: A Númenoriak is itt buktak el. Csak "be akartak nézni" nyugatra :D Személy szerint én is jól érzem magam ott ahol vagyok. Persze, jó buli pár napig semmi mást nem csinálni, csak táncolni, meg a füvön heverészni, de a világ vége messze van... És egy idő után tuti megunnám. És nem hiszem hogy odaát van Pacalpörkölt.


Persze engedély nélkül akartak benézni. én szívesen mennék - gondoljátok el: halandó létemre a tudás és bölcsesség élő forrásaihoz kerülnék közel. akivel a legjobban szeretnék beszélgetni, az Mandos, Nienna, Yavanna és természetesen Ulmo. Mmint a Valák közül.

és ti? Kikkel beszélnétek szívesen?


Bárkivel aki emberszámba vesz. (vagy tündeszámba... szóval értelmes lénynek tekint)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288404 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

jbworld írta: A Númenoriak is itt buktak el. Csak "be akartak nézni" nyugatra :D Személy szerint én is jól érzem magam ott ahol vagyok. Persze, jó buli pár napig semmi mást nem csinálni, csak táncolni, meg a füvön heverészni, de a világ vége messze van... És egy idő után tuti megunnám. És nem hiszem hogy odaát van Pacalpörkölt.


Persze engedély nélkül akartak benézni. én szívesen mennék - gondoljátok el: halandó létemre a tudás és bölcsesség élő forrásaihoz kerülnék közel. akivel a legjobban szeretnék beszélgetni, az Mandos, Nienna, Yavanna és természetesen Ulmo. Mmint a Valák közül.

és ti? Kikkel beszélnétek szívesen?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288387 Írta: jbworld
jbworld válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A Númenoriak is itt buktak el. Csak "be akartak nézni" nyugatra :D Személy szerint én is jól érzem magam ott ahol vagyok. Persze, jó buli pár napig semmi mást nem csinálni, csak táncolni, meg a füvön heverészni, de a világ vége messze van... És egy idő után tuti megunnám. És nem hiszem hogy odaát van Pacalpörkölt.

Nai hiruvalyë Valimar. Nai elyë hiruva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288386 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Kiszhobbit írta:

Borbak Trufiád írta: :roll: ki jönne nyugatra? én mennék szívesen, de nem egy hobbitnak való az a hely. az a világ túl nagy én meg túl kicsi vagyok. meg egyébként is kényelmes itt a megyében. :D


jaja dettó. benézni benéznék,de ott lakni hosszabb ideig...ááá
[size=9:3dvata6l]A zöld Sárkánynak sehol nincsen párja hejjejjej!!! :lol:
*hobbit ugrál táncol és ujjongat*[/size]


Ezzel én is egyet értek :D

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288301 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Borbak Trufiád írta: :roll: ki jönne nyugatra? én mennék szívesen, de nem egy hobbitnak való az a hely. az a világ túl nagy én meg túl kicsi vagyok. meg egyébként is kényelmes itt a megyében. :D


jaja dettó. benézni benéznék,de ott lakni hosszabb ideig...ááá
[size=9:pg5tjnq6]A zöld Sárkánynak sehol nincsen párja hejjejjej!!! :lol:
*hobbit ugrál táncol és ujjongat*[/size]

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288292 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Én aztán tutira mennék!!!! Egész nap csak körtáncot járnánk, heverésznénk a zöld fűben, énekelnénk, ambróziát ennénk... hm.... óóóóóóh......

Én is! :) De előbb még kiélném magamat ezen a földön, elkövetnék mindenféle piszkos dolgokat. Aztán Nyugat kapujánál kuncogva toporognék, és várnám kíváncsian, hogy vajh ilyen piszkosan beengedtek e Istenek???:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288276 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én aztán tutira mennék!!!! :D Egész nap csak körtáncot járnánk, heverésznénk a zöld fűben, énekelnénk, ambróziát ennénk... hm.... óóóóóóh...... :roll:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286080 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én nem igazán mennék. Jól érzem magam ott, ahol vagyok. :D

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283512 Írta: Borbak Trufiád
Borbak Trufiád válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
:roll: ki jönne nyugatra? én mennék szívesen, de nem egy hobbitnak való az a hely. az a világ túl nagy én meg túl kicsi vagyok. meg egyébként is kényelmes itt a megyében. :D

"Tiszteld a múltat
szolgáld a jelent
lásd a jövőt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282749 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Üdv!

Jó a téma, de légyszi a Gondolatok topicban folytassátok!

Köszi,
Elryn (moderátorhelyettes)

;)

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.612 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére